Rytíři jsou stále in

Na první pohled se může zdát, že v dnešním emancipovaném světě gentlemani již nemají své místo. Realita je ale jiná. I velmi emancipovanou ženu potěší, pokud si muž snaží zachovat svou tradiční mužskou roli, např. vchází první do restaurace, otevře ženě dveře, pomůže s kabátem, zvedne zavazadlo a pomůže s ním či zaplatí účet. Případně si poradí s ucpaným odpadem a zařídí alespoň z pohledu objednavatele technický chod domácnosti.

Nezastavit se na místě

Z morálního hlediska je sice hezké, pokud se člověk spokojí s málem, nicméně žít s mužem, který nemá žádné velké cíle, není jednoduché. Ženy milují muže, kteří se zajímají o svůj osobnostní růst, jsou přemýšliví a pokud udělají chybu, tak to nahlas uznají.

Umění naslouchat

Pokud se naučí muži ženám naslouchat, pak mají z půle vyhráno. Nejde o to jim za každé situace radit a poučovat je, ale jen vyslechnout, co je trápí, sužuje, co hezkého prožily či co touží zažít.

Kývnout nestačí

Pokud žena muži něco vypráví, pak se nikdy nespokojí jen s tichým mužským přikývnutím. Žena potřebuje muže nahlas slyšet, že s ní souhlasí. Potřebuje slyšet jeho jednoznačnou podporu a soucit s ní. To ale zase neznamená, že chce slyšet jeho řešení na danou situaci. Obvykle chce pouze politovat a povzbudit či potvrdit správnost svého úsudku.

Vřelé objetí

Jestli ženy něco ocení, pak velmi citlivé zacházení, zvlášť pokud jsou naštvané. Vřelým objetím muži jednoznačně nic nezkazí. Spíše naopak. Ženy potřebují cítit, že se mohou o někoho opřít, zvlášť, když je k nim okolní svět tak ošklivý.

Rychlovky ženu nikdy zcela neuspokojí

Muži obvykle vyhledávají nejjednodušší cestu k uspokojení svých sexuálních potřeb, což se ženám většinou nelíbí. Potřebují nejen více času, ale i cítit více vzruchů. Touží být doslova poblázněné svými pocity. Proto u nich hraje tak důležitou roli předehra, ale i délka pohlavního styku.

Bezpečnost nade vše

Jestli ženy něco potěší, tak když muž dbá i na bezpečný sex. Zajímá se o antikoncepci z pohledu prevence pohlavních chorob, ale i jako ochrany proti početí. Navíc řešení antikoncepce nenechává jen na ženě.

Nebojte se zeptat

Stále mnoho žen nedokáže nahlas říct, co se jim při milování líbí a co ne. Obvykle chtějí svého partnera potěšit a nic neřeknou, i když jim je daná věc při milování nepříjemná či je pro ně dokonce bolestivá. Muži tak nikdy neprohloupí, pokud se diskrétně zeptají. Na počátku vztahu může přijít vhod i hra na vzájemné poznávání erotogenních zón a reakcí na různě intenzivní dotyky.

Všímavost se cení

Ženy touží slyšet, že jim to sluší a to za každé situace. Ne jen v okamžiku, kdy si o to samy řeknou. Muži by měli být všímaví a na slova chvály v souvislosti s ženskou atraktivitou by neměli být skoupí.

Romantiky není nikdy dost

I ne příliš romantické ženy ocení po dvou měsících vztahu či 20 letech, když jim muž přinese květinu, pozve na intimní večeři, napíše pár řádků milostných veršů či připraví láskyplné překvapení. Může to vypadat jako klišé, ale ženy tato romantická gesta milují.

A jedna rada na závěr

Každá žena touží být hýčkána a nemusí to být pouze o hmotných statcích. Mnohdy postačí trošičku pozornosti. Jestli ženám po letech vztahu něco chybí, pak jakýkoliv zájem o její osobu o její "já".