Mistrovství světa 2007

higgins1-02-04h-1.jpg

pic2_b.jpg

pic3_b.jpg

Pavouk turnaje

Higgins ukončil Rocketovy naděje

2. května 2007
www.worldsnooker.com

John Higgins přežil boj o vrácení se zpět do zápasu od Ronnie O’Sullivana a zajistil si semifinálové střetnutí se Skotem Stephen Maguirem na 888.com World Snooker Championship

Komentář Johna Higginse:
Samozřejmě jsem se bál, že Ronnie zvládne comeback, specielně za stavu 12-9. Viděl jsem fantastický comeback Shauna Murphyho. Ale standard nebyl tak vysoká – Ronnie nehrál tak dobře.

Na přelomu roku jsem byl mimo, nemyslel jsem jasně, moje technika byla bídná, ale od té doby hraju dobře. Hrál jsem dobře v Irsku i Číně a věděl jsem, že se mi vrací forma, takže jsem věřil, že tady budu hrát dobře. Je to dobré vítězství, ale tady ani jiná nejsou. Hraju se Stephenem Maguirem a ten je lačný po výhře a přišla mu forma, je to taky kamarád a hraje dobře. Nemůžu se dočkat, až budeme spolu hrát.

Ronnie mi popřál hodně štěstí a dobrou hru a ať to vyhraju. Jeden druhého si hodně vážíme. Byli jsme spolu jako junioři a vážím si ho jako hráče i jako člověka.

Teď hraju se Stephenem. Je fajn vidět, že se Skotům daří a máme dobrou podporu.

Komentář Ronnie O’Sullivana:
Byl jsem zklamaný. Něco vyhraješ – něco prohraješ. Byl jsem v těžké pozici, ale kdybych večer hrál tak, jak jsem hrál v prvních dvou session, tak bych prohrál 13-5, takže jsem rád, že jsem z toho udělal trochu lepší zápas.

Byl jsem schopen kontrolovat rotace a bílou kouli o něco lépe, a dostával jsem se lépe do pozice. Nikdy jsem necítil, že jsem schopen ho porazit. Moje technika mě nechala na holičkách, nebyl jsem schopen potopit dlouhé koule, ale pořád jsem to zkoušel – musím hrát svou hru.

Nebyl jsem schopen soupeřit v jistotách. Zkoušel jsem něco udělat, ale nikdy to nevyšlo – tak to prostě bylo. Byl to pro mě skvělý turnaj. Užil jsem si ho a bylo tu pár skvělých hráčů a stále si každý z nich zaslouží výhru. Mistrovství světa je fantastické.

O’Sullivan, možná inspirovaný úžasným obratem Shauna Murphyho proti Matthew Stevensovi v dopoledních hodinách, zabojoval ze stavu 11-5 na 12-9 a zvýšil naděje miliónů svých fanoušků.

Ale Higgins nakonec ukončil jeho vítěznou čáru a vítězstvím 13-9 a dostal se do svého prvního semifinále v Crucible od roku 2001, kdy ve finále prohrál s O’Sullivanem.

Bude čelit kamarádovi a tréninkovému partnerovi Maguireovi v zápase o finále na 33 framů.

V minulé sezóně Higgins vyhrál 2 ze snookerových největších turnajů a dostal se do dvou dalších finále, jen jednou ztroskotal na první překážce na Marku Selbym. Naopak jeho forma po většinu tohoto turnaje nebyla dobrá, ale schoval si ji na nejlepší okamžik.

Vítěz 16ti bodovaných akcí včetně světového titulu v roce 1998, 31letý Higgins prokázal úžasnou schopnost budování náběhů a schopnost hry ho neopustila a tak vyřadil předturnajového favorita.

Čaroděj z Wishaw zůstává také v boji o post světové jedničky – nyní je to už jen jeho souboj se Shaunem Murphym, ve kterém mírně vede Higgins.

O’Sullivan bojoval dnes v noci energicky, aby zachránil svou účast v turnaji po katastrofální druhé části ze začátku dne, kdy prohrál 7 z osmi framů.

Ale přivodil si příliš mnoho práce a 31letý hráč z Chigwellu stále na svůj 3. titul z Crucible čeká, stejně jako na svůj první bodovaný titul za poslední 2 roky.

Breaky 48 a 70 daly šampiónovi SAGA Insurance Masters první 2 framy večerní části a dostaly ho na stav 11-7.

V dalším framu nahrál 33-0, ale kopnutí na krátké červené nechalo Higginse dostat se zpátky do framu a ten ho získal 58 body.

O’Sullivan vyhrál další 2 bez toho aby připustil soupeři nějaký bod, nahrál 45 a 91 a dostal se na stav 12-9.

Ale nebyl schopen uniknout z těžkého snookeru v dalším framu a nechal Higginse v možnosti nahrát 39. A když Rocket minul červenou, když na stole už zbývaly jen 4, přidal jeho soupeř body, které potřeboval.

Higgins připraven sestřelit Rocketa

2. května 2007
www.worldsnooker.com

Čaroděj z Wishaw John Higgins nechal rozehrát svá kouzla a dnes se dostal na 888.com World Snooker Championship velmi blízko výhře nad Ronnie O’Sullivanem
Od Rick Burin

Higgins vyhrál 7 z osmi framů druhé části a vede 11-5 a potřebuje jen 2 další framy, aby vyřadil favorizovaného O’Sullivana poté, co ohromil dvojnásobného šampióna přesvědčivou hrou.

31letý Skot vyhrál první 4 framy dnešního dne a dostal se do vedení 8-4, když využíval O’Sullivanových chyb ve hře na dlouhou vzdálenost. Ve druhé části session se dostal ze stavu 49-0 na vítězství se sklizením za 71 bodů.

O’Sullivan zabojoval breakem 74 bodů a vypadal připravený na výhru i dalšího framu po breaku 58 bodů, ale jeho soupeř mu to zmařil 65 body a dostal se do vedení 9-5.

Úžasných 94 dovolilo Higginsovi zvýšit svůj náskok a v posledním framu session sklidil za 62 body poté, co O’Sullivan ztroskotal na 61 bodech.

Souboj o místo v semifinále bude pokračovat dnes ve 20,00, první kdo získá 13 framů vítězí.

Rocket a Čaroděj jsou vyrovnaní

1. května 2007
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan a John Higgins si prvních osm framů jejich souboje na 888.com World Snooker Championship rozdělili stejným dílem.

Dva z nejlepších snookerových hráčů bojují svých 25 framů o místo v semifinále v Crucible a a zatím se neobjevilo nic, co by je oddělilo a oba do druhé dopolední session jdou za stavu 4-4.

Higgins, šampión z roku 1998, usiluje o své první semifinále od roku 2001, kdy ve finále prohrál s O’Sullivanem, zatímco the Rocket usiluje o svůj třetí titul v Crucible, protože znovu trofej zdvihnul v roce 2004.

Čaroděj z Wishaw začal uspokojivě breakem 91 a O’Sullivan odpověděl podobně 89 body. Higgins získal třetí rozdrobený frame a na stav 3-1 se dostal 73 body.

Zpátky se O’Sullivan dostal po přestávce náběhy 54, 65 a 60 a srovnal na 3-3.

Higgins obnovil svůj náskok 110 body, ale O’Sullivan měl poslední slovo a 76 body v posledním framu session se postaral o srovnání.

Rocket nakonec odstřelil vzpouzejícího se Robertsona

30. dubna 2007
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan pozdvihnul úroveň své hry a v závěrečné fázi svého zápasu na 888.com Worlds Snooker Championship vyřadil Neila Robertsona.

Komentář Ronnie O’Sullivana:
Jsem rád, že jsem prošel. Neil dobře potápěl a mezi koulemi byl nebezpečný. Občas byl docela zastrašující – odehrával koule tak lehce, trefoval koule na střed kapsy. Byl to zvláštní typ hry. Nebyl jsem tak spokojený se svou hrou, moje dlouhé strky nebyly dobré, moje jistoty byly průměrné a cokoli od šesti stop a více jsem míjel na míle. Když nepotápíte dlouhé strky, je to jako by vám v tenise odešlo podání, protože musíte pracovat mnohem tvrději, abyste dostal šanci. Když nedokážete potápět dlouhé koule, nemůžete vyhrávat tituly. Byl jsem si toho vědom, takže když jsem se dostal mezi koule, vytřískal jsem z toho co nejvíc.

Bylo to pro mě těžké, plavat proti proudu. I když jsem vedl 8-3, nikdy jsem se necítil v pohodě. Nějak jsem ukradl pár her. Věděl jsem, že si můžu gratulovat. Snadno to mohlo být 4-4.

Přišel jsem sem dneska v noci v 5 se svým trenérem na trénink. Nepředpokládal jsem, že vyhraju bez dlouhých koulí. Můžete očekávat, že se něco stane – cítil jsem se pod tlakem. Jsem opravdu velmi rád, že jsem přes tenhle zápas přešel, ale je tu prostor pro zlepšení. Zlepšoval jsem se od začátku večerní části.

Tohle je Mistrovství světa a všech 32 hráčů má právo tu být a zaslouží si to. Nejsou tu snadné zápasy. Prošlo pár skvělých mladých talentů. Dnes to byla velká porce hry a jsem rád, že jsem to zvládl.

Komentář Neila Robertsona:
Hrál jsem dneska velmi dobře a jsem pyšný na to, jak jsem se dostal zpět ze ztráty 6-2 z dnešního dopoledne. Neunavoval jsem se tím, že bych zpomalil svou hru a přiměl lidi vypnout své televize, zkoušel jsem do toho jít. Dal jsem do toho všechno, ale bohužel jsem těsně prohrál.

Jsem zklamaný, že jsem musel hrát tu růžovou ve 21. framu za stavu 10-10 s hrabičkami, protože jsem na ni ztratil pozici po potopení červené. Kdybych mohl mít ruku na stole, dostal bych se na 11-10 a on by byl zranitelnější.

Až do téhle doby na turnaji O’Sullivan prohrál 6 po sobě jdoucích framů a dostal se ze stavu 8-3 na 8-9, když australskému levákovi Robetsonovi stouplo sebevědomí.

Ale za stavu 9-10 zařadil Rocket extra rychlost a vyhrál poslední 4 framy na stav 13-10, což ho poslalo do fantastického čtvrtfinále proti Johnu Higginsovi.

21. frame byl rozhodující, když Robertson minul růžovou za svého vedení 59-4 – v posledních 4 framech uhrál už jen 12 bodů.

Robertsona, který usiloval o své již třetí vítězství nad O’Sullivanem, kterého už letos porazil na Royal London Watches Grand Prix a Welsh Open, které pak oba vyhrál, by zajímalo, co by se stalo, kdyby vedl 11-10.

Poté, co vyřadil dva nejlepší mladé hráče – Ding Junhui a Robertsona, pavouk není k světové trojce o nic vlídnější a přivádí ho nyní k starému soupeři Higginsovi, kterého porazil v roce 2001 a získal tak svůj první titul mistra světa.

Ale bookmakeři nyní favorizují na zisk titulu O’Sullivana, který usiluje o svůj první bodovaný titul za poslední dva roky.

31letý hráč z Chigwellu, nyní ve svém 10. čtvrtfinále v Sheffieldu od roku 1995, se dostane na post světové jedničky, pokud zvítězí v turnaji. Higgins a Shaun Murphy také zůstávají v pozici, ze které mohou přebrat post jedničky současné provizorní jedničce Graeme Dottovi.

Poté, co Robertson vyhrál posledních 5 framů ve druhé části, 25letý Robertson udržel i nadále formu a sebral i první ve večerní části breakem 52 bodů.

O’Sullivan mu povolil 404 bodů bez odpovědi, ale odpověděl brilantně 129 body na stav 9-9. Náběh 70 dostal Robertsona opět do vedení, ale O’Sullivan do přestávky srovnal breakem 96 na 10-10.

Minutá Robertsonova růžová s hrabičkami při breaku 52 bodů dala O’Sullivanovi šanci ve 21. framu a ten uhrál úžasných 44, než se dostal mimo pozici při potápění poslední modré. Ale špatná jistota od jeho soupeře umožnila Angličanovi přidat i růžovou a černou.

Oba hráči v dalším framu míjeli své šance když začaly působit nervy, ale 38 bodů od O’Sullivana mu umožnilo dostat se na stav 12-10.

Ve 23. framu se mu dostalo i kapky štěstí a šťastná červená mu dovolila zahrát snooker, který mu připravil možnost skórování, kterou potřeboval. Nahrál rychlých 87 a jeho cesta mezi posledních 8 byla zajištěna.

Rocket si buduje brzké vedení

29. dubna, 2007
www.worldsnooker.com

V dychtivě očekávaném utkání 2. kola mezi Ronnie O'Sullivanem a Nielem Robertsonem bylo k vidění rychlé vybudování šikovného Rocketova vedení 6-2 po první session.

Nejdříve to pro naplněné publikum v Crucible vypadlo velmi dobře, když Australan získal první frame breaky 32 a 87. O'Sullivan, který nepotopil ani kouli, pak odpověděl svým typickým stylem a získal druhý 104 body.

Je to v této sezóně již jejich 3. setkání a Robertson vede 2-0, když Rocketa porazil na Royal London Watches Grand Prix a Welsh Open a pak na obou turnajích získal titul.

Po úvodních dvou framech měli oba hráči problémy s využitím svých příležitostí, ale Robertson každopádně měl své šance na prodloužení své vítězné řady proti O'Sullivanovi. Ve třetím framu byl ve skvělé pozici, ale minul vítěznou modrou a dovolil Rocketovi ukrást mu ho na černé.

O'Sullivan se před přestávkou dostal do vedení 3-1 a pak získal ještě další 2 framy na 5-1, než Robertson našel své tempo. 70 bodů v sedmém snížilo manko, ale O'Sullivan završil uspokojivou odpolední práci svou druhou stovkou - rovnými 100 body se dostal do vedení o 4 framy.

Loňský finalista Peter Ebdon zabojoval z manka 1-3 a srovnal na 4-4 ve svém zápase proti kvalifikantovi Marku Selbymu.

První 2 framy si rozdělili a pak 23letý Selby, který usiluje o své první čtvrtfinále v Sheffieldu, uhrál breaky 57 a 76 a dostal se zaslouženě do vedení 3-1 před přestávkou.

Ale zkušený bojovník Ebdon začal od začátku útočně a breaky 66, 62 a 60 se dostal do vedení 4-3.

Nicméně Selby měl poslední slovo, získal poslední frame a odešel s remízou.

Komentář Neila Robertsona (po zápase s Ryanem Dayem)

Hraji ve 2. kole s Ronniem, už jsem ho letos 2x porazil, ale pokaždé to bylo na best of 9 (framů). Doufám, že budu hrát mnohem lépe na best of 25. Dává mi to víc svobody, ale půjdu tam a užiju si to a určitě budu hrát mnohem lépe, než jsem hrál dneska.

Ronnie je samozřejmě fantastický hráč a myslím si, že je nejlepší hráč na světě. V obou případech, kdy jsem ho porazil, jsem ten turnaj vyhrál, takže když porazíte nejlepšího hráče světa, pak proč nevyhrát turnaj. Řekl bych, že nemám co ztratit, ale best of 25 mi povoluje více svobody.

Ale na turnaji zbývá ještě tolik dobrých hráčů. Když je poražen hráč top 16, už to není žádné překvapení. Může to být kvůli podmínkám, kdo má štěstí a kdo potopí tu důležitou kouli, to se počítá. Nemyslím si, že tu letos bude moc vysokých náběhů. Vlastně nikdo nehraje letos moc dobře: Hendry se trápí, dost velkých jmen je už venku.

O’Sullivan ukončil Dingovu cestou

23. dubna 2007
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan lehce porazil na 888.com Mistrovství světa Ding Junhui, ale je jisté, že čínské zázračné dítě si užije svůj vlastní úspěch v Crucible.

Ding Junhui řekl:
Snažil jsem se na 100%, ale Ronnie hrál velmi dobře. Zápas, který jsem prohrál ve Wembley (10-3 na finále Saga Insurance Masters) mě nijak neovlivnil. Jeho jistoty byly velmi dobré a nelituji dlouhých strků, do kterých jsem se pustil.
Crucible je nejlepší místo, kde jsem kdy hrál. Diváci rozumí snookeru lépe, než kdekoli jinde. Jsem pořád velmi mladý a doufám, že tady dostanu mnohem víc šancí.

Ronnie O’Sullivan řekl:
Jsem rád, že jsem prošel, i když to byla těžká hra. Nechci mluvit o zápase ve Wembley, raději bych mluvil o tom, který jsem právě dohrál. Jak jste viděli, ten zápas a moje pocity budou pravděpodobně odlišné, ale jsem rád, že jsem vyhrál. Dobře jsem skóroval, moje jistoty i potápění byly v pořádku, takže z toho mám radost. Musím zůstat na své hře a využívat co nejvíce příležitostí.
(K příliš horlivým fotografům) Bylo to trochu rozčilující, když jsem chtěl odehrát strk a slyšel jsem cvak-cvak. Nevadí mi, že fotí, ale nejdříve chci dokončit svůj strk! Dokonce zůstanu po strku dole o něco déle, jestli je to pro ně tak důležité. Chcete se soustředit na strk, ale nakonec jen čekáte na to cvaknutí. Bylo to trochu odrazující, ale (rozhodčí) Jan (Verhaas) byl tak hodný, že jim řekl, aby byly tiší.

Nevyhnutelné bylo jen na chvíli odloženo a O’Sullivan zúročil svoje vedení 8-1 a zajistil si své místo ve druhém kole.

Výsledek byl ještě výraznější, než při jejich posledním setkání, ve finále Saga Insurance Masters, kde O’Sullivan triumfoval výsledkem 10-3, tentokrát ho zdemoloval výsledkem 10-2.

Byl to ten nejtěžší možný los pro Dinga a ten se tak připojí k mnoha proslulým jménům, kteří prohráli při svém debutu v Crucible – včetně Steve Davise, Jimmy White, Stephena Hendryho i samotného O’Sullivana.

Když na závěr odcházeli z arény, O’Sullivan Dingovi řekl: „Je to pro tebe dobrá zkušenost a ty se vrátíš, abys tady mnohokrát vyhrál.“

Bookmakery předpokládaný favorit na výhru, dvojnásobný Mistr světa O’Sullivan, vypadal ostře a čistě zaujatě pro zisk svého 3. titulu.

S náskokem 8-1 na začátku trvalo Rocketovi méně než 40 minut, než věci zdárně dokončil. Musel nejdřív zůstat sedět, když Čínská naděje získala první frame 45 body. Poté 31letý hráč z Chigwellu převzal kontrolu, ale Ding měl šance.

Brzká příležitost v následujícím framu byla odmítnuta a O’Sullivan sklidil za 87 bodů, minul růžovou, když se na obzoru objevovala stovka.

Souboj prvního kola byl brzy u konce, když O’Sullivan nahrál 72 bodů poté, co Ding minul dlouho červenou.

O’Sullivan bude nyní ve druhém kole čelit buď vítězi Royal London Watches Grand Prix a Welsh Open, Neil Robertsonovi a nebo vycházející Velšské hvězdě Ryanu Dayovi.

Raketový start

22. dubna 2007
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan vzal svůj zápas s Ding Junhui útokem a po první session vede 8-1 a chybí mu tak 2 framy na to, aby se dostal do posledních 16ti.

Čínský hráč Ding se dostal do nejtěžšího možného debutu v Crucible a dvojnásobný šampión O’Sullivan mu ztížil život.

Jestliže Ding vypadne v prvním kole, bude v dobré společnosti – své Sheffieldské debuty prohrála taková jména jako Steve Davis, Jimmy White, Stephen Hendry a i sám O’Sullivan.

The Rocket vypadal zaujatě a odhodlaně když se breaky 58, 50, 109, 60 a 63 dostal do vedení 5-0.

Ding, jehož postup je sledován tuctem čínských novinářů v tiskovém centru Crucible stejně jako miliony diváků CCTV5 ve své domovině, nakonec dostal šanci předvést svůj talent a v šestém framu nahrál hladce 103 body.

Šampión Nortnern Ireland Trophy vypadal schopný přidat i další frame, ale ztroskotal na úniku z jistoty na závěrečné zelené za stavu 69-41 a O’Sullivan sklidil stůl a upravil skóre na 6-1.

Essexský hráč znovu vyrazil a náběhy 63, 70 a 45 se dostal před zítřejší odpolední rozhodující částí do dominantního vedení.

O’Sullivan cítí, že je v kontaktu s lepším ze dvou Ronnie

20. dubna 2007
The Times
Phil Yates

Pro muže, jehož bitva se sebou samým je už dlouho předmětem zájmu lidí, je příznačné, že říká, že je mu jedno, jestli někdo má 3 hlavy, dokud hraje dobře. Příběh snookerového enfant terrible je tím dobrým, špatným a někdy naprosto ohavným, ale usiluje o lepší časy. „Kdyby jste mi řekli, že příštích 15 let bude stejných jako minulých 15, zabalil bych to,“ řekl.

O’Sullivan na 888.com Mistrovství světa, které startuje zítra, začíná proti jednomu z mladých protivníků, Ding Junhui, čínské naději, ale jestliže ho neuvádí do rozpaků nejtěžší los, je to jen díky perspektivě vyhrabání se z letitých osobních problémů.

„Lituji toho, že jsem nehledal pomoc se svými problémy, když jsem byl mladší,“ řekl 31letý O’Sullivan.

„Promarnil jsem leta mezi 19 a 24, protože jsem hrál tak bídně, že jsem se nemohl venku ani ukázat. Proč? Protože jsem nemohl vydržet hrát podle svých nejlepších schopností. Takže jsem chlastal. Ale opustil jsem své démony. Už 5-6 let nepiju – dostal jsem se na druhou stranu. Lituji promarnění těch let, ale jsou to karty, se kterými jsem hrál.“

Je osvěžující slyšet, že tento sportovec přiznává lítost, a linie, kterou O’Sullivan narýsoval mezi sportovní legendou a smutnou osobou, která v prosinci uprostřed hry odešla z UK Championship, byla vždycky tenká.

Mnozí se přiklánějí k tomu, že je to díky otcovu uvěznění za vraždu, když bylo O’Sullivanovi pouhých 17, ale jeho láska ke hře je jasná. „Kdybyste mi mohl zaručit, že budu hrát dobře, výměnou za dalších 50 let pro tátu, bral bych to,“ řekl. „Táta by to musel vydržet.“

Bookmakeři jsou přesvědčeni, že O’Sullivan přije do Sheffieldu v dobré formě a označili ho za favorita. On sám je lhostejný k ovacím a velkým propagacím, protože ví, že už sám sebe mnohokrát zklamal a pokořil se svými nedostatky.

„Nevěřím, že jsem nejlepší, protože jsem nevyhrál tolik titulů jako Davis, Hendry nebo Reardon,“ řekl. „Ale kdybyste měli akci pro 4 nejlepší muže a já byl ve formě, hádám, že bych dokázal porazit kohokoliv z nich. Ale nemám rád, když lidé říkají, že jsem nejlepší, protože jsem si to ničím nezasloužil.“

Dodal, že ví, proč jeho zručnost nemá navrch, ale že je to unavující odpověď, kterou zkracuje na: „Něco špatného se přihodilo, když mi bylo 16.“

V předchozích letech O’Sullivan řekl, že byl v Jižním Yorkshiru lapen v bohaté žíle formy jen proto, aby následně zjistil, že vyhořel, když narazil na těžkého soupeře. Letos to cítí jinak. „Doufám, že jsem si našetřil dost na to, abych v Sheffieldu vyhrál,“ řekl. „Jsem mnohem víc spokojený se svou hrou.“

Věří, že Graeme Dott je opravdový favorit, ale bude motivovaný pro hledání své nejlepší hry a touží předvést, že se lidé mílí. „Co mě udržuje v návratu do hry je, když jsem odepsaný,“ řekl O’Sullivan. „Miluju, když mě lidé během hry odepisují. Neřeknou „je s ním konec“, ale je na nich vidět, že si myslí „Je Ronnie stále tím hráčem, kterým byl?“ Když to slyším, otřu si ruce a pomyslím si, „Skvělé a mám to.“ Doufejme, že si mě někdo před Sheffieldem vezme na mušku – to mě nastartuje.“

Když vezmeme v úvahu, že občas dává najevo svou rozpolcenost ohledně snookeru, je zajímavé slyšet O’Sullivana říkat, že chce hrát až do 70ti. „Ve snookeru teď není moc peněz, takže je jasné, že to nedělám pro peníze,“ řekl. „To, co mě teď motivuje je, když začínám a měl bych potápět po 12 hodin denně. Miluju to a stále se na to znovu těším. Možná to zní krutě, ale dokud budu hrát dobře, je mi jedno, jestli vám narostly 3 hlavy. Ale jestli budu hrát na h...o, pak bude na h..o všechno a já mám problémy.“

Jako obvykle O’Sullivan sám na těžkém šampionátu vytvoří okouzlující podívanou.

Ronnie se posmívá zfixlovanému losu

Od Andrew Dillona
17. dubna 2007
The Sun

Ronnie O’Sullivan by se mohl znovu dostat do problémů se snookerovými šéfy kvůli tvrzení, že losování Mistrovství světa je zfalšované

The Rocket si zavtipkoval kvůli přípravě na souboj s čínským Ding Junhui v prvním kole tuto neděli v Crucible.

O’Sullivan žertoval: „Je to zatraceně zfalšované. Kdokoli to losoval, zkouší mě dostat, ale mě to nevadí, miluju to.“

„Moje okamžitá reakce byla „K...a, to je těžký“ a další myšlenka byla „K..a, někdo zfalšoval los.“

Dvojnásobný Mistr světa stále čeká na závěry disciplinárního řízení za jeho prosincové odstoupení z UK Championship.

Jeho soupeř Stephen Hendry byl ohromený, když Rocket najednou odešel z arény za stavu 1-4 během jejich čtvrtfinále.

Kontroverzní 30tiletý O’Sullivan, který trpí depresemi, okamžitě odepsal tento incident jako „špatný den“, ale pak prohlásil, že měl osobní problémy.

World Snooker stále může formálně oznámit, jestli proti němu povedou disciplinární řízení nebo to nechají být.

O’Sullivan řekl: „Dokud budu hrát dobře, budu hrát s kýmkoliv. Sem s ním!“

„V životě není nic jisté. Jediná jistota je, že na konci budeme bradou vzhůru. Všechno co chci, je jít tam a uvidím co se stane.“

Zoo Magazín

Zoo: Ding Junhui v prvním kole, jaká byla tvoje okamžitá reakce?

ROS: Moje první reakce byla: “K..a, to je těžký los.” Moje další reakce byla “K…a, někdo zfalšoval losování.” A moje další myšlenka byla “Měl jsem Marco Fu, dvakrát Steve Maguire a teď Dinga v prvním kole. Je to určitě zfalšované.” Kdokoli to losoval, zkouší mě dostat, ale to mi nevadí, mám to rád.

Zoo: Graeme Dott má dojem, že je to skvělý los, protože jeden z vás brzy vypadne.

ROS: Jo, to fakt má, že jo? Jsou to všechno žoldáci, starají se jen o to, jak lidi vyřadit. Kašlu na to. Dokud budu hrát dobře, budu hrát s kýmkoliv. Sem s ním!

Zoo: Jakou záruku můžeš nabídnout pro sázející, že neodejdeš ze zápasu uprostřed hry?

ROS: V životě není nic jisté. Jediná jistota je, že skončíme všichni bradou vzhůru. Všechno co chci je jít tam a vidět, co se stane.

Zoo: Myslíš, že je Steve Davis šílený, když stale hraje, i když je mu 49?

ROS: Ne, myslím, že je to úžasné. Steve už dosáhl tolika věcí a pořád je v top 16. Neuvěřitelné. Je legenda. Obstál v testu času.

Zoo: Líbilo by se ti dominovat tak jako Davis nebo Hendry?

ROS: Ovšem. Líbilo by se mi nastoupit do turnaje a všichni by si řekli “Ale ne, on je tady.” Tak to bylo, když byl Steve Davis na vrcholu. Hráči rušili své rezervace hotelů, když viděli rozpis turnaje. To by se mi líbilo.

Zoo: Řekl jsi, že budeš hrát ještě 2 roky, co pak?

ROS: Asi budu běhat maratony. Jsem dobrý běžec. Budu ho běhat jako hraji snooker, rychle. Mohl bych udělat maraton pod 3 hodiny. Londýnský maraton se koná v den mého prvního zápasu proti Dingovi v Crucible. Snooker mi překáží v maratonském běhu.

Moje dělání problémů je pryč ... teď raději běhám, než chodím za zábavou, říká Ronnie O’Sullivan

Exkluzivně Snooker World Championship
15. dubna 2007
Od Scott Piecha

Ronnie O’Sullivan minulou noc prohlásil: Moje divoké dny jsou pryč.

A říká, že už má dost toho, že si lidé myslí, že je typem rockové hvězdy, který je pořád připraven na rvačky.

31letý O’Sullivan připouští, že měl svůj podíl na svých bláznivých dnech – specielně během šestiletého flámování.

Ale říká, že sláva pro něj jako 16tiletého znamenala únik k pití, aby se vyrovnal se stresem - a to mu dalo image, kterou si nezasloužil. Dvojnásobný mistr světa připouští, že by to vypadalo jinak, kdyby požádal o pomoc dříve.

Nyní nejtalentovanější hráč tohoto sportu vyměnil svou závislost na alkoholu za snahu o zdravý život a terénní běh. A je připraven zařadit rychlost na letošním Snooker World Championship, a 22. dubna setřít Dinga Junhui na své cestě soutěží.

O’Sullivan řekl: „Lidé mají představu, že jsem divoká rocková hvězda, která se ráda pere, ale nemohou být dále od pravdy.“

„Když se se mnou lidé setkají, chtějí hlasitého Ronnieho a já se zkouším tomu přizpůsobit. Když zjistím, že to nejsem já, končí to tím, že se vzdálím do svého malého koutku a jdu domů a přemýšlím, jak se nechci dostávat do takových situací.“

„V nové společnosti jsem trochu nervózní, protože lidé si myslí, že bych měl být podle těch jejich představ. Nechci být takovou osobou, která vypadá jako blázen, protože to není pravda.“

„Když mi bylo 16, stal jsem se najednou slavným a myslel jsem si „Super“. Ženy se mnou chtěly mluvit a já jsem byl v jejich společnosti plachý.“

„A pak jsem z ničeho nic nebyl spokojený s tou osobou, co si lidé mysleli, že jí jsem.“

„Vždycky chtěli, abych byl jedním z jejich kámošů, což chci být s přáteli, ale ne s neznámými lidmi.“

„Měl jsem pocit, že jim musím vyhovět a být takový, jaký chtějí, abych byl. Teď začínám zkoušet zůstávat mimo. Přál bych si, abych požádal o pomoc, když mi bylo 19, protože bych asi neměl tolik problémů.“

„Když jsem v roce 1994 vyhrál UK, začal jsem pít a flámovat až do roku 2000. Lítal jsem v tom 6 let.“

„A já nedělám nic na polovic, jako třeba dát si pár skleniček vína. Byly to těžké pitky.“

„Ne denně, ale semtam. A pak jsem vstal a dal si nějaký nedělní oběd v hospodě a zůstal jsem tam s kámošema, řekněme do dvou do rána. Brzy jsem začal přibírat na váze a ztloustnul jsem a nemohl to zastavit.“

„Když jsem měl zase své dny, nemohl jsem utéct, jako když jsem se potýkal se svým snookerem.“

„Místo abych to maskoval pitím a tím vším dalším, měl jsem požádat o pomoc a čelit tomu.“

„Ale bál jsem se poprosit o pomoc. Ve snookeru převládá názor, že když jednou požádáte o pomoc, tak je s vámi konec a já jsem si myslel, „Co by si lidé pomysleli, kdyby nejtalentovanější hráč začal potřebovat pomoc?“

„Našel jsem náhradu za pití a tou je běh. Pořád to mění mé pocity, ale v dobrém.“

„Teď se svými kamarády od běhání mluvíme jenom o tréninkových vzdálenostech a terénních bězích.“

FORMÁT ZÁPASŮ

21. března 2007
www.worldsnooker.com
Tady máte rozpis zápasů pro 888.com World Snooker Championship v Crucible.
Čísla zápasů si můžete zkontrolovat s pavoukem turnaje (viz link výše) *znamená závěrečnou session.

Sobota, 21. dubna
11,00
Zápasy
1 – Graeme Dott x Ian McCulloch - Eirian Williams - 4-5
13 – Peter Ebdon x Nigel Bond - Colin Humphries - 4-5
15,30
Zápasy
2 – Anthony Hamilton x Marco Fu - Pete Williamson - 6-1
10 – Matthew Stevens x Joe Delaney - Michaela Tabb - 7-2
20,00
Zápasy
1* - Graeme Dott x Ian McCulloch - Eirian Williams - 7-10
11 – Steve Davis x John Parrott - Johan Oomen - 3-6

Neděle, 22. dubna
11,00
Zápasy
6 – Barry Hawkins x Fergal O’Brien - Alan Chamberlain - 4-4
13* - Peter Ebdon x Nigel Bond - Colin Humphries - 10-7
15,30
Zápasy
8 – Ronnie O’Sullivan x Ding Junhui - Jan Verhaas - 8-1 :-)
11* - Steve Davis x John Parrott - Johan Oomen - 9-10
20,00
Zápasy
2* - Anthony Hamilton x Marco Fu - Pete Williamson - 10-3
10* - Matthew Stevens x Joe Delaney - Michaela Tabb - 10-2

Pondělí, 23. dubna
11,00
Zápasy
6* - Barry Hawkins x Fergal O’Brien - Alan Chamberlain - 9-10
12 – Shaun Murphy x Judd Trump - Johan Oomen - 5-4
15,30
Zápasy
8* - Ronnie O’Sullivan x Ding Junhui - Jan Verhaas - 10-2 :-)))
9 – Ken Doherty x Mark Allen - Terry Camilleri - 3-6
20,00
Zápasy
3 – Stephen Maguire x Joe Perry - Eirian Williams - 7-2
12* - Shaun Murphy x Judd Trump - Johan Oomen - 10-6

Úterý, 24. dubna
11,00
Zápasy
4 – Mark Williams x Joe Swail - Alan Chamberlain - 5-4
9* - Ken Doherty x Mark Allen - Terry Camilleri - 7-10
15,30
Zápasy
3* - Stephen Maguire x Joe Perry - Eirian Williams - 10-3
16 – Stephen Hendry x David Gilbert - Jan Verhaas - 4-5
20,00
Zápasy
4* - Mark Williams x Joe Swail - Alan Chamberlain - 9-10
14 – Stephen Lee x Mark Selby - Colin Humphries - 5-4

Středa, 25. dubna
11,00
Zápasy
7 – Neil Robertson x Ryan Day - Terry Camilleri - 6-3
16* - Stephen Hendry x David Gilbert - Jan Verhaas - 10-7
15,30
Zápasy
5 – John Higgins x Michael Holt - Michaela Tabb - 6-3
14* - Stephen Lee x Mark Selby - Colin Humphries - 7-10
20,00
Zápasy
7* - Neil Robertson x Ryan Day - Terry Camilleri - 10-5
15 – Allister Carter x Andy Hicks - Pete Williamson - 7-2

Čtvrtek, 26. dubna
15,00
Zápasy
5* - John Higgins x Michael Holt - Michaela Tabb - 10-4
22 – John Parrott x Shaun Murphy - Alan Chamberlain - 3-5
20,00
Zápasy
15* - Allister Carter x Andy Hicks - Johan Oomen - 10-4
17 – Ian McCulloch x Anthony Hamilton - Pete Williamson - 4-4

Pátek, 27. dubna
11,00
Zápasy
18 – Stephen Maguire x Joe Swail - Michaela Tabb - 6-2
22 – John Parrott x Shaun Murphy - Alan Chamberlain - 8-8
15,30
Zápasy
17 – Ian McCulloch x Anthony Hamilton - Johan Oomen - 8-8
21 – Mark Allen x Matthew Stevens - Jan Verhaas - 3-5
20,00
Zápasy
18 – Stephen Maguire x Joe Swail - Michaela Tabb - 11-5
22* - John Parrott x Shaun Murphy - Alan Chamberlain - 8-13

Sobota, 28. dubna
11,00
Zápasy
17* - Ian McCulloch x Anthony Hamilton - Johan Oomen - 8-13
21 – Mark Allen x Matthew Stevens - Jan Verhaas - 7-9
15,30
Zápasy
18* - Stephen Maguire x Joe Swail - Michaela Tabb - 13-8
24 – Allister Carter x Stephen Hendry - Pete Williamson - 6-2

20,00
Zápasy
19 – John Higgins x Fergal O’Brien - Johan Oomen - 6-2
21* - Mark Allen x Matthew Stevens - Jan Verhaas - 9-13

Neděle, 29. dubna
15,00
Zápasy
20 – Neil Robertson x Ronnie O’Sullivan - Eirian Williams - 2-6 :-)
23 – Peter Ebdon x Mark Selby - Michaela Tabb - 4-4
20,00
Zápasy
19 – John Higgins x Fergal O’Brien - Johan Oomen - 12-4
24 – Allister Carter x Stephen Hendry - Pete Williamson - 12-4

Pondělí, 30. dubna
11,00
Zápasy
20 – Neil Robertson x Ronnie O’Sullivan - Eirian Williams - 8-8 :-(
23 – Peter Ebdon x Mark Selby - Michaela Tabb - 6-10
15,30
Zápasy
19* - John Higgins x Fergal O’Brien - Johan Oomen - 13-4
24* - Allister Carter x Stephen Hendry - Pete Williamson - 13-6
20,00
Zápasy
20* - Neil Robertson x Ronnie O’Sullivan - Eirian Williams - 10-13 :-)))
23* - Peter Ebdon x Mark Selby - Michaela Tabb - 8-13

Úterý, 1. května
11,00
QF1 – Anthony Hamilton x Stephen Maguire - Jan Verhaas - 3-5
QF3 – Matthew Stevens x Shaun Murphy - Michaela Tabb - 4-4
15,30
QF2 – John Higgins x Ronnie O’Sullivan - Johan Oomen - 4-4
QF4 – Mark Selby x Allister Carter - Eirian Williams - 5-3
20,00
QF1 – Anthony Hamilton x Stephen Maguire - Jan Verhaas - 7-9
QF3 – Matthew Stevens x Shaun Murphy - Michaela Tabb - 11-5

Středa, 2. května
11,00
QF2 – John Higgins x Ronnie O’Sullivan - Johan Oomen - 11-5 :-(
QF3* - Matthew Stevens x Shaun Murphy - Michaela Tabb - 12-13
15,30
QF1* - Anthony Hamilton x Stephen Maguire - Jan Verhaas - 7-13
QF4 – Mark Selby x Allister Carter - Eirian Williams - 9-6
20,00
QF2* - John Higgins x Ronnie O’Sullivan - Johan Oomen - 13-9 :-((
QF4* - Mark Selby x Allister Carter - Eirian Williams - 13-12

Čtvrtek, 3. května
15,00
SF1 – Stephen Maguire x John Higgins - Jan Verhaas - 4-4
20,00
SF2 – Shaun Murphy x Mark Selby - Michaela Tabb - 5-3

Pátek, 4. května
11,00
SF1 – Stephen Maguire x John Higgins - Jan Verhaas - 8-8
15,30
SF2 – Shaun Murphy x Mark Selby - Michaela Tabb - 8-8
20,00
SF1 – Stephen Maguire x John Higgins - Jan Verhaas - 14-10

Sobota, 5. května
11,00
SF2 – Shaun Murphy x Mark Selby - Michaela Tabb - 12-12
15,30
SF1* - Stephen Maguire x John Higgins - Jan Verhaas - 15-17
20,00
SF2* - Shaun Murphy x Mark Selby - Michaela Tabb - 16-17

Neděle, 6. května
16,00
Finále - John Higgins x Mark Selby - Eirian Williams - 5-3
21,00
Finále - John Higgins x Mark Selby - Eirian Williams - 12-4

Pondělí, 7 května
16,00
Finále - John Higgins x Mark Selby - Eirian Williams - 12-10
21,00
Finále* John Higgins x Mark Selby - Eirian Williams - 18-13

Rocket bude v Crucible čelit Dingovi

20. března 2007
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan a Ding Junhui, dříve bookmakery považováni za 2 favority na titul 888.com World Snooker Championship, byli vylosováni už pro první kolo.

Ding, vůbec nejmladší vítěz 3 bodovaných titulů, se poprvé kvalifikoval do televizní části největšího podniku díky svému vítězství z minulého týdne nad Markem Davisem.

Ale 19tiletý Čínský hráč čelí znepokojujícímu debutu, když ve svém úvodním zápase v neděli 22. dubna narazí na dvojnásobného mistra světa O’Sullivana.

Bude to odveta za finále Northern Ireland Trophy této sezóny, kde Ding vyhrál 9-6 a za finále SAGA Insurance Masters, kde zvítězil the Rocket poměrem 10-3.

Obhajující šampión Graeme Dott čelí Ianu McCullochovi hned v úvodním dni Mistrovství – sobota 21. dubna. Před dvěma lety porazil Prestonský McCulloch Dotta 10-9 v prvním kole.

Jednou z nejneobvyklejších dvojic, která vzešla z losování, které bylo zveřejněno v programu televize BBC Breakfast dnes ráno, jsou dva nejznámější komentátoři BBC Sport.

Veterán Steve Davis a John Parrott, sedm světových titulů a 53 let profesionální kariéry, se střetnou v zápase kdo z koho. Je to jejich první soutěžní střetnutí od Irish Masters 2000 a opakování finále z Crucible z roku 1989.

Světová jednička Stephen Hendry se střetne s Davidem Gilbertem, který je na žebříčku o 65 míst pod ním, zatímco loňský finalista Peter Ebdon bude hrát s finalistou z roku 1995 Nigelem Bondem. Shaun Murphy, Mistr světa 2005, bude hrát se 17tiletým Juddem Trumpem, který se stal 3. nejmladším hráčem, který bude hrát v Crucible po Hendrym a O’Sullivanovi.

Australan Neil Robertson, jediný hráč, který v této sezóně získal 2 bodované tituly, bude hrát s finalistou z Malta Cupu Ryanem Dayem. Ken Doherty, šampion z 1997 z Dublinu, hraje s debutantem z Belfastu Markem Allenem.

Celkem je tu 5 debutantů – nejvíce od roku 1999.

Celý rozpis je zde:
Graeme Dott v Ian McCulloch
Anthony Hamilton v Marco Fu
Stephen Maguire v Joe Perry
Mark Williams v Joe Swail
John Higgins v Michael Holt
Barry Hawkins v Fergal O'Brien
Neil Robertson v Ryan Day
Ronnie O'Sullivan v Ding Junhui
Ken Doherty v Mark Allen
Matthew Stevens v Joe Delaney
Steve Davis v John Parrott
Shaun Murphy v Judd Trump
Peter Ebdon v Nigel Bond
Stephen Lee v Mark Selby
Ali Carter v Andy Hicks
Stephen Hendry v David Gilbert

888.com World Snooker Championship se koná od 21. dubna do 7. května v Sheffieldském Crucible Theatre.

888.com, světová jednička online kasín a pokerových heren, má pětiletou multimiliónovou smlouvu s World Snooker na Mistrovství světa – nyní známé jako 888.com World Snooker Championship.

Pavouk kvalifikace

Formát zápasů

28. ledna 2007
www.worldsnooker.com

Níže najdete rozpis zápasů závěrečné části kvalifikace na 888.com World Snooker Championship.

Všechny zápasy začínají v 11,00 a v první části se hraje 9 framů. Druhá session bude začínat v 17,00 a bude se hrát až do konce.

Pondělí, 12. března
Ian McCulloch x Dominic Dale - 10-4
Robert Milkins x Mark Allen - 4-10
David Gray x John Parrott - 7-10
Mark Selby x Ricky Walden - 10-6

Úterý, 13. března
Alan McManus x Joe Delaney - 9-10
Joe Swail x Dave Harold - 10-9
Nigel Bond x Jamie Burnett - 10-6
Ryan Day x Marcus Campbell - 10-5

Středa 14. března
Stuart Bingham x Fergal O'Brien - 5-10
Andy Hicks x Rory McLeod - 10-4
Marco Fu x Michael Judge - 10-9
Ding Junhui x Mark Davis - 10-6

Čtvrtek, 15. března
Mark King x David Gilbert - 6-10
Michael Holt x Adrian Gunnell - 10-7
James Wattana x Judd Trump - 5-10
Joe Perry x Drew Henry - 10-5

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422540
_1234.bmp