Snookerové rekordy

www.supersvet.cz/snooker

 

 

Rekordy týkající se věku hráčů:
 

Nejmladší vítězové turnajů:

World Championship

Stephen Hendry - 21 let 106 dní

1990 Embassy World Championship

Bodovaný turnaj světové serie

Ronnie O'Sullivan - 17 let 358 dní

1993 UK Championship

Jiný Profi turnaj

Ronnie O'Sullivan - 17 let 1 měsíc

1993 Nescafé Extra Challenge

World Amateur Championship

Ian Preece - 17 let 147 dní

1999 Port Moresby

Jiný šampionát

Michael White - 14 let 240 dní

IBSF World Grand Prix 2006

Nejmladší finalista bodovaného turnaje:

Bodovaný turnaj světové serie:

Ronnie O'Sullivan - 17 let 358 dní

1993 UK Championship

Nejmladší semifinalista bodovaného turnaje:

Bodovaný turnaj světové serie:

Paul Hunter - 17 let 111 dní

1996 Regal Welsh Open

Nejmladší hráč s maximálním breakem:

Profi turnaj:

Judd Trump - 14 let 206 dní

13. duben 2004

Nejstarší vítězové:

Bodovaný turnaj světové serie

Ray Reardon - 50 let 14 dní

1982 Professional Players Tournament

World Championship

Ray Reardon - 45 let 203 dní

1978 Embassy World Championship

Jiný Profi turnaj

Joe Davis - 55 let

1955/56 News of the World Tournament

Nejstarší finalisté:

Bodovaný turnaj světové serie

Rex Williams - 53 let 98 dní

1986 Rothmans Grand Prix

World Championship

Fred Davis - 53 let

1966 World Championship

Jiný Profi turnaj

John Dunning - 56 let 320 dní

1984 Organs International Masters

Nejstarší hráč v turnaji:

Profi turnaj

Fred Davis - 70 let 8 měsíců

World Championship 1984

Největší věkový rozdíl mezi finalisty:

Bodovaný turnaj světové serie

29 let 222 dní.
Steve Davis (48 let 118 dní) a Ding Junhui (18 let 261 dní)

2005 Travis Perkins UK Championship

Jiný Profi turnaj

30 let 126 dní
John Dunning (56 let 320 dní) a Steve Davis (26 let 194 dní)

1984 Yamaha Organs International Masters


Rekordy a breaky:
 

Nejvíce stovkových breaků v jednom turnaji:

Profi turnaj

16 - Stephen Hendry

2002 Embassy World Championship

Nejvíce stovkových breaků v jedné sezoně::

Profi turnaj

53 - Stephen Hendry

Sezona 1994/1995

Nejvíce stovkových breaků v jednom zápase:

Profi turnaj

7 - Stephen Hendry

1994 Royal Liver UK Championship

Bodovaný turnaj Best of 9

4 - Peter Ebdon vs. Alan McManus
4 - Tom Ford vs. Gary Wilson
4 - Stephen Hendry vs. Neil Robertson

European Open kvalifikace 1992
Welsh Open kvalifikace 2005
Malta Cup 2006

Nebodovaný turnaj Best of 9

4 - James Reynolds vs. Jamie Burnett
4 - Ronnie O'Sullivan vs. Steve Davis

Benson & Hedges Championship 2000
Betfred Premier League 2005 

Nejvíce stovkových breaků v řadě v jednom zápase:

Profi turnaj

4 - John Higgins: 103,104,138,128 vs. Ronnie O'Sullivan

Grand Prix finále 2005

Nejvíce stovkových breaků v řadě:

Profi turnaj

5 - Stephen Maguire
Poslední 3 framy ve čtvrtfinále a první 2 framy v semifinále

2004 British Open

Nejvíce stovkových breaků v řadě v jednom zápase od obou hráčů:

Profi turnaj

5 - Ronnie O'Sullivan (3) vs. Stephen Hendry (2)

British Open finále 2003

Nejvyšší break:

Profi turnaj

148: Jamie Burnett (s jedním free ballem) vs. Leo Fernandez

2004 UK Championship kvalifikace


Rychlostní rekordy:

Nejrychlejší stovkový break:

Bodovaný turnaj světové serie

3 minuty 31 sekund - Tony Drago vs. John Higgins

1996 Royal Liver UK Championship

Nejrychlejší 147ka:

Profi turnaj

5 minut 20 sekund - Ronnie O'Sullivan vs. Mick Price

1997 Embassy World Championship

Nejrychlejší frame:

Bodovaný turnaj světové serie

3 minuty - Tony Drago vs. Danny Fowler

1988 Fidelity Unit Trusts International

Nejrychlejší zápas:

Best of 8

46 minut; Ronnie O'Sullivan 5:3 John Higgins

1999 Riley Premier League

Best of 9 (neoficiální)

34 minut; Tony Drago 5:0 Sean Lanigan

1993 Strachan Challenge

Best of 9 (oficiální)

43 minut 36 sekund; Ronnie O'Sullivan 5:0 Jason Curtis

1992 Rothmans Grand Prix  kvalifikace

Best of 11

52 minut 47 sekund; Ronnie O'Sullivan 6:0 Dominic Dale

2006 Northern Ireland Trophy

Best of 17

81 minut; Tony Drago 9:0 Joe O'Boye

1990 Stormseal UK Championship

Best of 19

105 minut 32 sekund; Alan Burnett 10:1 Doug Mountjoy

1997 Embassy World Championship kvalifikace

Best of 25

167 minut 33 sekund; Ronnie O'Sullivan 13:4 Tony Drago

1996 Embassy World Championship

Nejdelší frame:

TV

74 minut 8 sekund; Graeme Dott vs. Peter Ebdon

2006 888.com World Championship finále

TV (dvojice)

76 minut; Bill Werbeniuk a Eddie Charlton vs. Les Dodd a Jim Bear

1985 Hofmeister World Doubles

Bodovaný turnaj světové serie (TV)

74 minut 8 sekund; Graeme Dott vs. Peter Ebdon

2006 888.com World Championship finále

Bodovaný turnaj světové serie (mimo TV)

92 minut 59 sekund; Cliff Thorburn vs. Stephen O'Connor

1994 Regal Welsh Open kvalifikace

Nejdelší čas bez potopení koule:

Profi turnaj

21 minut; Cliff Thorburn vs. Doug Mountjoy (hnědá koule)

1980 Embassy World Championship

Nejdelší zápas:

Best of 9

434 minut 12 sekund; Ian Williamson 5:4 Robbie Foldvari

1994 British Open kvalifikace

Best of 11

434 minut; Paul Tanner 6:5 Robbie Foldvari

1992 Royal Liver UK Championship

Best of 19

698 minut; Gary Wilkinson 10:9 Jason Ferguson

2000 Embassy World Championship kvalifikace

Best of 25

799 minut 40 sekund; Dennis Taylor 13:11 Terry Griffiths

1993 Embassy World Championship


Fauly a chyby:

Nejvíce "Fouls & Misses" v řadě:

Profi turnaj

12 - Mark King vs. Stephen Lee - rozh. John Newton
12 - Dave Harold vs. Ian McCulloch -rozh. Johan Oomen
12 - John Higgins vs. Mark King - rozh. Jan Verhaas

1997 Liverpool Victoria UK Championship
2002 Powerhouse UK Championship
2006 Royal London Watches Grand Prix


Body a rekordy:

Nejmenší počet bodů jednoho hráče v zápase:

Bodovaný turnaj světové serie (mimo TV)

8 - Graham Bradley vs. Paul Smith

1992 Regal Welsh Open kvalifikace

Bodovaný turnaj světové serie (TV)

11 - Mark King. vs. John Higgins

1997 Grand Prix

Nejmenší součet skore v jenom framu:

Bodovaný turnaj světové serie

50 - Graham Horne 34:16 Barry Mapstone

1996 British Open kvalifikace

Nejvyšší součet skore v jenom framu:

Bodovaný turnaj světové serie

185 - Sean Storey 93:92 Graham Cripsey

1992 Asian Open kvalifikace

Nejvyšší skore nahrané hráčem v jednom framu:

Bodovaný turnaj světové serie

167 - Dominic Dale (44 bodů za chyby soupeře) vs. Nigel Bond

1999 Embassy World Championship

Nejvíce bodů v řadě bez odpovědi soupeře:

Profi turnaj

494 - John Higgins vs. Ronnie O'Sullivan

2005 Grand Prix finále

Nebodovaný turnaj

487 - Stephen Hendry vs. Jimmy White

1996 Benson & Hedges Masters

World Championship

485 - John Higgins vs. Anthony Hamilton

2000 Embassy World Championship


Ostatní rekordy:

Nejvíce vítězství v řadě:

 Profi turnaj

38: Ronnie O'Sullivan

sezona 1992/93

Nejvíce bodovaných titulů v řadě:

 Profi turnaj

5: Stephen Hendry

1990 World Championship, Grand Prix, Asian Open, Dubai Classic a UK Championship

Nejpozdější konec zápasu:

 Profi turnaj

04:31 Joe Johnson vs. Peter Ebdon (zápas začal ve 12:08)

1996 International Open

Nejvíce vyhraných framů v řadě:

 Profi turnaj

13: Mark J. Williams vs. Quinten Hann

2003 Embassy World Championship

Nejvíce vítězství na jednom turnaji v kariéře:

World Championship

15: Joe Davis

Vyhrál všechny šampionáty od roku 1927 do roku 1946.

Jiný Profi turnaj

8: Steve Davis

Irish Masters. 1983,1984,1987,1988,1990,1991,1993,1994

Přehled nahraných maximálních breaků v historii snookeru

www.e-snooker.cz


Datum

Hráč

Soupeř

Událost

Dějiště

1

11. leden 1982

Steve Davis

John Spencer

Lada Classic (kvalifikace)

Civic Centre, Oldham

2

23. duben 1983

Cliff Thorburn

Terry Griffiths

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

3

28. leden 1984

Kirk Stevens

Jimmy White

Benson & Hedges Masters

Wembley Conference Centre,

4

17. listopad 1987

Willie Thorne

Tommy Murphy

Tennents UK Championship

Guild Hall, Preston

5

20. únor 1988

Tony Meo

Stephen Hendry

Rothmans Matchroom League

Winding Wheel Centre, Chesterfield

6

24. září 1988

Alain Robidoux

Jim Meadowcroft

European Open (kvalifikace)

Norbreck Castle Hotel, Blackpool

7

18. únor 1989

John Rea

Ian Black

Scottish Professional Champs

Marco's Leisure Centre, Edinburgh

8

8. březen 1989

Cliff Thorburn

Jimmy White

Matchroom League

Hawth Theatre, Crawley

9

16. leden 1991

James Wattana

Paul Dawkins

Mita World Masters

National Exhibition Centre, Birmingham

10

červen 1991

Peter Ebdon

Wayne Martin

Strachan Open (kvalifikace)

Jimmy White Snooker Lodge, Aldershot

11

únor 1992

James Wattana

Tony Drago

Pearl British Open

Derby Assembly Rooms

12

22. duben 1992

Jimmy White

Tony Drago

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

13

9. květen 1992

John Parrott

Tony Meo

Matchroom League

Jimmy White Snooker Lodge, Aldershot

14

24. květen 1992

Stephen Hendry

Willie Thorne

Matchroom League

Rhondda Sports Centre

15

listopad 1992

Peter Ebdon

Ken Doherty

Royal Liver UK Championship

Guild Hall, Preston

16

září 1994

David McDonnell

Nic Barrow

British Open (kvalifikace)

Norbreck Castle Hotel, Blackpool

17

27. duben 1995

Stephen Hendry

Jimmy White

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

18

25. listopad 1995

Stephen Hendry

Gary Wilkinson

Royal Liver UK Championship

Guild Hall, Preston

19

5. leden 1997

Stephen Hendry

Ronnie O'Sullivan

Liverpool Victoria Charity Challenge

ICC, Birmingham

20

21. duben 1997

Ronnie O'Sullivan

Mick Price

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

21

září 1997

James Wattana

Pang Wei Guo

Catch China International

Beijing

22

16. květen 1998

Stephen Hendry

Ken Doherty

Doc. Marten's Premier League

Diamond Centre, Irthlingborough

23

10. srpen 1998

Adrian Gunnell

Mario Wehrmann

Thailand Masters (kvalifikace)

Plymouth Pavilions

24

13. srpen 1998

Mehmet Husnu

Eddie Barker

China International (kvalifikace)

Plymouth Pavilions

25

13. leden 1999

Jason Prince

Ian Brumby

British Open (kvalifikace)

Hazel Grove Snooker Club, Stockport

26

29. leden 1999

Ronnie O'Sullivan

James Wattana

Regal Welsh Open

Cardiff International Arena

27

4. únor 1999

Stuart Bingham

Barry Hawkins

UK Tour Event No.3

Jesters Snooker Centre, Swindon

28

22. březen 1999

Nick Dyson

Adrian Gunnell

UK Tour Event No 4

Hazel Grove Snooker Club, Stockport

29

6 . duben 1999

Graeme Dott

David Roe

British Open

Plymouth Pavilions

30

19. září 1999

Stephen Hendry

Peter Ebdon

British Open (Finale)

Plymouth Pavilions

31

21. září 1999

Barry Pinches

Joe Johnson

Regal Welsh Open (kvalifikace)

Norbreck Castle Hotel, Blackpool

32

13. říjen 1999

Ronnie O'Sullivan

Graeme Dott

Grand Prix

Guild Hall, Preston

33

4. listopad 1999

Karl Burrows

Adrian Rosa

B & H Championship

Willie Thorne Snooker Centre, Malvern

34

22. listopad 1999

Stephen Hendry

Paul Wykes

Liverpool VictoriaUK Championship

Bournemouth International Centre

35

21. leden 2000

John Higgins

Dennis Taylor

Nations Cup (Skotsko vs. Irsko)

Hexagon, Reading

36

24. březen 2000

John Higgins

Jimmy White

Benson & Hedges Irish Masters

Goffs, Kill, Co. Kildare, Ireland

37

28. březen 2000

Stephen Maguire

Phaitoon Phonbun

Regal Scottish Open

Aberdeen Exhibition Centre

38

5. duben 2000

Ronnie O'Sullivan

Quinten Hann

Regal Scottish Open

Aberdeen Exhibition Centre

39

25. říjen 2000

Marco Fu

Ken Doherty

Regal Scottish Masters

Motherwell Civic Centre

40

7. listopad 2000

David McLellan

Steve Meakin

B & H Championship

Willie Thorne Snooker Centre, Malvern

41

19. listopad 2000

Nick Dyson

Rob Milkins

Liverpool VictoriaUK Championship

Bournemouth International Centre

42

25. únor 2001

Stephen Hendry

Mark J. Williams

Rothmans Malta Grand Prix

Mediterranean Conference Centre, Valetta

43

17. říjen 2001

Ronnie O'Sullivan

Drew Henry

LG Cup

Guild Hall, Preston

44

12. listopad 2001

Shaun Murphy

Adrian Rosa

B & H Championship

Towers Snooker Club, Mansfield

45

28. říjen 2002

Tony Drago

Stuart Bingham

B & H Championship

Towers Snooker Club, Mansfield

46

22. duben 2003

Ronnie O’Sullivan

Marco Fu

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

47

12. říjen 2003

John Higgins

Mark J. Williams

LG Cup (Finale)

Guild Hall, Preston

48

12. listopad 2003

John Higgins

Michael Judge

British Open

Brighton Centre

49

4. říjen 2004

John Higgins

Ricky Walden

Totesport Grand Prix

Guild Hall, Preston

50

17. listopad 2004

David Gray

Mark Selby

Travis Perkins UK Championship

Barbican, York

51

20 . duben 2005

Mark J. Williams

Robert Milkins

Embassy World Championship

Crucible Theatre, Sheffield

52

22. listopad 2005

Stuart Bingham

Marcus Campbell

Masters Qualifying Tournament

Pontin’s Prestatyn

53

14. březen 2006

Robert Milkins

Mark Selby

888.com World Championship (kvalifikace)

Pontins Prestatyn

54

23. říjen 2006

Jamie Cope

Michael Holt

Royal London Watches Grand Prix (skupiny)

Aberdeen Exhib. & Conf. Centre

 

 

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

397273
_1234.bmp