Navštivte prosím nové webové stránky naší školy.   

    skolapodhurou.guffoo.cz

 

 

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme p. Marii Jiřičkové, Margitě Zaplatílkové a p. Vondrové za látky. příze, korálky a další materiál, který věnovaly škole na tvořivé činnosti.

Poděkování hasičům

Děkujeme Láďovi Jiřičkovi a místním hasičům za zajištění dopravy dětí na zubní prohlídku na Horka a na divadelní představení do Studence.

FOTOGRAFIE Z KARNEVALU V ČISTÉ

Tyto milé momentky z karnevalu nafotili Klazarovi a my děkujeme za poskytnutí těchto fotografií.

KLIKNI ZDE
DSCF0747.JPG

Další fotky z karnevalu v Čisté si můžete prohlédnout také na web. albech pana Oldy Horáka.

Odkaz zde

Nová žákyně

Hned po prázdninách jsme s radostí ve škole přívítali novou žákyni Kristýnku Klímovou (3. roč.). Nové kamarádce přejeme, aby se jí u nás líbilo a chodila do naší školy ráda.

DIVADLO VE STUDENCI

Ve středu 16.2. jsme byli ve Studenecké ZŠ na divad. představení žáků 9. ročníku Jak se budí princezny. Mezi herci byli i bývalí žáci naší školy, kteří nám trošku povyrostli a proměnili se v pohádkové postavy. Představení se nám moc líbilo. Děkujeme ZŠ Studenec za milé pozvání. Čisteckým hasičům děkujeme za zajištění dopravy do Studence a zpět.

FOTO ZDE
P2162138.JPG

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČ. ZŠ

V úterý 8. února bylo zapsáno do 1.ročníku na rok 2011-2012 pět dětí. Všem budoucím prvňáčkům blahopřejeme k přijetí do školy a přejeme jim, aby se jim mezi školáky líbilo.

FOTO ZDE

VĚDECKÁ AKCE

Ve středu 19.1. uspořádali starší žáci naší školy VĚDECKOU AKCI. U jednotlivých stolků se návštěvníci mohli seznámit s životem cizokrajných zvířat, dinosaurů a nebo s vesmírem. Po zodpovězení otázky a nebo namalování obrázku získali návštěvníci odměnu. V některých soutěžích pak mohli ukázat svoji zručnost.

FOTO ZDE

KOŤÁTKA

V jedné škole bydlela kočka Micka Veselá a ta 15.prosince 2010 ve tři ráno porodila dvě koťátka. Dva malí bráškové rostou jako z vody a začínají také zlobit a ochutnávat pevnou stravu... Proměnu "z malých myšek" na "nezbedné fešáky" můžete sledovat na fotografiích...

FOTO ZDE
P1022005.JPG

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Někteří současní a také bývalí žáci a žákyně naší školy pomáhali při tradiční TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRCE. Letošní obchůzka byla provázena deštěm a ledovkou. Celkem darovali obyvatelé Čisté do zapečetěných kasiček 15430,-Kč. V části obce, ve které za doprovodu kytary koledovaly děti, se podařilo získat 8 363,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli finančním darem i sladkostmi pro koledníky. Velké poděkování si zaslouží divadelníci z Floriánku, kteří obcházeli horní část obce a školáci Markéta Jiřičková, Tereza Stehlíková, Honza a Vojta Plecháčovi, Anička Bjelková a Kuba Veselý.

VESELÝ SILVESTŘÍK

Děkujeme hasičům, kteří poslední den v roce 2010 pořádali Veselý silvestřík za školou. Dobrá nálada asi 60 návštěvníků a radost vydováděných a spokojených dětiček svědčila o tom, že se akce povedla. Každé dítko si odneslo dárečky z nazdobeného stromečku. Nakonec velitel hasičů odpálil ze střechy dílen nádherný ohňostroj. Výtěžek z akce se rozhodli hasiči věnovat škole a patří jim za to od nás velké poděkování.

VÁNOČNÍ DEKORACE VE ŠKOLE

Můžete se podívat na svícínky, které vyráběly děti ze školy.

FOTO ZDE

KONEC ROKU VE ŠKOLE

Poslední školní den roku 2010 si školáci nachystali pohoštění a u nazdobeného stromečku rozbalili dárky od svých kamarádů (nebo od Ježíška? :-)) Nakonec se rozloučili diskotékou se soutěžemi.

FOTO ZDE

VESELENÍ U STROMEČKU

Děti z MŠ a ZŠ vystoupily s pásmem básniček a koled na VESELENÍ U STROMEČKU. Rodině Klazarových moc děkujeme za poskytnuté fotografie.

FOTO ZDE

VÁNOČNÍ BESÍDKA V MŠ

V pátek 15.12. potěšily paní učitelky a děti z MŠ svým milým vystoupením své blízké. Pro ně také připravily malé pohoštění a také dárečky. Děkujeme paní K. Štěpánové a rodině Klazarových za pořízené fotografie.

FOTO ZDE

VÁNOČNÍ BESÍDKA VE ŠKOLE

Ve středu 15.12. připravili školáci besídku pro své blízké v jídelně naší školy. Kromě pásma básniček a koled zahráli také minipříběh o narození Ježíška. Nechybělo ani pohoštění a malé dárečky. Fotografie z besídky zatím nemáme a prosíme, pokud máte nějaké záznamy z besídky, zašlete je prosím na e-mail vesela.kralova@seznam.cz. Děkujeme

PROGRAM O PŮDĚ

Ve středu 8.12. k nám " přiletěl" ČMELÁK Luboš s velmi povedeným programem " Jeden z našich nejcennějších pokladů". S dětmi si povídal o tom, jak vznikla půda, co v ní můžeme najít a co by v ní být nemělo a také proč je pro nás důležitá. Děti na obrázcích poznávaly živočichy žijící v půdě. Nechyběly ani zajímavé a napínavé úkoly, při kterých si děti hrály na vědce,při pozorování mikroskopem zkoumaly své tajemné nálezy a také modelovaly z hlíny. Pod mikroskopem zapózovala i naše kamarádka strašilka Julča a postarala se o velkolepou a možná i trochu strašidelnou podívanou. :-) Lubošovi děkujeme za zajímavé dopoledne plné pohody i napětí a těšíme se na další setkání. FLORIÁNKU a ČIPŘIDU děkujeme za finanční příspěvek na tento program.

FOTO ZDE

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme paní Romaně Hamplové za mikulášské balíčky pro děti naší ZŠ a MŠ.

PC031495.JPG

MIKULÁŠ VE ŠKOLE

V pátek 3.12.navštívil naší školu a školku MIKULÁŠ s andělem a čerty. Naštěstí si čerti nikoho neodnesli a všechny děti dostaly balíček se sladkostmi a ovocem. Zlobidla a nepořádníčci museli ale slíbit, že se polepší. :-) Milé návštěvě moc děkujeme. Snad nám odpustí, že jména z důvodu zachování tajemství neprozradíme. ;-)

FOTO ZDE
PC031490.JPG

PODĚKOVÁNÍ P. PETERKOVÉ

Děkujeme paní Marice Peterkové za pěkný sponzorský dar pro MŠ.

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj

ČISTÁ V MÉDIÍCH

Klikni zde

http://www.dolnikalna.cz/loutky/

ANGLIČTINA

Do stránky ODKAZY bylo přidáno několik odkazů k procvičování ANGLIČTINY formou her.

http://www.smart-web.cz/barvinek/

http://www.cistauhorek.cz/

http://smart-web.cz/sdhcista/

Návštěvnost stránek

023764