Jakpak je dnes u nás doma...

aneb "skorodeník  čisteckých hasičů

 

**************

IMG_20230810_163810.jpg

sušení plachtyVe čtvrtek 10.8.2023 se počasí konečně zlepšilo. využili jsme toho a roztáhli plachtu o víkendu namočeného pártystanu na herní prvky u školy, kde plachta krásně proschla... Odpoledne potom proběhla schůzka mladých hasičů. Kluci blbli se džberovou stříkačkou, vytáhli ze zdrže prkna a další děcka trénovala spojování hadic na požární útok.

 

**************************

7. srpna jsme se sešli v hasičárně. Byl uklizen usušený materiál po včerejším výjezdu. Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu na tradiční kafe a "rozjímání o akcích uplynulých a budoucich" :)..... Bohužel je stále deštivo, a tak nemůžeme usušit náš pártystan. Ale snad se to zlepší v příštích dnech....

******* 

Zásah 06082023V neděli 6. srpna vyhlášen jednotce ve 14:52 poplach - únik nebezpečných látek. Na silnici I/16 byla vyteklá nafta. Výjezd v 8.minutě v šesti hasičích. V zatáčkách mezi Horka u Staré Paky a naší obcí jsme s využitím vozíku rozsypali 20 kg sorbentu.  Na místě HZS LK, PS Jilemnice. V dešti neměla další práce význam, látka byla splavována a ředěna.

******************

8888.jpgV neděli 6. srpna jsme ráno vyrazili do Hostinného zbourat náš pártystan a přivézt ho s dalším vybavením zpět do Čisté. Původně jsme měli jet až v deset hodin, ale ošklivé počasí akci o hodinu urychlilo. Nebylo to nic příjemného, pracovali jsme povětšinou v dešti, ale uklidit se to muselo. K dopravě použit spolkový Renault a autokára br. Ladislava Jiřičky st. Akce se účastnili Láďa, Lucka, Lukáš a Vašek Jiřičkovi, Kamila Stehlíková  a Pavel Tůma. Děkujeme. Bude potřeba ještě stan a mobiliář vysušit, tak snad přijde lepší počasí....

************

5. srpna v dopoledních hodinách došlo při výkopových pracích k poškození vodovodní přípojky k jednomu z rekreačních objektů u nás v Čisté. Pomohli jsme nasazením kalového čerpadla, s nímž velitel cca 30 minut odsával unikající vodu z výkopu, než se podařilo ventil na přípojce uzavřít.....

******************************

77774.jpgV pátek 4. srpna ráno v osm hodin jsme odjeli do Hostinného postavit pártystan a zázemí kulturního programu v  parku na Porciunkuli v Hostinném. K dopravě použit Master a autokára br. Jiřičky Ladislava st. Akce se zúčastnili Láďa, Lucka a Lukáš Jiřičkovi, Matyáš Militký, Adam Bjelka, Michal Zaplatílek a Kamila Stehlíková. Díky všem za nasazení a obětavou pomoc.

****************

3. srpna jsme zapůjčili kalové čerpadlo sousedům přes silnici proti hasičárně. Bylo potřeba odsát vodu z vykopaných základů před vylitím betonem.  Odpoledne proběhla schůzka mladých hasičů. Sešlo se jich málo, a tak jsme opět trénovali střelbu ze vzduchovky na cvičáku.

*****************************

2. srpna pořádal Kulturní výbor obce tradiční táborák s posezením pro dříve narozené. Tak tak si stačili opéct uzeninu na táboráku na školní zahradě a pak museli vyhledat pohostinnost sálu našeho Spolkového domu, protože začalo vytrvale pršet. O občerstvení se staraly Martina Bjelková s Kamilou Stehlíkovou.

**********************

divadlo3.jpgV pondělí 31. července jsme se sešli ve Spolkovém domě i v hasičárně. Hlavní akcí bylo divadelní představení spolku Julie & spol. Kočovní herci uvedli ve Spolkáči představení "Až opadá listí z dubu". Akce měla vcelku příjemnou návštěvnost, hra se líbila a my si užili i navazující posezení s divadelníky a muzikanty až do nočních hodin. Velký dík Martině, Kamile a Věrce za zajištění občerstvení. Byla to neplánovaná a moc příjemná akce plná muziky, zpívání a příjemného povídání....

************ 

borovnicka.jpgV sobotu 29. července odČistá2023.jpgehrálo ČiPřiDO zábavu v rámci programu letní slavnosti v Borovničce.

V pátek 28. července odehrálo ČiPřiDO večerní set na Anennské pouti v Čisté v okrese Rakovník.

V sobotu 22. července odehrálo ČiPřiDO zábavu v Dolním Dvoře.

DD.jpg

 ******************** 

V doplňování.... :)

 

Nestíháme, ale doplníme co nejdříve.......

 

 

 

 

 

Prvomájovou dětskou soutěž v požárním útoku o Pohár velitele SDH Čistá u Horek významně podpoří čistecká firma SETTER a.s., jež nám zafinancuje zápůjčku mobilních toalet na tuto akci. Děkujeme!! 

Setter logo.jpg

***********************

17. dubna jsme se sešli u hasičárny už dříve, a to v 17. hodin. Kamča s Lukášem omyli zásahového Forda. Pavel T., Pavel C.  a Adam provedli drobnou údržbu na Masteru a Vašek J. ještě doplnil do Renaultu provozní kapaliny. Pak jsme vyparkovali z přístřešku PNP. Byla dofoukána kola, prošli jsme si znovu, co je v PNP umístěno a pak velitel s Pavll  T. provedli kondiční jízdu.Po návratu byl pak přívěs znovu zaparkován do přístřešku a my se přemístili do Spolkáče. Tady už děvčata provedla velký úklid sálu před blížící se akcí. Dali jsme si kafe a probrali novinky.

Mámo od kapely FUTRÁL potvrzen termín příštího hasičského bálu. Bude v sobotu 24. února 2024.

**************************

V pátek 14. dubna pořádalo OSH Semily setkání VV OSH se Zasloužilými hasiči a dlouholetými funkcionáři. Letos se konalo v Rovensku pod Troskami a velitel našim Masterem zajistil dopravu delegace z našeho okrsku.

**********************

13. dubna jsme schůzku mladých hasičů měli ve Spolkovém domě. Chvíli jsme povídali a pak si děcka pouštěla projekci hudebních klipů včetně filmů o Čisté.....

************************

Ve středu 12. dubna jsme zajistili dopravu dětí ze školky na plavecký kurs v Nové Pace. Mastera odřídil velitel. Využili jsme čekačku k nákupům občerstvení před blížícími se akcemi.

Také se podařilo dojednat významné sponzorství. Mobilní toalety na čarodějnickou sešlost a na prvomájový pohár nám sponzorsky zajistí čistecká firma Setter a.s.. moc za to už nyní děkujeme.

 

*****************************

V pondělí 10. dubna byly sice velikonoce, ale i tak jsme se sešli navečer v hasičárně. Byly zkontrolovány radiostanice, proběhlo jejich dobití. Dál jsme řešili umístění nové stříkačky do přívěsu a další věci kolem jednotky.

Pak jsme se přestěhovali do Spolkového domu. Tradičně se hodnotilo a plánovalo, co dál....

*******************

V sobotu 8. dubna odehrálo ČiPřiDO první letošní vystoupení. Byla to velikonoční zábava pro hasiče v Levínské Olešnici spolu s Tampelbandem.

IMG_20230406_164322.jpg

************

6. dubna proběhl trénink mladých hasičů díky příznivému počasí venku na cvičišti. Děcka trénovala požární útok. Podařilo se nám také odzátkovat káď a vypustit z ní starou vodu, aby na soutěž bylo vše v cajku....

 

*************************

IMG_20230405_165821.jpgVe středu 5. dubna proběhla ve Spolkovém domě beseda se spisovatelkou Dankou Šárkovou. Akce byla spojená s posezením pro seniory. Martina s Kamčou zajistily občerstvení.

 

***********************

IMG_20230403_191712.jpgIMG_20230403_191724.jpgV pondělí 3. dubna jsme se sešli v hasičárně. Měli jsme velkou radost, protože od firmy P&H dorazilo obcí zakoupené čerpadlo. Konečně máme alternativu k těžké a dosluhující PS 12. Věříme, že nový stroj bude léta dobře sloužit....

Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. Bylo potřeba zhodnotit uplynulé akce a připravit se na další.....

*****************************

hasičizásah01042023.jpgV sobotu 1. dubna 2023 byl jednotce ve 14:51 vyhlášen poplach na TP - odstranění stromu ze silnice 1/16. Vyjeli jsme v páté minutě v počtu 1+4, 2 členové zůstali v záloze na základně. Šlo o rozlomenou škumpu spadlou do silnice u bývalého Rulfova řeznictví. Událost jsme velmi rychle vyřešili a odjeli na základnu sledováni výjezdem HZS PS Nová Paka, který k nám nestačil ani dojet. Pozdravili jsme se tedy s nimi u hasičárny a chlapi jeli zase domů. Výjezd ukázal, že ne všem došly poplachové SMS, tak to velitel hned v pondělí řešil a už by mělo být vše v pořádku.

***********************************

Adam s Václavem na strojnickém kursu1. a 2. dubna se tři strojníci z naší hasičské jednotky zúčastnili kursu S 16 v Ústřední hasičské škole Bílé Poličany. Vašek Malina a Adam Bjelka obnovovali profesní způsobilost po pěti letech. Pavel Tůma absolvoval školení a zkoušky poprvé, co by náš adept na nového strojníka. Kluci odjeli naším Masterem a školení si náležitě užili a zvládli, takže v neděli se počet našich strojníků o jednoho zvýšil. Ostatní pak čeká prodloužení odborné způsobilosti na podzim u HZS.

 

***************************

Ve čtvrtek 30. března počasí totálně nepřálo, a tak jsme s děckama uchýlili do Spolkového domu, kde jsme si dali cvičně několik partiček Paměťových šachů. Tuto hru jsme před nedávnem pro děti ve 4 ks pořídili díky dotaci MŠMT na práci s mládeží.

****************************

V pondělí 27. března jsme se sešli v hasičárně. Bylo potřeba připravit naše strojníky na sobotní kurs. V tom jsme pak pokračovali i ve Spolkovém domě, kde kluci obdrželi nějaké studijní podklady a literaturu. Hospodářka dokompletovala daňové přiznání, které do konce měsíce podáme naší Datovou schránkou :) 

***********************

IMG_20230325_123234.jpgV sobotu 25. března se tři naši členové věnovali brigádnické pomoci obci, když uklízeli paseky po odvozu klest před jarní výsadbou. Pracovali Vašek a Láďa Jiřičkovi a Kamila Stehlíková. Odpracovány 24 hodiny pro obec a úkol zcela splněn, paseky jsou dočištěné. Obrovský dík všem zapojeným, kteří i přes nepřízeň počasí přiložili ruku k dílu.

Večer pak ještě velitel navštívil jednání VČS MS Černý háj na myslivecké chatě Bumbálce, kde přednesl zdravici.

V tento den také strojníci, řidiči - Milan a Vašek Malina, absolvovali každoroční školení v autoškole Vaška Řeháčka na profesní řidičské oprávnění.

********************************

23. března proběhla schůzka mladých hasičů v hasičské zbrojnici. Počasí totiž tak úplně nepřálo. Ale i tak jsme trochu trénovali spojování hadic na základně a pustili jsme se také do očisty lehkých soutěžních přileb.

*********************

20. března jsme se po rychlé poradě v hasičárně přesunuli do Spolkového domu. Tady proběhlo naskladnění lahvového piva, pokračoval úklid v hospodářském zázemí SD a pak jsme hodnotili akce minulé a plánovali ty další.....

****************************

V pátek 17. března podala Obec dvě žádosti o finanční podporu z výzvy 1.1 Dotačního fondu Libereckého kraje. V jedné žádosti usiluje o podporu pořízení výstroje pro jednotku a v druhé o podporu nákupu požárního čerpadla. Tak uvidíme, zda se podaří uspět....

***************************

Ve čtvrtek 16. března jsme měli schůzku mladých hasičů už věnovanou jarním aktivitám. Sešli jsme se v hasičárně a hlavní náplní byl nácvik rozvíjení a balení hasič, což je činnost, kterou musí každý hasič bezpečně ovládat.

**************************

V pondělí 13. března jsme se sešli rovnou ve Spolkovém domě na "Dopitné". Úkolem bylo dopít sud ze soboty. To se podařilo velmi rychle a při tom jsme ještě zvládli přenosit dřevo v kotelně do boxu po uhlí....

*************************

IMG_20230311_091731.jpgV sobotu 11. března jsme pořádali už VI. ročník Mariášového turnaje. Do Spolkového domu dorazilo 44 hráčů, takže bylo takřka plno. Jednoznačně šlo o nejlépe obsazený turnaj v celé jeho historii. Hrálo se na pět padesátiminutových kol. po třetím kole byla přestávka na oběd. O organizaci turnaje se starali Adam Bjelka s Pavlem Crhou. O občerstvení Kamila a Terezka Stehlíkovy a Martina Bjelková. Ze za pípy to jistil Láďa Jiřička a podpůrný tým kuchyně tvořily naše nepostradatelné podporovatelky Maruška Benecká, Dana Kordová, Květa Vondrová a Marie Jiřičková. Turnaj proběhl vcelku hladce a kolem čtvrté odpoledne bylo po všem. Velký dík všem, kdo se na přípravě a vlastní akci jakkoli podíleli! Poděkování rovněž sponzorům akce za podporu. Moc si jí vážíme.

Večer jsme využili natopeného Spolkového domu a proběhla výborová schůze. Především jsme zhodnotili bál. Důležité poznatky byly zapsány pro poučení na příští rok. Ekonomický přínos byl velmi pěkný a velký dík ještě jednou všem, kdo jakkoli pomohli. Věnovali jsme se také přípravě dalších akcí včetně podzimní cesty do Mijderchtu k Holandským přátelům.

***********************

V pátek 10. března vyvrcholily přípravy na mariášový turnaj. Jednak děvčata připravovala občerstvení a navečer pak proběhla schůzka s Petrem Junkem, který kluky zasvětil do programu na organizaci turnaje. Letos nám koroňák vyřadil z akceschopnosti hlavního kápa turnaje, Petra Stracha, a tak musíme poněkud improvizovat....

************************

9. března jsme schůzku s mladými hasiči věnovali pohybu. Využili jsme opět možnost zázemí v sokolovně a hrál se fotbálek a vybájená. Došlo i na oblíbené přetahování lanem.

******************************

Ve středu 8. března proběhlo ve Spolkovém domě zasedání zastupitelstva obce. Byl mj. schválen rozpočet obce na rok 2023 a v kapitole požární ochrana byly navýšeny prostředky na hasičskou jednotku z důvodu pořizování nového čerpadla.

*******************

V pondělí 6. března jsme se sešli v hasičárně. Definitivně byl stvrzen záměr pořízení nového čerpadla a starosta obce byl požádán o zajištění finančních zdrojů. Pak jsme se přestěhovali do Spolkového domu. Bylo potřeba připravit sál a zázemí na mariášový turnaj.

************************

2. března jsme se dozvěděli, že po dlouhém martyriu byla konečně schválena dotace na propojení topení Spolkového domu a školy. Teď se bude čekat na výzvu k podpisu dotační smlouvy (žadatelem byla škola) a pak proběhne i finanční vypořádání, protože sbor se zavázal přispět na vlastní podíl žadatele v rámci tohoto projektu.

Ve čtvrtek 2. března jsme s kroužkem mladých hasičů podnikli trochu neplánovaný minivýlet. Hasičským masterem jsme odjeli do Borovnice Na mejto, odkud jsme pěšky došli k prameni čisteckého potoka Na brejlích. Pak jsme sklesli dolů do lokality U žlábku. odtud do Kotliny na Vrchní cestu a po ní zpět k autu. Docela hezká odpolední procházka...

Vašek Jiřička s děvčaty dodal na turnaj ve stolním tenisu S&W žádanou pochutinu - buřty v pivu-. Je šílené, kam už stouply ceny surovin. Z této oblíbené chuťovky se stává poměrně drahá delikatesa....

*********************

Ve středu 1. března proběhla pravidelná zkouška požárních sirén. Jak JSVV v obecním rozhlasu, tak velká rotační siréna na hasičárně spolehlivě fungují.

*********************

IMG_20230228_120845.jpg28. února velitel soustředil práce z místních kol soutěže PO očima dětí. Kola byla dvě, mezi mladými hasiči a samostatně ve škole. Následně se zúčastnil v Jilemnici porady k plánovaným hasičským aktivitám v regionu na jaře letošního roku. pak ještě přejel do Semil, kde odevzdal soutěžní práce a zúčastnil se jednání VV OSH Semily. V navržených vyznamenáních jsme tam měli také želízka v ohni, tak doufáme, že naše návrhy budou podpořeny i výše ve Sdružení....

***************************

IMG_20230227_210517.jpgV pondělí 27. února jsme se sešli tradičně v hasičárně. Po krátké debatě a úklidu materiálu , který zůstal ještě v Masteru (výzdoba) jsme se pak přesunuli do Spolkového domu, kde bylo potřeba také uklidit a zhodnotit bál. Zatím se vše jeví jako úspěšně zvládnuté a mělo by dojít k významné podpoře hasičské kasy....

************************************

26. února po obědě jsme se sešli k úklidům sokolovny. Na rozjezd děvčata navařila kávu, pochutnali jsme si na zbylém medovníku a pak už to šlo jak na drátkách a navečer kolem šesté bylo uklizeno. Zase velký dík všem, kdo pomohli. Je úžasné, že se nás dokáže sejít dost a po náročné noci se ještě vybičujeme k takovému pracovnímu nasazení.......

*******************

IMG_20230226_165405.jpgV sobotu 25. února přípravy finišovaly, především převážením materiálu do kuchyně, návozem čerstvým sponzorských darů apod.   No a vše spělo k bálu. Pořadatelé se začali scházet v půl šesté, kdy dorazila i kapela Futrál a před šestou i první návštěvníci s jasným úkolem držet místo. Pak už se akce rozjela. Vstup obsadil Pavel Stehlík s Lubošem Stránským. Šatnu Milan s Nikolou Klazarovými. Výčep jel v tradiční sestavě Vašek Jiřička, Kamila Stehlíková, Martina Bjelková. Ty pak ještě posílil Vašek Malina, který se na začátku zhostil bravurně letos velmi těžké MISS Candr2023.jpgrole uvaděče na místo..... V kuchyni vládl Roman Hampl a pomáhaly mu Květa Vacková a Blanka Klůzová. Opěrný bod výdeje tomboly hájily Lucka Jiřičková a Radka Bartoňová a nalejvání alkoholu zvládli Michal Zaplatílek s Broňou Hamplovou a posilou, Péťou IMG_20230225_235313.jpgUrbanovou. Sběr skla ze sálu posílil ještě Lukáš Jiřička a kolem toho všeho poletoval velitel.....  Krátce: bál se povedl. 240 návštěvníků, kteří se až na drobné vyjímky dobře bavili, pili a jedli, takže co víc si přát. Miss Candr se stala Jana Pourová a Missákem Candr Jan Budil. Hlavní cena, krásná travní sekačka, zůstala v Čisté a majitelem kreativního setu z vylosovaných vstupenek se stal náš vrchní zásobitel lahvovým pivem Honzík Bajer. Blahopřejeme!  Autobusem odjeli pouze dva návštěvníci, a tak takovouto formu rozvozu na příště zrušíme. Jinak veliké díky všem ve službách, bylo to letos fakt dost náročné, protože takovouto účast jsme snad nikdy neměli.... 

**********************

IMG_20230226_144053.jpgV pátek 24.2.2023 odpoledne se naše síly rozdělily. První část ve Spolkovém domě vařila do bálové kuchyně a druhá, početnější skupina, připravovala prostory sokolovny pro letošní hasičský bál. Nainstalovali jsme výzdobu, narovnali sokolovnu a připravili zázemí pro vstup, šatnu, výčep i kořalku. Převozila se spousta materiálu z hasičárny, Spolkového domu a nafasoval se proviant na zítřejší bál....  Velké poděkování všem, kdo se do příprav zapojili, protože se vše povedlo v docela krátkém čase.

***********************

IMG_20230217_161834.jpgVe čtvrtek 23. února hasičský kroužek nebyl, neb děti měly v našem okrese prázdniny :) Velitel přivezl z Nové Paky hlavní cenu do bálové tomboly, sekačku Stiga.

***********************************************

IMG_20230220_170718.jpgV pondělí 20. února nejprve zájemci odjeli do Studence, kde jsme byli přizvání k předváděčce zásahového čerpadla od firmy Pavliš & Hartman. Stroj se nám moc líbil a doufáme, že jej obec pro jednotku v dohledné době pořídí jako náhradu dosluhující PS 12....

Potom jsme se přesunuli do Spolkového domu, kde jsme ladili poslední organizační přípravy na bál.

*********************

masopust2.jpgV sobotu 18. února jsme se vydali na návštěvu do Čisté v okrese Rakovník. Přijali jsme opět pozvání na jejich tradiční Masopust. Tentokrát jsme cestovali i s dětmi, protože výpravu tvořili Láďa a Lucka Jiřičkovi, Kamila Stehlíková s vnukem Lukáškem, Vašek Malina se synkem Václavem a Luboš Stránský. Druhou částí výpravy byl Roman Hampl s Janou a  Kubou, ale ti jeli sólo. My ostatní vyrazili v krkonošském stylu... Dorazili jsme do hasičárny v Čisté už před polednem, takže byl čas předat dary,  se pozdravit s místními, s kamarády z Čisté u Litomyšle a samozřejmě se také patřičně občerstvit. No a pak byl čas obléknutí do průvodu. Vyrazili jsme jako Krakonoš, Trautenberk, Anče, Kuba, hajnej a dvě kérkonošská haverlata. Letos byl průvod sice tradičně hezký, ale byla to řehole, protože strašně foukalo.... Po návratu jsme se občerstvili v hasičárně a klábosili jsme napříč Čistými. v 17:45 jsme pak nabrali směr k domovu, kde jsme parkovali krátce po jednadvacáté už doma v naší hasičárně.

Víkend ale nebyl jen ve znamení Masopustu, ale také zvaní na náš bál. Party zváčů obsáhly tradičně Čistou, Horka a Bukovinu. V předprodeji bylo prodáno docela hodně lístků a vcelku dost lidí avizovalo účast, tak uvidíme, co nás čeká za týden....

*********************

IMG_20230216_163922.jpg16. února proběhla schůzka mladých hasičů ve Spolkovém domě. jednak byl prostor pro domalování obrázků do soutěže PO očima dětí a také jsme hráli novou hru - paměťové šachy. Pro naše mladé hasiče jsme koupili čtyři tyto hry a jsou hned od začátku velmi oblíbenou kratochvílí.....

****************************

IMG_20230215_181005.jpgVe středu 15. února se velitelé naší jednotky zúčastnili Velitelského dne na PS Jilemnice. Plníme tak odbornou přípravu a dozvěděli jsme řadu cenných novinek třeba v oblasti hašení elektromobilů nebo řešení mimořádných událostí.

**********************

14. února se starosta obce zúčastnil školení starostů Libereckého kraje v oblasti krizového řízení a požární ochrany. Poskytli jsme našeho spolkového Mastera k dopravě starostů okolních obcí.

*************************

V pondělí 13. února jsme se sešli v hasičárně. Proběhla lehká kontrola výstroje a pak jsme se přestěhovali do Spolkového domu. Ladili jsme blížící se bál a další akce, které nás čekají, především návštěva Masopustu v Čisté u Rakovníka.

**************************

V neděli 12. února pořádal kulturní výbor Obce divadelní představení Natěrač, se kterým přijeli do Čisté ochotníci ze spolku Lipany z Vrchlabí. Kamila s Martinou zajistily při divadle občerstvení a akce to byla vcelku povedená....

***************************

9. února dopoledne zajistil velitel našim masterem dopravu dětí ze školy do plaveckého bazénu v Nové Pace. Probíhala také příprava tomboly vyzvedáváním cen od sponzorů.

Odpoledne jsme měli další schůzku mladých hasičů. Opět jsme využili zázemí v sokolovně a trochu jsme sportovali. Došlo i na nácvik parafráze štafety dvojic.....

IMG_20230209_165414.jpg

 

**************************

IMG_20230207_193041.jpgIMG_20230207_192738.jpg7. února proběhla ve Spolkovém domě cestopisná beseda s projekcí fotografií o treku pod himalájskými velikány. Přijel promítnout fotografie, popovídat a taky ukázat pár věcí z expedice náš kamarád Luboš Jiřiště ze Žďáru . Akce měla úžasnou návštěvnost skoro čtyřiceti lidí a Kamča s Martinou se postaraly o občerstvení.

********

IMG_20230206_181444.jpgIMG_20230206_183423.jpg6. února jsme se sešli v hasičárně. Tentokrát byla hojná účast strojníků, a tak došlo na zkoušky všech agregátů. Všechny mašiny prošly kontrolou a motorovou zkouškou. Došlo i na PS 8. Ta sice trochu stávkovala, ale nakonec i ona zavrčela.... Prošli jsme také problematické nabíjení v autě a bylo rozhodnuto, že radiostanice i tablet budou nabíjeny ve speciální dokovací polici v hasičárně a v autě bude nabíjeno pouze v nouzi při delším zásahu.... Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. Bylo potřeba sál připravit na zítřejší akci, což jsme také udělali.....

******************

4. února vyhlásil KOPIS jednotce opět poplach. Tentokrát šlo o technickou pomoc u naší známe seniorky, kterážto upadla a nemohla vstát. Výjezd to byl poněkud problematický. V poplachové SMS nebylo udání místa. Spojení radiostanicí z auta také nebylo možné. Přes všechny nepříjemnosti jsme vyjeli 1+4. Cestou jsme nabrali dva příslušníky HZS, protože jejich CAS se na místo raději nepokusila dostat. Pak už rutina. Vylomení zámku, zvednutí paní, instalace nového zámku a odjezd zpět na základnu....

**********************

TK Master 2. února 2023 zajel velitel s Masterem na STK na Kumburském Újezdě. Auto prošlo, ale byli jsme upozorněni na nějaké nešvary, které je potřeba řešit, nebo ne, pokud zvolíme cestu pořízení jiného vozu......

IMG_20230103_092202.jpgVe čtvrtek 2. února 2023 jsme poslali na Slovensko do Turčianskych Mitic další, pro nás už nepotřebný materiál. Tentokrát šlo o hasičské zásahové přilby Rosenbauer Heros, které jsme před lety dostali darem od našich holandských kamarádů. Nám dosloužili, protože jsme přezbrojili na novy typ Rosenbauer Heros Titan. Věříme, že na Slovensku ještě pár let poslouží, nebo pomohou jako zdroj náhradních dílů pro další kusy......

Odpoledne pak ještě proběhla schůzka mladých hasičů. tentokrát ve Spolkovém domě. Náplní schůzky bylo malování výtvarných děl do soutěže Požární ochrana očima dětí.

*********************************

Ve středu 1. února pořádal Kulturní výbor obce ve Spolkovém domě setkání seniorů. naše děvčata se tradičně postarala o chutné občerstvení. Protože bylo potřeba připravit Mastera na TK, vzal si ho do péče odpoledne br. Pavel Bjelka. Hlavně šlo o doplastování nástupního schůdku, který musíme vždy obnažit, aby se technik dostal k náhradnímu vyraženému VIN kódu...

**************************

31. ledna se v Semilech konalo Shromáždění starostů SDH okresu Semily. Zajistili jsme našim masterem dopravu pro zástupce našeho sboru, Nedaříže, Levínské Olešnice, Žďáru, Studence, Zálesní Lhoty, Martinic a Kruhu. Odřídil velitel jako člen VV OSH. takže auto bylo úplně plné... Na jednání byl řešen rozpočet a plán práce na rok 2023 na úrovni OSH Semily. Velitel připomněl nesplněnou část usnesení Shromáždění starostů z července 2022, kdy měl být odeslán otevřený dopis jako výraz naší nelibosti s postupem ústředí SH ČMS ve věci zvýšení odvodů členských příspěvků.

*********************

V pondělí 30. ledna vyhlásil KOPIS v 7:35 jednotce poplach na lesní požár. Sjelo se nás v hasičárně pět, ale výjezd byl ve vratech hasičárny odvolán. Lesníci pálili klest na konci obce a nějaký iniciativní občan to z auta nahlásil. Než se povedlo ověřit povolení pálení, tak jsme byli už venku z hasičárny....  No, tak alespoň prověření naší akceschopnosti....

V pondělí večer jsme se sešli v hasičárně. Byla původně plánována zkouška agregátů, ale nepříznivé počasí, kdy venku sněžilo, tuto činnost o týden posunulo. Matyáš si alespoň odzkoušel motorovou pilu. Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu na tradiční pondělní hodnocení a plánování našich aktivit. Velitel s Kamilou odeslali vyplněné roční hlášení o činnosti a provedli úpravy v evidenci členů- zapsali jsme naše sportovce.

*********************************

28. ledna se v Roztokách konala VVH tamního hasičského sboru. Velitel zajistil ještě dopravu delegace z Levínské Olešnice. Na jednání pak přednesl zdravici a poděkování za účast na akci s Holanďany s parní stříkačkou v září loňského roku u nás v Čisté.

Navečer se konala VVH také v sousední Dolní Kalné. Vyslali jsme Adama a Luboše. Za sbor přednesena zdravice.

Večer od 19:00 hodin jsme se sešli ve Spolkovém domě na výborové schůzi. Lehce jsme zhodnotili období od VVH dosud. Aktivit bylo opět hodně a většina se povedla. pak jsme plánovali akce budoucí, především Hasičský bál a mariášový turnaj. Bál bude 25. února a Mariáš 11. března.

*****************************************

Ford v trutnovském servise27. ledna dojel Pavel Crha s Láďou Jiřičkou do Trutnova do Forda pro zásahové auto. Ukázalo se, že problém nebyl v autě, ale v dobíjecím zdroji, který byl slabý a nedobíjel, či spíše vybíjel akumulátory DA. Ve Fordu jsou totiž neustále nabíjeny vysílačky, svítilny, tablet a telefon, což dosavadní zdroj nemohl pobrat.....  Koupili jsme tedy nový, podstatně silnější dobíječ a už by měl být pokoj. Od pátečního večera pak byla jednotka opět akceschopná.....

****************************************

26. ledna byla další schůzka mladých hasičů. Opět jsme se sešli v sokolovně. Ale zaúřadovala marodka a bylo nás jen pár. Hráli jsme fotbálek a cvičili na kruhách, což se všem moc líbilo.....

Také proběhla příprava volební místnosti pro II. kolo voleb prezidenta a příprava občerstvení pro volební komisi.

*******************************

V pondělí 23. ledna ráno odvezli Pavel Crha a Láďa Jiřička zásahového Forda do Trutnova na servis, protože je třeba řešit problém s elektrikou. Nahlášeno na KOPIS, jednotka se tím stala neakceschopnou.....

Večer jsme se sešli ve Spolkovém domě. Domluvili jsme konání výborové schůze a další akce, které nás v dohledné době čekají. Péče o kotel odpadla, neb topíme plně na tepelná čerpadla školy....

******************************

IMG-20230122-WA0002.jpgIMG-20230122-WA0004.jpgZávěr tohoto týdne byl ve znamení finišujících příprav na dětská karneval, který uspořádal náš divadelní soubor Floriánek. Řada z nás se zapojila do příprav, organizace i vlastního programu. Karneval se uskutečnil v sobotu 21. ledna a těšil se velké návštěvnosti. Soutěžních kartiček bylo vydáno více než 160, a odhad návštěvnosti činil 250 - 300 lidí!  Moc povedená akce :)

IMG-20230122-WA0009.jpg

********************************

19. ledna se schůzka hasičské omladiny konala v sokolovně. Chodíme sem na zimní přípravu. Tentokrát jsme se věnovali běhu se spojováním hadic e a tolik oblíbené vybíjené každý proti každému....

IMG_20230119_162702.jpg

 

17. ledna se velitel za náš sbor zúčastnil Valné hromady MAS Přiďte pobejt! Jilemnice. Jsme řádnými členy tohoto spolku a své povinnosti z toho plynoucí si zodpovědně plníme. ...

******************************

V pondělí 16. ledna přešel Spolkový dům na vytápění teplem vyrobeným školními tepelnými čerpadly. Ve spolupráci s instalatérem Michalem Purmem ml. jsme oživili měření a radiátory Spolkového domu začala ohřívat teplá voda přivedení ze školy. Fakticky tím byl završen projekt propojení otopných soustav čistecké školy a Spolkového domu. Projekt předkládala a realizuje čistecká škola. Aktuálně je v hodnocení na SZiF Hradec Králové a usiluje o dotační podporu z PRV. Celkové náklady činí 95.957,- Kč a náš sbor se bude podílet příspěvkem na vlastní podíl školy k dotačním prostředkům.

Večer jsme se sešli v hasičské zbrojnici. Přišli i noví členové jednotky Matyáš Militký a Lukáš Jiřička. Kluci si vyzkoušeli zásahové oblečení, abychom jim mohli zajistit vlastní vybavení. Naši jednotku opustil koncem roku Marek Halama. Vrátil veškerou výstroj a ta sedí Matyášovi včetně neprořezných kalhot. Jsme rádi, protože Matyáš má civilní papíry na motorovou pilu a chceme jej jako nového pilaře do jednotky. U obou kluků věříme, že vytrvají a budou naší oporou při zásazích i další činnosti. Navíc nám značně snížili věkový průměr :).      V řešení máme dále vyslání Pavla Crhy na velitelský kurs do Bílých Poličan....

Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. Tady Vašek Jiřička doplnil na radiátor ve vstupní chodbě termohlavici. Dosud zde nebyla a radiátor nešel spolehlivě ovládat. Vašek pak začal pracovat na výměně štítu u kliky do kotelny. Kamila začala s úklidem zázemí - box po uhlí byl  vysát naším průmyslovým vysavačem a chtěli bychom následně provést v kotelně nějaké důležité organizační změny. Ale to až někdy v příštích týdnech.    Pak jsme ještě plánovali účasti na blížících se akcích, byl domluven termín výborovky a pracujeme na přípravách plesu. Starosta sboru přinesl obálku s přístupy do Datové schránky. I náš sbor tak už máto toto komunikační spojení také zřízeno...

************************

15. ledna jsme odstavili automatický kotel ve Spolkovém domě a nechali zchladnout otopnou soustavu.

******************************

V pátek 13. a v sobotu 14. ledna probíhaly ve Spolkovém domě prezidentské volby - první kolo. Pro volební komisi jsme zajistili sami, nebo v kooperaci s dalšími dodavateli nejen zázemí volební místnosti, ale také občerstvení a poskytli jsme naše IT vybavení.

*********************************

V pátek 13. ledna velitel navštívil slavnostní jednání VVH SDH v Levínské Olešnici, kde za náš sbor přednesl zdravici.

**************************************

Během tohoto týdne velitel dokončil administrativu kolem třetí fáze projektu neformálního vzdělávání. na projekt máme velmi pěknou dotaci z MŠMT, kterou zúřadovává MAS Přiďte pobejt. manažerkám MAS moc děkujeme za pomoc a trpělivost. Do poloviny roku 2023 bude projekt snad úspěšně zakončen. Díky němu významně posilují sborové finance (tentokrát o více než 30.000,- Kč) a můžeme realizovat aktivity pro děti a kolem nich. V loňském roce například bylo pořízeno oblečení na soutěže a reprezentaci sboru apod.

********************************

IMG_20230112_163443.jpg12. ledna proběhla schůzka mladých hasičů. Tentokrát jsme se sešli v sokolovně. Nejprve jsme děti rozdělili a proběhlo přetahování silným lanem. Pro děti jsme pak připravili překážkovou dráhu, kterou kolem sálu několikrát na čas absolvovaly. Užili jsme při tom spoustu legrace a smíchu stejně jako u závěrečné vybíjené každý proti každému......

****************************

Ve středu 11. ledna děvčata uklidila sál SD a velitel připravil zázemí pro prezidentské volby..

**************************************

V pondělí 9. ledna jsme se večer sešli v hasičárně. Naším hlavním úkolem bylo dohodnout termín školení strojníků v Bílých Poličanech. Následoval převoz materiálu z obecního úřadu do Spolkového domu, protože je třeba zajistit volební místnost. Ve Spolkovém domě byl obstarán kotel a pak jsme opět řešili blížící se akce. Zjistili jsme opět stejný problém s elektroinstalací zásahového Forda. Vozidlo objednáno na servis na pondělí 23. ledna.

**************************

8. ledna odpoledne odvezl Láďa obě tříkrálové pokladničky do Studence do místní Farní Charity, která sbírku zaštiťuje. Teď čekáme na sdělení, kolik jsme vyzpívali.... 

***********************************

IMG_20230107_123356.jpgV sobotu 7. ledna ráno se v sokolovně sešli Kamila Stehlíková, Jakub Lejdar a Láďa Jiřička. Po vystrojení vyrazili na Tříkrálovou sbírku do horní části vesnice. Proti včerejšku panovalo až neuvěřitelně hezké počasí, dokonce občas vysvitlo sluníčko. Vesnicí zněla tříkrálová koleda a skupinka měla navíc hudební doprovod díky Jakubově harmonice. Chodilo se od půl deváté a poslední dům jsme navštívili přesně v jednu hodinu po poledni.

 

                                          **********************************

IMG_20230106_143412.jpgV pátek 6. ledna odpoledne se Anička Lejdarová, Eliška Dušičková a Aneta Junková sešly v hasičárně, kde se převlékly do kostýmů a v doprovodu Ládi vyrazily na Tříkrálovou sbírku. Jejich rajónem byla dolní část Čisté. Věnovaly se tomu opravdu obětavě a pečlivě. Během odpoledne a podvečera několikrát totiž dost pršelo a byla zima. Děcka se sbírkou končila ve 20. hodin opět v hasičárně. Je skvělé, že se nám omladina zapojuje do charitativních akcí.... Děkujeme.

******************************************

5. ledna zajistil velitel naším Masterem dopravu dětí ze školy na plavání v Nové Pace.  Odpoledne pak byl hasičský kroužek. Sešli jsme se ve Spolkovém domě. Schůzku jsme věnovali sledování videí z produkce MiPaSt, což je naše filmové studio. Anička, Eliška a Anetka navíc s Kamčou navštívily garderobierovnu Floriánku, aby si vybraly oblečení na zítřejší Tříkrálovou sbírku....

*******************************

2. ledna jsme se sešli ve Spolkovém domě. Byl zabezpečen kotel a pak jsme řešili přípravu karnevalu, plesu a vyslání našich delegací na VVH k hasičům v okolí.

******************************

V neděli 1. ledna 2023 jsme se odpoledne sešli u Spolkového domu, protože bylo potřeba uklidit po včerejší akci. Nejvíc práce nám dalo odklidit z louky pozůstatky po ohňostroji. Spojenými silami Martiny, Kamily a Ládi se to nakonec podařilo. Děkujeme ještě jednou paní Bertě Noskové, že umožnila odstřelit ohňostroj ze svého pozemku..... Pak jsme ještě uklidili školní dvůr a školní zahradu, aby po nás zůstalo čisto :)

*************************************** 

IMG_20221231_155659.jpgIMG_20221231_163754.jpg31. prosince jsme uspořádali po koronavirové přestávce opět Silvestřík. Přestože byl oficiální začátek oznámen na druhou hodinu odpolední, začal program skoro o hodinu později, protože tak to už na této akci chodí, neb v době začátku u školy nebyla kromě organizátorů ani noha.... Pak ale pár lidí dorazilo a Romanovy soutěže opět rozzářily oči dětí, pro které byly připraveny hezké a i chutné  dárečky.... No pak už bylo pět hodina a přes mírné technické problémy se nakonec podařilo odstřelit závěrečný ohňostroj. Pak už jsme si jen popřáli hlavně hodně zdraví a zase jeden rok je za námi....

 

*****************

 

V úterý 27. prosince odpoledne uspořádala volejbalová sekce v čistecké sokolovně MIXER, čili turnaj náhodně nalosovaných týmů ve volejbalu. Bylo to příjemné zpestření vánoc.....

********************************

26. prosince jsme se sešli na kafi ve Spolkovém domě. bylo nás poskrovnu, tak jsme jen probrali vánoční události, naplánovali Silvestřík a šli domů.....

*****************************

V pátek 23. prosince velitel a Vašek Jiřička přivezli našeho Mastera z opravy zpět do zbrojnice.

***********************************

20. prosince velitel s Vaškem Jiřičkou odvezli Mastera opět Honzovi Brádlemu na Horka do servisu, protože se blokuje při brždění pravé přední kolo...

**************************************

V pondělí 19. prosince jsme původně plánovali takovou "malou vánoční besídku". Ale nakonec bylo vše jinak. Kolem druhé hodiny odpoledne havárie na VN odstřihla naši obec od elektrické energie. Ve Spolkovém domě se uskutečnilo při svíčkách a v bundách poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva. A pomalu jsme chystali nasazení elektrocentrály k nouzovému zásobování vodou. Naštěstí se podařilo energetikům havárii opravit a před osmou hodinou večerní byla dodávka elektřiny obnovena. Besídka byla odložena ne neurčito....  ČiPřiDO navečer za použití elektrocentrály zkoušelo svou novou zvučící technologii. pak už i s obvyklým proudem :).

*************************************

Ve čtvrtek 15. prosince jsme ve Spolkovém domě uspořádali "výročku" našich mladých hasičů. Děcka shlédla prezentaci o činnosti v uplynulém roce, pochutnala si na připraveném občerstvení a pak už se bavila při projekcích písniček a klipů. Naše ženy připravily párky v rohlíku, sladké muffiny a další pochutiny. Pro děti to bylo určitě mnohem příjemnější, než prosedět klasickou valnou hromadu s dospělými členy sboru.. Protože máme Mastera opět mimo provoz, půjčili jsme si k rozvozu děcek školního Forda. Děkujeme.

***************************

IMG_20221212_191836.jpgV pondělí 12. prosince provedli strojníci v hasičárně zazimování techniky. Byl namixován fridex a nality směsi do chladičů vodou chlazených agregátů. Byly dolity také ostřikovače v obou autech.  Ve Spolkáči pak proběhly servisní úkony a nakonec došlo po dlouhé době i na šipky....

 

*********************************

IMG_20221208_173742.jpgVe čtvrtek 8. prosince proběhla schůzka mladých hasičů ve Spolkovém domě. Hráli jsme foukaný fotbal a debatovali o zimních aktivitách. Ze servisu jsme přivezli spolkového Mastera a velitel provedl dotankování PHM do tohoto vozidla. V garáži jsme ještě auto raději připojili na nabíječku, aby byl oživen akumulátor. Přece jen auto delší dobu stálo venku u servisu....

********************

IMG_20221207_150215.jpg

7. prosince v poledne proběhla pravidelná zkouška sirén. JSVV zafungoval bez problémů, ale rotační siréna na hasičárně vyrazila pojistky. Asi je zamrzlá....

Odpoledne v 15:00 hodin drželi hasiči ze zásahové jednotky pietní minutu ticha před vyjetou technikou na památku dobrovolného hasiče, který zahynul při zásahu v Novém Boru. Čest jeho památce.

 

**************************************

V úterý 6. prosince se velitel účastnil jednání VV OSH Semily. Využili jsme této cesty a provedli odhlášení 23 našich členů, kteří sbor k 31.12.2022 opouští. Mnozí bohužel kvůli zvýšení členských příspěvků.....

*************************

5. prosince jsme se sešli v hasičárně. Proběhly pravidelné zkoušky agregátů, byly doplněny PHM a naplánováno zazimování techniky. Potom jsme se přestěhovali do Spolkového. tady klasický průběh pondělních údržbářských prací. Velitel s jednatelkou stvořili soupis členů k odhlášení členů, kteří sbor opouští.

***********************************

V neděli 4. prosince jsme pomohli Obce. Bylo třeba silných paží, aby se naložil sypač na kontejner obecního autíčka. Zapojilo se osm členů sboru a jedna mladá hasička.....

********************************

Ve čtvrtek 1. prosince jsme museli zrušit schůzku mladých hasičů, protože všichni vedoucí byli zaneprázdněni jinými aktivitami. Ve Spolkovém domě proběhlo navečer setkání představitelů okolních obcí. Naše hasičky zajistily na tomto setkání chutné občerstvení.....

**************

29. listopadu jsme odvezli spolkový Renault do servisu k Janu Brádlemu na Horka. Konečně dochází na opravu palivového čerpadla....

***********************
IMG_20221128_192538.jpg28. listopadu jsme ve Spolkovém domě měli navečer školení členů zásahové jednotky. Velitel školil některá z povinných témat letošního roku. Na jeho školení navázal Václav Řeháček školením řidičů. Školili se řidiči Obce, hasičské jednotky a našeho sboru. Máme zase na rok splněno....

******************

27. listopadu se v Čisté konalo posezení pro seniory v sokolovně. Vypomohli jsme zápůjčkou nějakého materiálu a naše děvčata upekla sladké pohoštění., které moc chutnalo.....

***********************

26. listopadu jsme měli výroční valnou hromadu našeho hasičského sboru. Konala se ve Spolkovém domě. Výbor rozhodl, že bude opět bez dětí, které budou mít svou VVH před vánocemi. Sešla se zhruba polovina členské základny a přijely delegace sborů ze Studence, Bukoviny a Nedaříže. Valnou hromadu zahájil příchod praporu a státní hymna. Jednání vedl starosta sboru, br. Jiří Stránský. Proběhla prezentace roční činnosti přednesená jednatelkou, velitelem a hospodářkou sboru. Bylo odhlasováno zvýšení členských příspěvků, schváleno hospodaření sboru, plán práce a naše kuchařky obdržely drobnou pozornost. Pak jsme si ještě poseděli a povídali, někteří dlouho přes půlnoc....

************************

25. listopadu se naše delegace zúčastnila VVH SDH Studenec. velitel přednesl krátkou zdravici.

******************************

24. listopadu jsme měli hasičský Koužek ve Spolkovém domě. V rámci kroužku jsme se byli podívat vedle ve škole na předvánočních trzích. Potom jsme si ještě pochutnali na perníku a hráli stmelovací hry. 

*************************************

V pondělí 21. listopadu jsme se sešli v hasičárně, kde proběhly pravidelné činnosti na drobné údržbě. Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. tady týdenní servis kotle apod. Velitel, jednatelka a hospodářka zkusili projekci prezentace na VVH a domlouvali jsme další věci kolem přípravy této akce.

**********************

Ve středu 16. listopadu zajistil velitel provedení TK na stanici v Nové Pace. cestou domů pak byly doplněny PHM. Auto je tak od středy opět zařazeno do výjezdu......

IMG_20221116_084231.jpgIMG_20221116_095650.jpgIMG_20221116_090519.jpg

**************************

15. listopadu odpoledne jsme se konečně dočkali. Zásahový Ford byl opraven a přivezen do Čisté....

*****************************

V pondělí 14. listopadu jsme se sešli ve Spolkovém domě. Byl obstarán kotel a začaly přípravy VVH.

************************

IMG_20221112_081516.jpg

brigáda1.jpg

V sobotu 12. listopadu byl opět náročný to den. Hned ráno odjeli velitelé na cyklické školení, které se tradičně odehrává na hasičárně v Jilemnici. Účastnili se všichni tři (Láďa Jiřička, Luboš Stránský a Karel Lejdar).

V tu samou dobu probíhala brigáda našich členů na úklidu klestu po těžbě v obecních lesích za Kantorkou. Za využití traktoru s károu a motorové pily se zúčastnilo pět mužů, jedna žena a jeden pes. Odpracováno 36 silně zamlžených hodin. Zadaný úkol se povedlo splnit, ale další práce je tu ještě habaděj....

Ale ani to ještě nebylo vše. Navečer vyrazili Láďa Jiřička a Pavel Tůma na VVH SDH Kruh u Jilemnice. Za náš sbor přednesl velitel zdravici. Začíná tak šňůra výročních valných hromad po okolí, kam se snažíme zavítat, pozdravit a načerpat zajímavé poznatky k naší činnosti.....

**********

11. listopadu se v poledne velitel zúčastnil v Semilech posledního rozloučení s br. Mírou Medkem z Bítouchova.  Navečer se konala okrsková schůze našeho okrsku. Měli jsme stanoven svoz. Protože nemáme žádné akceschopné vozidlo, požádali jsme o spolupráci čisteckou školu. Děkujeme panu řediteli, RNDr. Igoru Janu Dvořákovi, že jsme mohli školní mikrobus využít. Odřídil jej velitel. Na jednání padly termíny VVH v okrsku, akce a termíny v příštím roce a diskutovalo se i o výši členských příspěvků apod. Za náš sbor se zúčastnili velitel a starosta.

**********************

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme v rámci schůzky mladých hasičů měli program ve Spolkovém domě. Bohužel jsme bez dopravních prostředků, a tak si po schůzce děcka museli vyzvednout rodiče.

*******************************

8. listopadu ráno odvezli Láďa Jiřička a Pavel Crha zásahového Forda na servis do Auto Trutnov. Bohužel se auto nepodařilo opravit a jsme tudíž neakceschopní. Vše nahlášeno na KOPISu.

*****************************

V pondělí 7. listopadu jsme se sešli v hasičárně. Prohlídkou spolkového Mastera byl zjištěn únik PHM z palivového čerpadla. Pokusíme se řešit servisem u někoho v regionu. Bohužel zdroje jsou teď velmi, velmi vyčerpané.....  Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. Vašek Jiřička vyčistil kotel a kouřovod. Plánovali jsme také aktivity v nejbližším období.

**************************

Ve čtvrtek 3. listopadu jsme využili posledního příjemného počasí a hasičský kroužek věnovali aktivitám venku. Za hasičárnou jsme stříleli ze vzduchovek a vázali uzle s využitím workoutových prvků.

*********************

V úterý 1. listopadu zasedala v Jilemnici Bezpečnostní rada ORP Jilemnice. Na ní bylo rozhodnuto, že se cvičení IZS na evakuaci v Jilemnici přesouvá na  první pololetí příštího roku. Původně bylo plánováno na listopad roku letošního.....

*********************************************

V pondělí 31. října jsme se sešli ve zbrojnici. řešili jsme stav zásahové Forda a spolkového Mastera. Obě auta čelí technickým problémům....

*****************

V pátek 28. října 2022 byla v rámci kondičních jízd zásahovým Fordem zajištěna doprava osob pro Obec.

*****************************************

Ve čtvrtek 27. října jsme schůzku mladých hasičů odvolali. Většina dětí měla stejně podzimní prázdniny, tak jsme jim nechali volno.   Večer se pak sešel výbor našeho hasičského sboru. Zhodnotili jsme předešlé měsíce, proběhlo seznámení se stavem sborových financí a plánovali jsme aktivity, které nás v budoucnu čekají. Debata byla rovněž o výši členských příspěvků. Z důvodu zvýšených odvodu bude výbor valné hromadě navrhovat výši ročních členských příspěvků od 1.1.2023 ve výši 100,- Kč na člena mladšího 15. let a staršího 65.let. Ostatní pak 200,- Kč. Odvod na OSH za každého člena bez rozdílu věku bude od 1.1.2023 200,- Kč. Rozdíl ve výši členského příspěvku a odvodů u dětí a seniorů bude doplacen z prostředků sboru.

***************************************

24. října jsme se sešli v hasičárně. Bylo potřeba dokončit práce na opravě PPS 12. Nakonec se ukázalo, že problémy s motorem byly způsobeny pouze vadnými svíčkami. Po jejich nahrazení novými a seřízení karburace mašina opět díky péči našich strojníků běhá, jak má. Proběhlo ještě zakrytování a přívěs je plně akceschopný.  Věnovali jsme se také objevenému úniku nafty z našeho spolkového Mastera. Problémem je patrně palivové čerpadlo, nebo hadice u něho. Budeme se tomu dále věnovat....

**************************************

IMG_20221023_094232.jpg IMG_20221023_101634.jpgV neděli 23. října jsme byli požádáni o ukázku našeho PNP v rámci Rescue campu, který probíhal pod křídly KSH Liberec v Rokytnici nad Jizerou. Rolí instruktorů našeho zaměstnání se zhostili Láďa Jiřička a Vašek Malina. Počasí příliš nepřálo, ale mlha se naštěstí se stoupající nadmořskou výškou rozptylovala a navíc bylo místo stavby evakuačního stanu pod přístřeškem.... Velitel měl krátké vysvětlení k činnosti jednotky v oblasti OOb a pak už následovalo budování evakuačního střediska. Děcka pod Vaškovým vedením seskládala z podlážek podlahu pod stan a na ní následně rozložila a nafoukla náš evakuační stan. A pak zase bylo vše vyfouknuto, sbaleno a naloženo do PNP. V celku povedená akce.....

******************************

20. října proběhla další schůzka mladých hasičů. Cvičili jsme uzlování, topografii a další činnosti na ZHV. 

*****************
Prokop narozeniny17. října jsme vyslali delegaci k dlouholetému předsedovi ZO SPO, hasiči, bývalému strojníku a řidiči T805, br. Prokopu Zaplatílkovi. Důvodem byly narozeniny a to kulaté a poměrně významné. Blahopřát mu tedy šli Ladislav Jiřička st, Ladislav Jiřička ml., Jiří Korda, Jaroslav Plecháč, Miroslav Zaplatílek a Jiří Stránský. Popřáli jsme oslavenci především zdraví a strávili příjemné odpoledne až podvečer plný vzpomínek na lidi z Čisté, na život ve vsi a samozřejmě i na hasiče. 
Večer jsme se pak sešli v hasičárně. Pokračovaly práce na zásahové PS 12. Stále bohužel neběhá, jak by měla.... Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu, kde děvčata provedla zatopení v kotli a rozjetí automatu. Plánovali jsme blížící se akce včetně už pomalu vykukující výroční valné hromady.
 
***********************
braňákstřelba.jpgbraňákpoodběhnutí.jpg
V sobotu 15. října 2022 nás čekal Závod hasičské všestrannosti - "braňák". Už ráno v sedm hodin vyrazili do místa konání, což byla letos Rokytnice nad Jizerou,Láďa, Kamča a Matyáš. Jeli splnit povinnost sboru vyslat na akci tři rozhodčí. Celý den pak strávili v dešti na stanovišti K1, což je střelba. Na stanoviště dodal náš sbor také sadu vzduchovek. Děti měly sraz v 9:15 hodin v hasičárně. Startovka byla dána předem, takže čas startu zněl 10:52. O děcka se postarali Lukáš Zaplatílek a Zdeněk Jiřička. S dětmi dojeli na parkoviště u startu na Studenově nad Rokytnicí, zajistili jejich prezentaci a asistovali při startu. Po návratu z trati pak na děcka dohlédli, zajistili drobné občerstvení a pak děcka v pořádku odvezli domů. Družstvo v mladší kategorii bylo složeno a Aničky, Fíly, Kubíka, Jáchyma a Ondry. Jako náhradníci je posílili ještě Filípek a Tobík. Hlídka se umístila ve středu startovního pole, na 12.místě. Děkujeme za reprezentaci. 
 
***************************************
Odvoz DiakonieV pátek 14. října se konečně podařilo odvézt sbírku materiálu, kterou sebraly naše ženy a podporovatelky koncem září v zadním traktu sokolovny. Auto z Diakonie konečně našlo cestu k nám do Čistý, velitel pomohl s nakládkou a vzadu v sokolovně je už zase konečně k hnutí ... :)
 
******************************
 
13. října byl čtvrtek a pro nás další ze schůzek mladých hasičů. Tentokrát naše řady posílila i nová děcka a rodičové byly hned zapojeni do organizace. Pro děti jsme totiž připravili branný závod jednotlivců, kde běhaly kolečka kolem hřiště a na stanovištích plnily úkoly ZHV. Podařilo se i napnout lano a připravit střelnici, takže opravdu se vším všudy... kroužek se nám trochu protáhl, ale stálo to za to....
****************************
Ve středu 12. října jsme jako poděkování za věrné služby, pomoci při našich akcích a neutuchající podporu, připravili pro naše ženy, i nečlenky našeho sboru, malý výlet na Bolkov. Bylo krásné počasí, a tak i procházka hezkým prostředím na patě Černé hory byla vcelku příjemná. Neméně příjemné bylo pak posezení na naší oblíbené Trejbalově boudě, kde došlo i na pečení bramboráků a dobré kafíčko. Ještě jednou děkujeme všem, kdo se akce zúčastnily....
 
****************************
V úterý 11. října proběhlo další jednání starosty našeho sboru na pobočce ČSOB v Nové Pace ohledně zřízení karty ke spolkovému bankovnímu účtu. Teď už snad nic nebrání vydání karty k našim financím......
 
Byli jsme požádání DZS o pomoc s transportem seniorky ze sanitky do bytu. Bylo to trochu časově náročné, ale nakonec jsme dokázali kolem třetí odpoledne pomoci. Přímo akce se zúčastnil Láďa s Kamčou, ale dorazili i Pavel T., Pavel B. a Vašek J.  Díky všem za ochotu.
 
**********************************
 
IMG_20221010_181709.jpgV pondělí 10. října proběhla schůzka v hasičárně už trochu dříve. Bylo potřeba totiž odzkoušet zásahovou PPS 12 na vodě. V 18:00 tedy chlapi svezli přívěs se stříkačkou na cvičák ke kádi a zkouška mohla začít. Nejdříve se nedařilo mašinu nastartovat. To se ale nakonec povedlo, mašina nasála, chlazení požární vodou bylo zdárně odzkoušeno, leč stroj neběží motorově, jak by měl. Musíme se tomu dál pověnovat....
Pak jsme se přesunuli do Spolkového domu. Opět nějaké úklidy a přerušení automatického vytápění, neb je venku teplo a žádná akce se v dohledné době ve Spolkáči neplánuje....
 
********************************************
 
Drakiáda 2022IMG_20221009_162650.jpgV neděli 9. října jsme měli v Čisté posvícení. Uspořádali jsme proto další ročník Posvícenské drakiády a akce se tentokrát neskutečně vydařila. Počasí bylo ideální, svítilo sluníčko a foukalo tak akorát. Místem akce byla louka na drahách nad centrem obce. Během odpoledne sem dorazilo k osmdesáti návštěvníkům a ve vzduchu viselo v jednu chvíli až třináct draků. Kamila s Martinou zajistili občerstvení, o elektřinu se postarala elektrocentrála ze zásahového Fordu a lidičky si užívali příjemné odpoledne a výhledy na Krkonoše...
 
***************************
TatraIMG_20221008_222106.jpgV sobotu 8. října slavil náš strojník, Karel Lejdar, ve Spolkovém domě kulaté narozeniny. Samozřejmě jsme u toho nemohli chybět a kromě blahopřání jsme mu připravili také dva úkoly. Prvním bylo barevné vyvedení cisterny Tatra 148 a druhým byla instalace zásobníků s oslavencovým oblíbeným nápojem na správná čísla. S obojím mu pomohly děti z přízně a užili jsme si u toho i dost legrace, stejně jako potom na oslavě......
 
*********************************
 
6. října byl čtvrtek a opět schůzka mladých hasičů. Tentokrát v hasičárně probíhal trénink na ZHV. Topografie, uzlování, požární ochrana atp.
 
****************************
 
Ve středu 5. října byl Spolkový dům využit k podzimnímu setkání seniorů. Pochutnali si na burčáku, vínečku a dalších dobrotách, co jim Kamča s Martinou připravily.
**********************
4. října se vypravila děvčata do ČSOB v Nové Pace kvůli tomu, abychom získali nějakou hotovost z našeho účtu na posílení pokladny. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se podařilo. Navíc ještě podaly žádost o vydání platební karty. To ale chvíli potrvá, protože tam musí dojet ještě starosta sboru podepsat další papíry......
******************************
 
3. října jsme se sešli v hasičárně. Byly převezeny nějaké nápoje a pak jsme pokračovali v práci ve Spolkovém domě. Chlapi zabezpečili kotel a vše jsme připravovali ke středečnímu a víkendovému využití SD.
 
******************************
 
V sobotu 1. října 2022 odehrálo ČiPřiDO zatím poslední koncert v Horní Olešnici spolu s MEGADĚSem.
 
************************************
 
29. září proběhla opět schůzka mladých hasičů. Trénovali jsme na ZHV.
 
*******************
 
IMG_20220927_234131.jpgV předvečer státního svátku, v úterý 27. září ve 23:28 hodin jsme byli povoláni k technické pomoci. V serpentinách pod Horkama spadla do silnice shnilá bříza a KOPIS nás to poslal uklidit. Vyjeli jsme ve čtyřech, resp. 7 resp. v deseti lidech.... Práci ale měli jenom dva, kteří smetákem odklidili ztrouchnivělé dřevo a kůru ze silnice. Za cca 20 minut jsme byli zpět. Při odjezdu z místa jsme ještě zamávali jilemnickému výjezdu HZS, který k události jel také.....
 
 

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich

Návštěvnost stránek

079979