Drobečková navigace

Úvod > O morčatech > Péče o drápky u morčat

Péče o drápky

 

 

Morčata mají j každém prstu jeden dráp. Na předních nohách  čtyři a na zadních tři. Zbarvení drápků závisí  na zbarvení morčete a taky na pigmentu.

Stříhání drápků

V drápku musíme vidět nerv (červená žilka) drápek má končit  2mm od této žilky. Podle délky zastříhneme.

Pokud na stříhání drápků netroufneme,tak můžeme zajíd k veterináři.

Stříhání drápků není drahá záležitost.


Znečištění drápků
Nožky jsou hold nožky. A morčátkům častokrát moc nevadí, že se v něčem "projdou". Obvykle se však stačí očistit sama. Je však dobré jednou za čas zkontrolovat drápky, zda na nich není nalepená nečistota. Pokud ano, stačí mokrým hadříkem setřít popřípadě jinak odstranit. Taktéž na chodidlech.

Čtvrtý prst na zadní noze?
Zvláštní, ale přece možné. Poslední dobou se hlavně u potomků importovaných morčat objevuje estetická vada - čtvrtý, ale absolutně nefunkční prst. Otázka, proč se to tak děje, je zatím nezodpovězena. Není však problém tuto vadu lehce odstranit. Stačí např. nůžkami prstík odstřihnout (doporučuje se co nejdříve, kdy je prst ještě malý) a poté vydezinfikovat.

Kroutění prstů

Další estetická vada, které se vyhne jen málo morčat. Prsty se začínají stáčet na jednu stranu včetně drápků. Není to však nic hrozného, morčátku to vůbec nevadí a je to zcela přirozené. Může to být způsobeno dědičně i stářím.Na drápky používáme tyto kleště:

 

Spustili jsme nové stránečky :) Tak neváhejte a přijďte se podívat

http://zorionovapasu.webnode.cz

Opět přicházíme se špatnou zprávou.Káťa dnes v odpoledních hodinách porodila.
Narodila se 3 miminka, dvě holčičky a kluk. Všechna miminka když jsem došla do pokoje byla porozená ale ležela v kleci mrtvá a ožraná :(
Byl tam klučina po Geníčkovi :'(

S obrovskou bolestí v srdci a velkým zármutkem oznamujeme velmi smutnou zprávu. Dnes večer Jasmínka nebo Tristan začal zpívat,podívala sem se do klece a Nancy tam ležela mrtvá :'( cca ve 22:35 h Tristan se jí snažil vzbudit ale marně. Vykrvácela zespodu. Klec byla plná krve. .Zemřela náhle :'( Čekala miminka :'( Nancy nikdy na Tebe nezapomeneme :'( Máme Tě hrozně moc rádi a moc nám chybíš :'(

nancy (4)[1].jpg

chs morci.gif

Poslední Aktualizace

11.6.2012 11:58


BlueBoard.cz

BlueBoard.cz

BlueBoard.cz


Přidej na Seznam

QR kód

qr kod chs.png