Volejbalová sekce

Volejbalová sekce je součástí SDH Čistá u Horek od podzimu roku 2005. Založili ji spontánně bři. Vašek Jiřička, Roman Hampl, Josef Dohnal a ses. Lucie Jiřičková.

Postupem času se na volejbalových trénincích, které se konají každé úterý navečer od 19:30 hodin v tělocvičně v Čisté u Horek, začalo scházet 12 -18 zájemců o odbíjenou. Tento zájem velice potěšil a začalo se pomýšlet na účast v nějakém turnaji v okolí.

Prvním byl turnaj pořádaný SDH Jilemnice 26.11.2005 v jilemnické sokolovně. Pravda, obě naše družstva dostala na frak, ale to už je úděl nováčků.

V Jilemnici jsme pak byli ještě v roce 2006, kdy jsme k tomu přidali ještě volejbalový turnaj Orla ve Studenci.

Hlavně ale pořádáme dva volejbalové turnaje u nás v Čisté. Ten první  jsme uspořádali na jaře 2006, konkrétně 31. března. Tato akce se vydařila, i když byla trochu poznamenána jinou činností, kdy ještě v noci někteří hráči  v rámci hasičských jednotek bojovali s jarní povodní v Jilemnici, Levínské Olešnici i u nás v Čisté.

Další, "sousedský" turnaj proběhl 3.2.2007. pozvali jsme na něj i manšaft čisteckých sportovců z TJ. Jejich doménou je ale hlavně nohejbal, a tak se jim příliš nedařilo.

Druhý ročník jarního volejbalového turnaje proběhl opět na konci března (31.3.2007). Účast byla opět velice potěšující a k vidění byly i pěkné sportovní výkony.

2. února 2008 jsme uspořádali rozehřívací turnaj. přijelo na něj sedm družstev. Zavítali k nám poprvé i borci z Vidochova, kde hrají volejbal už mnoho let. Protože ale nemají přes zimu kde trénovat, dohodli jsme se, že budou jezdit k nám. Pak ale v úterý na volejbal pčišlo třicet lidí a tato situace se stala neudržitelnou. Proto jsme přistoupili k rozdělení a od února 2008 se hrálo i ve čtvrtek, kdy přijížděli právě skoro sousedi z Vidochova.

III. ročník jarního volejbalového turnaje pak proběhl 31. 3. 2008. Už to byl turnaj opravdu velký, neboť se jej účastnilo deset družstev. Hrálo se od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne. Pro hráče bylo připraveno mnoho litrů různých polévek a nutno říci, že se skoro všechna polívčička snědla. Velký dík proto patří kuchařkám, které se na přípravách podílely.

V současné době se připravuje zřízení travnatého sportoviště za sokolovnou, kde by se přes léto hrálo on air. Jinak se sportuje v sále tělocvičny, za což děkujeme obci. Platíme nájem ve výši 2000,- Kč za rok (za úterky) a za každý čtvrteční trénink pak 300,- Kč.

Hrajeme s ligovými míči Molten (máme pět kusů), používáme svoji síť a materiál máme uskladněný v uzamčené skříňce v nářaďovně sokolovny.

V roce 2008 jsme požádali o grant Libereckého kraje na rekonstrukci venkovního sportoviště (kurt za sokolovnou před lety byl) a požádali jsme také o příspěvek na volejbalové tréninky. Bohužel ani jedna z žádostí nebyla podpořena, a tak budujeme za svoje.

Děkujeme za podporu obci, restauraci Čistá, Semtex, Coca Cola, Plzeňský Prazdroj, Autodoprava R+M, a pak také všem ženám, které pro nás připravují občerstvení.

Velké poděkování patří také Petře Stránské, Jarče Stránské a Josku Dohnalovi, kteří naše bivakování v sokolovně statečně snáší.

 

 

 

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich

Návštěvnost stránek

079979