Drobečková navigace

Úvodní stránka > O sboru

O sboru

 

Pěvecký sbor zahájil svou činnost jako zájmový útvar „Sborový zpěv“ v Základní škole Zborovice, okres Kroměříž, příspěvkové organizaci v říjnu 2006. Od roku 2007 je zařazen jako nepovinný předmět. 

Dle ŠVP  "Škola dobrých základů 1" je nabízen žákům od IV. třídy a vyučován 2 hodiny týdně, navazuje na zájmový útvar Přípravný sbor (pro žáky II. a III. třídy). Hlavní sbor čítá každým rokem kolem 30 zpěváků, v přípravné oddělení navštěvuje průměrně15 dětí.

Zborováček reprezentuje obec Zborovice, za sebou má již přes 50 nejrůznějších vystoupení. Spolupracuje s okolními školami, domovy pro seniory a domovy pro osoby se zdravotním postižením, kde pravidelně koncertuje. Pro členy byla zorganizována zarím tři vícedenní soustředění, poslední proběhlo na začátku dubna 2012 v Roštíně.

Obec Zborovice se nachází asi 13 km jihozápadně od města Kroměříž, nazývaného Hanácké Athény. Spolu s přidruženou obcí Medlov mají Zborovice přibližně 1620 obyvatel. V obci se nachází základní a mateřská škola. Vedle dětského pěveckého sboru má obec Zborovice ještě smíšený chrámový pěvecký sbor, který příležitostně vystupuje při slavnostech, svátcích a dalších obřadech v průběhu celého liturgického roku v naší farnosti - v kostele sv. Bartoloměje, který je dominantou obce. Řízení obou sborů se kdysi ujal bývalý žák školy Jiří Jablunka, dnes již absolvent PdF Ostravské univerzity v Ostravě, učitel v ZŠ Zborovice, ZUŠ Zdounky a od září 2013 především na SPgŠ v Kroměříži. (více ZDE)

 

duben 2010

květen 2011

červen 2012

 

DPS Zborováček 16/17

každé pondělí         13:40-15:10

Ps Jablíčka 

 

 

logo sboru

Video

průřez Jubilejním koncertem

 

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich

NAŠE FOTOGALERIE

ZDE

Sbor je registr. členem

www.ucps.cz

Sponzoři sboru

SEPIO, spol. s.r.o.
Ing. Jaroslav OLŠINA

Sokolínský - LEDO s.r.o.
http://www.pilana.cz/

Aktualizováno

1. 6. 2017

Návštěvnost stránek

010072