Drobečková navigace

Úvod > O morčatech > Co nám asi říkají

Co nám asi říkají

co to?

není třeba vysvětlovat :-)

cvrkám

takhle morčátko cvrká

jsem stresováný

Takto je morčátko stresováno

Drž se stranou!

toto když vydává morčátko tak ho raději nechte být!

Zlobím se!

takto to vypadá když se zlobím

Copak to je?

Vrnění - druhým výrazným zvukem morčat je vrnění. Velice zvláštní zvuk, který morčátka vydávají hlavně při drbání a hlazením. Vyjadřují nám tím svou spokojenost a radost. Vrněním se také vyznačují předvádějící se samečci před samičkou. Při tom je to obvykle ještě s kombinací kvíkání - že by přemlouvali? :-)

Jsem šťastné

Bublání - nebo-li tiché pokvikování. Je to výraz naprosté spokojenosti. Jednoduše řečeno, je to vlastně povídání morčátek. Takže až vaše morčátko začne bublat, pozorně naslouchejte :-). Každé morčátko je jedinečné a také každé morčátko jinak povídá :-)

Je mi smutno

Tenhle zvuk vydává morčátko když je cítí samo :-(

Mám hlad

Kvíkání - asi nejefektivnější a nejvýraznější projev morčat. Hlasité kvíkání, které může leckoho ohlušit, slouží morčátku obvykle jako žadonění o dobrůtky a jídlo. Ochočená morčátka si dokáže některé zvuky spojit s jídlem, jako otevírání ledničky, šustění igelitovým pytlíkem, vůně čerstvé trávy ba i otevírání vchodových dveří a vrzání klíčů.

Spustili jsme nové stránečky :) Tak neváhejte a přijďte se podívat

http://zorionovapasu.webnode.cz

Opět přicházíme se špatnou zprávou.Káťa dnes v odpoledních hodinách porodila.
Narodila se 3 miminka, dvě holčičky a kluk. Všechna miminka když jsem došla do pokoje byla porozená ale ležela v kleci mrtvá a ožraná :(
Byl tam klučina po Geníčkovi :'(

S obrovskou bolestí v srdci a velkým zármutkem oznamujeme velmi smutnou zprávu. Dnes večer Jasmínka nebo Tristan začal zpívat,podívala sem se do klece a Nancy tam ležela mrtvá :'( cca ve 22:35 h Tristan se jí snažil vzbudit ale marně. Vykrvácela zespodu. Klec byla plná krve. .Zemřela náhle :'( Čekala miminka :'( Nancy nikdy na Tebe nezapomeneme :'( Máme Tě hrozně moc rádi a moc nám chybíš :'(

nancy (4)[1].jpg

chs morci.gif

Poslední Aktualizace

11.6.2012 11:58


BlueBoard.cz

BlueBoard.cz

BlueBoard.cz


Přidej na Seznam

QR kód

qr kod chs.png