O nevěře

Vedou k ní tyto následující důvody:  

1. Protest - Osoba se cítí umlčována, odmítána či opuštěna, takže trpí nedostatkem emocionálního propojení a protestuje. Protestující partner se může cítit oprávněn to učinit a druhého viní z odstupu.

2. Vyhledávání pozornosti - podvádějící partner chce v druhém vyvolat žárlivost a vyzkoušet si jej. Tato osoba má také hlubokou potřebu cítit se důležitě a milovaně. To je přitom základní lidská touha.

3. Vyhoření vztahu - v něm se dvojice emocionálně odpojí a nevěra je reakcí na bolest či strach. Podvádějící většinou hledá své potřeby, které chce mít ve vztahu i mimo něj. A ve vyhořelém vztahu pak mnohdy pokračuje bez pocitu viny.

4. Láskyplný únik - partner se snaží vyhnout řešení problémů ve vztahu. Mohou se dostavit pocity selhání a jedinec se cítí bezcenně. V některých případech taková situace vyústí v založení druhé rodiny.

5. Fond ochrany - při něm se podvádějící cítí jako nesympatický a očekává, že bude opuštěn dříve či později. Většinou mají dotyční za sebou nehezké konce jiných vztahů a očekávají další podobný konec. A aféra slouží jako fond ochrany ve chvíli, kdy jsou trvalým partnerem opuštěni.

6. Kompulzivní nevěra - podvádějící osoba má během krátké doby mnoho sexuálních partnerů. Sexuální aktivita má dotyčným pomoci zvládat těžké emoce a zážitky. Sledují porno, mají náhodný sex a navštěvují erotické podniky, ale stejně jim to nepomáhá naplnit skryté potřeby. Často je to situace osob vyrovnávajících se s mocí, bohatstvím, slávou či politickou kariérou.

 

Menu

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana

Doporučené odkazy:
www.antee.cz

Z čeho máte větší radost?
a) Z dobrého jídla
  
 379
b) Z dobrého pití
  
 370
c) Z dobrého sexu
  
 286
Co teď nejčastěji řešíte?
a) Vztahy.
  
 253
b) Práci.
  
 298
c) Peníze.
  
 287
d) Bydlení.
  
 227
e) Zdraví.
  
 230
Jakou hudbu posloucháš nejraději?
a) Rock.
  
 340
b) Rap a hip hop.
  
 200
c) Metal.
  
 244
d) Country.
  
 217
e) Folk.
  
 203
f) Pop.
  
 208

Návštěvnost stránek

035995