Sport

Okrskové kolo ve florbalu dívek

Jablonné  nad Orlicí 28.11.2008

Okrskové kolose jako už tradičně odehrálo Jablonném nad Orlicí a účastnily se ho čtyři družstva základních škol. Družstvo Letohradu se z nejrůznějších příčin nedostavilo. Prvním soupeřem našich děvčat byla Základní škola Moravská Králíky. Zápas byl hodně bojovný a více než vyrovnaný. Po závaru před soupeřovou brankou se naše družstvo ujalo vedení. Šťastnou střelkyní se stala Monika Injajevová. Snaha o vyrovnání byla ze strany Králik obrovská. Naše družstvo se postupně stáhlo a snažilo se ubránit těsný výsledek. To se nepodařilo. V poslední sekundě nás zpoza branky překvapila nelepší hráčka Králik a srovnala na konečných  1:1. Škoda.

Druhý zápas byl o něčem jiném. Soupeřem nám bylo družstvo domácích. Tedy ZŠ Jablonné nad Orlicí.  Soupeř nás hned o úvodního hvizdu zatlačil a museli jsme se úporně bránit. Po jednom povedeném útoku domácích jsme inkasovali. Radost domácích byla obrovská. Tu jsme ale rychle utnuli vyrovnávacím gólem Martiny Rybkové. Krásnou nahrávku před branku ji poslala výborně hrající Monika Injajevová.  Radost domácích trvala asi jen minutu. Konečný výsledek tak byl opět 1:1. Po dvou zápasech jsme měli dva body a pěkně jsme zamíchali tabulkou. Tak jako minulý rok rozhodoval poslední zápas. Pokud vyhrajeme jsme první a postupujeme do okresního finále. Pokud prohrajme budeme jako loni čtvrtí. Remíza 1:1 nebo 2:2 nám zaručuje třetí místo, pokud bude skóre vyšší budeme druzí. Posledním soupeřem bylo dosud neporažené družstvo Gymnázia Žamberk.  První poločas byl velmi vyrovnaný. Naše hráčky se snažily soupeře nepouštět do blízkosti naší branky. Naše obrana odolávala až do samotného závěru poločasu. Bohužel po rychlém protiútoku nám soupeř těsně před koncem poločasu vstřelil branku. Je nutno podotknout, že nás velmi podržela naše brankářka Jana Koubková. V druhém poločase se naše hráčky více osmělily a snažily se více ohrozit soupeřovu branku. Po otevření naší obrany jsme ze sporného trestného úderu znovu inkasovali. V závěru jsme ještě vystřídali brankáře, tak aby si zahrály všechny členky našeho družstva. Konečný výsledek 3:0 neodpovídal průběhu utkání. No, někomu to tam padalo, někomu ne.

Po konečném hvizdu bylo jasné, že jsme zase čtvrtí. Musím však naše hráčky pochválit za bojovnost a popřát jim více střeleckého štěstí do příštích zápasů.