John Higgins

Jak zkoušel John Higgins sázet na snookerové mistrovství

www.newsoftheworld.co.uk

'Chci se pojistit. Nechci odcházet bez ničeho."

Keith Gladdis & Dominic Herbert, 09.05.2010

Zdiskreditovaná snookerová hvězda John Higgins je tento týden už podruhé odhalena - pokusil se vsadit PROTI SOBĚ během loňského finále Mistrovství světa.

Trojnásobný mistr světa byl minulý týden odvolán poté, co ho New of the world zachytil na kameru při souhlasu s obrovským úplatkem 261 tis. liber za dobrovolné prohry čtyř framů v různých zápasech.

Nyní jsme odhalili, jak zkusil vytěžit prachy z největší snookerové akce v samotném domově tohoto sportu - v Crucible v Sheffieldu.

O pauze během květnového víkendu měl Higgins tajný telefonát se svými bookmakery Landbokes, aby se zeptal na kurs na jeho PROHRU se soupeřem Shaunem Murphym v nějaké části zápasu.

Použil heslo, aby se dostal do svého soukromého účtu a pak zkusil uzavřít vysokou sázku a operátorovi řekl: "Zkouším se jen pojistit."

Ačkoli měl v případě prohry 34letý Skot garantovanou odměnu ve výši 125 000 liber, ještě dodal: "Nechci odejít bez ničeho."

Ale Higginsův pobuřující pokus o zisk peněz byl překažen, když úředník na call centrum u Landbrokes požádal svého šéfa o radu a sázka byla odmítnuta.

Krize

Nakonec Higgins - sledován 3 miliony nicnetušících britských fanoušků a dalšími mnoha miliony ostatních po celém světě - získal v neděli vedení a v pondělí zvítězil 18-9 a získal tak výhru 250 000 liber.

Naše nové šokující odhalení uvrhne tento sport do ještě hlubší krize a mohlo by zatlouci závěrečný hřebíček do rakve Higginsovy zářivé kariéry.

Nyní, spolu s oficiálním vyšetřováním jeho dohody o falšování zápasů s naším tajným týmem na Ukrajině, bude asi čelit dalšímu vyšetřování a mohl by mu být dokonce odebrát jeho titul z roku 2009.

Náš zdroj nás kontaktoval minulou neděli po našem sólokaprovi odhalujícím Higginse a jeho agenta Patricka Mooney.

Bývalá pracovnice Landbrokes podepsala místopřísežné prohlášení a uvedla detailní informace, které podporují její příběh. Včera v noci nám řekla, jak sledovala Higginsovu fantastickou formu v televizi v call centre v Aintree, Liverpool - které bylo před 2ma měsíci uzavřeno - když hvězda zavolala.

Odhalila: "Sledovala jsem hru na velké obrazovce, když se hráči sebrali a odešli do pauzy. Higgins byl v tu chvíli dost vepředu. Hrál dobře."

"Asi o 5 minut později zazvonil telefon, takže jsem ho zdvihla a zeptala se na identifikační číslo účtu. Dal mi své jméno a heslo, ale věděla jsem, že je to přímo on, protože měl silný skotský přízvuk."

"Všechny jeho poznámky odpovídaly jeho účtu. Jeho jméno, heslo, adresa, telefonní číslo a na obrazovce bylo také bezpečností oznámení, které říkalo, že je profesionální snookerový hráč."

"Byla jsem totálně ohromená. Nemohla jsem tomu uvěřit. V jednu chvíli jsem ho sledovala v televizi a v další mi volal."

Ale pracovnice - která byla v call centre téměř 3 roky - byla šokována, když se jí Higgins zeptal na kurs na Murphyho.

Náš zdroj řekl: "Chtěl si vsadit na Murphyho výhru. Chtěl vsadit PROTI sobě. Nemohu si vzpomenout, zda to bylo na to, že prohraje příští frame, session a nebo celý zápas."

"Nemůžu si ani přesně vzpomenout, kolik chtěl vsadit, ale v paměti mi zůstala částka 1000 liber. Řekla jsem mu: "Proč to chcete udělat? Slušně vedete." Pak řekl: "Chci se jen pojistit." a dodal, že nechce odejít s prázdnýma rukama."

"Ale vedl si v zápase tak dobře, že by asi stropem musela propadnout bomba, aby prohrál. Hrál fantasticky. Pamatuju si, jak jsem si říkala: "Proč sázet proti sobě?"

Riziko

"Byl to tak důležitý zápas. Finále mistrovství světa. Odměna za vítězství byla obrovská. Proč byste podstupovali riziko sázet na takový zápas?"

Úřednice od Ladbrokes si okamžitě uvědomila, že ta sázka je proti pravidlům - a šla ke svému šéfovi, zatímco Higgins čekal na lince.

"Řekla jsem mu jen, že než budu moci uskutečnit sázku, tak to musím zkontrolovat," vzpomíná. "Byla jsem k němu milá a přátelská a pak jsem přešla ke svému manažerovi, který seděl za mnou."

"Vysvětlila jsem kdo volá a co chce a bylo mi jednoduše řečeno: "Ne, v žádném případě nemůžeš přijmout tuhle sázku." Abych byla upřímná, tak jsem to věděla a myslím, že Higgins to věděl také."

"Když jsem si ho vzala zase na linku, tak jsem mu řekla, že bohužel, v tomto případě, není dovoleno vzít sázku, protože je to zápas nebo turnaj, ve kterém účinkuje. Musel to vědět, protože řekl jen: "Oh, to jsem si neuvědomil." Myslím, že si ze mě dělal dobrý den. Musel přece vědět, že nemůže sázet na svůj vlastní zápas."

Když Higgins zavěsil, předala pracovnice všechny detaily svému manažerovi. Ten poslal tuto informaci vedení firmy do Harrow, Middlesex. Všechny telefonáty se uskutečnily přes Aintree centre, byly nahrány a archivovány na vedení.

Náš zdroj dodal: "Bude záznam o všem, co se stalo. Telefonáty měly být zaznamenány a bude tam zaznamenán i čas a datum. Bude záznam i o tom, že jsem otevřela jeho účet a záznam o oznámení našemu vedení mým manažerem. Byly odeslány všechny detaily. Bude záznam o všem."

Po své 5ti hodinové směně se náš zdroj vrátil domů a řekla svému příteli, co se stalo.

"Měla jsem ho přímo na telefonu," řekla. "Nechtěl mi věřit. Snooker je jedním ze sportů, které má opravdu rád, snooker a fotbal. Proto jsem byla tak ohromená, když Higgins zavolal."

"Ale poté, co můj šéf předal dál všechny detaily a oznámil, co se stalo, tak už jsem o tom nikdy neslyšela. Co se mě týče, tak jsme udělali správnou věc. Nedovolili jsme sázku a podali jsme o tom zprávu. Nevím, co se stalo pak."

Věří, že případná sázka měla být okolo 1000 liber, protože cokoliv vyššího by přitáhlo pozornost obchodníků Landbrokes - lidí, kteří stanoví kurzy a prověřují vysoké nebo neobvyklé sázky.

Pohrdání

Řekla: "Higginsův účet nebyl v elitní rovině, tam jsou je ti, kdo sází opravdu hodně."

"Kdyby to byla velká sázka, tak by to bylo označeno a obrazovka by zčervenala. Pak ten účet prověřují obchodníci a musí to odsouhlasit."

"Protože v tu chvíli Higgins slušně nad Murphym vedl, byl by kurs o hodně vyšší." Snookerové vedení, Světová profesionální snookerová asociace a její šéf Barry Hearn bude zděšen, že Higgins vyjednával o nejdůležitějším turnaji v kalendáři.

Bolest bude zvláště velká proto, že centrem skandálu je Crucible, kde triumfovali velikáni tohoto sportu jako jsou Steve Davis, Stephen Hendry a Dennis Taylor.

Higginsův přístup ohrožuje spolehlivost všech přenosů turnaje na BBC a po celém světě na Eurosportu.

Když jsme včera prověřovali ten příběh u Landsbrokes, byl Higgins kupodivu téměř v slzách a poskytl nám exkluzivní rozhovor, ve kterém prohlásil, že v otázce skandálního úplatku 261 000 liber je nevinný. Bývalá snookerová jednička slíbila: "Já se vrátím. John Higgins je bojovník."

Navzdory usvědčujícímu důkaznímu videu, které viděly miliony lidí na našich stránkách, nás Higgins ujišťoval, že není vinen a že své jméno očistí. Ale připustil, že poprvé ve svém životě nemá kontrolu nad svým osudem.

Vyčerpaně vyhlížející otec 3 dětí se odvolal na své současné odvolání od snookeru a řekl: "To nebude konec sledování Johna Higginse u snookerového stolu."

"Nikdy jsem dobrovolně neminul strk, neztratil frame nebo zápas."

Ale z právních důvodů odmítl odpovědět řadu otázek o korupční smlouvě, kterou byl připraven udělat s našimi tajnými novináři na jejich schůzce na Ukrajině, kde byl dotázán na to, jak může zakrýt podvod a on se chlubil: "Je to snadné."

Místo toho záhadně prohlásil: "Mí fanouškové to pochopí lépe jak se situace bude vyvíjet."

Otlučená hvězda pak začala popisovat kolotoč bolesti své akce, který tím přinesl nejen sobě, ale i své manželce, 33leté Denise, od té chvíle, kdy jsme minulý víkend odhalili naši senzační zprávu.

Bolest

Přiznal: "Objevila se celá škála emocí, zoufalství, frustrace, vztek, zuřivost. Největším pocitem byla ztrada. Kde začít? Kde začít?"

"Zoufalé je, že ten sport hraju od svých 10ti let. Vždycky jsem se choval tak, jak mě vychovali rodiče. A pak, se svou vlastní rodinou kolem, jsem prostě nemohl uvěřit, co se to kolem mě děje. Už se to nikdy znovu nestane."

"Za svou kariéru jsem zažil hodně špatných chvil, prohrál jsem zápasy, ale vždycky jsem zase zabojoval zpět a to zamýšlím i teď."

Když mluví o okamžiku, kdy se o našem příběhu dozvěděl, připouští: "To bylo nejhorší, to nejhorší. Mou první emocí byla myšlenka: "Jak se to celé stalo?"

"Ale jak to pokračovalo, uvědomil jsem si, že cílem je očistit své jméno od těch nařčení z podvodů."

"Vím, že jsem na 100% nevinný. Takže ve své mysli nemám žádné pochyby, že cílem je vrátit se příští rok ke snookeru."

Dopad

"Nejhorší je asi vidět tu publicitu a jaký to má dopad na mou rodinu."

Když popisuje devastující dopad na svou ženu a tři děti, Higgins říká: "Myslím, že nikdo nemůže pochopit ten pocit, že když vidíte svou rodinu vyvedenou z rovnováhy, můžete za to vy. Každý mě podporuje. Sobotní noc se zdá být tak dávno. První den nebo dva jsou jako rozmazány, to je jediné co můžu říct. Totálně rozmazané."

Higgins popřel zprávy, že byl na pokraji sebevraždy a řekl, že jeho rodina mu pomohla se s tím vyrovnat. "Určitě jsem nemyslel na sebevraždu," ujistil. Na dotaz, zda plakal, odpověděl: "Samozřejmě - hodně. Když mám být upřímný, prošel jsem si celou škálou emocí. Bylo to těžké, opravdu to bylo těžké."

Ale Higgins neočekávaně zmlkl, když jsme se ho zeptali na náš nejnovější objev jeho pokusu vsadit proti sobě. Nijak nezareagoval a podíval se na svého právníka Philipa Rodney - advokáta od Burness, který řekl: "To je pro mě novinka. Nic o tom nevím. Můžeme vám k tomu vydat prohlášení."

Higginsův mluvčí řekl: "Musíme to probrat a dáme vám vědět." O hodinu později mluvčí zavolal našemu reportérovi s odpovědí: "Bez komentáře."

Včera v noci nás šéf WPBSA Barry Hearn požádal poslat naše důkazní materiály do jeho kanceláře.

Starší člen vedení řekl: "Vypadá to, že je tu jasné porušení pravidel, které bude prošetřeno spolu s dalšími odhaleními proti p. Higginsovi. Existují jasná pravidla pro hráče v otázce sázení."

Dott se odtrhl od Mooneyho

www.global-snooker.com

Finalista Mistrovství světa - Graeme Dott - ukončil svůj vztah s manažerem - Patem Mooney - z důvodu článku v nedělních News of the World. Světová 13tka dnes vydala přes World Snooker prohlášení:

"Poté co minulý týden byl v tiskové reportáži zmíněn pan Pat Mooney, ukončil jsme s okamžitou účinností s ním a s FSTC Management kontrakt o zastupování. Nemám už žádné smluvní vztahy ani s jednou stranou."

Poté, co v pondělním finále s Neilem Robertsonem prohrál, dostal Dott otázku, co zjistil o té záležitosti.

"Zjistil jsem to samé, co vy", řekl po přečtení ranních novin po svém třetím vystoupení ve finále v Crucible.

Prohlášení Johna Higginse

http://snookerscene.blogspot.com
Dave H.

John Higgins vyadl v souvislosti s dnešním článkem v News of the World následující prohlášení:

"Mohu říci, že jsem nikdy nebyl zapleten do žádné formy falšování snookerových zápasů. Za 18 let své profesionální kariéry jsem nikdy dobrovolně neminul kouli, nikdy jsem nepomyslel na úmyslnou ztrátu framu nebo zápasu."

"Upřímně mohu říci, že jsem začal mít velké obavy ze způsobu, jakým se rozhovor v Kyjevě vyvíjel. Když bylo naznačeno, abych zahodil framy pro velkou sumu peněz, byl jsem opravdu vyděšený. Chtěl jsem se jen dostat pryč z hotelu a do letadla domů."

"Nevěděl jsem, jestli je to ruská mafie a nebo s kým to jednáme. V tu chvíli jsem cítil, že bude lepší hrát podle jejich pravidel a dostat se pryč z Ruska."

"Ti, kdo mě znají, vědí, že snooker miluji a že bych nikdy nijak nepoškodil jeho důvěryhodnost. Moje svědomí je 100%ně čisté."

WPBSA pozastavilo Higginsovi činnost na budoucí turnaje a čeká se na výsledky zkoumání této záležtosti. Jeho manažer, Pat Mooney, rezignoval z komise vedení.

Prohlášení WPBSA

www.worldsnooker.com

V souvislosti s nedávnou zprávou v novinách, vydal šéf WPBSA Barry Hearn následující prohlášení:

Pat Mooney rezignoval na svou pozici v komisi WPBSA a jeho rezignace byla s okamžitou platností přijata .

Johnu Higginsovi byla pozastavena účast na budoucích turnajích WPBSA a čeká se na bezodkladné přezkoumání záležitosti.

Přezkoumání WPBSA povede David Douglas a bude provedeno s maximální možnou naléhavostí. Tento proces podle pravidel WPBSA bude ihned zahájen. Tato záležitost postavila strukturu hry do pochybnosti a musí být dáno jasně na vědomí, že takové chování nemá v tomto sportu místo a nebude tolerováno. Jakékoliv špatné chování bude přísně potrestáno.

Higginsovi bude pozastavena činnost

http://snookerscene.blogspot.com
Dave H.

Johnu Higginsovi bude pravděpodobně dnes pozastavena činnost, zatímco nový šéf WPBSA se podíval na příběh zveřejněný v News of the World, který všechny šokoval.

David Douglas, bývalý šéf superintendant Metropolitní policie, byl v práci sotva měsíc, ale dostane teď na starost možná největší skandál, jaký kdy snooker zasáhl.

Šéf WPBSA Barry Hearn dnes na BBC radio 5 řekl, že Higginsovi pozastaví činnost, aby mohl provést řízení, které je mu jako vedoucímu muži povoleno.

Hearn řekl: “Jsem tím strašně ponížený. Znám Johna Higginse už velmi, velmi dlouho. pat Mooney je jedním z ředitelů WPBSA a pro mě je to obroský šok."

“Je to obrovský zásah do poctivosti sportu, která je životně důležitá pro plány, které máme. Je to otřesná zkušenost a musí se okamžitě přezkoumat disciplinárním řízením."

“Faktem je, že to přišlo v nejhorší možnou dobu. Máme na televizi BBC výstavní finále a pro milióny lidí to bude znamenat stín nad touto akcí."

“Kousek jsem četl. Viděl jsem video. Nevidím žádný důvod, proč mu nepozastavit činnost."

“Byla poškozena bezúhonnost sportu ve vnímání lidí a můžeme to vidět na příkladu atletiky, kde si lidé myslí, mylně, že každý předvádí své výkony s pomocí povzbuzujících drog, to ovlivní přístup veřejnosti."

“Tento příběh může ovlivnit bezúhonnost celého sportu."

“Kdokoli bude shledán vinným nemá v budoucnosti tohoto sportu místo, je tu sakra dost práce na obnově, abych se ještě staral o takovéhle věci."

“Nevidím místo v žádném sportu pro něhoho, kdo ovlivňuje důvěryhodnost svého sportu."

Hearn dodal, že nyní zvažuje svou vlastní pozici jako šéfa vedení.

John Higgins obžalovaný z úplatkářství

http://snookerscene.blogspot.com
Dave H.

John Higgins, trojnásobný mistr světa a nová světová jednička, byla ve včerejších News of the World obviněna, že souhlasila s tím, že přijme peníze za to, že na World Series, kterou společně se svým manažerem Pat Mooneym organizuje, prohraje framy.

Celý příběh je níže.

Je to samozřejmě pohled jen ze strany novin a já bych rád slyšel Higginse a Mooneyho než vynesu soud.

Nicméně je to asi největší skandál, který kdy tuto hru zasáhl a musí být vyřešen neodkladně, minimálně na ochranu snookerové veřejné image, ať je to obvinění pravdivé, nebo ne.

Mooneyho pozice v komisi WPBSA je neudržitelná. Musí rezignovat, aby ochránil bezúhonnost sportu.

Disciplinární slyšení by mělo být svoláno co možná nejdříve, nejlépe řízeno nezávisle na řízení WPBSA nebo jiném.

Higgins - a Mooney - by se měli vyjádřit k této věci a obhájit se. Důkazní video by mělo být také prostudováno.

Sympatie by měly být u Neila Robertsona a Graeme Dotta, kteří největší zápas sezóny sehrají ve stínu tohoto špinavého příběhu.

Video

higgins-leer_110992a[1].jpg

Jak snookerový šampión John Higgins zradil pro peníze své fanoušky

www.newsoftheworlds.co.uk
Od Mazher Mahmood, investigativní novinář, 02/05/2010

Mistr světa, milionář John Higgins byl zachycen kamerou, jak si potřásá rukou na stvrzení ostudné dohody o zfalšování řady důležitých zápasů za úplatek 300 000 liber.

Tento skandál vrhne stín na finále letošního Mistrovství světa, keré dnes začíná a znechutí miliony fanoušků, kteří zapínají BBC, aby sledovaly své sportovní idoly.

Po šokujícím vyřazení 34letého Higginse z turnaje rukou veterána Steva Davise, odletěl do hlavního města Ukrajiny Kyjeva a na setkání s tajnými novináři News of the World v pátek nestydatě:

SOUHLASIL, že dobrovolně prohraje framy ve 4 zápasech, takže nelegální sázkové syndikáty toho mohou využít

HANDRKOVAL o nejlepším způsobu, jak zakrýt úplatek - nakonec stanovený na 300 000 EUR (261 000 liber)

CHLUBIL SE, že je "snadné" uvést hloupé fanoušky v domnění, že sledují opravdovou snookerovou akci.

Překvapivě celá smlouva byla připravena a odsouhlasena Higginsovým agentem Patem Mooneym, členem komise Světové snookerové a biliárové asociace a jeden z nejvyšších úředníků, kteří KONTROLUJÍ hru.

Za prvé, nenasytný Mooney a Higgins viděli šanci jak vydělat legálně bohatství, protože mají obchodní zájem na organizování série akcí označených jako World Snooker Series - nově European Tour of snooker.

Ale nemohli odolat lákadlu extra nelegálního výdělku, když hru zfalšují.

Během 10timinutového rozhovoru, který zpečetil jejich nečestnou dohodu byl Higgins nejednou dotázán na zákonnost nebo morálnost podbodů pro peníze.

Místo toho se více zajímal o to, jak by mohl SCHOVAT obrovské platby, které dostane.

Na dotaz našeho muže, zda není nějaké nebezpečí, že by mohl být neschopen dodat slibovanou prohru určitého framu, ho Higgins - který byl oceněn titulem MBA za své zásluhy o tento sport - ujistil: "Je to snadné, snadné!"

Pak přišla otázka, jak proběhne platba a on kňoural:

"Ale pak musím myslet na to, jak mi projde příjem 300 000 liber nebo EUR..?"

Trojnásobný otec Higgins - který kýžené mistrovství světa vyhrál už 3x a jeho přezdívka je Čaroděj z Wishaw - neměl žádné obavy o to, že by tyto hanebné triky mohly nějak poškodit hru.

Více se soustředil na to, aby si kryl záda.

Oblečen v obleku s růžovým proužkem se dokonce v jednu chvíli z legrace zeptal, zda v přepychovém pokoji Kyjevského hotelu nejsou skryté kamery - maje trochu podezření, že každé slovo BYLO nahráváno naším týmem, který potkal poprvé jen o několik hodin dříve.

Protože se otázka zfixlování zápasu objevila už na předchozích setkáních s Higginsovým chamtivým manažerem Mooneym, naši novináři si s nimi oběma sedli v pátek ráno, aby probrali mechanismus podvodu.

Již dříve odsouhlasený návrh Mooneym byl, že Higgins dobrovolně ztratí 4 framy v různých turnajích. Nyní hráč sám musel popsat detaily...

REPORTÉR: "Fajn, takže to tedy budou 4, potřeseme si na to rukou a to je vše. Ale důležitější je jak můžete ztratit frame? To je to, co chci vědět, jak to funguje?

"Protože, víte, jste zatraceně mistr světa!"

HIGGINS: "Kdo by byl proti?"

REPORTÉR: "Fajn. Mám dojem ... nemůžete prohrát s ukrajinským hráčem tady a pak jet do Varšavy a prohrát znova proti Polákovi a pak jet do pitomé Prahy a znova prohrát proti Čechovi.

"To je hloupé, to je prostě hloupé. A pro ty kluky to nebude mít finanční smysl (skryté sázkové syndikáty financující navržené akce).

"Musí to být proti někomu, kdo je ..."

HIGGINS: "Proti někomu průměrnému a to je snazší."

REPORTÉR: "Proti někomu jako jsou ti ostatní kluci (zmínil další top jména, kteří se účastní turnaje). Nikdo to nemusí vědět."

Mooney a Higgins pak navrhli TŘI velké hvězdy této hry jmenovitě.

HIGGINS: "Je to snadné, snadné."

MOONEY: "Uděláš jednu chybu..."

HIGGINS: "Dokonce ani nemusíš udělat chybu."

REPORTÉR: "Musíte si být jistý, jestliže půjdete a řekne tim "Ztratím 3. frame."

HIGGINS: "Jo, ztratím 3. frame, jojo."

REPORTÉR: "Jo, ale co když nahraje dobrý break? Jaký je rizikový faktor?"

HIGGINS: "Žádné riziko. Ne, protože můžete minout."

Po odsouhlasení předložené dohody, diskutovali Higgins a Mooney o penězích - navrhli dokonce, aby byla platba schována za sponzorskou platbu za logo na Higginsově vestě."

A objevila se možnost nelegální platby schované za sponzorskou dohodu, která, podle evropských zákonů, by jim umožnila vyhnout se daním.

Ne že by tahle hvězda potřebovala peníze - od roku 1992, kdy se stal profesionálem a o 2 roky později vyhrál svůj první turnaj, vydělal už více než 5 mil. liber.

Jak hovor pokračoval, Higgins - hraje nyní aktivní roli v rozhovoru - přišel s vlastními nápady na to, jak by peníze mohly být vyplaceny bez vzniku podezření.

Obrátil se na Mooneyho a řekl: "Mám ve Španělsku nemovitost."

"Myslel jsem si ... je tu možnost .. když dostanete malou hypotéku a nebo něco na nemovitost a můžete to splatit. Prověřovali by mě, kdybyste mi zaplatili část sumy?"

Mooney odpověděl: "Ptali by se, odkud ty peníze jsou."

Všechno tohle Higginsovo chování bude šokovat fanoušky, kteří obdivují jeho čistou rodinnou image. Velký fanoušek Celtic se v roce 2000 oženil s Denise a mají spolu 2 syny a dceru. Začátkem tohoto roku se pár objevil na ITV v show Pán a paní, kterou vyhráli. A po posledním vítězství na Mistrovství světa složil své paní speciální hold.

Řekl: "Denise je v tyto dny mým největším pohonem."

"Myslím, že všichni snookeroví hráči jsou trochu sobečtí a líní. Začnete si myslet, že nemůžete už nikdy nic vyhrát. Pak je to na vašich ženách, které vás prakticky nakopnou a řeknou vám, že jste ještě dost dobří."

Denise mu dneska řekne něco jiného.

Pak, stále posedlý svým vlastním bezpečím a skrytím nelegálních plateb než image snookeru, řekl Higgins našim mužům: "Jen se bojím, že to zřejmě..."

MOONEY: "Že si toho někdo všimne?"

HIGGINS: "Je to zatracená spousta peněz."

REPORTÉR: "Pro zatraceného profesionálního hráče snookeru? Mám dojem, že za poslední rok jste si vydělal téměř milion, ne? Knihy ukazují, že jste si vydělal více jak 500 tisíc."

HIGGINS: "Jo, ale říkám, že je to zatracená spousta peněz..."

MOONEY: ". . . na to, aby se objevily."

Pak Higgins vypadal, že se obává, jak budou fungovat pokladníci.

HIGGINS: "Nechtě mě to shrnout. Za 4 framy, když to rozdělíme, je to 75 000 liber. Můžete si vydělat za jeden frame víc." Let me get this straight. For four frames, so you're thinking,

REPORTÉR: "Nedělejte si obavy s námi. Vy se starejte o sebe. Jak chcete být placen?"

HIGGINS: "Nemám obavy z vaší strany."

Jak rozhovor pokračoval, náš reportér si ještě jednou ověřil, že je Higginsovi jasné, co se od něj očekává - že prohraje 4 framy, jeden v každém turnaji.

Higginsova jednoznačná usvědčující odpověď byla definitivní: Ano!"

O chvilku později se snookerová hvězda a její agent zvedli a potřásli si rukama, aby stvrdili svou pochybnou dohodu.

Otázky a odpovědi

http://snookerscene.blogspot.com
Dave H

Pár otázek pro Mistra světa...

O: Jak jsi byl starý, když jsi prvně hrál snooker?
JH: 9

O: Kolik ti bylo, když jsi nahrál první stovku?
JH: 11

O: Kolik tág jsi měl za svou kariéru?
JH: 6

O: Na který okamžik ve snookeru jsi nejpyšnější?
JH: Když jsem v roce 1998 vyhrál své první mistrovství světa

O: A nejhorší okamžik?
JH: Porážka v semifinále Mistrovství světa 2000 s Markem Williamsem

O: Jaký byl nejlepší zápas, ve kterém jsi hrál?
JH: Světové finále 1998 proti Kenu Dohertym

O: Kdo byl tvůj chlapecký snookerový hrdina?
JH: Steve Davis

O: A kdo je tvůj sportovní hrdina teď?
JH: Andy Murray

O: Jak odpočíváš od snookeru?
JH: Chodím do kina

O: Jaký je tvůj oblíbený film?
JH: Pomáda

O: Jaká je tvá oblíbená TV show?
JH: The Wire

O: Oblíbená kapela?
JH: Oasis

O: Oblíbená skladba?
JH: The Masterplan od Oasis

O: Oblíbená kniha?
JH: Trainspotting od Irvine Welsh

O: Oblíbené jídlo?
JH: Mořské plody

O: Oblíbený nápoj?
JH: Voda

O: Oblíbená destinace na dovolenou?
JH: Mauritius

O: S kým by jsi nechtěl zůtat zavřený ve výtahu?
JH: s Alexem Higginsem

O: Jaké ti ještě ve snookeru zbývají cíle?
JH: Vyhrát můj příští turnaj

Small Talk a John Higgins

Mistr světa a Čaroděj z Wishaw básní o kouzelnických tricích, románech, které probouzí jeho sport a obsahu svých kapes

John Ashdown
11. ledna, 2008
quardian.co.uk

Ahoj Johne
Ahoj Small Talk. Jak se máš

Velmi dobře, dík. Cítíš se sebevědomý před nadcházejícím Masters?
(Po několika vteřinách um-a-uf) Kdo ví? Je to opravdu dost brzy po Vánocích a novém roce a k tréninku jsem se vrátil teprve asi před týdnem, takže to bude asi trochu těžší. Ale je to samozřejmě turnaj, na který se těším. Je to podle mě 2. nebo 3. největší turnaj ve snookerovém kalendáři.

Ale neměl jsi až dosud zrovna nejlepší sezónu
Ne. Ne. Ne. Neměl. Druhá polovina by měla být lepší, pokud se budu soustředit.

A navíc jsi úřadující Mistr světa. Je rok Mistra světa jiný, než obvyklý?
Ano – je tu víc věcí, které dělám. Ale to je to, co chceš – být zaneprázdněný – takže to byl skvělý rok.

Domnívám se, že ti bylo koupeno o něco víc piv.
No, ne o moc. Možná jednou, ale ne víckrát.

Nejen že jsi mistr světa, ale jsi taky šikula v pokeru, jak jsem se doslechl.
Jo, rád hraju. Před pár měsíci jsme hrál na živé akci – 888.com UK Open – a bylo to skvělé. Dostal jsem se do posledních tří a v jednu chvíli jsem mohl vyhrát. Tak to ve hře chodí: můžeš být u stolu s nejlepšími hráči světa a stále máš šanci na výhru. Není moc takových záležitostí, o kterých tohle můžeš říct.

To máš pravdu. Takže jsi velký podvodník a nebo hraješ upřímně?
Hraju útočně. Vidíš spoustu hráčů, kteří hrají napjatě, ale nakonec kdo může říct, který způsob je lepší. Každý má svůj styl. Tak je to ve většině sportů, někteří lidé jsou útočnější, než ostatní.

Jaký jsi bral největší bank?
Nic velkého, nejsem z těch hráčů, kteří hrají o tisíce a tisíce na internetu.

Takže žádný velký gambler?
Ne, myslím, že jsem spíš hráč pro zábavu.

Mohli bychom říci, že to je to nejlepší. Takže když nejsi u pokerového nebo snookerového stolu, jsi asi na golfovém hřišti, ne?
Ne, vlastně ne. (Small Talk, ne poprvé, v duchu proklíná své nedostatečné průzkumné schopnosti.) Nejsem z hráčů, kteří jsou skvělí v golfu. Přál bych si být, ale nikdy jsem se do toho nedostal tak, jako jiný snookeroví hráči, což je škoda, protože je to skvělá hra.

Grame Dott mi vloni řekl, že jsi se při golfu pěkně seknul, takže to zní, jako by měl pravdu.
V tom má každopádně pravdu. Aspoň se nepokouším se dělat lepším.

Tvá přezdívka je Čaroděj z Wishaw, ale umíš udělat nějaký kouzelnický trik?
Jo, pár jich umím.

Pár! (Small Talk je naprosto zrazen tímto faktem, protože tuhle odpověď vůbec nečekal) Opravdu?
Můj syn dělal na Vánoce pár kouzelnických triků a požádal mě, abych je dělal taky, protože ví, že se mi říká Čaroděj, ale nebylo to nic velkého.

Stejně je to obdivuhodné. Víš, všichni ti hráči šipek přicházející v nóbl oblecích, lobují v davu, takže aspoň děláš něco, abys žil podle své přezdívky.
Něco ti řeknu, až začneme mít davy jako na šipkách, tak začneme chodit s vlastními malými triky. Mohli bychom mít kouzelné hůlky nebo hvězdný prach, které bychom mohli házet do davu, víš co myslím?

„Rocket“ Ronnie O’Sullivan by mohl spouštět ohňostroje...
No jo.

Nebo „Angles“ Alan McManus by mohl vejít a mávat přitom obrovským úhloměrem..
Jo, správně. World Snooker by tě měl zaměstnat, Small Talk.

Jsem potěšen, ale příliš vázán na svou současnou práci, abych ji opustil (Small Talk si udělal v duchu poznámku, že musí zkontrolovat jaké jsou platy u World Snooker). Letos jsi dostal titul MBE.
Jo, dostal jsem ho u příležitosti nového roku. Je to velké vyznamenání pro snooker a pro mou rodinu. Je milé být tak ohodnocen.

Jsi velký fanoušek království?
(Pochechtávání) Myslím, že nemůžeš být, pokud jsi Skot. Ale samozřejmě jsem byl velmi poctěn.

Jsi taky tak trochu šéfkuchař, co vím
Byl jsem v pořadu celebrit „Ready, Steady, Cook“. Bylo to fantastické – když tam jsi tak si myslíš „Chtěl bych to dělat častěji“. Ale vaření je lehčí, než příprava a často nemám tu správnou chuť připravit pokrm před vařením. Je to všechno o přípravě. Když se chceš otravovat s přípravou, měl bys vždycky uvařit dobré jídlo.

Taky pravda – je to o cibuli. Takže co bys uvařil pro Small Talk, kdybych se dneska stavil?
Co třeba malý Chateaubriand. Přidáme trochu tlačenky a omáčku. Bude to prima.

To opravdu bude. Stavím se kolem osmé. Budeme potřebovat nějakou hudbu, takže jaké jsi si koupil poslední CD?
Bylo pro mou ženu – největší hity Whitney Houston. Pro mě osobně by to bylo...je to legrační .. bylo to CD Petera Kay, které poslouchám v autě.

Určitě ne jeho zpěv?
Ne, ne. Prohrál jsem ligový zápas proti Stephenu Hendrym a potřeboval jsem se něčím potěšit, když jsem jel z Anglie domů.

Jakou jsi četl naposledy knihu?
Wildfire. Je to vlastně napůl fikce, napůl skutečnost o terorismu v Americe. Shodí atomovku na svá vlastní města, a následuje prudká reakce proti Islámským zemím. Je to docela zajímavé.

Oblíbená TV show?
Jedna skotská, která se jmenuje Still Game. Nevím, jestli jsi o ní slyšel. Je to komedie o dvou mrzutých starých mužích a jejich strastech a trápeních.

Kdo by vyhrál boj mezi tygrem a lvem?
Le.. ne, tygr. Nevěřím, že by se tygr mohl rovnat lvu. Tygr by ho zabil, zničil.

Co máš po kapsách?
Svou kreditku a 80 liber v drobných.

No ne! Nečeká tě žádná velká pokerová partie?
Ne, ne. Musím něco po cestě domů vyzvednout v potravinách.

Už jsi našel někdy ve své kapse křídu? (Small Talk se na vysvětlenou pouští do dlouhé historky o době asi před 10ti lety, kdy pokaždé, když čistil své kalhoty, nacházel kostku křídy.)
Jo, to se mi stává pořád. Kousky křídy a staré motýlky od obleků, které jsou v hloubi skříní.

To je úleva. Small Talk si myslel, že je trochu divný.
Ne, ne, nejsi divný. Jestli ano, pak jsme divní všichni.

A nakonec, máš pro nás nějaký vtip?
Můj syn mi na Halloweena jeden řekl. Jak to bylo? Ehm, ťuk-ťuk...

(Ticho)
Ťuk-ťuk...

(Pauza) Ehm... loch-loch?
(Jasně a pravděpodobně správně si myslíte, že je Small Talk trochu naivka.) Oh, ano, když řeknu „ťuk-ťuk“, musíš se zeptat „kdo tam?“.

(Small Talk zjišťuje, že je možná čas dát si vyčistit uši) Oh ano, kdo je tam?
Gorila

Jaká gorila?
Já gorila a hamburger. Promiň, je to naprostá hovadina.

Není to špatné na 5tiletého klučinu. Moc děkuji, Johne.
Ahoj, Small Talk.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

423035
_1234.bmp