Pověry o cestování

Pověra č. 1: Vyměňte si peníze doma

V dnešní době není potřeba měnit peníze před cestou do zahraničí. Kurzy měn se již v různých zemích v podstatě neliší. Navíc, když si s sebou vezete větší obnos „v kapse“, stáváte se potencionální obětí kapesních zlodějů. Je lepší spoléhat na kreditní karty. Většinou nabízí dobrý kurz a můžete si vybrat přesně tolik, kolik právě potřebujete. Výjimku však tvoří země, které nemají příliš vyvinutý bankovní systém.

Pověra č. 2: Rezervace last-minute jsou nejvýhodnější

Ještě před dvěma lety zajišťovaly rezevace last minute nejvýhodnější ceny. Ovšem díky rekordně vysoké úrovni cestování, vyprodaným letům a lepším vyhledavačům to již neplatí. Letecké společnosti pouštějí do vzduchu méně letadel a navíc s nižší kapacitou a obsazení hotelů a výletních plaveb dosáhlo historických výšin.

Proto jsou ti, kteří si cestu do zahraničí zamluví hned jak se nabídka objeví, ve výhodě. Výjimečně se nějaké skutečně výhodné zájezdy či letenky last-minute objeví, ale odhaduje se, že jich bude čím dál méně. Spíše můžete využít různých speciálních balíčků, které nabízejí hotely a cestovní kanceláře.

Pověra č. 3: Místní jsou experti

Nespoléhejte se, že vám kdokoli v dané destinaci přesně řekne, na co se vlastně díváte. Proto je lepší se připravit předem a vybavit se například průvodcem. Pokročilejší vyhledávání o dané zemi vám může dovolenou velmi zpříjemnit a někdy i ulehčit. Pomoci vám mohou i historické romány a biografie.

Pokud chcete navštívit Řím nebo Florencii, ideální knihou je například biografický román o Michelangelovi. Kapesní průvodci se často potýkají s nedostatečným financováním, poněkud nudným a občas i nepřesným obsahem a navíc jsou notoricky známé pro nahánění turistů do muzeí a jejich obchodů, ze kterých poté profitují.

Pověra č. 4: Dostanete, co jste si zaplatili

To, že si hotel účtuje ceny hodné pěti hvězdiček, neznamená, že také poskytuje tomu odpovídající komfort a servis. Mnoho hotelů, zájezdů a prázdninových plaveb se označuje za luxusní a podle toho navyšuje ceny. Nenechte se ošálit. Často vám lepší služby a komfort poskytnou levnější nabídky. Vždy se dívejte na konkrétní cíl, ne pouze na jeho cenu.

Pověra č. 5: Kupte si mimořádné služby předem

Plavební společnosti často chtějí, abyste si zamluvili suchozemské výlety přímo na lodi nebo ještě před vyplutím. Pravdou však je, že téměř vždy přehánějí a předražují danou nabídku. Místo toho podnikněte vlastní výlet za zlomek ceny, kterou si společnosti účtují.

Když vystoupíte z lodi, podívejte se po místních cestovních agenturách, které vás v přístavu vítají. Okružní jízdu za nízké ceny vám také nabídnou různé taxi služby a jejich řidiči.

 

Menu

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Doporučené odkazy:
www.antee.cz

Z čeho máte větší radost?
a) Z dobrého jídla
  
 365
b) Z dobrého pití
  
 367
c) Z dobrého sexu
  
 282
Co teď nejčastěji řešíte?
a) Vztahy.
  
 238
b) Práci.
  
 285
c) Peníze.
  
 273
d) Bydlení.
  
 222
e) Zdraví.
  
 226
Jakou hudbu posloucháš nejraději?
a) Rock.
  
 325
b) Rap a hip hop.
  
 187
c) Metal.
  
 234
d) Country.
  
 208
e) Folk.
  
 193
f) Pop.
  
 207

Návštěvnost stránek

035992