China Open 2008

Ronnie ... diskuze pokračuje

9. června 2008
Dave H.
http://snookerscene.blogspot.com/

Plusy a mínusy trestu, který Ronnie O’Sullivan dostal za své chování v Číně budou diskutovány – skutečně se o nich diskutuje v sekci komentářů u článku pod tímto – ale to je jen jedna otázka vycházející z této záležitosti.

Vyšlo najevo, že pokuta byla ve skutečnosti 2 750 liber, ne 3 750 liber, jak oznámil 110sport. Náklady na slyšení mu byly odpuštěny.

To nebude dobře přijato různými níže postavenými hráči, kteří byli nuceni platit náklady na slyšení za mnohem menší provinění.

Ani nevíme přesně, kolik to dělalo, protože disciplinární řízení World Snooker je tak tajemné, jako epizoda ze seriálu Fakta X.

Víme, že šéf disciplinární komise je Jim McMahon, dlouholetý člen World Snooker.

V komisi jsou ještě další 2 lidé, ale ti nejsou známí.

O’Sullivan nebyl ve skutečnosti slyšení přítomen, ale napsal komisi slib, kde bylo jak předpokládám, že se to už nebude opakovat.

Časy se změnily. Když O’Sullivan přišel na Irish Masters v roce 1998 o titul, musel před komisi, aby čelil kritice. Bylo vypracováno tiskové prohlášení a vydáno ještě ten samý den, byli v něm jmenováni členové komise a oznámeno potrestání.

Dnes vydal World Snooker opožděně prohlášení o potrestání na svých stránkách.

Abychom se nemýlili, udělali to jen proto, že zpráva se už objevila v tisku a, samozřejmě, také na tomto blogu.

Slyšení proběhlo ve čtvrtek. Řekli, že pozdrželi oznámení, aby mohl být O’Sullivan informován jako první.

Jeho manažerská firma vydala prohlášení v sobotu, takže hráč už byl zajisté informován.

Věřím, že kdyby 110sport nevydalo své prohlášení, tak bychom už o tom nikdy nic neslyšeli.

Jedna zajímavá věc, která vyšla z prohlášení najevo je, že komise zvažovala vyšší pokutu, ale rozhodla proti, protože O’Sullivan slíbil spolupracovat s nimi v budoucnu blíže.

Neumím si představit rozhodnutí s větším opačným účinkem.

O’Sullivan pokutován za čínský průšvih

8. června 2008
Dave H.
http://snookerscene.blogspot.com/

Ronnie O’Sullivan dostal za své chování na tiskového konferenci v březnu letošního roku na China Open pokutu 3.750 liber.

O’Sullivan, vítěz mistrovství světa, byl natočen jak dělá neslušná gesta a video bylo zveřejněno na internetu.

Bylo mu odebráno 700 bodů, které získal na akci a také mu bylo odebráno 2.750 liber, které získal jako poražený z 1. kola. Dalších 1.000 liber byla náklady na soudní řízení.

Nicméně o tomto postihu víme jen proto, že jeho manažerská firma 110sport zveřejnila prohlášení.

World Snooker žádné prohlášení nevydal a bude nyní čelit obvinění, že chtějí celou záležitost ututlat.

Prohlášení 110sport říká: „Ronnie lituje toho, co se stalo a trest přijímá.“

„Uznal, že v Číně udělal chybu, ale nikdy nezamýšlel někoho urazit. Chce zapomenout na to, co se stalo a dívat se kupředu.“

„Omluvil se World Snooker, pořadatelům China Open, jeho fanouškům a také jeho sponzorům.“

„Chce pokračovat ve své kariéře a dál předvádět, že si zaslouží být označován za nejlepšího hráče světa.“

Myslím, že hodně z vás bude sdílet můj názor, že i když ten incident byl politováníhodný, byla to tak trochu bouře v šálku čínského čaje.

Ronnie se omluvil a jeho kontrakty v Číně nebyly ovlivněny.

Trest je podle mě v pořádku.

Ale co je podle mě neuvěřitelné je, že vedení snookeru neoznámilo normálně výsledek disciplinárního řízení jak je zvykem v každém velkém sportu.

Co skrývají?

Komentáře:

anonym: Zajímalo by mě, co by musel Ronnie udělat, aby byl opravdu přísně WS potrestán? Jeho chování stále poškozuje hru a „tresty“ jsou mírnější a mírnější. Jeho hromadící se činy si určitě zaslouží pozastavení činnosti a ne ubohou pokutu a malé odebrání bodů. Naprosto zbabělé.

anonym: Promiň Dave, ale jak můžeš říci, že ten trest je v pořádku, to je úplně mimo. Pravdou je, že se bojí ho potrestat, protože by mohl skončit.
Nechtěl tam být, ukázal to i na způsobu své hry a pak zdiskreditoval Hru i sebe ukázkou nedospělého chování s prasečinkami za které by JAKÝKOLIV JINÝ HRÁČ byl pověšen, odepsán a rozčtvrcen, což jak předpokládám víte.
Ať už by v případě trestu ukončil kariéru nebo ne, způsob trestu je zcela bezvýznamný, protože ať je jak chce dobrý, není větší než hra. Snookerové vedení se z toho prostě jen vyvlíklo a měli by se stydět. A ne, nejsem zrovna typický Ronnieho fanda, rád sleduju jeho hru, když chce hrát, ale věřím, že Spravedlnost by měla být jasná a fér ke všem, ale my všichni víme, že kdyby tohle udělal někdo jiný, než Ronnie, tak by se poohlíželi po zákazu činnosti.

anonym: směšný trest. byl by mnohem tvrdší pro jiného hráče a teď byl dán ostatním hráčům precedens, že mohou udělat prakticky cokoliv a vědí, jak ubohý trest dostanou. A nebo když budou potrestáni, tak si jsem jistý, že právník by mohl uvést tenhle případ pro srovnání.

Eric Eggert: Ale jděte. Není to tak špatné. Ano, nechoval se na tom turnaji dobře a ano, neměl to dělat. Pomohlo by, kdyby snookeroví fandoví byli trochu víc v pohodě a nechtěli by, aby vedení trestalo každého hráče za cokoliv. To jsou ti samí fanoušci, kteří pak říkají, že v tomhle sportu nejsou žádné osobnosti. Proč by někdo ukazoval svou osobnost, když za to dostane trest?

anonym: podle World Snooker už není 110 jeho manažerskou firmou

anonym: jako typický model a profesionál Ronnie věděl, že každé oficiální veřejné vystoupení bude dokumentováno. Omluvil se za své chování a mělo by to být uzavřeno přiměřeným trestem – pokuta mnoha tisíc liber - 20 tisíc a více – by vyslala lepší signál k tomu, jaké chování je považováno za přijatelné – odebrání bodů, které získal na turnaji by bylo zbytečné – to se stalo v roce 1982, kdy Alexi Higginsovi odebrali body a to zapříčinilo jeho chybné nízké postavení v žebříčku, které rozhodilo rozpis a diskriminovalo to jiné hráče, kteří mu museli čelit v prvních kolech turnajů.
A znovu se world snooker odstřelil sám a svou pověst tím, že nepodal vhodnou informaci.

Dave H: Zjistil jsem, že mnozí věří, že trest je příliš mírný, ale namítl bych toto:
1) Není žádné znamení, že by čínští sponzoři a fanoušci byli uraženi.
2) Ronnie nenabídl žádné omluvy. Připustil, že to bylo špatné a nastokrát se omluvil.
3) Neexistuje žádný precedens pro takový typ incidentu, takže jakákoliv pokuta nad rámec jeho zisku z turnaje by byla svévolná.
Ve chvíli, kdy tohle píšu, stále čekáme na potvrzení od World Snooker o trestu.

anonym: Promiň Dave, ale tvoje komentáře jsou výmluva.
Jak by mohli Číňané nebýt uraženi? Ptal ses jich? To málo co bylo přeloženo z fór a jinde naznačovalo, že někteří jsou minimálně rozčileni.
Možná jsi se mohl některých zeptat během turnaje?
Jakou omluvu mohl Ronnie tentokrát nabídnout? Většinu už použil dříve.
Tvé argumenty by obstály jen tehdy, kdyby to bylo u něj poprvé. Bohužel to není ojedinělý případ. Nezáleží na tom, jak skvělý a zábavný je u stolu, choval se hanebně.
Vypadá to, že jsou jiná pravidla pro Ronnieho a jiná pro ostatní hráče. Určitě i ten nejhorlivější Ronnieho fanda vidí, že je to špatně.
Fred

anonym: Co myslel Eric Eggert tím, když řekl „to jsou ti samí fanouškové, kteří pak říkají, že v tomhle sportu nejsou žádné osobnosti“?
Žádný snookerový fanoušek to neříká. Jediní, kdo to říkají, jsou lidé, kteří ve hře hledají trapné vtípky.
A O’Sullivan nebyl „potrestán za to, že by byl osobnost“. To je směšné.

Dave H: Fred – Myslím čínské organizátory a Ronnieho vlastní sponzory. Žádné škody pro hru v Číně se nestaly. Samozřejmě, jednotlivci mají svůj vlastní názor.
Co bys považoval za adekvátní pokutu? – 5 000 liber? 20 000 liber? 50 000 liber?
O’Sullivan je multimilionář, takže žádná z těch pokut by mu neublížila, tak jako tobě nebo mně, a bylo by to hodně přitažené za vlasy.
Souhlasím, že byl v minulosti trestán mírně – a to je ten problém – ale tentokrát ten pocit nemám.

Dana: Souhlasím s Davem ve všech bodech, trest je OK a mlčení WS je divné. A všem anonymům, kteří si myslí, že trest by byl pro jiné hráče odlišný ... jste si tak jistí? Jste si jistí, že by dostali zákaz činnosti. Jak to víte?

anonym:
dana, důvodem některých našich tvrzení, že ostatní hráči by byli potrestáni přísněji je jednoduše to, že je to fakt.
Nejbližší příklad je Graeme Dott, který měl nějaké nepřátelské komentáře na Iana McCullocha. Podle mého názoru Ronnie se choval mnohem hůře, než Graeme, který ale za to byl potrestán poměrně přísně.
Co vím, tak Dott nebyl nikdy předtím pokáraný, takže trest (jak říkají i ostatní) by to měl brát v úvahu.
V Ronnieho případě bylo nicméně spousta porušení už dříve, takže trest by měl přihlížet i k tomuto.
Problém, kterému WSA čelí, není jen Ronnieho popularita, ale i .. jak Dave podotkl ... kolik by mu museli dát zaplatit, aby to pocítil??? Několikanásobnému milionáři? Tomuhle říkám muset si vybrat mezi dvěma zly.
Čau

Oliver: Moment, nalijme si čistého vína. Graeme Dott nebyl nakonec za své výroky vůči McCullochovi nijak WPBSA potrestán. (Ani neměl být.) Nicméně, mohl být potrestaný, docela po právu, nechal před WPBSA nezvratné důkazy, které ukazovaly, že případ proti Dottovi byl přinejlepším chatrný.

Sweed: Mrkněte na World Snooker, právě vydali prohlášení

Supaselby: Davide, jak už jsi zmínil v předchozím blogu o budoucnosti Grand Prix, tyhle stránky jsou velmi vlivné, jak je vidět z Sweedova postu, World Snooker uvedl prohlášení na svých stránkách.
Včerejší finále v Číně bylo skvělé, těším se na novou World Series, která začíná za pár týdnů.
Ryan

Dana: pro anonyma, který mi odpověděl – prosím připomeň mi trest, který dostal Dott za jeho poznámky na McCullocha? Na jaký turnaj dostal zákaz hry?

anonym: Dave a ostatní, souhlasím, že pokuta pro Ronnieho nic neznamená, takže není důvod ho opakovaně pokutovat, protože:
1-jednoduše si to může dovolit
2-předchozí pokuty ho nezastrašily
Problém není v přestupku, ale ve skutečnosti, že je stále „trestán“ aniž by se něco změnilo.
Já bych mu dal zákaz hry na jeden bodovaný turnaj (a ujistil bych se, že jde o turnaj v UK) Kdyby znovu překročil hranici, tak bych mu zakázal startovat na dalším Mistrovství světa.
Čas pro mírnost je pryč. Je ostuda WS, že raději vyřizují malé stížnosti členy komise, než by se vypořádali s vážnými disciplinárními záležitostmi.
Fred

Fred:
Dave, Ericu, Dano a Olivere:
Naprosto s vámi souhlasím. Je to adekvátní trest, Ronnie se omluvil a ten incident by měl být vyřízen.
Ostatním: někteří z vás chtějí větší pokutu, někteří by preferovali zákaz činnosti...
Proč ne, ale:
Co si myslíte o tom, poslat Ronnieho do vězení?
A nebo co mu uříznout jazyk?

Když čtu, co píšete, zajímalo by mě, kolik lidí Ronnie zavraždil, že si zaslouží takovou nenávist...
Vraťme se prosím k faktům.
Co udělal? Mluvil a žertoval.
Jaké jsou důsledky jeho chování pro Snooker v Číně nebo kdekoliv jinde? Absolutně žádné.
Kritizoval nějak vedení nebo čínskou akci? Vůbec ne.

Takže zůstaňme při smyslech; snookeroví hráči nejsou roboti a mohou někdy udělat chybu.
Ronnie jednu udělal a byl náležitě potrestán.
Konec příběhu.

anonym: Mám pocit, že každý přehlíží jeden důležitý bod celého incidentu.
Ronnie vtipkoval s tiskovým mluvčím World Snooker, který měl za úkol dohlížet na tiskovku.
Jak přísně mohli potrestat Ronnieho, když muž, kterému svěřili kontrolu akce byl částí vtipů a smál se s ním.
Byli hlupáci, že se toho dopustili a neověřili si fakta. Jen si na sebe upletli bič a symbolický trest odpovídá symbolickému disciplinárnímu pochybení.

anonym: Jestliže se tiskový mluvčí podílel na Ronnieho komentářích, měl by být vyhozen.
Skvělý hráč, ale potřebuje pomoc v jiných oblastech.

O'Sulliva lituje svého neslušného chování

bbc.co.uk
19. dubna 2008

Ronnie O'Sullivan se omluvil za své neslušné poznámky a sexuální narážky během tiskové konference na China Open.

Toto chování, které se stalo po porážce od Marco Fu, je přezkoumáváno disciplinární komisí World Snooker.

"Byl jsem na sebe rozčílený, protože všechno co jsem udělal bylo v naprostém rozporu s tím, co mě učil táta," řekl.

O'Sullivan čelí v první kole Mistrovství světa Liu Chuang.

Dvojnásobný vítěz z Crucible dodal: "Byl jsem tam spíš kvůli společenskému životu a televizím, než kvůli vítězství na turnaji. Táta mi vštípil myšlenku na to, jak být vítěz."

"Bylo by mu trapně, kdyby věděl, jak neprofesionálně jsem se v Číně choval."

Minulý týden označil současný mistr světa John Higgins O'Sullivana za jeho komentáře v Pekingu za "hlupáka".

"Jen jsem si pomyslel, že je fakt naivní," řekl Higgins pro BBC Sport.

"Musíte být hloupý, abyste dělal takové komentáře. Nicméně, Ronnie není hloupý co se týká publicity."

China Open: moje omluva

www.ronnieosullivan.biz

Chtěl bych se vám všem omluvit za své chování a pocit trapnosti, které jsem působil na nedávném China Open.

Během tiskovky jsem blbnul se svým přítelem a naivně jsem předpokládal, že moje komentáře nebudou nahrány - nějakou dobu jsme čekali než se začne a já jsem si neuvědomil, které kamery, jestli vůbec nějaké, nahrávají.

Když jsem se vrátil do Londýna, znepokojilo mě a bylo mi trapně, když jsem zjistil, že tato záležitost, která začala jako soukromý žert, byla nahrána a zveřejněna. Nebylo samozřejmě záměrem nikoho urazit.

Okamžitě jsem zajistil omluvu živě na čínské televizi a nabídl jsme své vysvětlení a upřímnou omluvu hostitelům a všem přítomným. Upřímně jsem se omluvil i World Snookeru.

Na turnaji se mi hrálo skvěle a jako vždy jsem si svůj pobyt v Číně užíval, velmi se těším na svůj další návrat do této země.

Hlášky dne

Ani ne tak hláška jako akce; Steve Davis způsobil velké pobavení v tiskovém centru, když tam během tiskové konference Marka Kinga vběhl a předváděl útok na svého přemožitele.

Ricky Walden na dotaz, co by poradil začínajícím mladým čínským hráčům, odpověděl: "Hodně trénujte. A nepijte."

Přišla od novináře během tiskové konference Marka Selbyho: "Marku, ty i Marco Fu jste docela pomalí hráči, takže máme obavu, abychom tady nebyli do dvou do noci."

Event_Snooker.jpg

Pavouk turnaje z WSA

Rozpis zápasů

7. února 2008
www.worldsnooker.com

Níže najdete rozpis zápasů pro Honghe Industrial 2008 World Snooker China Open, který se odehraje v Beijing Students University Stadium od 24. do 30. března.

Čísla zápasů si můžete zkontrolovat s pavoukem turnaje.

Všechny zápasy až do a včetně čtvrtfinále se budou hrát na best of 9, semifinále na best of 11 a finále na best of 19 (8/11).

Pondělí, 24. března
7.30
WC1 - Barry Pinches x Zhang An'Da - 5-1
WC2 - Fergal O'Brien x Cao Xinlong - 5-2
WC3 - Marcus Campbell x Ah Bulajiang - 5-4
WC4 - Mike Dunn x Yang Qingtian - 5-1
12.30
WC5 - Dave Harold x Jin Long - 5-4
WC6 - Mark Allen x Liu Hang - 5-2
WC7 - Marco Fu x Li Yuan - 5-4
WC8 - Ricky Walden x Yu Delu - 5-3

Úterý, 25. března
7.30
1 - Graeme Dott x Barry Pinches (Jan Verhaas) - 1-5
2 - Stephen Lee x Nigel Bond (Deng Yue Yuan) - 3-5
3 - Stephen Maguire x Fergal O'Brien (Michaela Tabb) - 5-3
8 - Ken Doherty x Mike Dunn (Colin Humphries) - 5-2
12.30
4 - Stephen Hendry x Barry Hawkins (Eirian Williams) - 1-5
7 - Ryan Day x Matthew Stevens (Michaela Tabb) - 5-3
10 - Ding Junhui x Joe Perry (Jan Verhaas) - 5-3
15 - Steve Davis x Mark King (Colin Humphries) - 2-5

Středa, 26. března
7.30
5 - Peter Ebdon x Jamie Cope (Shi Ming) - 5-1
6 - Mark Williams x Marcus Campbell (Lu Kangming) - 5-1
9 - Shaun Murphy x Dave Harold (Eirian Williams)- 5-3
16 - John Higgins x Joe Swail (Colin Humphries) - 5-4
12.30
11 - Ali Carter x Stuart Bingham (Jan Verhaas)- 5-3
12 - Neil Robertson x Mark Allen (Colin Humphries)- 2-5
13 - Ronnie O'Sullivan x Marco Fu (Michaela Tabb)- 4-5 :-(
14 - Mark Selby x Ricky Walden (Li Jian) - 5-2

Čtvrtek, 27. března
7.30
17 - Barry Pinches x Nigel Bond (Deng Yue Yuan) - 1-5
18 - Stephen Maguire x Barry Hawkins (Michaela Tabb) - 5-2
19 - Peter Ebdon x Mark Williams (Colin Humphries) - 2-5
24 - Mark King x John Higgins (Jan Verhaas) - 1-5
12.30
20 - Ryan Day x Ken Doherty (Colin Humphries) - 5-3
21 - Shaun Murphy x Ding Junhui (Michaela Tabb) - 5-4
22 - Ali Carter x Mark Allen (Lu Kangming) - 3-5
23 - Marco Fu x Mark Selby (Eirian Williams) - 3-5

Pátek, 28. března
7.30
QF1 - Nigel Bond x Stephen Maguire (Jan Verhaas) - 0-5
QF2 - Mark Williams x Ryan Day (Michaela Tabb) - 3-5
12.30
QF3 - Shaun Murphy x Mark Allen (Jan Verhaas) - 5-3
QF4 - Mark Selby x John Higgins (Eirian Williams) - 5-2

Sobota, 29. března
7.30
SF1 - Stephen Maguire x Ryan Day (Eirian Williams) - 6-5
12.30
SF2 - Shaun Murphy x Mark Selby (Michaela Tabb) - 6-3

Neděle, 30. března
8.00
Finále - Stephen Maguire x Shaun Murphy (Jan Verhaas) 5-3
13.30
Finále - Stephen Maguire x Shaun Murphy - 10-9

Vyjádření Sira Rodney Walkera

28. března 2008 10:24:00
www.worldsnooker.com

Níže máte vyjádření Sira Rodney Walkera, šéfa World Snooker and WPBSA

Byl jsem uvědoměn o videu tiskové konference Ronnie O'Sullivana ve středu v noci. Dnes ráno jsem přiletěl do Pekingu a okamžitě jsem shlédl záznam. Podle mého názoru je chování Ronnie O'Sullivana nepřijatelné. Celá záležitost byla předána disciplinární komisi WPBSA a je přezkoumávána.

Za World Snooker se chci dnes osobně omluvit pořadatelům Honghe Industrial 2008 World Snooker China Open. Rád bych také poslal své omluvy všem obyvatelům Číny za jakoukoliv urážku, kterou utrpěli.

Zatímco se tato záležitost přezkoumává, doufám, že si užijeme zbytek tohoto vynikajícího turnaje.

Dodatek - zdroj Mirror.co.uk
.... Nicméně se žádná akce nebude podnikat před Mistrovstvím světa, které se koná příští měsíc v Sheffieldu. ...

Dodatek 1.4.2008 - zdroj xinhuanet.com
O'Sullivan se později za své neslušné komentáře omluvil.

"Nemám nic proti čínským přátelům a fanouškům, opravdu," řekl Sina.com, oficiálním turnajových internetovým stránkám přes překladatele. "Přijel jsem jen na turnaj. Užil jsem si zápas a mám zájem o přátelství s čínskými kamarády."

O’Sullivan pod palbou po jeho neslušných poznámkách

David Hendon
27. března, 2008
quardian.co.uk

Ronnie O’Sullivan čelí vysoké pokutě a obvinění z neúcty poté, co ho kamera zachytila jak dělá neslušné poznámky po svém vypadnutí z China Open.

Vedení hry, World Professional Billiards and Snooker Association, přezkoumává nyní záznam z tiskové konference, kde se objevily jeho dvojsmyslné poznámky, zatímco byly jeho odpovědi překládány do čínštiny.

Záznam ukazuje O’Sullivanův vzrůstající neklid v době překladu. Po odpovědi na první otázku a zatímco byla překládána do čínštiny, je vidět jak ukazuje na svůj penis a hlasitě se ptá: „Chceš ho vykouřit? Chceš se stavit později a vykouřit ho?“ Pak se směje a říká: „Dá si někdo? Vykuř ho.“

O’Sullivan pak odpověděl 2 otázky ohledně zápasů – porážky 4-5 proti Marco Fu – než se úředníka zeptal: „Do prdele, kolik otázek ještě bude?“ Přišla odpověď „ještě jedna“. Zatímco je mu otázka pokládána, O’Sullivan popisuje velikost a tvar svého penisu.

32letý hráč musí nyní čekat na výsledek jednání WPBSA, jehož sekretářka Elaine Eyers, shlédne záznam a rozhodne, zda ho předvolat před disciplinární komisi.

V prosinci 2006 ho osobně podržel Sir Rodney Walker, šéf WPBSA, poté, co vzdal čtvrtfinále UK Championship proti Stephenu Hendrym za stavu 1-4. Dostal nakonec pokutu 21.000 liber navzdory lékařskému potvrzení o křehkosti jeho duševního zdraví.

O’Sullivan, mistr světa z let 2001 a 2004, není v podobných situacích nováčkem. Na Mistrovství světa 1996 inzultoval turnajového úředníka a v roce 1998 mu byl na Irish Masters odebrán titul za pozitivní drogový test.

Proti Fuovi, zahrál v rozhodujícím framu 2 nelehké strky na modré velmi lehkovážně, z nichž ten druhý ponechal Hong Kongskému hráči lehké potopení na zisk zápasu.

O’Sullivan se léčí s depresemi a je známo, že se velmi rychle začne nudit. Jednou uvedl, že nerad cestuje do Číny, protože „nemluví anglicky“. Nicméně začal být touto zemí nadšenější, když zde vloni s čínskou firmou podepsal šestimístnou smlouvu na reklamu hodinek.

Video z tiskové konference

Riskující Rocket ztroskotal na Fuovi

26. března 2008
www.worldsnooker.com

Ronnie O'Sullivan zaplatil za svůj neopatrný styl a utrpěl porážku 4-5 s Marco Fu na Honghe Industrial 2008 World Snooker China Open.

Napínavý boj mezi HongKongským nejlepším hráčem a favoritem diváků O'Sullivanem se dostal až do posledních 3 koulí.

O'Sullivan šel dvakrát do extrémně rizikového strku na dlouhou vzdálenost na modré, s jen malou starostí o jistotu. Poprvé jen šťastně nechal modrou v jistotě, ale na podruhé už nechal Fuovi snadnou šanci na potopení a získání celého zápasu a zápasu v posledních 16ti proti Marku Selbymu.

Oba hráči byli v dobré formě a prvních 8 framů si rozdělili, O'Sullivan nahrál 74, 53, 77 a 99 a Fu odpověděl 58, 88 a 121 body.

Chigwellský O'Sullivan se v rozhodujícím framu dostal jako první mezi koule a nahrál 50 bodů, než minul hnědou na přímo. Fu odpověděl také 50ti body, pak ale minul poslední zelenou a měl štěstí, že nechal soupeře ve snookeru.

Fu potopil zelenou a hnědou a pak zahrál jistotu na modré, poté se chopil příležitosti ze soupeřovy ledabylosti, a zopakoval své vítězství nad O'Sullivanem, kterého už v této sezóně porazil ve finále Royal London Watches Grand Prix

"Nemyslím si, že Ronnie byl absolutně soustředěný. Jeho hra byla občas lehkovážná," řekl Fu. "Ale nemohl jsem hru kontrolovat. Za stavu 50-0 v posledním framu jsem si nemyslel, že se ještě dostanu ke stolu, takže když jsem dostal šanci, byl jsem rád, že jsem ještě u stolu a nebyl jsem nervózní."

"Hrál jsem od začátku dobře a chatal jsem se všech šancí, které jsem dostal. Cítíl jsem se mnohem uvolněněji, než při našem prvním zápase."

O'Sullivan, jehož vedení na špici provizorního žebříčku je nyní jistě ohroženo následnými vítězstvími Shauna Murphyho a Stephena Maguira, řekl: Snažil jsem se předvést a byla to dobrá hra, protože jsme oba hráli otevřený snooker. Marco mě nechal jít do mých strků.

Dělal jsem co jsem mohl a jsem velmi zklamaný, ale vždy musí jeden prohrát. Prohrál jsem s lepším a nemám si na co stěžovat. Hrál jsem dobře, ale on hrál lépe.

V minulosti byly doby, kdy jsem sice vyhrál turnaje, ale cítil jsem se bídně a končil jsem v slzách. Nejdůležitější je užívat si hru. Teď je to minulost a přeji hodně štěstí Marcovi."

DSCF5210.JPG[2].jpg

Vřelé přijetí

24. března, 2008
www.worldsnooker.com

Peking v neděli na zahajovací slavnost Honghe Industrial 2008 World Snooker China Open rozprostřel pro snookerové hvězdy červený koberec.

Více obrázků najdete v Galerii China Open 2008

Byla to vůbec první slavnost pořádaná v impozantním Water Cube, místu pro vodní sporty na Pekingské Olympiádě, která začne v srpnu.

Dav fanoušků a novinářů se shromáždil k přivítání takových jmen jako Ronnie O'Sullivan a Ken Doherty (na obrázku), John Higgins, Stephen Hendry, domácí favorit Ding Junhui a obhajující šampión Graeme Dott.

Hráčům byl předveden vnitřek Water Cube a pak se zúčastnili tiskové konference.

Turnaj začíná dnes (pondělí) v Beijing Students University Stadium zápasy osmi ze 16ti kvalifikantů proti čínským divokým kartám.

Dott na tapetě

20. března 2008
Dave H
http://snookerscene.blogspot.com/

Graeme Dott a Michael Holt se během přesunu snookerového okruhu do Číny dohadovali o tom, kdo je nejhorší hráč.

Dott nakonec prohrál, i když na China Open v minulé sezóně vyhrál.

Jeho přístup se samozřejmě pozměnil tím, že v roce 2006 získal vítězství na 888.com World Championship in 2006.

To předznamenalo velký rozvoj formy a úspěchů. V minulé sezóně nejen že Dott předváděl sám sebe profesionálně jako mistra světa, ale hrál i nejlepší snooker své kariéry.

Nicméně v téhle sezóně je všechno špatně. Nedokázal vyhrát v žádném ze svých posledních 14ti zápasů.

Vlastně jeho poslední vítězství bylo vloni v srpnu na Shanghai Masters.

Proč? V jednom článku Dott zmiňuje nějaké osobní problémy. Trpěl velkými úzkostmi, když jeho žena, Elaine, měla obavy z rakoviny, které se naštěstí ukázaly být pouze obavami, ale Dott byl samozřejmě ovlivněn i tím, že zemřel jeho manažer a tchán Alex Lambie.

Vynaložil také hodně psychické energie na boj s absurdním disciplinárním obviněním od World Snooker za jeho komentáře vůči Ianu McCullochovi při Grand Prix 2007.

Prohry, stejně jako výhry, se mohou stát zvykem, ale Dott bude vědět, že jeho 2 účasti ve finále v Crucible - v letech 2004 a 2006 - vzešly z podobně neuspokojivé formy.

Půjde do Sheffieldu svěžejší než většina ostatních, takže ti, co odepisují jeho šance na titul, by měli být opatrní.

Dott, který v roce 2002 přetrpěl děsivou 36tihodinovou cestu na China Open v Shanghai, po které zaspal kvůli časovému posunu a přišel pozdě na svůj zápas, kvůli čemuž ztratil 2 framy, letí letos do Číny včas.

Bude mít propagační práci, část jeho nového přístupu ke hře v téhle snookerem posedlé zemi.

Dobré pro něj a přejme mu hodně štěstí na tomto turnaji. Někde se jeho úspěchy vrátí.

Beijing by bylo stejně dobré místo jako jakékoliv jiné.

Pavouk kvalifikace (WSA)

Rozpis zápasů kvalifikace na China Open

13. prosince 2007
www.worldsnooker.com

Niže najdete rozpis zápasů pro akci, která se bude konat v Pontins Snooker Centre, Prestatyn od 22. do 25. ledna 2008

Pro pavouka turnaje klikněte nahoře.

Úterý, 22. ledna 2008

11,00
1. kolo
1 - Joe Jogia x Gareth Coppack 5-1
2 - James McBain x Kevin Van Hove - 5-1
3 - Mark Joyce - Supoj Saenla - 5-1
4 - Liu Song x Alfred Burden - 5-0
5 - Kurt Maflin x Xiao Guodong - 5-3
6 - Matthew Selt x Fraser Patrick - 5-1
7 - Tian Pengfei x Liu Chuang - 2-5
8 - Munraj Pal x Michael White - 4-5

17,00
9 - Lee Spick x Ashely Wright - 5-1
10 - David Morris x Ben Woollaston - 5-3
11 - Tony Drago x Jimmy Robertson - 5-3
12 - Alex Davies x Rodney Goggins - 5-2
13 - Jamie O'Neil x Martin Gould - 5-4
14 - Lee Walker x Issara Kachaiwong - bye
15 - Liang Wenbo x Steve Mifsud - 3-5
16 - Leo Fernandez x Patrick Wallace - 5-2

Středa, 23. ledna 2008

11,00
2. kolo
17 - Barry Pinches x Joe Jogia - 5-2
18 - David Roe x James McBain - 5-4
19 - Judd Trump x Mark Joyce - 5-4
20 - Ian Preece x Liu Song - 2-5
21 - Robin Hull x Kurt Maflin - bye
22 - Marcus Campbell x Matthew Selt - 5-0
23 - Joe Delaney x Liu Chuang - 4-5
24 - Mike Dunn x Michael White - 5-3

17,00
25 - Rod Lawler x Lee Spick - 1-5
26 - Scott MacKenzie x David Morris - 3-5
27 - Paul Davies x Tony Drago - 5-3
28 - Drew Henry x Alex Davies - 5-2
29 - Tom Ford x Jamie O'Neil - 5-2
30 - Jimmy Michie x Issara Kachaiwong - 5-4
31 - Stuart Pettman x Steve Mifsud - 5-2
32 - Jimmy White x Leo Fernandez - 0-5

Čtvrtek, 24. ledna 2008

11,00
3. kolo
33 - David Gray x Barry Pinches - 3-5
34 - Andy Hicks x David Roe - 4-5
35 - Fergal O'Brien x Judd Trump - 5-1
36 - John Parrott x Liu Song - 5-0
37 - Alan McManus x Kurt Maflin - 0-5
38 - Andrew Norman x Marcus Campbell - 1-5
39 - Andrew Higginson x Liu Chuang - 5-3
40 - David Gilbert x Mike Dunn - 2-5

17,00
41 - Mark Davis x Lee Spick - 3-5
42 - Robert Milkins x David Morris - 5-0
43 - James Wattana x Paul Davies - 2-5
44 - Adrian Gunnell x Drew Henry - 4-5
45 - Rory McLeod x Tom Ford - 5-3
46 - Ricky Walden x Jimmy Michie - 5-3
47 - Michael Judge x Stuart Pettman - 3-5
48 - Jamie Burnett x Leo Fernandez - 5-1

Pátek, 25. ledna 2008

11,00
4. kolo
49 - Michael Holt x Barry Pinches 2-5
50 - Nigel Bond x David Roe - 5-3
51 - Ian McCulloch x Fergal O'Brien - 2-5
52 - Barry Hawkins x John Parrott - 5-1
53 - Jamie Cope x Kurt Maflin - 5-1
54 - Anthony Hamilton x Marcus Campbell - 1-5
55 - Matthew Stevens x Andrew Higginson
56 - Gerard Greene x Mike Dunn - 3-5

17,00
57 - Dave Harold x Lee Spick - 5-0
58 - Joe Perry x Robert Milkins - 5-2
59 - Stuart Bingham x Paul Davies - 5-3
60 - Mark Allen x Drew Henry - 5-4
61 - Marco Fu x Rory McLeod - 5-4
62 - Dominic Dale x Ricky Walden - 4-5
63 - Mark King x Stuart Pettman - 5-2
64 - Joe Swail x Jamie Burnett - 5-2

Všechny zápasy se budou hrát na best of 9 framů.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422469
_1234.bmp