Drobečková navigace

>> Home > >> Dari

PP jméno: Dare Muzzle Hardy Horde
Volací jména: Dari, Darča, Darísek, Dadýý, potvora..:) 
Pohlaví: pes ♂ 
Výška: 51 cm
Váha: 18 kg
Barva: černo-bílá
DKK: 2/1
DLK: 0/0
Zkoušky: poslušnost - ZZO
dogdancing - HtM1
Zvláštnosti: na každé tlapce má jeden černý 
drápek, ostatní jsou bílé

 

Dari se papírově jmenuje Dare Muzzle, což v překladu znamená cosi jako "odvážný čumák". Toto jméno ho dokonale vystihuje. Už jako malý pětitýdenní prcek se jako první ze všech štěňat z vrhu rozběhl za Iranem a důkladně ho prohnal :-D Čím víc rostl, tím víc si dovoloval. Pomalu ale jistě si Irana omotal kolem tlapky. Jakmile se v dohledu objeví nějaká fenka, běda Iranovi když si troufne k ní přiblížit. To potom velmi rychle odletí nejméně 5metrů daleko. Iranovi se dost divím, on je totiž na ostatní psy hodně dominantní, tak nechápu proč si Dariho nesrovná. Dari je o dobrou polovinu lehčí. Ale nechci se jim do toho plést. Dari je taky hrozně majetnický. Co se mu jednou dá, to už ostatním psům nepůjčí. Je schopný pozorovat našeho pískomila třeba hodinu v kuse a jakmile se ke kleci přiblíží Iran, opět ho rázně vyžene. To samé platí i o jeho frisbee. To je jeho největší poklad, a proto je schopen od něj odehnat i fenku. Na druhou stranu mě udivuje, že když se něco děje, jde se za Irana schovat nebo v něm hledá oporu. Přeci jen, Iran je skoro o 6 let starší, tak v něm vidí jakýsi "vzor" :)
Dari Iran
Dari je pes plný protikladů. Na jednu stranu je to typická bordera, plný energie a stále připravený něco dělat. Na druhou stranu jsem neviděla přátelštějšího a mazlivějšího psa k lidem, než je on. Dari miluje lidi bez ohledu na to jací jsou. ¨Venku mám problém udržet ho v uctivé vzdálenosti. Jakmile někoho potkáme, Dari začne vrtět celým tělem a nejraději by se k dotyčnému hned rozběhl. A když k nám přijde návštěva, to je teprve v sedmém nebi. Strašně se vtírá, složí se návštěvě k nohám a vyžaduje drbání a hlazení. Jindy zase ke mě přijde, vyskočí mi na klín a tam dokáže dlouho nehybně ležet. Strašně rád si nechává drbat bříško a stehna :D Narozdíl od některých psů má rád i hlazení po hlavě.
Dari
Za další. Dari miluje hry a hračky. Nikdy ho nemusím pobízet k větší chuti do práce nebo ke hraní. Nepohrdne absolutně ničím. Od obyčejného tenisáku, přes všelijaké pískátka, pet lahve, plechovky, kamínky, hadry, rukavice, až po hlínu a třeba i skleněné nádobí. Dari si hraje opravdu se vším co mu nabídnu. Jeho nejmilejší aktivitou je ale frisbee. To předčí opravdu všechno. Jakmile ho vidí, je v transu a nevnímá nic jiného. Má oči jen pro disk. Před jídlem dává přednost hře, ale já přesto cvičím většinou na pamlsky, protože když cvičím na míček, je Dari nesoustředěný a roztěkaný. Je ale velmi učenlivý a ochotný, tudíž se s ním dobře pracuje. Cvičit s ním je radost. Sice je dost uštěkaný, ale na tom jsme už zapracovali a lepší se to.
Je také hodně návykový. Jakmile si na něco zvykne, nerad to mění. Například chodí spát v určitou hodinu a potom už ho nikdo nevyruší, když je čas jídla tak už stojí u misky, nebo když třeba jdeme zablácení z procházky, už si sám stoupne na naší "utírací" židli :D
s autíčkem
Taky je absolutně posedlý stíny a světly z baterek nebo laserů. Ty dokáže pást a sledovat je. Ostatně pase skoro všechno co se hýbe. Vždycky ne, ale někdy mívá pasoucí záchvaty :) Taky je, když to tak řeknu, vychcaný jak mraky. Dokáže plánovat a mstít se. Ano, když mu někdo dělá nějaký naschvál, on to udělá zrovna tak aby se to tomu druhému vůbec nelíbilo.
Dari je velký optimista, pořád se směje a má plno chuti do života. Jediné, co opravdu nesnáší je křik. Všechno snese, jen tvrdé zacházení ne. To potom někam zaleze a cítí se strašně dotčený. Křičím na něj málokdy, většinou to ani není potřeba. Ale když už, tak to má velké účinky.
Daris
Život s Darim je plný radosti. Je to můj vysněný pes, a ikdyž má možná nějaké malé chyby, je to ta nejlepší borderka jakou jsem mohla mít. Můj vysněný Dari předčil všechna moje očekávání :)

13. března

Začíná se mi tu líbit :D:D:D:D:D

11. března 2012

Asi tak po milion pěti letech jsem si vzpomněla na svoje stránky na smart webu... tak jsem se rozhodla, že si tu s tím trochu pohraju. Ale nevěřím tomu, že bych se sem doopravdy stěhovala :D

3. ledna

Dnes jsem změnila design, ten vánoční už potřeboval změnu ;)

V dohlednu se pokusím přidat odkazy na nějaké fotky a dát nové fotky do galerie.

NOVINKY

Poslední aktualizaci najdete vždy na hlavní stránce, a podrobnosti si můžete přečíst v novinkách :)

1. června

Nový design, podrobnější informace vždy najdete v novinkách

18. května

Dneska už je opravdu všechno dodělané, všechno by mělo fungovat tak jak má a stránky jsou už oficiálně v provozu :-)

26. dubna

Tak jsem tu skoro všechno dodělala, ještě mi něco zbývá ale už to bude brzo :)

Co je nového

Zatím tu jenom všechno dodělávám, a čekám co z toho vznikne :D

Toto byly moje dřívější stránky