Shaun Murphy

Od fíkových rohlíčků k Federerovi

www.worldsnooker.com

UK Championship Shaun Murphy je ve středu zájmu

Jaká je tvoje nejrannější vzpomínka?
Pamatuji si, jak jsem byl velmi malý a hrál jsem si na příjezdové cestě k našemu domu v Cambridge, když jel domů můj táta se svým MG Maestro. Nevšiml si mě a málem mě přejel, zastavil asi stopu od místa, kde jsem seděl. V té chvíli jsem neměl ponětí, co se mohlo stát a nevěděl jsem, jaké jsem měl štěstí.

Koho nejvíce obdivuješ?
Rogera Federera. Je opravdový profesionál, fantastický sportovec a vůbec vypadá jako fajn chlapík. Daří se mu a ukazuje tu lidskou tvář, která pomáhá překonat tu mezeru k lidem sedícím doma u televizí. Špičkový sportovec je jen normální člověk jako kdokoliv jiný, jen prostě dělá svou práci v televizi. Viděl jsem Federera hrát na Wimbledonu a bralo to dech.

Čeho se nejvíce bojíš?
Smrti. Nejsem z těch, kdo říkají „když se tvůj čas naplní,tak je konec“. Nechci zemřít, chci žít navždy.

Kdyby byl podle tvého života natočen film, koho bys chtěl do hlavní role?
Někoho štíhlého a pohledného. Možná Eddie Murphyho.

Za jakou svou radost cítíš největší vinu?
Za čokoládu. Nemohu si dát jen jeden kousek, musí to být buď celá tabulka nebo nic. A sušenky, nemohu si dát jednu Hob-Nob, ale celý balíček, což je důvod proč si je kupuju jen zřídka. Oblíbená příchuť jsou fíkové rohlíčky, dokážu je sníst za 7,6 vteřin.

Do jakých největších problémů jsi se dostal na škole?
Opustil jsem školu brzy, takže jsem tam nebyl moc dlouho. Někdy jsem byl po škole, měl jsem pár obvyklých rvaček a odmlouval jsem učitelům, ale nic vážného. Jeden kluk ve škole si přinesl kulku, a pobíhal tam s ní a bouchal s ní o zeď. Vybouchla a utrhla mu prst.

Jakou nejdražší věc jsi si koupil,když odmyslíme dům nebo auto?
Klavír. Je jen jednoduchý,protože jsem zrovna začal, ale je to hezký kus nábytku a krásný nástroj. Zrovna se učím, dostal jsem se přes první stupeň teorie a dostávám se k prvnímu stupni praxe. Učím se všechny ty dětské rýmy, což je trochu hloupé když je vám 27, ale někde začít musíte. Nejlepší způsob jak se nato dívat je, že někdy byl den, kdy Jules Holland nevěděl, jak hrát na klavíru. Lidé které znám a umí hrát mi říkají, že je to nejlepší věc, jakou kdy udělám. Je to něco, u čeho můžete odpočívat sám a nebo s přáteli.

Máš nějakou hudbu, která tě zvlášť oslovuje?
Mám divný vkus na hudbu, mám rád všechno. V tuhle chvíli se mi líbí třetí věta Beethovenovy Měsíční sonáty. To není kus, který zná každý, ale když si to na iTunes poslechnete, budete vědět o čem mluvím.

Kdybys měl stroj času a mohl se přesunout kamkoliv dopředu nebo dozadu v čase, kam by to bylo?
Posunul bych se zpět na školu. Měl jsem pár skvělých učitelů a byla to nejlepší doba v mém vzdělávání. Všechno bylo tenkrát tak snadné, bez komplikací.

Kdyby sesi se mohl v příštím životě vrátit jako zvíře, co by jsi byl?
Vždycky se mi líbila možnost umět létat, takže možná velký pták, jako třeba jestřáb. Jsou dost působiví a ostaní ptáci je nechávají na pokoji.

Co „Smurphy“ (Shaun Murphy) říká o ostatních hráčích…

JIMMY WHITE
Každý je favorit. Všichni známe jeho příběh Mistrovství světa - tolikrát tak blízko. Dokonce i dnes by každý rád viděl Jimmy Whitea vyhrát Mistrovství světa.

RONNIE O’SULLIVAN
On je svůj, dělá věci způsobem, jakým chce a je světový hráč číslo jedna. Je fantastické ho sledovat, když je rozjetý.

MATT STEVENS
Prima chlapík. Spousta mých přátel mi vloni po finále mistrovství řekla, že k němu v zákulisí šli a i když byl zklamaný, že byl poražen, byl hrozně milý. Měl by veškeré právo být zahořklý. Nepostrádá nic ze světové třídy.

STEVE DAVIS
Myslím, že 6 Stevových titulů je patrně dost. Je čas na to, aby to převzal nový typ. Samozřejmě si nemyslím, že by bylo něco špatného na tom, že hraje. Mít ve hře takové velikány jako je Steve je fantastické, ale měli bychom mít víc místa pro mladé, začínající hráče.

JOHN HIGGINS
Dobrý kluk a někdo, koho strašně moc respektuji. Byl ke mně v posledních sezónách hodně milý, nechal mě spolu s ním trénovat. Krutý soupeř, ale mimo stůl opravdový džentlmen.

MARK WILLIAMS
Dokáže potápět koule odkudkoliv. Velmi, velmi nebezpečný. Fakt, že teprve před pár týdny vyhrál China Open naznačuje všem, že je zpátky. Byl mimo stůl poté, co řekl, že by raději trávil víc času se svou rodinou. Myslím, že je hodně čestný.

STEPHEN HENDRY
Další skvělý hráč. Jeho talent je neoddiskutovatelný a jeho postavení ve hře bude vždy uspokojující. Každý ví, co dokáže a když je v pohodě, pak je dalším hráčem, který má opravdu na hru vliv.

DING JUNHUI
Fantastický hráč. Není tady dlouho, ale jeho záznamy říkají, že je skvělý. Myslím, že tady bude ještě hodně, hodně dlouho.

Shaun u výslechu

18. května 2007
www.worldsnooker.com
Rotherhamský Shaun Murphy, který vyhrál v Crucible v roce 2005 a letošní semifinalista, odpovídá na dotazy fanoušků poslaných na stránky World Snooker ...

Jak jsi byl starý, když jsi se rozhodl, že budeš hrát snooker profesionálně?
Clinton Rossouw
Johannessburg, Jižní Afrika
Bylo mi 10. V té době jsem nahrál svou první stovku a o 2 týdny později jsem se rozhodl, že mým cílem bude stát se profesionálním snookerovým hráčem.

Jak jsi se cítil, když jsi potápěl poslední koule na výhru Světového titulu v roce 2005?
Dave Green
Birmingham
Divně, byl jsem nejklidnější za celou dobu turnaje. Překonal jsem tolik osobních milníků během té akce byl jsem u konce s nervy. V posledním framu jsem sklidil stůl a to byl důvod k radosti.

Jak dlouho jsi křesťan a myslíš si, že máš sílu velkého muže na své straně?
Phil Janes
Barry, Jižní Wales
Jsem křesťan 8 let a ano – určitě mi to dává sílu.

Když jsi byl dítě, představoval jsi si jak zdvihneš trofej na Mistrovství světa?
Jorge Suja
Madrid, Španělsko
Ano, mnohokrát. Když jsem trénoval, předstíral jsem, že hraju ve finále svěťáku v Crucible proti Steve Davisovi nebo Stephenu Hendrymu. Představoval jsem si to ve své mysli tolikrát, že když se to opravdu stalo, pomohlo mi to vyrovnat se s tou situací.

Kdy jsi nahrál svou první profesionální 147 a jak bys tu radost porovnal s výhrou na turnaji?
Edvin Cetegen
Turecko
Bylo to na B&H Championship, kvalifikační akce pro Masters, v roce 2001. Pamatuji se, že jsem se třásl jako osika na poslední růžové, protože všechny ostatní stoly přestaly hrát a všichni hráči mě sledovali, takže jsem nechtěl udělat chybu před mými kolegy. Byl to krásný pocit, ale nemůže to soupeřit s uspokojením z výhry na turnaji po tolika hodinách tréninku.

Byl jsi tipován na potenciálního Mistra světa ve velmi raném věku. Myslíš, že ti to pomohlo, a nebo tě to více stresovalo?
Nick Waymouth
Austrálie
Více mě to stresovalo, protože pokaždé když jsem prohrál zápas, se objevili lidé, kteří říkali, že jsem jen marná naděje a že nesplním očekávání. Trvalo to, ale nakonec jsem to dokázal překonat a potvrdit, co ve mně je.

Než odehraješ strk, postavíš tágo vertikálně před sebe jako meč, a pak se sehneš ke stolu. Je to nějaký zvyk nebo je to nějaká pověra?
Jerome Kauffman
Francie
Je to jen zvyk, část mé techniky. Pomáhá mi to zaručit, že se stavím ke strku ve správné pozici a neodehrávat křivě.

Kdybys mohl odehrát už jen jeden snookerový zápas ve svém životě, proti komu bys hrál?
Stefan Bogrea
Bukurešť, Rumunsko
Chtěl bych hrát proti Ray Reardonovi v jeho 70tých letech. Byl to fantastický hráč.

Jaký byl tvůj nejšťastnější okamžik v životě?
Daniel Regueiro Fernandez
Holandsko
Svatba s mou ženou Clare a následuje vítězství světového titulu.

Odkud pramení tvůj zájem o Supermana?
Alice Hobbs
Telford
Je to dětská fascinace. Když mi bylo 5 nebo 6, měl jsem všechny tyhle hračky a kostýmy, které jsem si oblékal pod školní uniformu. Četl jsem komiksy a sledoval ty filmy stále znovu a znovu. Byl pro mě tím největším hrdinou. Dokonce jsem jednou skočil ze zdi a doufal, že poletím, ale spadl jsem a zranil jsem se, takže už jsem to znovu nezkoušel.

Co obvykle děláš během přestávky?
Marianne Enzler
Švýcarsko
To záleží na tom, jak se zápas vyvíjí. Jestli mám pocit, že na něčem v mé hře potřebuji zapracovat, pak jdu ihned k tréninkovému stolu. Když ne, tak si čtu noviny a popíjím. Ten čas uběhne velmi rychle a než se naděješ, jsi zpátky v zápase.

Používáš nějakou techniku, jak se udržet v klidu, když začneš být nervózní?
Tom Vedmore
Barry, Jižní Wales
Ani ne – je lepší smířit se s tím, že jsi nervózní a přijmout to, než zkoušet předstírat, že nejsi.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422469
_1234.bmp