O spaní

Správný spánek ve správnou dobu

Ideální čas spánku podle orgánových hodin je od 23:00 do 5:00 hodin.
V 5:hodin začíná v orgánových hodinách jangová energie, s touto hodinou nastává meridián tlustého střeva. To je okamžik přirozeného probouzení. Po těchto šesti hodinách klidu bychom vstali svěží a čerství. Bohužel však vypadá rytmus spánku a bdění většiny lidí úplně jinak. 
Jdeme-li místo ve 23:00 do postele až ve 24:00, vypadá náš spánek jinak. Pak nestačí spát od 24:00 do 6:00hodin, abychom načerpali stejnou míru klidu. Musíme spát až do 7:00hodin, tedy o hodinu déle. 
A když jdeme do postele až v 1:00 hodinu, nestačí spát jen do 7:00 hodin. Abychom dosáhli stejného účinku jako mezi 23:00 a 5:00 hodinou, museli bychom spát až do 11:00 hodin, vlastně o čtyři hodiny déle. 
Znáte to,když si chceme v neděli pořádně pospat? Navzdory dlouhému spánku stejně nejsme správně občerstveni. Jak je to možné? Když tělo příliš dlouho leží a nepohybuje se (protože odpočívá), oslabí se za nějakou dobu jangová síla středního zadního meridiánu a s ní i autonomní pohybové reflexy. Tělo se pak nemůže samostatně pohybovat a tím pádem ani co nejlépe regenerovat. Výsledkem je tedy delší ležení v posteli, ale po probuzení se člověk cítí jak rozbitý. 
Chceme-li být optimálně odpočinutí, měli bychom si to zařídit tak, abychom pomocí orgánových hodin vyčerpali všechny možnosti, které nám nabízí správný spánek ve správnou dobu. 
Člověk se zpočátku nemusí hned v 5:00 hodin nutit vstát, ale může si dopřát spánek do 6:30 nebo 6:00 a pak jeho dobu postupně zkracovat. Zpočátku by tělo ještě mohlo mít potřebu dohánět zmeškaný spánek. Za několik dní či týdnů se potřeba spánku automaticky zkrátí. 

Chcete-li z doby spánku vytěžit energetické maximum, dopřejte si potřebný čas, abyste si na ni mohli zvyknout. 
Nemoc a zranění odebírají tělu energii. Právě proto je spánek velmi důležitý, neboť se v něm tělo pohybuje ve svém přirozeném rytmu, aby mohlo načerpat energii, která mu umožní přežít co nejlépe.Tělo se snaží korigovat a všechny chyby tak dlouho, jak je možné. Vyrovnává a vyrovnává, ale když je přetažené, tak se zhroutí. 
Spánek v pravý čas je tedy to nejdůležitější, aby se předešlo takovému kolapsu. 

Kim Da Silva: Orgánové hodiny v čínské medicíně

 

.

 

Menu

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Doporučené odkazy:
www.antee.cz

Z čeho máte větší radost?
a) Z dobrého jídla
  
 344
b) Z dobrého pití
  
 364
c) Z dobrého sexu
  
 257
Co teď nejčastěji řešíte?
a) Vztahy.
  
 220
b) Práci.
  
 261
c) Peníze.
  
 249
d) Bydlení.
  
 197
e) Zdraví.
  
 205
Jakou hudbu posloucháš nejraději?
a) Rock.
  
 302
b) Rap a hip hop.
  
 166
c) Metal.
  
 214
d) Country.
  
 187
e) Folk.
  
 169
f) Pop.
  
 201

Návštěvnost stránek

035974