Moudra od chytré Dáši

Naše vnitřní obrazy jsou jako magnety, přitahujeme do svého života vždy takové lidi, jež odpovídají našim obrazům. Myšlenky a představy jsou energie, takže čím víc na něco myslíme (a týká se to i toho, co nechceme), tím víc energie tento předmět našeho přemýlení získává - tím ho živíme. Proto je někdy tak těžké zbavit se negativích a špatných myšlenek, představ..... Proto: to zlé a nežádoucí - přijmout, zpracovat a vypustit! :-)

Nemocný se odebral k lékaři, ten mu předepsal léky. Pacient je koupil a pak vyhodil. Jeho kamarádovi to bylo divné... dostalo se mu vysvětlení: "Šel jsem k lékaři, protože musí být z něčeho živ. Koupil jsem léky, protože i lékárník chce být živ. Ty jsem zahodil - vždyť i já chci být živ...."
Lidský potenciál je schopen dožít se 120 - 150 let. Zvláštní je, že neumíráme na sešlost věkem, ale na následek nemoci.Zdraví pochází jen ze zdravého způsobu života. Největším nebezpečím pro přežití Vás a Vašich dětí není nějaká atomová bomba, ale to, co dnes sníte ze svého talíře.

Rebarbora - reveň : charakteristická kyselou příchutí, která je způsobena velkým obsahem kyseliny citronové. Obsahuje mnoho vitamínů a různých zdraví prospěšných látek.Pomáhá při ochablosti střev a zácpě, zbavuje tělo škodlivin, posiluje svaly, nervy a kosti, pomáhá při hubnutí, posiluje pokožku a vlasy. Kořen rebarbory se používá jako droga, proto není vhodný pro těhotné ženy. Listy rebarbory jsou jedovaté.Jediná část, která se konzumuje,je její řapík.

"Kolik citového tepla investujete do druhých, tolik se vám jej zase vrátí. A naopak:chlad, který vyzařujete, vás od druhých odděluje a oni pak nejsou motivováni k tomu, aby vám vřelost sami projevovali."

Tři jarní měsíce jsou časem vzniku a rozvíjení života. Nebe a země plodí věci a bytosti, aby moly rozkvést...... (vnitřní kánon Žlutého císaře)
Východ - vzklíčení nové energie, východ slunce, nového dne se všemi možnostmi....východ vytváří vítr - vítr vytváří dřevo - dřevo (rašící zeleň, symbolizuje vznik nového života) vytváří kyselou chuť - kyselá chuť vytváří játra - játra vytvářejí svaly - ....
- játra vládnou očím.

Paul Ferrini: "Co se děje ve vašem životě je neutrální - není to ani pozitivní, ani negativní. Vy rozhodujete, zda je to pozitivní, nebo negativní; duchovní, nebo světské. Duchovními kvalitami může být obdařeno vše, co vychází z vaší zkušenosti - jestli jste do toho vnesli lásku, přijetí, nebo odpuštění.

Silou vaší lásky mohou být přeměněny dokonce i nevyléčitelná nemoc, znásilnění, nebo vražda. Myslíte si, že rozumíte smyslu událostí, které se objevují ve vašem životě. Nic ovšem nemůže být vzdálenější pravdě. Nerozumíte smyslu ničeho, co se děje, a tak je tomu proto, že smysl všemu dáváte pouze vy sami."

Meduňka lékařská-mimořádný lék na uklidnění organismu, působí na nervovou soustavu, psychiku, léčí všechny orgány v těle postižené stresem,posiluje imunitní systém,uklidňuje bušení srdce,tiší záchvaty kašle děti,výborný uspávací prostředek a zlepšuje náladu.Proslulý lékař Paracelsus ji nazval "elixírem života".
Prý přitahuje peníze - proto její využití ve vykuřovacích směsích, které se pálí za účelem dosažení úspěchu....

Barvy jsou v našem životě velmi důležité a potřebujeme je, aby náš život nebyl šedý. Svou osobností vysíláme podvědomě své energie a aniž si to uvědomujeme, tělo přímo samo volá po určité barvě, když se ráno rozhodujeme, co na sebe. Někdy máme náladu na něco veselého a pestrého, jindy sáhneme po černé nebo bílé....Každá barva má svůj význam i moc, dokonce i vliv na zdravotní stav člověka a jeho léčení.

Nepřišel jsem na tento svět, abych ho učinil tím nejlepším místem pro život, ale abych v něm žil v dobrém nebo špatném. Každému je souzeno dělat jenom něco, protože nikdo nemůže dělat všechno. Důležité je, aby nikdo nedělal nic zlého.

Když mám pocit, že potřebuju ochranu a necítím se dost silná - vezmu si na sebe černou, jestliže se cíítm špatně, zvolím červenou aby mě povzbudila. Nedostatek peněž a finanční tíseň - použiji zelenou (hlavně v bytě a na zahradě, JV)...

Fyziologický stav neosvobozuje mládí od hlouposti, ale taky nezabraňuje chytrosti mladých. Není výsadou ani stáří, ani mládí být chytrý či hloupý.Zvykl jsem si rozdělovat lidi nikoli podle kůže nebo vyznání, ale podle toho, jestli jsou chytří či hloupí, dobří nebo špatní. Ovšem mezi tím je moc všelijakých křížení, poněvadž mohou být chytří, ale zlí, a také mohou být chytří, ale hodní, mohou být hloupí a zlí, ale i hloupí a dobří.Nejhorší ze všeho je blbý a zlý!Trvalo mi leta, než jsem na to přišel. (Jan Werich)

Žlutá barva byla považována v Číně za posvátnou barvu, energii Slunce, uctívali ji pro její životadárnou moc. Žluté kytky nás mohou povzbudit na duchu a podržet a rozveselit, když se cítíte špatně. Navozuje pozitivní pocity radosti, vřelosti a dokáží obohatit myšlenkové pochody a komunikační schopnosti.

Mezi mé nejoblíbenější žluté kytky patří narcisy. Ideální je vysadit je na zahradě do oblasti "kariéry". Jinak se ke žluté nebo oranžové barvě vztahuje střed zahrady, která je spojena s klidem, mírem a spiritualitou, (barva schopnosti média).

Žlutá barva - čakra solar plexus (pupeční) - centrum fyzické i duševní energie, ale také centrum emotivního vnímání a vyzařování, skrze něj intuitivně cítíme vztah okolí vůči nám a naopak. V této oblasti těla jsme snadno zranitelní - nejen fyzicky, ale hlavně duševně, což se může projevit jako pocit méněcennosti. V tomto centru dominuje sluneční energie.

Kameny pro posílení tohoto centrálního bodu - čakry - : žlutý topaz,zlato, měď, žlutý turmalín, citrín, jantar, tygří oko.

Sobota je považována za den magie, vhodný pro ochranná kouzla a kouzla pro odstranění negativních energií, k plánování. Vztahuje se k planetě Saturnu (přísný a tvrdohlavý),který dokáže dodat rozhodnost a soustředěnost na daný záměr. Sobota se taky hodí pro ukončení špatných milostných vztahů nebo osvobození od lidí "škůdců" (asi ne moc šikovný výraz, ale lepší mě nenapadl.

"Podívejte na ten starý dub-právě je mu 900 let! Ale jak je silný,kolik je v něm života!..ani to stáří mu nebrání vyrážet nové listí a kvést.Člověk by měl stárnout podobně,ale těmi nepřiroz.zásahy toho nedosáhne.Růst na zdravém vzduchu a sluníčku, rozumně jíst a pít,pracovat svaly, srdcem a mozkem, mít starosti, mít cíl a neztratit živý zájem, protože zájem-to je život sám,bez zájmu a lásky není života." T.G.Masaryk

Ať lidé dělají nebo cítí nebo si o tobě myslí cokoliv, neber si to osobně. Lidé si vždy budou vytvářet vlastní názor podle toho jaké je jejich krédo. Takže cokoliv, co si myslí o tobě - NENÍ ve skutečnosti o tobě, ale O NICH. "(D.M.Ruiz)

Láska žije v tom, kdo miluje, nikoli v tom, kdo je milován. Roman Rolland

Pivoňka - jedna z pěti nejdůležitějších květin feng-šuej. Představuje bohatství a čest, symbolizuje lásku, když kvete, znamená to velké štěstí. Může prospět partnerskému vztahu, když je vysazena v jihozápadní části zahrady :-)

"Ztratit se v nekonečných spekulacích lze velmi snadno. A tak prostě zapomeňte na svoji potřebu zjistit, proč se stalo to či ono a kdo to způsobil..... Namísto toho zkuste porozumět tomu, co vám ta situace přináší, co se díky ní můžete naučit."

Když nedopřeješ tělu pohyb, bude si mozek myslet, že jsi mrtev.Pohybem odstraníš "usazenou špínu" a taky ti dodá více energie. Starej se o své tělo, jako se staráš o své auto- udržuj jeho vysoký výkon a bude tě vozit velmi dlouho. (S.Browne)

Milujte jeden druhého, ale nevytvářejte z lásky pouto:
Ať je raději mořem vlnícím se mezi břehy vašich duší. Naplňte vzájemně své poháry, ale nepijte jen z jednoho z nich. Dávejte si navzájem chléb, ale nejezte ze stejného bochníku.
Zpívejte a tančete společně a radujte se, ale dopřejte tomu druhému i chvíle samoty.
Přestože jsou struny loutny odděleny jedna od druhé, zachvívají se společně stejnou melodií.
Dávejte svá srdce, ale neodevzdávejte je tomu druhému do vlastnictví.
Neboř jen ruka Života může uchopit vaše srdce. A stůjte při sobě, ale nestůjte vedle sebe příliš blízko; neboť pilíře chrámu mají mezi sebou rozestup a dub a cypřiš nerostou ve stínu toho druhého.
(Kahlil Gibran)

Pamatuj, že každý úder pod pás je od lidí, kteří nedosáhnou výše!

Nikdy není příliš pozdě, nikdy není příliš zle a nikdy nejste příliš staří ani nemocní, abyste nemohli začít znovu od nuly."
"Ta těžší cesta je ta správná."
Nekonečný uzel - v keltském, čínském a indickém umění představuje plynulost a návaznost, dlouhověkost a věčnost. V Číně se mu zároveň říká uzel štěstí - jeden z “osmi symbolů štěstí“.Jedná se o symbol dokonalého ducha a dlouhého spokojeného života - nekončící dobrý osud. V tibetském buddhismu je to uzel nemající začátek ani konec, kte...rý tak symbolizuje jednotu všech věcí, nekonečnost vesmíru a klamnou představu času.V Číně znamená dlouhověkost, pokračování, lásku a harmonii. Červená barva je spojena s prvkem ohně - jihu (v Číně odedávna pokládána za životodárnou barvu, barvu mládí, léta a jihu).Připisovala se jí i schopnost odhánět démony a zlé duchy.

 
.

.

Menu

25. 4. Marek

Zítra: Oto

Doporučené odkazy:
www.antee.cz

Z čeho máte větší radost?
a) Z dobrého jídla
  
 344
b) Z dobrého pití
  
 365
c) Z dobrého sexu
  
 258
Co teď nejčastěji řešíte?
a) Vztahy.
  
 220
b) Práci.
  
 261
c) Peníze.
  
 252
d) Bydlení.
  
 198
e) Zdraví.
  
 206
Jakou hudbu posloucháš nejraději?
a) Rock.
  
 302
b) Rap a hip hop.
  
 166
c) Metal.
  
 214
d) Country.
  
 188
e) Folk.
  
 169
f) Pop.
  
 202

Návštěvnost stránek

035977