Drobečková navigace

Úvod > Novinky

1.5.2012

Dnes odjel do nového domova náš další odchovanec,a to sice Quora z Orionova pásu.A to opět do Vracova za Magdou. Doufáme,že se jí tam bude s holkama Rosalie (rozetka NS) a Nessie (hladký satén) líbit a nebudou se mezi sebou haštěřit a bude jí věnováno hodně lásky a péče :)

20.4.2012

Dnes odjel do nového domova Alex z Orionova pásu.A to opět do Strážnice,za bráškou Lukem. Doufáme,že se mu tam bude líbit stejně jako Lukovi a bude o něj řádně postaráno a věnováno hodně lásky a péče :)

 

17.4.2012

Tak dneska se po dvou týdnech přestěhoval Flynn z krabice a vyhřívané elektrické dečky i se sloníkem do klece.Dečku měl zaplou celou dobu pořád.Tak snad už bude v pořádku,když už na ní nebude.Má dnes 20 dnů.A stále dokrmujeme.Máme 236g. Tak držte palce ať už se neopakuje ten totální kolaps celého telíčka a zvládne to.

 

1.4.2012

Tak Dyje právě nečekaně porodila dvě nádherná miminka.Vypadá to na dvě holčičky v barvě černá s bílou a bílá s červenou.Porod trval ani ne 20 minut.Miminka jsou standartní peruánečci.A to to včera dle kostí vypadalo,že porodí minimálně až za týden.Ale k miminkům se vůbec nemá :( ale maličká se nemá moc k světu :(

to je hrozné maličká se neudrží na nožičkách. Padá na stranu a nemůže se pohybovat. Vypadá to na zdeformovanou páteř při porodu. Dýchá normálně. Mamina když rodila tak měla porodní kosti a to i po porodu otevřené jen na 1cm,dycky sme měli samičky otevřené hodně. Taková krásná peruánská holčička :'(

Tak maličká  bojovnice z vrhu 10 nás po 12 hodinách života navždy opustila.:( Je to hrozná rána. Od narození jsem ji měla usebe,zakřívala ji,vůbec sem nešla spát,celou dobu jsem dělala vše co se dalo.Dokrmovali jsme,zahřívali,masírovali nožičky a tělíčko.Už to vypadalo nadějně,dokonce se začala pomalinku hýbat.Ale po hodině se stav zase zhoršil a maličká lapala po dechu :( . Potom se to zase spravilo,podařilo se nám do ní dostat mlíčko a po hodině nás navždy opustila. Tři minuty předtím ještě dýchala a pak konec :'( Byla to vysněná samička,na kterou jsme dlouho čekali :'( Moc nám chybíš. Nikdy na Tebe nezapomeneme. :'(

28.3.2012

Včera 28.3.2012 začala Qualita of Princes ve 21:12 rodit. Po chvíli byl chlapeček na světě.Maminka ho vybalila,očistila a porod zkončil.Jenže v sobě stále ještě měla mimi. Ani po hodině nenastaly stahy. Tak sme volali na veterinu a potom se jelo. Dostala injekci na vyvolání porodu a ihned se jelo domů. Již při cestě domů začala mít stahy a posouvala si miminko do porodních cest. Dojelo se domů ale pořád nic. Pak asi po půl hodině začaly silné stahy a začala tlačit.Jenže miminko ze sebe nemohla vytlačit.Chudinka hrozně pískala a byla vysílená z toho. Asi po hodině se jí po velmi těžkém a náročném tlačení podařilo ze sebe vytlačit hlavičku.Nejdřív to vypadalo,že je miminko nevyvinuté,jenže pak tlačila dál a vylezlo z ní obrovské miminko,z vrchu celé osrstěné,ze spodu holé.udusilo se v porodních cestách.bylo za tři miminka.Mělo sice porodní váhu cca 160g ale bylo veliké jako miminko,které má cca tři týdny. Qualita je naštěstí zatím v pořádku a malého Mimíska s PV 116g se stará. Prcek se jmenuje Flynn z Orionova pásu. Tak snad to oba zvládnou a nensatanou žádné komplikace.

27.3.2012

Máme miminka :) Dnes (68 den) 6:48 začala Jasmin Porcellino rodit. Máme dvě krásné holčičky a jednoho klučíka. holčička a klučík v barvě červená s bílou a jednu aguti zlatá s bílou. PV - 88g,88g,107g

Holčičky se jmenujou Quara a mimzy a klučík je Andrew

12.3.2012

Tak přítel právě dovezl saténovou bílou červenookou samičku plemene coronet. Více info v sekci naše morčátka/samice

Více zde na nových stránkách: http://zorionovapasu.webnode.cz/nase-morcata/samice/

9.3.2012

Dnes 9.3.2012 po 19 hodiněse v naší CHS začalo rodit . Chastity začala tlačit. Ale nemohla miminko dostat ze sebe ven. Trvalo to asi 2 - 4 minuty a pak byla už vidět hlavička. Jenže miminko ne a ne se dostat ven. Tak sme museli do porodu zasáhnout jinak by se prcek udusil při porodu. Prdelku sem od ní vytáhla a očistila ji. Má krásných 140g PV.Je to holčička - Lorana. Je tl anglický crested tricolorka - černo-červená s bílou. Chastity se o ni krásně stará :), Malinká má kukadla po ní :)

8.3.2012

Chastity už má mlíčko,tak by měla co nevidět rodit :)

5.3.2012

Chastity se už začínají pěkně rozestupovat porodní cesty. Mimík se hýbe a opravdu bude mít jen jednoho prcka.

4.3.2012

Tak Qualita of Princes je dnes ve 47 dni a už jsou vidět krásně pohyby miminek :) Byla nakryta 18.ledna Adonisem Pazuzu a od 28.ledna do dnes přibrala již 222g. Tak snad to zvládne a bude hodně miminek :)


A Chastity ze Saillernu už se pomalinku otevírá.Bohužel to vypadá na jedno miminko.Tak doufáme,že to bude bez komplicí a porod proběhne v pořádku 

 

1.3.2012

Opět přicházíme se špatnou zprávou.Káťa dnes v odpoledních hodinách porodila.

Narodila se 3 miminka, dvě holčičky a kluk. Všechna miminka když jsem došla do pokoje byla porozená ale ležela v kleci mrtvá a ožraná :(

Byl tam klučina po Geníčkovi :'(

Smůla se nás drží :'(

 

28.2.2012

Dnes odjel do nového domova Luk z Orionova pásu.Doufáme,že se mu tam bude líbit a bude o něj řádně postaráno :)

Do budoucna tam má i nevěstu :)

 

 

27.2.2012

Tak sme teď prozkoumávali klec a našli sme plno krve.Šla jsem se podívat ještě na Nancy a vykrvácela z dělohy :'(


S obrovskou bolestí v srdci a velkým zármutkem oznamujeme velmi smutnou zprávu. Dnes večer Jasmínka nebo Tristan začal zpívat,podívala sem se do klece a Nancy tam ležela mrtvá :'( cca ve 22:35 h Tristan se jí snažil vzbudit ale marně. Byla v naprostém pořádku,nejevila žádné známky nemoci.Zemřela náhle :'( Čekala miminka :'(     Nancy nikdy na Tebe nezapomeneme :'(  Máme Tě hrozně moc rádi a moc nám chybíš :'(

 

 

25.2.2012

Tak dneska odjel za nevěstou Hugo z Orionova pásu. tak doufáme,že se mu tam bude dařit a líbit a bude mít krásné miminka :)

16.2.2012

Tak dneska jsem si z Brna přivezla dva bíle červenooké morčecí brášky Inga a Ikara Medinilla s PP.Ingo je satén :).Tak doufám,že se jim u nás bude líbít :)

 

13.2.2012

Dnes jsem si z CHS od Bejbinky dovezla bílou červenookou samičku coronetku SG.Jmenuje se Darinka.Měla to být saténová holčička ale paní to nějak popletla.Tak snad jí co nejdříve budu mít :)

 

4.12.2012

Tak dnes jsme zjistili,že Caitrine Queen Madonna je konečně těhulka.Jsme cca ve 49 dni.Miminka se pomalinku začínají hýbat.Počet zastím netušíme.Tak nám držte palečky. Tatínkem je Geníček Annemílie. Stihl nám Káťu na poslední chvíli nakrýt.Snad aspoň jedno miminko bude po něm. Geníček nám moc chybí.

29.1.2012

Tak dnes odjel do nového domova do Velkých Pavlovic Alfíček.Bude o něj řádně postaráno.Tak snad se mu bude v novém domově dařit a líbit.Přejeme Alfíčkovi hodně štěstí :)

 

27.1.2012

Po týdnu na kontrolu s Lukem.A aby toho nebylo málo tak se to samé udělalo i Alexovi.Lukovi už se to hojí krásně,antibiotika a šampon zabrali.A Alex dostal injekci proti svrabu,Taky antibiotika do vody a máme dávat taky ten šampon Nolvasan.Za 10 dní na druhou injekci a kontrolu.Je to kožní nepřenosná infekce.

 

20.1.2012

Dnes sme jeli s Lukem na kontrolu.Antibiotika máme ještě dávat a dostal druhý šampon Nolvasan.Ten máme davát každý den.A ještě dostal injekci proti svrabu.A za týden máme dojíd na kontrolu.

12.1.2012

A konečně sme se dnes dočkali peruánského samečka Breda z CHS Glamorous World. Je v barvě oranžová s bílou,je narozen 8.9.2011 a je registrovaný.


Od 10.1.2012 do 12.1.2012 do odpoledních hodin nám nechtěl Atrei po narození papkat,neměl sací reflex,museli sme dokrmovat aby přežil. Naštěstí včera konečně dostal sací reflex a už se kojí sám :) máme 117g.

 

11.1.2012

Dnes sme museli jed na veterinu.Lukovi se udělala nějaká infekce na odčkem.Plíseň to není a svrab taky ne. Je to prý nějaká kožní infekce.Dostali sme antibiotika Enrogal do vody na 7 dní a antibakteriální šampon Pyoderm na 7 dní obden.

10.1.2012

Tak opět přícházíme s moc špatnou zprávou :'( VRH 5 - 10.1.2012 v 6:50h

První porod v novém roce začínáme tragicky :'( Valentýnka musela začat rodit cca před půl hodinou.Když měto vzbudilo,vedlě ní ležela mrtvá červeno bílá holčička coronetka Ágnes a u ní nevybalenej zlatý aguťáček coronetek Atrej. musela sem ho od ní rychle vzít a celého ho očistit. Samička měla očistěnej čumáček nechápu proč umřela. PV samičky 125g,PV samečka 127g. Ágnes odpočívej v pokoji. :'(
Už se nedaří ani v odchovech :'( :'

 

5.1.2012

:'( :'( :'( :'( S velkým zármutkem a obrovskou bolestí v srdci oznamuji tu nejhorší zprávu jaká může být. Geníček Annemílie dnes v ranních hodinách v Brněnské klinice v Bystrci zemřel. Selhávali mu prý ledviny. Přesnou příčinu smrti nevíme. Taťka pro něho zítra ránl jede a doma ho pohřbíme. Tolik tisíců to buse stát a Geníček je mrtví. :'( :'( :'( :'( Geníčku nikdy na Tebe nezapomeneme. Navždy zůstaneš v našich srdcích. Smůla se nás drżí. Už je šestý během jednoho roku :'( :'( Měl před sebou ještě spoustu let života. Tolik mi chybíš. :'( :'( :'( :'( :

 

4.1.2012

Tak sme tam volali znova. Zvedla to druha doktorka. A pry je genicek v narkoze a odebrali mu krev. O vycisteni tlamicky sme se nic nedozvedeli. A prej mu delala kontrolni rentgen,a ten mel byt az zitra. Takze nam tvrdi,ze je na tom cimdal hur,ze tam neni zadne zlepseni ale zhorseni. Tak ja uz nevim :'(

Volali sme ted na veterinu. Budou mu ted cistit tlamicku a pak brat krev.ta pujde na llaborator a zitra kolem poledne by meli byt vysledky jak sou na tom ledviny a jestli ma dost bylich krvinek aby se dali nasadit antibiotika. Pak pujde znovu na rentgen. Jinak je pry pohyblivejsi,uz se vycural a prujem ustava. Ale zalezi jak to bude vevnitr. Jeste budem volat za hodinu jak to dopadlo s tou jeho tlamickou

tak geníček se vůbec nelepší. Teď sme volali na veterinu a neořijímá potravu,je na infuzích a má ve střevech hrozně moc bakterií a ty způsobují otravu. :'(
Večer mu prý ještě udělají vyšetření z krve jestli neselhávají ledviny. a musijou mu odstranit hz tlamičky u spodních zubů zbytky krmení co tam má a zkontrolovat spodní zuby. a to prý musí udělat pod nějakou narkózou. je slabý. nemá už skoro žádnou šanci na přežití :'(
v 18 h tam máme zavolat :'(

 

3.1.2012

Tak na rentgenu sme dopadli moc spatne. Je plnej plynu,streva ma v hroznem stavu. Nechali si ho tam a napichnou mu infuze a nejake latky. Mame jen 5% na preziti. Do dvou dnu budou vedetzda ma sanci nebo to neprezije. Pry ho to boli. :'( za rentgen,vysetreni a infuze co mu dnes daji sme platili 768kc. Drzte nam palce at to Genicek zvladne.


Tak uz sme v brne v bistrci na klinice,genicek teplotu nema,zoubky jsou v poradku,poslouchali ho a zachvili jdeme na rentgen. A vzhledem k hroznemu prujmu se musi udelat i rozbor bobku. Uvidime co zjistí.
Valime na posledni chvili do brna na kliniku. Drzte nam palce at gena preziji cestu.nesmi ani pit. Chudacek je na tom moc zle.
Tak Genicek se vubec nelepsi. Dokrmujem rodicarem,bilim jogurtem s zivou kulturou a nic. Ma uz jen 769g. Porad jde s vahou dolu. A sam vubec nic nesni. Jen lezi nebo sedi v koute. Ani zelenina na mali kousky nezabrala. Nechce nic. :'(

 

2.1.2012

Tak sme zkusili všecko a nechce nic.Když se dal do klece jak sme dojeli,tak malilinko snědl rajčete,kousl do mrkve a to bylo vše.Do teď nesnědl a nevypil nic.Zhubl dalších  10g.Ani okurek nechce,zkoušela sem jogurt a taky nic.Odmítá cokoliv sníst jen k tomu čuchne,nechce ani to co mu dycky moc chutnalo.Když mu dám cokoliv do pusinky tak mu to vypadne a když je to tekutina,tak to má v tlamičce.Nevím jestli nemá sílu.Už nevím co si počít.A to měl 15.12.2011 teprve 2 roky.

 

Tak sme dojeli z veteriny.mimka dostali druhou injekci proti svrabu a uz se jim to pekne hoji. Ale Genicek je na tom moc spatne.je vyhubly,je plny vody.na zoubky se mu dival a tam problem neni. Ma zarazene traveni a plno bakterii ve vnitr.proto neprijima potravu ani vodu. A ten prujem je asi pry kvuli tomu. Dostal tri injekce. Na podporu traveni,na mikroorganismy a stabilitu organismu. A do zitra mame davat trikrat denne takovou horkou bilou tekutinu. A musi byt videt zmena do zitra.jinak u techto pripadu moc velka nadeje neni. Mame asi 30% na preziti. Tak nam drzte palce. Gena musi ted zabojovat.
Tak dnes opět na veterinu. Na kontrolu s prckama a dotoho ještě přibily trable u Geníčka Annemílie. Během pár dní zhubl 237g,je úplně vychrtlí,má průjem,nejí ani nepije :( tak se do něho snažím dostat aspoň trochu vody.

Krásné a veselé Vánoce,bohatého ježíška a šťastný Nový rok 2012 přeje Všem Chovatelská stanice z Orionova pásu

 


 

 

23.12.2011

Tak sme dojeli akorád a vypadá to na svrab nebo zánět.Tak prckové dostali injekci a za 10 dní jdeme na kontrolu.

 

Dnes sme objevili,že prckové se škrábou a mají olyslá místa a strupy,tak jedeme na veterinu zjistit co to může být.

 

3.12.2011

Teď sme dojeli z veteriny a Leja má zánět rohovky. Vet jí okolí pořádně vytřel sterilní vodou,odtranil strupy a dostala antibiotickou mast Tobrex. Kdyby se to nezlepšilo nebo zhoršilo do dvou dnů tak máme přijed.Jinak aplikovat 2x denně po dobu 7-10 dní. Tak nám držte palce .

2.12.2011

Tak nezačínáme moc šťastně Leja má něco z očičkem.Má ho šedé,jakoby vyschlé a přes to je jakoby blanka a teče ... tak díky bohu naknec máme přijed na veterinu hned zítra a podívají se na to. Držte nám palečky ať to není nic vážného a spraví se to.

1.12.2011

Tak konečně po napínavém očekávání Iowa ze Saillernu začala dnes ráno v 1:14 h rodit.Porodila 4 nádherné miminka,z toho jedno je tricolorka.Tatínkem je Geníček Annemílie.Prckové jsou nádherní a čilí :) Jsou to 2 holčiny a dva kluci .


 

15.10.2011

Tak dneska jsme si konečně dovezli přes Magnum Taxi dvě úžasná morčátka z chovatelské stanice Luna. Nancy je samička sheltie s PP a Tristan je sameček coronet s PP a registrací. Snad se jim u nás bude líbit :)

13.10.2011

Dneska nám došlo z eshopu pár věcí pro činčilky :) snad bude chutnat :)

 

7.10.2011

S bolestí v srdci a velkým zármutkem oznamuji,že nás navždy opustilo nejmenší miminko :'( Mělo dnes tři dny. porodní váha byla jen 45g,včera mělo 47g,dnes ráno 45g a teď mělo jen 44g. Bylo strašně malinké. Nevím proč nepřibíralo.Jsem z toho úplně na dně. je to již páté úmrtí během dvou měsíců. už nevím co mám dělat.To už nejde.. :'( mám strach že přijdu i o to malinké


Tak dnes jsme si pořídili činčilku White silver mosaic.Narodila se 12.8.2011.Váha pi pořízení pouhých 187g. Je ještě malinká. Tak nám držte palečky.

6.10.2011

Dnes kolem 8 hodiny začala Sierra rodit. Prorod proběhl bez problémů. Porodila dvě nádherné miminka. Porodní váhy 45 a 48g což jsou myslím pěkné váhy. Ale mamina má po poporodu pouhých 486g. Snad bude vše bez problémů.

5.10.2011

Sháníme ženicha pro Valentýnku ze Saillernu. Už máme nejvyšší čas. Snad se zadaří :)

A nakonec ještě jedna zpráva. Caitrine Queen Madonna nakonec není březí. A ani jedna samička co je se samečkem březí není :( Jestli se jim nechce nebo nevím :) Včera to byl přesně měsíc co jsou holky s klukama. Tak snad se ještě podaří.

 

26.9.2011

Tak dneska jsme zjistili že Sierra je březí a měla by to do 3 týdnů porodit :)

a dále zřejmě Caitrine Queen Madonna je taky březí.Pomalinku se kulatí a přibírá na váze.

Tak nám držte palečky :)

 

 

20.9.2011

Tak dneska sme si pořídily činčilý rodinku + výbavu. Samička se jmenuje Siera,mimísek Rodney a sameček Dag. Jsou úžasní a heboučcí :)

 

20.9.2011

Tak tohle je aše výbava pro naše miláčky :)


19.9.2011

Tak dneska jsme si pořídili z Chs Porcellino merino samičku s PP. V barvě červená s bílou. Má 1 měsíc a 4 dny.

Je to moc pěkná samička :)

 

17.9.2011

Tak dneska jsme si pořídili z CHS Pazuzu skinny samečka s PP. V barvě aguti zlatá s červenou. Má 1 měsíc a 17 dní. Vypadá jak pejsek :)

15.9.2011

tak dnes sme si pořídili z CHS Chai-Choi Cavia peruánskou samičku s PP.V barvě černá s bílou.Má 1 měsíc a 21 dní.
Nevydrží chvíli na místě. :)

10.9.2011

Dneska jsme si pořídili z CHS Princes skinny samičku s PP.
V barvě himalaja s červenýma kukadlama. Má 1 měsíc a 21 dní. je to neposeda :) pořád papká :)

 

 

4.9.2011

Dneska jsme si pořídili peruánského ročního samečka v barvě černobílá krém.Jmenuje se Hugo. :)

 

 

 

29.8.2011

Dneska jsme si pořídili samečka Lunkyara v barvě černá s bílou s PP.Jmenuje se Geník Annemílie.Doufáme,že se u nás bude mít dobře :)


28.8.2011

Tak dneska jsme si pořídili z CHS Luna z Loun peruánskou bílou červenookou samičku s PP.Jmenuje se Caitrin Queen Madona.Jediná vada je vírek navíc ale to nevadí :)
Je úplně stejná jako Adyrka.

 


24.8.2011

S těžkým srdcem a bolestí v srdci oznamujeme smutek.Včera nás opustila kolem půlnoci všechna 3 miminka a dneska asi před hodinou i maminka :'( musela mít silnou narkozu. za 4 dny by měla teprve 9 měsíců.byla to velmi statečná samička.Bojovala do poslední chvíle.
strašně nám chybí,je to šílená ztráta,byli to členové rodiny.Adyrka měla problémi už prý při císařském řezu.Měla prý v hrozném stavu porodní cesty.Miminka vytahli uplně malinká.Když sme tam dojeli miminka byla jak mrtvá ale bušili jim srdíčka.Bušily skoro do půl dvanácté.
maminka byla do dnes pořád v narkoze.Sice dneska jela na injekci.dali ji tak antibiotika,dostala dvě injekce na zavodnění ale nepomohlo to.Včera v noci už se snažila hybat,nešlo jí to,kvíkala bolestí a sháněla miminka...Navždy zůstanou v našich srdcích. :'( :'( :'(

všichni 3 umřeli kolem půlnoci :'(maminka po císařském řezu ještě naživu v narkózemaminka umřela kolem 14 hodiny.už se jí nedalo pomoci :'(


29.7.2011

Dnes jsme si pořídili beránka.Jmenuje se Alfíček a je úžasný a strašně hodňoučký :)

 

8.7.2011

Tak jsme si pořídili zakrslého beránka.Jmenuje so Snoopy. Je to parádní kamarád a mazel :)

 

8,7.2011

Tak jsme si pořídili rozetové morčátko. Jmenuje se Marty. Zároveň jsme jeli vrátit i Toma zpět do svojí chovatelské stanice. Dále nám do nového domova odjel i sameček Micek.Přejeme mu hodně stěstí a mnoho pěkných samiček :)

23.5.2011

Po dlouhé době jsme si opět naplánovaly vrh. Dlouhou dobu jsme hledaly pro Adyru nápadníka a nakonec jsme našly. Zapůjčily jsme si ho z CHS Aras a jmenuje se Uncle Tom at Brentwood Hotel. Mrknout na fešáka můžete v Plánované odchovy. Tak doufáme, že z toho budou pěkná morčátka.Držte palce. :-)

18.5.2011

Dneska jsme si konečně jely pro nový přírustek do naší morčecí rodinky.Je to nádherná samička Coroneta.Podívat se na ní můžete v sekci Naše morčátka


13.5.2011

Tak dneska nám do nového domova odjela Arwen.Jak jsme se dozvěděly tak nebude bydlet sama ale s ještě jednou novou kamarádkou.Takže jí přejeme hodně štěstí

17.4.2011

Dnes jsme se po dlouhém čekání staly konečně oficiální Chovatelskou stanicí.

28.2.2011

Tak dneska 28.února 2011 sme si pořídili syrského (zlatého) křečíka. Je to ještě mláďátko. A je moc pěknej tak snad se u nás bude mít dobře :)


Pišta

24.2.2011

Dnes 24.února 2011 nám do morčecí rodiny přibyl nový člen.A to sice roční anglický hladký tricolora (hnědo černo bílá) sameček Micek narozený 21.2.2010. Tak doufáme,že bude v pohodě a bude se mu u nás líbit :)

Micek


3.2.2011

Dnešním dnem nám do nového domova spolu  odjely Will a Theodor. Takže se budou určitě mít dobře.

27.1.2011

Dnes nám odjela poslední samička na prodej do nového domova. Tou šťastnou je Mitchie doufáme,že se  bude mít dobře.

21.1.2011

Dnes nám odjela do nového domova Kiara. Doufejme že se v novém domově bude mít dobře.


19.1.2011

Tak dnes nám konečně dorazilo krmení pro morčátka. A není lehké, váží 25 kg. Doufejme že jim bude chutnat. Také došly napáječky, pelíšky, záchůdky, Nutrimix, seno a hobliny. Takže máme zásoby na pár týdnů.

 

 

 

 

 

 

No a nakonec kolik toho máme všeho dohromady

16.1.2011

Dnešním dnem se nám náš chov rozšířil o jednu nádhernou samičku peruánky. Jmenuje se Adyra. Doufejme že se jí bude u nás líbit a hlavně dařit.

 

6.1.2011

Dnes od nás odešla do nového domova Lara.Doufáme že se jí tam bude líbít.

11.12.2010

Dnes ve 21:49 Iowa začala rodit, porod trval 20 minut. Celý porod jsme naštěstí stihly a musely jsme mamince i trochu pomoct s očištěním, nestíhala. Přivedla na svět 4 miminka. 3 holčičky, ty jsou po mamince a jednoho kluka rozeťáčka, ten je po taťkovy. Na oba jsme moc Pyšní. Podívat se na ně můžete zde

6.12.2010

Dnes se nám narodily 3 krásné miminka.jsou to 2 kluci a jedna holčička. podívat se můžete zde

3.12.2010

Dnes v 7:14 ráno nám odešel náš křečík.Umřel po těžké a zdlouhavé nemoci.Bojoval s nemocí jen jak mohl.

Byl to nádor na hlavičce a nic se stím už nedalo dělat.

Odpočívej v pokoji,máme Tě rádi.

Nikdy na Tebe nezapomeneme!!!

16.11.2010

Tak  Chastity ze Saillernu a Iowa ze Saillernu budou mít morčátka viz plánované odchovy. Takže pokud máte někdo zájem tak stačí napsat a zarezervovat. Termín porodu by měl být cca 6.12.2010 a cca 24.12.2010 čily na štědrý den.

 


Smutná zpráva.

Tarbíček je moc nemocný,má zřejmě na oušku nádor nebo rakovinu.

Už to nejde nijak vyléčit :(

Bojuje s tím ale už je na něm vidět,že už to není dobré :'-(

 


23.10.2010

dnes jsme přidali nové albíčka tak se mrknite

 

 

22.10.2010

Miley

tak dneska byla Miley na přeočkování proti Myxomatóze. Jelikož byla velmi hodná tak dostala po přeočkování nějakej ten pamlsek. :-)6.10.2010

Harwi,Darwin,Iowa a Chastity

dnes dostaly další vybavení a krmení,snad budou se vším spokojeni :)Pro Miley pelíšek

 

hnědá miska

slaměná zelenina

granule

supr krmení

malé krmivo s ovocem a zeleninou

krmení granule

 

 

 

Pro morčátka krmení

 

 

Pro všechny závěsné koule

krmení

vitamín C

vitamíny

dobré trávení a dezinfekce vody

Avik tyčinky

nůžky na drápky

dřevitá vlna

seno s bylinkami

seno s kopřivou

 

 

Na odstranění skvrn a zápachu po moči a bobkách sme pořídily tohle:

 

 

 

 1.10.2010

Miley dneska byla na prvním očkování kombinované vakcíny proti Myxomatóze a moru, dostala očkovací průkaz.

Zároveň dostala do tlamičky roztok na prevenci proti Kokcidióze.

Za 3 týdny jdeme na přeočkování proti Myxomatóze.Tak snad vše bude O.K.   :-)

 

 

30.9. 2010

1) tak dneska sem morčátkům koupila závěsný míček. Doufám že se jim z něho bude dobře papkat zeleninka a ovoce.

A samozřejmě nějaký ten pamlsek k tomu.

2) Miley také dnes dostala překrásnou přepravní taštičku kterou potřebuje když jde na návštěvu k veterináři. Tak doufám že se jí tam bude dočasně líbit.

A když už sem byla v té nakupní horečce tak sem koupila na zkoušku vojtěškové granulované kroužky. Hned sem jí je zkusila dát a hned se do nich pustila takže uvidíme jak se osvědčí :-)


23.9. 2010

Dnes sem koupila Miley vodítko. tak sem zvědavá jak nám to spolu půjde

Spustili jsme nové stránečky :) Tak neváhejte a přijďte se podívat

http://zorionovapasu.webnode.cz

Opět přicházíme se špatnou zprávou.Káťa dnes v odpoledních hodinách porodila.
Narodila se 3 miminka, dvě holčičky a kluk. Všechna miminka když jsem došla do pokoje byla porozená ale ležela v kleci mrtvá a ožraná :(
Byl tam klučina po Geníčkovi :'(

S obrovskou bolestí v srdci a velkým zármutkem oznamujeme velmi smutnou zprávu. Dnes večer Jasmínka nebo Tristan začal zpívat,podívala sem se do klece a Nancy tam ležela mrtvá :'( cca ve 22:35 h Tristan se jí snažil vzbudit ale marně. Vykrvácela zespodu. Klec byla plná krve. .Zemřela náhle :'( Čekala miminka :'( Nancy nikdy na Tebe nezapomeneme :'( Máme Tě hrozně moc rádi a moc nám chybíš :'(

nancy (4)[1].jpg

chs morci.gif

Poslední Aktualizace

11.6.2012 11:58


BlueBoard.cz

BlueBoard.cz

BlueBoard.cz


Přidej na Seznam

QR kód

qr kod chs.png