Patrikovi monology jsou základem pro chápání rulety. Hráče kteří nepochopí monology mohu zcela zdarma proškolit a vysvětlit jim k čemu je šizení jednotek a jak neplavat za bojku.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Co se týká mých matematických postupů, kterým jsem začal říkat šachoruleta:

Především mě finančně nezávislým udělal postup na kombinaci sázek barva/tucet/sloupec/sixlin (hráči ho pojmenovali BMW), někteří ho hrají, jiným příjde nezajímavý pro pomalý nárůst rezerv (věc názoru).

Dále co mě vždy funguje je hra na postupnou kombinaci aktivních 3 sixlinů. Dodržujeme 9 spinové cykli a přesouváme žetony vždy na aktivní sixliny. Ruleta pracuje stále se 2 - 3 aktivními sixliny. Šizení jednotek je nutností pokud se hráč nechce dostat rychle do vysoké náročnosti žetonů. Každou cca 20 hru vás ruleta bude zkoušet jak se zachováte...zda-li zvítězí gambler co ve Vás je, či to že budete matematici - analitici, co dokáží riziko na plátně rozkládat a rozmělňovat.

Hra na 1 sixlin, pokud 9 spinů nepadne přecházím s rozložením žetonů na poslední 2 padlé, poté kdyžtak v případě že se ruleta dokáže vyhnout mé sázce 9 spinů přechod na systém na 3 sixliny.

Hra "vymrskaný tucet"... k tomu se vyjádřím později

Aktivní tucet - dlouhodobě efektivní systém, pokud se hraje na jeden nejaktivnější tucet (je třeba stejně jako u sixlinů sledovat co je AKTIVNÍ). Ten, který během posledních 6 spinů nejčastěji padl si zaslouží naší pozornost. Další faktor, který doporučuji je dát ruletě na nasazený tucet 3 spiny a další jsou již na zvážení (1, nebo 2 spiny navíc). Takže nastává docela časté rovnoměrné přehazování žetonů, šizení a vrácení ošizených jednotek nastává dle předem stanovených individuálních možností každého hráče.

______________________________________________________________________________________________________________________________________



V naprosté většině her budete pracovat s náročností do 30 žetonů/spin pokud si budete při každém plusovém stavu začínat od základního postavení! Pokud to dělat nebudete, počítejte s vyšší náročností na žetony.

V případě vyšší náročnosti spouštíme částečné odkládání jednotek mimo plátno - tedy tzv. šizení jednotek, a opětovné vrácení na plátno až když je situace pro nás výhodnější.

Při mých hrách se do žádných extrémů a vysokých náročností na žetony nedostávám! Osobní proškolení jsem k dnešnímu dni odhadem dělal přes 160 hráčům, mnoho hodin hry, za tu dobu jsem jsem se dostal do náročnosti vyšší než 10.000 jednotek všehovšudy 2x (když jsem hrál "vymrskaný způsob), jednou to bylo s Mirkem R. kdy jsme ale drželi a krmili líný sixlin (odchylka od správného pravidla) a poté myslím s jedním ze slovenských hráčů (opět při krmení líného sixlinu). S Mirkem jsem hru zastavil a dohrál ji na více her s rozloženými žetony, ve druhém případě jsme to na místě dohráli i když byla náročnost 10.000 ale hra trvala tak cca 1,5 hodiny. V každém případě vždy zúročení žetonů i s úroky!

Je třeba mít pro hru určitý cit! Když ruletu zapínám musím být na to psychicky a kapitálově připraven. Denně mi stačí si udělat 2.000 žetonů, co je navíc beru jako bonus za odehraný čas. Pokud bych chtěl ale denně dělat 10.000 žetonů bude to zavánět průserem, protože budu hrát s menší disciplínou, budu víc unaven a tím pádem s vyšším rizikem.

______________________________________________________________________________________________________________________________________



Ke hře šachorulety nesmíte přistupovat jako vášnivý hráči, ale jako matematičtí analytici! Neustále vyhodnocujeme aktivní sázky a zbavujeme se těch které jsou "líné"!

ALFA A OMEGA ÚSPĚŠNOSTI KAŽDÉHO HRÁČE JE DISCIPLÍNA! To jak se zachová při těžké, neoptimální situaci čísel kdy mu najednou vzroste náročnost na žetony na kterou není připraven! I to bude jedno z hlavních témat mé knihy, pro kterou mám zatím pracovní název "Život mezi žetony" aneb matematikou k penězům.

V naprosté většině her budete "pracovat" s náročností do 1.000 žetonů (jak jsem napsal o článek výše - náročnost je myšlena o kolik vám klesne kredit, tedy když hrajeme s žetony 0,1 je to např. 100,-Kč, nebo USD, nebo Euro) což odpovídá tak sázce za spin cca 80-100 žetonů/spin, tedy 8-10,-Kč/spin, nebo USD, nebo Euro. Každý hráč který odehraje aspoň 100 her se musí sám sebe zeptat:


kolik her bylo s náročností max do 100 žetonů? (tedy kredit klesl max o 10,-Kč, USD, nebo Euro)
kolik her bylo s náročností max do 300 žetonů? (tedy kredit klesl max o 30,-Kč, USD, nebo Euro)
kolik her bylo s náročností max do 500 žetonů? (tedy kredit klesl max o 50,-Kč, USD, nebo Euro)
kolik her bylo s náročností max do 1.000 žetonů? (tedy kredit klesl max do 100,-Kč, USD, nebo Euro)
a kolik jich bylo s náročností nad 1.000 žetonů! (tedy kredit klesl o více než 100,-Kč, USD, nebo Euro)


Co z toho mohu posoudit? jak mi to pomůže?
Podle mého názoru je to velmi důležité! Pokud vím že hraju z více než např. 80% hry do 300 žetonů a z 90% do 500 žetonů a např. z 95% do 1.000 žetonů, tak je důležité nenechat těch zbývajících 5% her dojít k extrému ze kterého se budete těžko dostávat! Tyto situace by vás stresovali a pokaždé když by jste si sedli ke hře báli by jste se takových to "hororových situací" které by Vám mohli vzít zisk třeba za posledních 14 dní hraní! Takhle hrají typičtí "ruletologové" kteří hrají proti ruletě a jedna extrémní situace je odrovná, protože se nedokáží včas zastavit a ten kaz který se jim na plátně vytváří nejsou schopni odhadnout... a když už o něm ví tak je pozdě a hrají vabank!


Jak řešit složité a náročné situace? PŘEDEVŠÍM TÍM, ŽE K NIM ANI NEDOJDETE! :)

Nedojdete k nim proto, že buď to zastavíte hru na rozumné výši která ve vaší statistice přesáhla nebezpečná % hranice žetonů a nebo proto, že si začnete plátno "šidit o jednotky". Tento termín znamená rozdíl mezi správným počtem vložených jednotek na plátno a tím kolik jsem jich doopravdy na plátno dal. V prvním případě kdy zastavíte hru, tak žetony které zůstali na plátně nedohrány (tím pádem nezúročeny) vydělíte počtem her kterými budete pokračovat. Takže sázky se o to výrazněji sníží ale hraní bude o to delší.

______________________________________________________________________________________________________________________________________


Jak si vlastně získávám matematickou výhodu na plátně?

Všichni z vás co se ruletou nějakou dobu zabýváte, jste testovali a zkoušeli systémy které jsou obecně propagovány na internetu. Jsou především propagovány samotnými casíny a týpky kteří chtějí aby jste se přes jejich stránky nalogovali do internetových casín, z čehož oni dostávají provizi! Už jste se sami sebe někdy zeptali proč by mě casíno dávalo návod na to jak ho mám porazit? Všechny tyto ruletní systémy mají jeden společný znak! a to ten, že se chtějí nejlépe prvním chyceným číslem dostat do plusu! Všechny tyto systémy ale pracují se základní ruletní matematikou, která ale není na straně hráče.

Šachy. Když jsem si sedl k šachovnici naproti svému soupeři, tak jsem jej nepodceňoval - věděl jsem, že je to silný soupeř a proto jsem nebyl tak naivní abych si myslel, že ho porazím prvním, třetím nebo pátým tahem! Také jsem věděl že ta partie bude trvat hodinu, nebo dvě. Stejně i tak u šachorulety víme, že soupeře nesmíme podcenit a že do plusu se dostaneme poté co si získáme výhodu na plátně kombinací sázek a poté až chytíme několik strategických čísel (většinou 2-4 čísla) v krátké době. Pouze touto strategií a svou trpělivostí se

i z Vás mohou stát velmistři šachorulety a finančně nezávislí lidé.

______________________________________________________________________________________________________________________________________


Hra na sixliny: ruleta má 6 základních sixlinů, podle mého dlouhodobého zkoumání v mnoha tisících čísel z reálných her jsem zjistil, že RULETA NEUSTÁLE PRACUJE SE 2-3 aktivními sixliny, a 1-2 sixliny jsou velmi líné a padají o poznání méně, zbytek padá průměrně. Ti co mají ode mě program Investor si to musí ověřit! Zadávejte 9 spinové série čísel z archivu. Poté 36 spinové série čísel, vždy se opakují zcela stejné znaky!!! Jak víte, tak u filosofie šachorulety dáváme každé sázce na plátně určitý čas a pokud jej ta sázka nevyužije je třeba žetony přesouvat! Stejně jako když si představíte ve firmě zaměstnance, kterému Vy jako šéf dáte pracovní úkol, který musí splnit za svou pracovní směnu (jiní zaměstnanci ten úkol standardně plní).

Tento zaměstnanec svůj úkol v pracovní době nestihne! O.K. vy mu dáte možnost aby ten úkol udělal ještě po práci - nejpozději do večera než se firma zavře. Tento zaměstnanec svůj úkol ani v tomto náhradním čase nestihne! No tak co s ním? Musíte takového zaměstnance vyhodit, protože není žádným přínosem pro firmu!

Tohle přirovnání platí i pro hru se sixliny: kdyby byla na ruletním plátně zachována rovnoměrnost měl by každý sixlin přijít čistě teoreticky nejpozději každým 6 spinem! My ale víme, že rovnoměrnost v ruletě je pouze pohádka :) Dávám sixlinu čas aby přišel do 6 spinů - dokonce mu dávám ještě navíc čas (stejně jako tomu pomalému zaměstnanci) další polovinu základu, tedy další 3 spiny! A pokud ani tento můj sixlin "nevyužije" náhradní nastavený čas, musím ho zrušit stejně jako jsme vyhodili toho neproduktivního zaměstnance, tak i tento sixlin vyhodím - zruším! Ovšem jeho žetony nehodím za hlavu, musím je přerozdělit rovnoměrně aktivním sixlinům.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Postupy, které lze hrát na kombinované sixliny:
Hra na 3 sixliny - viz. dle prezentace, kterou dostal každý hráč ve skupině. Tedy každým spinem přidáváme žetony všem rozehraným sixlinům. Vzniká na začátku celkem velká plusová rezerva. (dá se mluvit i o tom, že poměrně zbytečně velká plusová rezerva)

Hra na 3 sixliny postupně padlé za sebou - přidáváme ze začátku hry pouze 1 žeton na plátno na 1 sixlin (do sázky 6) poté dáváme 1 žeton na 1 čtveřici atd. Vznikají pouze minimální plusové rezervy, šetříme žetony.

Hra od 1 sixlinu - poté co 9 spinů nepadne, překládám rovnoměrně jeho žetony na poslední 2 sixliny, pokud po 9 spinem nesundáme žádný sixlin, rozkládáme na poslední 3 sixliny.

U všech těchto způsobů her na sixliny hraji tak, že držím 9 spinové intervaly (i tehdy jak se mě mnozí z Vás ptají poté co po rozložení rozehrané hry s již více žetony, např. chytím a tím vyčistím 2 sixliny během 4 spinů, tak opravdu ten poslední 3 sixlin hraju ještě 5 spinů). Pokud bych každý poslední sixlin opět rozkládal dříve na 3 sixliny, tak by hra byla velmi dlouhá a složitá.

Já osobně jsem již přešel na to, že pokud chytím jakékoliv číslo v nasazeném sixlinu, tak zbylé žetony přeložím rovnoměrně na ostatní hrané 2 sixliny. V mých očích si ten sixlin splnil úkol a teď čekám na zbylé 2 jestli projeví aktivitu nejpozději do 9 spinového cyklu. Pokud padne další z mých 2 nasazených, a některé žetony mi na tomto chyceném sixlinu zůstaly, opět je přesunu na teď už poslední postavený sixlin… tím pádem mám „matchbolový“ sixlin. Pokud ale tento matchbolový sixlin nepadne do konce 9 spinového cyklu, opět je třeba ihned rovnoměrně rozložit na poslední 3 sixliny.

Při hře používám minimální rezervy za spin; 1-5 jednotek. Systém na sixliny vytváří zisk cca 1.000 jednotek za hodinu. Pokud hraji na dolarovém, či eurovém účtu, tak při každém novém plusovém stavu na svém účtu začínám opět od 1 žetonu (nedohrávám zbylé rozehrané žetony). Pokud se budete držet takovéto taktiky, Vaše hry budou velmi pohodové.

_____________________________________________________________________________________________________________________

ZASTAVENÍ NESTANDARDNÍ HRY...
Co je to nestandardní hra? Je to v podstatě hra - situace padlých čísel, kdy se nám delší dobu vyhýbají naše strategická čísla (rozložené sázky) a při této situaci se dostaneme na vyšší sázku, než by jsme chtěli, nebo lépe řečeno než na kterou jsme ochotni jít! Každý hráč má nastavené tyto parametry trochu jinde (proti tomu nic nemám). Já doporučuji si nastavit limity na středně nízkých sázkách, např. jako hodně zkušených a úspěšných hráčů si je nastavilo na 100 - 200 žetonech za spin...jakmile se na tuto hranici 100 - 200 žetonů/spin dostanou, tak hru zastaví a rozmělní do několika dalších her (dohrávek), nejčastěji do 10, tím se krásně sníží výše sázky na cca 11 - 22 žetonů/spin + nová rezerva.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Pojem "začarovaný kruh dohrávek".
Nevím který Harry Potter, nebo pán prstenů s tímto pojmem tady ve skupině začal!? Každopádně dle mého je to chiméra, které se všichni bojí ale nikdo jí ještě nezažil pokud je řešil tak jak se má!

Začarovaný kruh určitě ani nezažijete pokud budete dodržovat toto základní pravidlo: po dosažení rozumné hranice stopstavu, např. 100 žetonů/spin si vložíte na plátno desetinu sázky + nová rezerva a pokračujete ve hře. Ve chvíli kdy se dostanete pod 2/3 tohoto počátečního stavu (nebo když chytíte nasazenou sázku), přihazujete další desetinu dohrávky k těmto žetonům co zůstaly na plátně, a takhle pokračujete ve hře dál, při dalším snížení sázky opět přihazujete další desetinu atd. Dokonce je možné to dělat tak, že každý spin kdy něco chytíte s rozložených žetonů, tak přidáte 1/10 + novou rezervu. Je pravděpodobné, že se opět rychle dostanete ke stopstavu, ale také je jasné, že větší počet desetin je již v tomto novém stopstavu rozmělněn.

Pokud by jste chtěli každou desetinu dohrávat do posledního žetonu na plátně, tak by to bylo velmi neefektivní a zdlouhavé. Navíc se zeptejte sami sebe jak často čistíte plátno do posledního žetonu?

Takže pokud budete postupovat přihazováním rychlých dohrávek a doplnění další desetiny, budou některé optimální dohrávky trvat pár minut. Pokud se během dohrávky dostane ke stavu 100 žetonů/spin je třeba přičíst další desetiny. Musíte se smířit s tím, že budete mít i více dohrávek ale úspěšným hráčem se stane ten který má vytrvalost a disciplínu. V zaměstnání také nedostáváte výplatu každý den, to samé je i zde, kde to hráč musí vnímat jako rozdělanou práci!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Přidaná hodnota (rezerva) - je třeba si uvědomit, že první stopstav na který při nové hře narazíte je včetně přidaných rezerv, tedy plusových hodnot, které každým spinem vytváříte. Při každé dohrávce vytváříte během hry další přidanou plusovou hodnotu! Tyto plusové hodnoty se "nenápadně" sčítají a při dohrávkách zjistíte, že díky těmto přidaným hodnotám budete při nějaké cca 7 dohrávce v plusu. Další 3 dohrávky jsou čistým ziskem.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Šizení jednotek při nestandardní hře: jakmile se dostanete při hře na náročnost žetonů vyšší než jakou by jste si sami představovali je třeba aby se Vám rozsvítili před očima varovné kontrolky a začali to řešit! Pokud to necháte dojít do velké náročnosti tak budete pod psychickým tlakem a žetony začnete najednou vnímat jako peníze a to je začátek konce!!!


Šizení jednotek = rozdíl mezi počtem jednotek co by jste měli správně na plátno vložit a tím kolik jste doopravdy vložili. Hranici lze nastavit individuálně - u třech sixlinů to může být od náročnosti 81 žetonů/za spin, nebo i na vyšší částce. U aktivního tuctu to může být na náročnosti 72, 144, 216, 288, 360. Každá chycená sázka je jako povel ošizené jednotky hodit rovnoměrně zpět na plátno (ať už část nebo všechny).


Když pojede v autě vysokou rychlostí a na řídícím panelu se Vám rozsvítí nějaká kontrolka... co se stane? Okamžitě automaticky, aniž by jste o tom přemýšleli ZPOMALÍTE a nebo ZASTAVÍTE!!! To samé je šizení jednotek, a nebo stopstav. Jen blázen nebo sebevrah, když se mu rozsvítí v autě varovná kontrolka by ještě přidal plyn aby zrychlil... P.