UK Championship 2006

O’Sullivan se nebude odvolávat

www.bbc.co.uk
4. července 2007

Ronnie O’Sullivan se nebude odvolávat proti rozhodnutí pokutovat ho téměř 21 tis. librami za jeho odchod z Maplin UK Championship v minulé sezóně.

Dvojnásobný mistr světa dramaticky vzdal svůj čtvrtfinálový zápas proti Stephenu Henrymu v prosinci loňského roku, když prohrával 1-4.

WPBSA rozhodla na disciplinárním slyšení o odebrání 900 bodů a 4.050 liber odměny za tento turnaj, stejně jako o pokutě ve výši 11.750 liber.

Zároveň mu bylo uloženo zaplatit 5.000 liber za náklady na slyšení.

O’Sullivanova manažerská firma, 110sport, řekla, že je zklamána rozhodnutím disciplinární komise, ale nebude se proti rozhodnutí odvolávat.

Obhájce Leo Martin, který vystupoval v zájmu O’Sullivana řekl: „Poté, co jsem klientovi sdělil výsledek slyšení, řekl mi, abych se proti rozhodnutí neodvolával.“

„P. O’Sullivan se místo toho chce soustředit na přípravu pro nadcházející sezónu.“

O’Sullivan začne novou sezónu příští týden, kdy se zúčastní 110sport.com Euro-Asia Masters v Hong Kongu.

Komentáře k článku s názvem – Ronnie potrestán, konečně - 2. část

donniemunro
1.6.2007

DanielHilton, myslím, že jsi to ty, kdo je mimo. O’Sullivan se nikdy nemůže vyrovnat Hendrymu a nikdy ani nevyrovná, nemá ten temperament. Hendry je bez pochyby nejlepší a bez pochyby se vrátí a zase bude vyhrávat. O’Sullivan se zničí sám svým egem a špatným sportovním chováním a bude zapomenut. Sleduji snooker už 45 let a i když souhlasím s tím, že je talentovaný, je spíš cirkusovým typem hráče s jeho obouručnou hrou, je spousta dalších hráčů, které je radost sledovat, charakterní, skvělé osobnosti, skvělí přitahovači davů, a ... dobří sportovci. Pokuta není dost vysoká, okamžitý krátký zákaz startu by byl vhodnější.

donniemunro
1.6.2007

DanielHilton, myslím, že je čas jít spát.

Aggrolite
1.6.2007

DanielHilton, máš stejnou schopnosti diskutovat, jako dvouleté dítě.
Davis nemohl hrát ve své éře a vyhrávat tituly, proč je v top 16, 50tiletý, 17 let na vrcholu? Jistě všichni tito neuvěřitelní noví hráči by ho měli teď nahradit?
„Higgins byl fantastický, ale nikde poblíž Ronnieho. Je dechberoucí. Jsou okamžiky, kdy je neporazitelný, ale standard je tak vysoký, že hráči ho mohou dostat pod tlak a on dělá chyby.“
A já jsem si docela jistý, v jakém slova smyslu říká, že je Ronnie nejlepší. Lepší než Alex Higgins, který po většinu své kariéry pil a nahrál méně než 50 stovek na celých 15-16 let? Gratuluji. A ta třetí věta je asi nehloupější věc, jakou jsem kdy od Davise četl. Někdo hraje dobře a dostává tě do stresu, a tp způsobí, že někdo dělá chyby? Jsem v šoku. Jedna účast tě ještě nedělá nejlepším.
Oh a Ronnie říká, že Hendry byl nejlepší, což odsunuje stranou tvůj další argument.

moondan
1.6.2007

Daniel – konečné slovo od tvého hrdiny.
Hendry je dosud vůbec nejlepší snookerové hráč.
Tohle také řekl, když se ho ptali na 2 velikány, „Davis tě uškrtí, Hendry ti setne hlavu.“ Předpokládám, že Ronnie by nemohl dát vyšší vyznamenání.

brummie_joe
1.6.2007

to záleží na tom, jak to hodnotíme, Ronnie nikdy neporazí Hendryho rekord, jak říkáš, nemá ten temperament to dokázat. ale co se týče toho, dokázat udělat tu hru směšně snadnou, řekl bych (stejně jako mnoho současných hráčů/znalců), že Ronnie je lepší než Hendry. A taky říci, že Ronnie je cirkusák, který bude zapomenut , určitě není pravda. Dvakrát vyhrál mistrovství světa a nikdo, kdo tohle dokázal, nebude rychle zapomenut, nehledě na to, jestli naplnil očekávání nebo ne.

JeepNut
2.6.2007

Bez pochyb, Ronnie je nejtalentovanější hráč, který kdy vzal tágo do ruky a pohladil sukno. Statisticky budou Stephen Hendry a Steve Davis ještě dlouho na špici.

V současnosti je to o propagaci sportu a přitahování fanoušků po celém světě. Ronnie je jednička v tom lákání diváků, jestli není vůbec největší lákadlo v současné době.

Ano, je dobře, že byl potrestán, ale trvalo to příliš dlouho. 20 tis. je nic pro někoho jako je Ronnie, nebo nějakého jiného profesionála. Ale zákaz hry by byl špatný, když uvážíme jeho finanční přínos pro hru.

TRUSSMAN5
2.6.2007

Znevážil hru a dostal, co si zasloužil. Možná to zastaví někoho jiného, kdo by chtěl mít „osobní problémy“. Existuje kodex chování, který musí hráči dodržovat.
Sympatizuji s diváky, kteří si zaplatili za zápas a jestliže jsi do zadku lezoucí, patolízalský, úzkoprsý Ronnieho fanoušek, bude tvůj názor asi jiný.

Alec1980
2.6.2007

O’Sullivan je lepší hráč, než Hendry, Hendry je temperamentnější a proto má takové množství titulů. Není to známka toho, kdo je nadanější. Myslím, že to je názor, který lidé mají, O’Sullivan je nejnadanější hráč a s tím je těžké nesouhlasit.

„Není žádné pravidlo, že nesmíte vzdát hru. Můžete vzdát frame, tak proč ne 4?“

Jestli je hráč nemocen/zraněn v jakém koliv jiném sportu (např. tenis), může vzdát soutěž. O’Sullivan byl nemocný, tak vzdal zápas. Těžko znevážil hru, když uvážíme kolik lidí si to zapne, jen aby ho viděli.
Ať je Hendry jakkoli dobrý, kolik lidí sedí ve svých křeslech, když hraje?

sirmatchestickmen
2.6.2007

Jsem rád, že byl potrestán relativně tvrdě – i když mám dojem, že měli jít dál a sebrat mu prakticky všechny body a nechat ho kvalifikovat se po celý příští rok, ukázat opravdovou touhu hrát.
Spousta lidí pěje ovace na Ronnieho hru a všechno a když hraje dobře, tak je brilantní hráč, ale abych byl upřímný, vždycky čekám, až prohraje a do hry se dostanou normálnější slušní hráči. Není nejnadanější hráč snookeru, protože snooker je více o psychice, než cokoli jiného a to zřejmě není jeho nejsilnější stránka

Rockeding
2.6.2007

„Znevážil hru...“
Už to začíná být otravné, beru to podle toho, jak se fanoušek cítil, když to vzdal. A za sebe můžu říct, že to mě zajímalo nejméně. Jsem si jistý, že stejně tak fanoušci Hendryho. Všechny tyhle řeči o znevážení hry, jsou naprostý kraviny, v současnosti diváci milují trochu sporných situací a když už nic, tak tohle bylo pro hru dobré.

Rockeding
2.6.2007

„Není nejnadanější hráč snookeru, protože snooker je více o psychice, než cokoli jiného a to zřejmě není jeho nejsilnější stránka“ – další obrovská kravina. Ano, je to o psychice, ale když lidé mluví o talentu, mluví o jeho schopnosti odehrát strk s nejlepším dotykem a dostat se do perfektní pozice, schopnosti vidět strky, které ostatní vidět nemohou a díky tomu i schopnost budování výjimečných náběhů. Ne jestli dokáže porazit démony ve své hlavě.
Tohle forum se stává stále víc a víc otravné

StuartCVL
2.6.2007

Myslím, že je znepokojivé, že úředníci neviděli, že měl problém a připouští, že má problémy. Když máš tyhle problémy v práci, tvůj zaměstnavatel má povinnost se o tebe postarat a to měli udělat i oni. Chtěl bych je vidět pracovat s ním na těch problémech co má, aby nebylo hůř.

vertigo_timbo
2.6.2007

za sebe mohu říci, že se dívám na snooker jen kvůli té show, co dělá Ronnie

sirliverpoollegend
2.6.2007

špatné je, že porušil pravidla, udělal něco, co je naprasto neakceptovatelné a naštval tím hodně lidí!
Pokuta je tak velká proto, že si chtěli pojistit, aby se to nestalo znovu!

quintlayout
2.6.2007

každá hra má vlastní pravidla a kdokoli tu hru hraje, měl by být podle těch pravidel pokutován, v tom není Ronnie žádná výjimka .. pamatuji si, jak jsem ho viděl zakrývat si ručníkem hlavu (na Malta Cup) – to také nebylo příliš zdvořilé...

letos v crucible ukázal ukázal opravdovou duši a udělal na mě dobrý dojem – nicméně podle mého názoru ten postih přišel trochu pozdě (měl dostat pokutu hned po turnaji)

upřímně si myslím, že ta pokuta Ronnieho příliš neovlivní – myslím, že se o to nemůže starat méně a nepřikládá tomu vůbec žádnou pozornost ...

kdyby trochu zapracoval na své psychické stránce mohl by Ronnie být v budoucnu téměř neporazitelný. do toho Ronnie! Belgie tě miluje!

Alec1980
2.6.2007

„špatné je, že porušil pravidla“

NE NEPORUŠIL

welshsteve1976
2.6.2007

sirliverpoollegend – je mi líto, ale nemáš pravdu

Jak už bylo řečeno, nejsou psaná pravidla, že hráč nesmí vzdát zápas před jeho koncem. Proto nevím, jak WPBSA mohla uvalit tak velké penále. Vím, že existují nepsaná pravidla chování, ale ta nejsou právně závazná. Ronnie NEPORUŠIL žádná pravidla.
Myslím, že to je trochu tvrdé, specielně ztráta bodů. Peníze nejsou problém, těch má dost. WPBSA ho měla zkusit povzbudit. To co udělali ho jen donutí dříve se snookerem skončit.

Milujte ho nebo nenáviďte, pro snooker je přínosem.

frameandfortune
2.6.2007

Ten takzvaný trest je směšný. Ztráta bodů znamená, že si udrží své 5. místo a 20 tis. pokuty? Myslím, že to je stejné, jako by jakýkoliv pracující člověk dostal pokutu 10 liber. To není trest. Nemůžu pochopit, proč to nebylo vyřešeno dříve. Tenkrát jsem říkal, že by měl O’Sullivan dostat ban na zbytek sezóny. Číst některé obhajující zprávy je docela patetické. „Je přínosem pro hru“, „je všechno“, „je nejlepší“. Špatně, špatně, špatně. O’Sullivan ubližuje hře svými šprými, snižuje ji na úroveň fotbalu, což přispívá k tomu, že se stane nejvíce přeceňovaným hráčem v historii snookeru.
Nedávno proběhlo skvělé Mistrovství světa, kde měl O’Sullivan velmi malou roli. Kdyby tam nehrál, bylo by stejně zábavné. Je z 80% na konci své kariéry, takže pro ty co si myslí, že ho sport potřebuje, mám otázku, zda jsou opravdu snookeroví fandové a nebo jen hledači kontroverzních situací.

Rodney Walker vyřešil celou tuhle záležitost pateticky. Je to příliš málo, příliš pozdě. Je to jen symbolické gesto aby příliš O’Sullivana nenaštvali.

Budoucnost je světlá, budoucnost není O’Sullivan.

moondan
2.6.2007

Nic z toho nebylo pro Ronnieho překvapení.
Když obědval se Sirem Rodneym jeho trest už byl rozhodnutý. Souhlasil jet do Číny a udělat pár charitativních exhibicí, také souhlasil s tím, že se to už nestane a na oplátku oni mu nezakážou startovat a odloží jakýkoliv trest na konec sezóny.
Tady je seznam lidí, které zklamal
Všichni včetně jeho.
Žádné odvolání nebude, není takový blázen. Jasný???

higgy501
2.6.2007

Měli na něj dohlédnout! zatímco dnešní hráči jsou technicky skvělí, všichni mají osobnost jak mísu plesnivých cornflaků

AlexCricket
2.6.2007

Myslím, že co shledávám znepokojivé je zřetelný nedostatek sympatií pro ty, kteří se potýkají s psychickými problémy. Mám pocit, že jako soupeř bych raději, aby Ronnie uctivě potřásl mou rukou a vzdal, než aby zůstal a implodoval. Jestli hráči vydělávají spoustu peněz nebo ne, je stále otázka. Myslím, že pokuta je irelevantní, protože peníze opravdu nejsou problém. Myslím, že o ztrátu bodů nejde. Úředníci by měli podpořit hráče, který nějak strádá.
Jsem fanda kriketu a cítím Ronnieho jako Marca Trescothise, kterému bylo řečeno, ať se dá dohromady a jak je šťastný, že jeho práce je sport. Myslím, že je čas kdy i když fanoušci nechtějí sympatizovat, ti ve vedení by měli.

Aggrolite
2.6.2007

Není o tolik talentovanější, než Hendry, jen rychlejší. Oba si strk určí rychle, jen Hendry má pomalejší hru. Co se týče budování breaků, jsou tito dva stejně skvělí.

SeeDubya
2.6.2007

Když cítil, že nemá šanci vyhrát, tak proč nevzdat? Nejsou fanoušci „připraveni o zábavu“ pokaždé, když hráč vzdá frame? Jako ve spoustě sportu, snooker je veden starými nelidy, kteří nemají pro hru pochopení.

nowikonik
2.6.2007

Nevidím problém, pro mě to vypadá jako rezignace ... pokuta a ztráta bodů je trochu krutá, doufám, že ho to popožene, aby znovu šampionát vyhrál...

DanielHilton
2.6.2007

Aggrolite jsi mimo. Hrát rychleji znamená být šikovnější. To samé je v šachách, čím rychleji myslíš, tím jsi lepší.
Jako tolik lidí jsi nepochopil, že tato hra je celá o psychice. Proč nezapojíš mozek?

N_castle07
2.6.2007

víš, Ronnie není jediný hráč top 16, který trpí depresí, nebo ztratil rodiče nebo má psychické problémy a nebo je zdeptaný svou současnou formou...

Alex0paul
2.6.2007

DanielHilton, když si přečteš Aggrolitův komentář znovu, říká, že oba určí strk rychle, ale Hendry má pomalejší hru. Sázím na to, že jsi jeden z těch lidí, co si myslí, že Graeme Dott a Peter Ebdon jsou „únavní“.

Mullwarp
2.6.2007

Spousta toho bylo napsáno už když se to stalo a pak během jara a samozřejmě teď znova.
Možná to můžeme shrnout:
1) Pravidla snookeru nepokrývají situaci, kdy hráč vzdá celý zápas.
2) WPBSA má nicméně právo očekávat, že hráč se bude chovat podle určitých pravidel. Organizují a získávají sponzory pro turnaje. Hráči mají kontrakty s oranizátory.
3) Hráči se musí chovat tak, aby nepoškozovali organizaci nebo jejich zájmy. To platí když hrají na turnajích, ale také v jejich běžném životě.
4) Organizace má právo na disciplinární postih. Posledním trestem je vyřazení z profesionálního okruhu.
5) Vzdát zápas v začátku je bez pochyb v nesouladu s body uvedenými výše.
6) Ronnie neuvedl – alespoň ne veřejně – důvod ke svému chování. Nezmínil svůj rozpůlený stav jako důvod ke svému odchodu.
7) Disciplinární postih přišel dost pozdě. Na jednu stranu můžete uvést, že Sir Rodney držel Ronniemu pistoli u hlavy během zbytku sezóny.
8) Pokuta jsou ovšem pro O’Sullivana drobné, ale je dost tvrdá ve srovnání se škodou podle práva. Nicméně může mít jiný dopad na ostatní hráče. A jaká byla jiná možnost: dát mu pokutu 200 000?
9) Odebrání bodů je divné. 900 bodů je rozdíl mezi porážkou ve 3. kole a porážkou ve čtvrtfinále. Takže vzdání zápasu je to samé, co prohrát předchozí kolo? Tahle technická kalkulace má trochu smysl. Ať už to měl být trest nebo ne. A jako trest je 900 bodů příliš málo. Předpkládám, že mu mělo být odebráno všech 3750 bodů, které na turnaji získal.

Jestliže jste dočetli až sem, chtěl bych dodat, že jsem změnil svůj pohle na tu věc během posledních týdnů. Ale stále bych se stavěl proti hloupým útokům na Ronnieho jako osobu nebo stupidních argumentů týkajících se toho, kdo je nadanější .... bla bla Hendry ... bla bla psychický stav ... bla bla největší ...

Kriss_boy
2.6.2007

SeeDubay „Když měl pocit, že nemůže vyhrát, proč by nemohl vzdát?“

Protože je to naprosto nesportovní. Měl by fotbalový tým prostě odejít z hřiště, když prohrávají 4-0 5 minut před koncem? Ne.

Hráči mají morální povinnost uspokojit fanoušky, který zaplatily slušné peníze za zápas. Vzdát, když byl stav pouze 1-4 je dětinské a neuctivé.
Ta pokuta je pro něj kapesné. 20 tis je pro Ronnieho to samé, jako pro tebe pokuta 30 liber za parkování na dvojité žluté. Je to nepříjemné, ale těžko to položí tvůj účet.

TRUSSMAN5
2.6.2007

Krissboy, dobře řečeno, chlape, jen proto, že lidé O’Sullivana kritizují, ho nepřestaneme mít rádi. Musel být potrestán, protože kdyby každý odešel, když začne prohrávat, kdo by se na to díval. Snooker je obchod, bez diváků by nebyla atmosféra a peníze. Což by vedlo k žádné televizi a sponzorům. Ti úzkoprsí О’Sullivanovi fanoušci nemohou nevidet, že měl špatné období. Hendry možná není tak talentovaný, ale má víc odvahy a odhodlání a to je důvod, proč je lepší než O’Sullivan. Talent a potenciál může být vyhozen bez mentální pevnosti.

moondan
2.6.2007

DanielHilton
Cílem každého profesionále je vyhrát tolik, kolik lze. Hendry věděl, že konec hry je výhra a přizpůsobil se hře. Pokud se týká toho, že Aggrolite má zapojit mozek, dělá to v každém postu a mnohem vyváženěji a znalečtěji, než bys našel na tomto foru.

Rockeding
2.6.2007

„Ten takzvaný trest je směšný. Ztráta bodů znamená, že si udrží své 5. místo a 20 tis. pokuty? Myslím, že to je stejné, jako by jakýkoliv pracující člověk dostal pokutu 10 liber. To není trest. Nemůžu pochopit, proč to nebylo vyřešeno dříve. Tenkrát jsem říkal, že by měl O’Sullivan dostat ban na zbytek sezóny. Číst některé obhajující zprávy je docela patetické. „Je přínosem pro hru“, „je všechno“, „je nejlepší“. Špatně, špatně, špatně. O’Sullivan ubližuje hře svými šprými, snižuje ji na úroveň fotbalu, což přispívá k tomu, že se stane nejvíce přeceňovaným hráčem v historii snookeru.
Nedávno proběhlo skvělé Mistrovství světa, kde měl O’Sullivan velmi malou roli. Kdyby tam nehrál, bylo by stejně zábavné. Je z 80% na konci své kariéry, takže pro ty co si myslí, že ho sport potřebuje, mám otázku, zda jsou opravdu snookeroví fandové a nebo jen hledači kontroverzních situací.

Rodney Walker vyřešil celou tuhle záležitost pateticky. Je to příliš málo, příliš pozdě. Je to jen symbolické gesto aby příliš O’Sullivana nenaštvali.

Budoucnost je světlá, budoucnost není O’Sullivan.“

Frameandfortune, četl jsem už dost tvých postů, ale nikdy jsem tě neslyšel říkat tolik kravin!

O’Sullivan neubližuje hře, dělá pro ni všechno, neříkám, že je větší, ale znamená pro ten sport hodně, jestli nesouhlasíš, nesouhlasíš se všemi ostatními hráči a znalci, kteří říkají to samé.

O’Sullivan hrál slušnou část letošního mistrovství, protože měl nejtěžší los, takže všechny zraky byly upřeny na něj a přejít přes 2 nejslibnější hráče šampionátu bylo pozoruhodné.

Není nijak přeceňován, říci tohle je čistá ignorace jeho schopností.

A nakonec, Rodney Walker nestanovil trest, byla to jiná komise. Neměl nad tím žádnou kontrolu, tak jako hra má pravidla a postupy.

Ano Ronnie měl být potrestaný, ale ne teď po takové době, to je patetické.

Nerýpu do tebe, protože tvoje posty jsou téměř vždy velmi příspívající a konstruktivní, ale tentokrát jsi mimo.

donniemunro
2.6.2007

„O’Sullivan hrál slušnou část letošního mistrovství, protože měl nejtěžší los, takže všechny zraky byly upřeny na něj a přejít přes 2 nejslibnější hráče šampionátu bylo pozoruhodné.“

Také znovu znevážil tuto ušlechtilou hru tím, že prohlásil, že World Snooker falšoval rozlosování. Takový kecy jenom ukazjí, jak se snaží dostat tu hru na svou úroveň. Jak můžeš napsat komentář jako tento, když se ta citace tak vymyká.

Rockeding
2.6.2007

„Také znovu znevážil tuto ušlechtilou hru tím, že prohlásil, že World Snooker falšoval rozlosování. Takový kecy jenom ukazjí, jak se snaží dostat tu hru na svou úroveň. Jak můžeš napsat komentář jako tento, když se ta citace tak vymyká.“

Někteří lidé jsou opravdu neuvěřitelní, o tomhle už se mluvilo, chlape, bylo to vytrženo z kontextu, řekl, že mu nevadí to rozlosování, vše to bylo řečeno v náznacích.

Když už mluvíme o neúctě, přivedu tvou pozornost na Graeme Dotta, který v zásadě řekl, že Ian McCulloch nebyl ten nejtvrdší los a prohra s ním mu zničila perfektní sezónu. A že měl vyhrát, protože McCulloch je vlastně sračka!

Serou mě lidi, kteří hledají jakýkoliv důvod, jak pošpinit hráče jako je Ronnie

gavingrape
2.6.2007

24 hodin po tom slyšení jsem usoudil, že trest pro O’Sullivana byl hlavně o varování ostatních hráčů, kteří by mohli uvažovat o vzdání zápasu v budoucnu a o tom, aby O’Sullivan litoval toho svého odpoledního rozhodnutí.

20 tis liber asi nezpůsobí O’Sullivanovi žádné trable a ztráta 900 bodů ho asi nijak nepřibrzdí v žebříčku až ho na konci příští sezóny přepočítají, ale takový trest určitě hraje roli v mysli každého hráče, který vydělává mnohem méně peněz z hraní hry a který považuje 900 bodů za významnou porci doměn za 2 sezónní práci.

Mám pocit, že WSA měla konat po tom incidentu, ale jim to trvalo 5 a půl měsíce.

Rockeding
2.6.2007

Myslím, že máš pravdu Gavingrape, myslím, že z něj chtěli udělat příklad a varovat ostatní hráče.
Už jsem to řekl a řeknu to znova, trest přišel příliš pozdě a neměl se nikdy stát. Trest je myslím ve prospěch hry, aby mohli říci – neprojde jim všechno, takže je to spíš prohlášení pro tisk a jak jsi správně řekl, pro ostatní hráče, kteří by chtěli něco podobného udělat v budoucnu.

donniemunro
2.6.2007

„Někteří lidé jsou opravdu neuvěřitelní, o tomhle už se mluvilo, chlape, bylo to vytrženo z kontextu, řekl, že mu nevadí to rozlosování, vše to bylo řečeno v náznacích.“

O ano, slavný Ronnieho ústupek, jako když řekl, že posílá Hendryho zpět do jeho mizerného života ve Skotsku.

Podívej, O’Sullivan dělá ze svého špatného uvažování titulky , zatímco většina ostatních hráčů mluví u stolu, tiše se soustředí na svou hru a baví lidi. Chuligáni, kteří čtou The Sun a Daily Star budou vždy podporovat Ronnieho, protože žijí z kontroverzí a hltají titulky. Z dlouhodobého hlediska hráči jako Hendry, Dott a Higgins pošlou tohoto smutného malého muže zpět do jeho osamělého domova a temných myšlenek.

Rockeding
2.6.2007

Hendry byl v minulosti O’Sullivanem rozdrcen a na oplátku zase rozdrtil jeho. Dott se nemůže rovnat, Higgins ano, ale oba se vzájemně respektují a myslím si, že Higgins bude trochu lepší, protože statisticky O’Sullivan je lepší hráč, což je dáno tím, že pocházejí ze stejné éry a nahrál víc stovek, víc maximálních náběhů a vyhrál více titulů.
Ty prostě jen nemáš O’Sullivana rád, fajn, ale neignoruj jeho génia, protože on génius je, Hendry byl lepší a má mnohem lepší výčet trofejí, byl génius, ale už není, O’Sullivan stále je, než začne vypadávat v prvních kolech a bude ho porážet kdokoliv.

Alex0paul
2.6.2007

Proč nemůžeš srovnávat s Dottem? Pamatuji si, jak smáznul O’Sullivana 5-0 na Maltě, 17-11 včetně 9 framové vítězné jízdy a hry v úvodní části finále 2004. Jinde, než ve zbytku tohoto tápasu obvykle O’Sullivan pěkně vyhořel proti 2. nejlepšímu hráči světa.

Rockeding
2.6.2007

Nemůžeš ho srovnávat, protože jeho výčet vítězství se nemůže rovnat O’Sullivanovu. Oba tváří v tvář a v určitém bodu kariéry. O’Sullivan je nejlepší hráč své éry/generace. Těsně následovaný Higginsem a Williamsem.

gavingrape
2.6.2007

Hej, nejsem O’Sullivanův fanoušek, ale tvrdit, že Graeme Dott je nejlepší hráč nebo dokonce ho rovnat na O’Sullivanovu úroveň je směšné.

Dott možná vyhrál prvních 5 framů ve finále MS 2004, ale nezískal z toho nic, než ještě 3 další framy.

Dott vstoupil do hry ve velmi dobré formě, ale prohrál 18-8, co ti to říká?

„Kanár“ na Maltě ukazuje, že Dott není hráč, kterého můžeš porazit bez patřičného úsilí a je zřejmé, že O’Sullivan nebere zámořské akce stejně vážně jako ty, co se konají v UK.

Jestli se Dott a O’Sullivan setkají oba na vrcholech své formy, Dott nemá šanci. Dříve to tak bylo s Hendrym. Higgins je asi jediný hráč současnosti, který dokáže O’Sullivanovi konkurovat. A dávám důraz an to „asi“.

Rockeding
2.6.2007

A tohle je od někoho, kdo není jeho fanoušek. Přijměte fakta, kluci!

Alex0paul
2.6.2007

Gavingrape mám dojem, že jsi neviděl semifinále China Open, kde Dottův útočný styl absolutně zastínil O’Sullivana a pohodlně vyhrál 6-2.

gavingrape
2.6.2007

Jak už jsem řekl, porazit O’Sullivana za hranicemi je snazší, než když hraje v Británii.
Je špatné, že se tam nesnaží stejně, protože v současnosti je tak málo turnajů, že se počítá každý bod.
Dottova největší kvalita je bojovnot, přístup – nikdy se nevzdávat. Jako Peter Ebdon.
Zjistil jsem, že postrádá tu žhavost, kterou O’Sullivan má a proto jsem se rozhodl, že je méně významný hráč.
Nejhezčí věc, kterou mohu o Dottovi řici je, že už předvedl většinu svých schopností. Nejsem si jistý, že to samé udělal a nebo kdy udělá O’Sullivan.

donniemunro
2.6.2007

„A tohle je od někoho, kdo není jeho fanoušek. Přijměte fakta, kluci!“

Tvůj slepý obdiv k O’Sullivanovi je úžasný, ale nesprávně umístěný a bláhový.

Má talent, ale neumí ho využít. V letech, které přijdou bude vymazán, protože nemá standard ostatních hráčů jeho generace. Možná má schopnost být nejlepší, ale neukazuje to na udržení si formy. Hodně štěstí při pokusu přesvědčit ostatní, ale on vždy bude na útěku.

Komentáře k článku s názvem – Ronnie potrestán, konečně - 1. část

gavingrape
1.6.2007

OK, než se rozhodnu, jestli je to příliš tvrdé nebo příliš mírné potřebuji vědět, jakou škodu nadělá 900 bodů na jeho umístění v žebříčku

20 000 liber pokuty mu neudělá žádné zvláštní starosti, ale stále jsem překvapen, že mu napařili tolik, ledaže by to bylo tolik, co dostal za to, že se dostal to čtvrtfinále, pak by to bylo rozumné

Aggrolite
1.6.2007

podle mého názoru by to měly být peníze a body, které vyhrál na UK plus náklady na slyšení, což vypadá docela dost, myslím (vyšší pokuta Ronniemu stejně nijak nevadí).

N_castle07
1.6.2007

jsem rád, že už tu kauzu ukončili, spousta fanoušků bude teď ráda, že ho nenechali padnout. Nicméně si myslím, že se to nedá nazvat trestem pro Ronnieho. Ve skutečnosti se tomu spíš zaměje.

oneball2
1.6.2007

Jestli dobře počítám, tak 900 bodů znamená, že spadne z 5 místa na 6. (pod Ebdona) a myslím, že to znamená, že klesne na spodní polovinu pavouka pro mistrovství příštího roku a nebude muset čelit Marku Williamsovi ve 2. kole. Hurááá!

Nezajímá mě pokuta, jsem rád, že všechna velká jména nejsou nacpaná ve stejné polovině MS příštího roku.

.....vlastně ne, je to kravina, přepočítal jsem se. 900 bodů znamená, že si udrží své místo, 1000 bodů by znamenalo, že spadne o jedno místo.

ABSOLUTNĚ NEFÉR!!!

N_castle07
1.6.2007

V podstatě odešel uprostřed zápasu s Stephenem Hendrym, nechal fanoušky bez odpolední části. Pak z toho vinil depresi (znovu) a vyhýbal se tiskovkám.

oneball2
1.6.2007

Měl přijít o všechny body z turnaje, který opustil

Alec1980
1.6.2007

Ale když můžeš vzdát frame, proč ne 4?
Je špatné vzdát frame, když ho stále ještě můžeš vyhrát (jako Tony Drago před pár lety)?
Technicky vzato je to stejné. Rozumím rozhořčení diváků, ale mohl mít svůj odchod založený na tomto aspektu.

gavingrape
1.6.2007

Myslel jsem, že 900 bodů je něco navíc!
Vyhnuli se zbaběle tomu, aby mu vzali dost bodů na pád v žebříčku.
Měli mu sebrat všechny body za obě výhry v Yorku. To co udělali s těmi 900 body je docela fér, ale na druhou stranu se nemuseli obtěžovat problémy se slyšením.

moondan
1.6.2007

Při mistrovství jsem si pomyslel, že je zajímavé, že ho představovali jako „jednoho z nejtalentovanějších hráčů, jakou ta hra má“ a určitě s mnohem menšími fanfárami, než měl v minulých letech, myslím, že to ho zranilo víc, než nějaká pokuta nebo body.
Hendry znovu získal titul, který mu byl odebrán v roce 2003, a je nejlepším hráčem, jaký snooker má.
Tuhle facku Ronnie nezapomene.

PaddyLowson
1.6.2007

OK, souhlasím s pokutou, ale WSA disciplinární komise je hodně ovlivněna hráči. Myslím, že je tu šance, že s tím mají co do činění hráči a ta možnost, že kariéra jednoho z nich je v rukou jeho kolegu není fér – to znamená, že měli možnost ho znevýhodnit.
Pokuta byla dost.

anglogreco
1.6.2007

Je fajn vidět, že Asociace přišla s nějakým trestem, i když je to symbolické gesto, ale udělalo disciplinárníky šťasnými. 20 tis. liber je pro Ronnieho pár šupů, a 900 bodů je stejně bezvýznamných.

N_castle07
1.6.2007

Jaký dopad bude mít ztráta bodů???

geniusjae22
1.6.2007

Co se mě týče, tak kruté. Jestli chtějí kluci vzdát, tak proč nemohou? Musí boxeři pokračovat, i když toho už mají dost? Ne. Tak proč to nemůže být ve snookeru stejné.

pythonbyte
1.6.2007

„Měl přijít o všechny body z turnaje, který opustil“

To by byl adekvátní trest, jediný prospěch z těch 20 tis. pokuty by byl, kdyby šly na charitu namísto těm, kdo „řídí“ ten sport.

DanielHilton
1.6.2007

Proč by mu měli brát body? Když hraje dobře, dostane body, když nepostoupí, nedostane nic. Přestaňte být tak proti němu. Ten trest je ubohý a neměl se vůbec stát.
Ronnie byl vloni 2. nejlepším hráčem v bodech, takže jsem čekal, že bude znovu světová jednička dost brzy. Jsem unaven lidmi, kteří odepisují Ronniho, když má psychické problémy. Doufám, že se odvolá a vyhraje. A pro váš, Ronnieho odpůrce, prostě sklapněte.

kingkippax
1.6.2007

Nikdo není větší než hra, ať je to kdokoliv. Buď vzdej dřív, než turnaj začne, a nebo dojdi až do konce. Nějaká podrážděnost dává v pochybnost nejen tvou vlastní čest, ale důležitější je, že i čest tvého soupeře. Opravdu potřebujeme takové jako je O’Sullivan v této hře? Ne.

DanielHilton
1.6.2007

kingkippax jsi evidentně slepý nenávistí, když vidíš, jak je populární.
Hádám bychom měli pokutovat boxery, když vzdají? Neboj, odvolání bude úspěšné.

Lazlo_Sanders
1.6.2007

P. Hilton má pravdu: psychické záležitosti mohou lehce ovlivnit někoho ve fyzickém sportu, jen si představte dopad takových podmínek ne psychiku sportu.
Ronnie je také perfekcionista (výraz, který nemůžeme brát na lehkou váhu) a očekává tak, že bude vždy nejlepší. Když to nemůže dodat, pak je zděšen sám sebou a předvádí to jediným možným způsobem, jaký umí – možná chutí navrátit do soukromí svých myšlenek; víme jak jeho nechuť k TV rozhovorům ho už také několikrát stála pokutu.
Celkově si myslím, že Ronnie k tomu má co říct, ale někdy je exhibicionista.
Doufejme, že tahle záležitost bude vyjadněna před začátkem nové sezóny – lehce by mohl vyhrát jeden nebo dva tituly, než o něj nakonec přijdeme úplně.

braveChirsC
1.6.2007

Myslím, že je naprosto ohavné, co komise udělala. Neukázali žádné slitování s Ronniem O’Sullivanem, nakonec všichni máme nějaké problémy a nemůžeme fungovat pořád na 100%. Věřím, že Ronnie se omluvil všem a vysvětlil, proč cítil, že musí odejít. Jsem znechucen. Myslím, že to je velmi kruté a nefér rozhodnutí. Měli by hráče podpořit v době, když mají problémy, a ne je tvrdě trestat.

Stevie
1.6.2007

Souhlasím, že to není rozumné. Jak řekl jeho manažer, myslím, že ho měli trochu podpořit.

phumey
1.6.2007

Nemůžu pochopit ten trest, ve všech individuálních sportech je dnes soutěžící absolutně zodpovědný za svou účast (nebo neúčast). Všichni víme, že Ronnie je náchylnější ke špatným dnům a neobvyklým rozhodnutím a to je součást jeho skvělosti. Proč se do toho úředníci musí plést? Všichni lidé, kdo přišli, aby viděli Ronnieho znají jeho zranitelnost a počítám, že to je jeho přitažlivost. Proč musí někteří lidé být tak poctiví a trvat na nesmyslných pokutách. Nakonec si jsem jistý, že to pouze přispěje k jeho odvolání.

fistandantilus
1.6.2007

Myslím, že jestli něco, tak komise byla příliš mírná. Ronnieho záchvaty vzteku byly už příliš dlouho tolerovány. Tak má občas deprese a jeho rodina životní problémy, ha! Vítej v životě 99% dospělých. Jak dlouho si myslíš, by si lidé udrželi svou práci, kdyby prostě odešli, když by se ten den necítili a nesplnili by své závazky, protože by nebyli 100%ní?
Ronnie potřebuje dospět a zjistit, jak je vlastně šťastný, já vím skvělá auta, velké domy a pěkné oblečení nezajišťuje štěstí, ale mít finanční jistotu a žádné obavy o střechu nad hlavou na konci měsíce, musí dělat věci o moc jednodušší.

RupertLeBear
1.6.2007

Nemám žádné pochopení pro Ronnieho „špatné dny“. Když nehrajete dobře, zůstanete a vezmete porážku jako muž, neodejdete jako rozmazlené dítě.
Všechny ty řeči o psychických problémech a nemoci ze stresu jsou kraviny, co si já myslím.
Co ce týče pokuty, když ukáže tolik neúcty k turnaji, měla by mu být zákázana hra po celý další rok. Jinak organizátoři vypadají jako když podlézají celebritě.

Aggrolite
1.6.2007

„psychické záležitosti mohou lehce ovlivnit někoho ve fyzickém sportu, jen si představte dopad takových podmínek ne psychiku sportu“
Vybral si sportovní život a musí se vypořádat s důsledky, deprese nedeprese. Není o nic nešťastnější, než Chris Small (vlastně je mnohem šťastnější) nebo tenisoví hráči, kteří mají častá zranění nebo kdokoli, kdo má ve sportu problémy.
Prostě nemohu pochopit, proč nevzdal během přestávky, když měl tak velký problém, bylo to jen jeden frame předtím.
Také tvůj argument perfekcionismu je tak směšný, že to odporuje logice. Je to jako říci, že když je někdo perfekcionista ve škole, má právo prostě vzteky s tím praštit a odejít.

„a vysvětlil, proč cítil, že musí odejít.“

Nikdy jsem neslyšel konečný důvod, minimálně jeden, který by ospravedlňoval, proč to nevzdal dříve, než začal prohrávat.

Gregorich
1.6.2007

Když chtějí boxeři vzdát, nemohou se vrátit a znovu bojovat. Jestliže Ronnie chce mít špatný den a odejít, pak OK, ale nechoď na další soutěž – prostě jdi. Jestliže chce pokračovat ve hře, musí si uvědomit, že lidé ho považují za showmana a má zodpovědnost vůči všem svým fanouškům i když má špatný den, musí pokračovat. Nemůže vyhodit svůj dudlík z kočárku a očekávat, že lidé se o něj budou starat, musí vyrůst.

Industrial-Mut
1.6.2007

Ronnie O’Sullivan dokáže téměř sám zachránit snooker svými TV účastmi. Zacházelo se s ním jako s předškolákem, i když byl jasně v nějakém psychickém rozpoložení v té době, o které jde řeč. Byl potrestán více proto, aby byl atraktivnější pro reklamu?

moondan
1.6.2007

Vím, že co udělal Higgins v té akci s trknutím hlavou bylo horší a očekával zákaz na 5 zápasů a náklady 80 tisíc, což můžete ztrojnásobit na dnešní hodnotu, takže 20 tisíc je stěží tvrdé.
Jsem velký Ronnieho fanoušek, ale to co udělal byla urážka jeho profese.
Nezvládli se vypořádat s Higginsem patřičně tvrdě od samých začátků jeho vzpurnosti a to samé udělali s Ronniem.
Nejvíc tratí hráči sami, oba mohli vyhrát více nez 2 světové tituly, kdyby byli pod kontrolou od začátku jejich kariéry a přiměli by je k poslušnosti. Oboum bylo dovoleno věřit, že jsou větší než hra, i když jejich vlastní výsledky říkaly něco jiného.
Oba trpí psychickými problémy, o tom není pochyb, ale tyto záchvaty choroby se vždy objevují společně s problémy jejich hry, nikdy když to jde dobře. To je hodně chytrá nemoc.
Nevěřím, že Ronnie by měl tu drzost se odvolat.
Měl by se starat o svou hru a zkusit odůvodnit, proč ho někteří lidé prohlašují za nejlepšího, protože odtamtud je strašně dlouhá cesta.

DanielHilton
1.6.2007

moondan

Zcela evidentně nejsi Ronnieho velký fanoušek, nedělej si z nás srandu.
Faktem je, že bez Ronnieho – sbohem snookere. Někdo by měl převzít Jimmyho pochodeň a kdo to bude? Graeme Dott?
NE. Je to OK, Ronnie po návratu byl lepší než dřív, a je šampión Masters a Irish Masters.

dassland
1.6.2007

Souhlasím (ke své hrůze) s pokutou, ale body – to nemá žádný vliv na žebříček! Skutečnost, že vzdal znamenalo, že neměl šanci sbírat body na turnaji, takže určitě je to absolutně nefér!

jackane24
1.6.2007

odebrat body? proč? za odchod z arény? blbost

samasnookerfan
1.6.2007

Ronnie je hodně labílní, dal hodně tomuto sportu.
Jestliže chce vzdát, je to jeho výběr, snooker má štěstí, že o má na prvním místě a měl by být rád, že stále ještě hraje.

Ingerent
1.6.2007

jakákoliv pokuta co dostal není dost, protože nás trestá už roky a kašle na to. proč říkat, že to není fér

moondan
1.6.2007

daniel,
jsem velký fanoušek Ronnieho a jeho snookeru.
Vždycky bude v mém seznamu hned na druhém místě za Hendrym.
Vím, čeho je schopný, ale vidíme to všechno příliš zřídka a to je tragédie, to je můj soukromý názor, že kdyby se s Ronniem zacházelo pevněji, mohl by útočit na Hendryho pozici.
Je to jen soutěž a jste posuzováni podle toho, co vyhrajete, měl by to dělat lépe, určitě má talent, ale bohužel ne disciplínu. Celou Ronnieho situaci šlo zvládnout lépe už od samého začátku.

oneball2
1.6.2007

Myslím, že to řešili příliš pozdě a také věřím, že Ronnie se částečně očistil svým chováním k Dingovi ve Wembley. Ničí mě jen, že mu nesebrali 1000 bodů, protože pak by spadnul v žebříčku do druhé poloviny pavouka příštího roku, což jsem chtěl, protože stejně jako letos to vypadá, že i příští rok budou ti nejzábavnější hráči v horní polovině.

anfieldmafia
1.6.2007

Myslím, že trest je příliš mírný. Znevážil hru, byl neuctivý ke svému soupeři, fanouškům a hře samé. Peníze mu nic neudělají, je milionář. Myslel jsem alespoň zákaz na 3 turnaje a jestli se z toho vrátí s hlavou sklopenou, to by byl fér trest.

JJ_irl
1.6.2007

Co znamená 900 bodů na jeho postavení v žebříčku? Vypadá to dost krutě ... a proč trvalo tak dlouho přidělt trest?

DanielHilton
1.6.2007

V mém žebříčku není druhý za Hendrym, protože Hendry a Davis hráli v mnohem snazším období (což Davis připouští). Ron dohoní a porazí Hendryho rekord stovek a nikdo neporazí Ronnieho nejrychlejší 147. určitě ne Hendry. Ve skutečnosti většina profíků a znalců uznává Ronnieho jako nejlepšího hráče vůbec.

Promiň, ale moje závěrečné slovo je, Ronnie je nejlepší a jeho trest je smutný pro hru. co když řekne „OK chlapi, už se nevrátím“, pochybuju, že by se pak smáli.

sdavisbest
1.6.2007

Myslím, že měl dostat zákaz na jednu akci, pokutu 100 000 a odebrat mu body za celý jeden rok tak, jako to udělali Alexi Higginsovi. Ronnie si z toho už dlouho dělá legraci. Stále vyhrožuje, že toho nechá atd. když to nejde podle něho. Snooker je větší než jakákoliv osoba, jednou, až bude starý a šedivý, si možná vzpomene, kolik mohl vyhrát akcí. Pokuta byla příliš malá a odebraných bodů nebylo dost, měl dostat zákaz, pak by si rozmyslel vzdát uprostřed zápasu.

sdavisbest
1.6.2007

danielhilton mluvíš nesmysly o éře Davise a Hendryho, Davis byl skvělý v 80. letech, byl určitě lepší než Hendry v 90., ale zapomínáš, jak dobrý byl Davis na svém vrcholu, to je důvod proč v 50ti letech, který by měl být pasován na rytíře a ne Beckham, který nevyhrál nic, co by ho k tomu opravňovalo, je stále mezi top 16, je profesionálem už 30 let.

Lazlo_Sanders
1.6.2007

AGROLITE
To je fér a pravda. Je sportovec a měl by se chovat sportovně. Nicméně deprese je vážné onemocnění – netvrdím, že to byl ten Ronnieho démon – a tvrdím, že takovéhle věci mohou vést k takovýmto incidientům.
Sám za sebe neodpustím Ronniemu, co udělal minulý prosinec; ale určitě ho za to nikdy neodsoudím a nebo komukoliv jinému za něco takového.
váš, L. Sanders

park loyal
1.6.2007

to je nesmysl...
Ronnie O’Sullivan neudělal nic špatného, jestliže neexistuje pravidlo zakazující hráče vzdát zápas.
Neměl být vůbec pokutován .. nebo vůbec trestán, jestli neporušil žádná pravidla svým odchodem.

Lazlo_Sanders
1.6.2007

Jestli je tenhle trest příliš tvrdý nebo příliš jemný bylo už rozhodnuto na tom disciplinárním slyšení – to neznamená že by se neměl odvolat.
Ronnie je pro snooke to, co Johny Depp pro herectví – možná vždycky nevyhrává (turnaje/ceny), ale je vždycky zábava ho sledovat. To je zjištění, ke kterému velcí šéfové WS dospěli. Vědí, že mu nemůžou dát ban na žádný zápas, protože by na tu akci nikdo nepřišel. Proto mu dali tak velkou pokutu, aby udělali ostatním radost a nechali ho ztratit místo v příští sezóně aby přilákali náhodné fanoušky, každý vyhrává; kromě chudáka starého Ronnieho. Ale kdo ví; možná bude těžit ze špatné publicity (stejně jako sport) – necitujte mě.

moondan
1.6.2007

Daniel,
je snadné zapomenout, že Hendry vyhrál 5 mistrovství světa a v dalších dvou finále byl poražen, od té doby,co se Ronnie stal profesionálem, myslím že takové skutečnosti vrátily Hendrymu představení coby „největšího snookerového hráče, jakého hra má“ na mistrovství světa.
Myslím, že byli také šokováni, když Ronnie ve čtvrtfinále vyprodal jen 1900 sedadel z kapacity 4000, nebyla ani mlha ani silný déš´t a bylo to téměř v centru Londýna.
Když Ronnie zítra odejde, neovlivní to nijak sledovanost, asi jako vlnky na rybníku, nepadá to s Higginsem, ani s Jimmym a ani s Ronniem.

DanielHilton
1.6.2007

špatně moondan, konec diskuze. Jsi prostě totálně mimo.
Tituly nic neznamenají, statisticky se na ně nemůžeš spolehnout. 3 nejrychlejší 17 na jedné straně, můžeš říct, že ten kluk je nejrychlejší a nejpřesnější hráč, jaký zdvihnul tágo.
Virgo to říká, Davis to říká, Doherty to říká, Jimmy White to říká a já taky. Přijmi to.

LKeet6
1.6.2007

Jsem obrovský Ronnieho fanoušek, a všechny ty osobní útoky na něj po jeho odchodu, byly mimo. Nicméně udělal něco špatně a tak pokuta je docela fér.
Dokud něco podobného nezopakuje, mělo by to skončit.

DanielHilton
1.6.2007

Můj další příspěvek neodešel, tak ho opakuji. Je to ten, kde Davis říká, že věří, že by nevyhrál dneska turnaj a že Ronnie je nejlepší hráč, jaky kdy žil.
Nemůžeš tvrdit, že Davis nebo Hendry byli nejlepší, když oni sami říkají, že nejsou.

link na „10 otázek pro Steve Davise“
podívej se

oneball2
1.6.2007

ronnie je fotbalista

dooshkin
1.6.2007

Lidé se na něj chodí proto, kým je. Je vynikající, skvělý hráč!
Lidé, kteří sledují jeho hru a milují ho chápou, že v jedné minutě dokáže nahrát break 147 a následně minout 3 v řadě.
Když byl sám sebou rozčílen natolik, že chtěl odejít, OK! Je to hloupé, snooker je stěží nóbl pánský klub.
Je to lehce zábavná hra, a je o tolik lepšé, když ji hraje on. Neměli by pokutovat nebo trestat kluka, který má zřejmě osobní problémy a nezvládl ten den.
Copak FA pokutuje fotbalisty za to, že špatně hrají?

Rockeding
1.6.2007

Považuji se za dost velkého Ronnieho fanouška, mám s tím jen pár problémů:
1) Trest přišel příliš pozdě, je to vše zapomenuto a každý už se někam pohnul. Vyřizovat něco teď je nesmyslné, protože tohle všechno přináší negativní zprávy.
2) Odebrané body vypadají dost nesmyslně, i když souhlasím, že měl být potrestán dříve a myslím, že správný trest by byl odebrat všechny body, které získal během turnaje.

Neberte to špatně, jsem velký Ronnieho fanoušek, jak už jsem řekl, musí být potrestán, ne proto, že to říkají pravidla, ale kdyby nebyl, ten sport by vypadal trochu jako fraška dovolují jednomu hráči odejít z národní televize. Nicméně si opravdu myslím, že jestliže si hráč přeje vzdát v jakém koliv bodě, že je to jeho právo a řekl bych to o jakémkoliv hráči, který by to udělal ve stejné situaci.

PhilB1 33
1.6.2007

To, co O’Sullivan udělal, bylo špatné – to že to WSA trvalo tak dlouho je špatné – Ronnie neměl žádné oprávnění na to, co udělal, jak řekl jeden hráč, Paul Hunter hrál zatímco umíral na rakovinu – někdo to kritizoval (ve srovnání s tebou a mnou) pokuta 20 tis. by měla uklidnit jejich hlavy.

Prohlášení

Disciplinární slyšení, které mělo rozhodnout, zda p. Ronnie O’Sullivan, člen Asociace, porušil v prosinci pravidla Asociace svým chováním na Maplin UK Championship proběhlo ve čtvrtek, 31. května 2007 před disciplinární komisí WPBSA.

P. O’Sullivan byl slyšení přítomen.

Výbor shledal, že chování p. O’Sullivana znamenalo porušení disciplinárních pravidel Asociace.

Výbor přikázal odebrání p. O’Sullivanovi 900 bodů v žebříčku a 4.050 liber odměny za čtvrtfinálové kolo, o kterém šla řeč. Výbor navíc uložil pokutu 11.750 liber a nakázal p. O’Sullivanovi zaplatit 5.000 liber jako náklady na slyšení.

K této záležitosti už nebudou vydána žádná další prohlášení.

Prohlášení 110sport:
Manažerská firmy O’Sullivana, 110sport, řekla, že jsou velmi „zklamáni“ rozhodnutím disciplinární komise.

Právní zástupce Leo Martin, zastupující O’Sullivana a 110sport řekl: „Je nám líto výsledku slyšení u komise, které jsem jak já, tak hráč dali jak jistá prohlášení citlivé a osobní povahy, tak jim byly dány na vědomí potvrzující informace vztahující se k okolnostem té události a WPBSA sama měla po nějakou dobu zdravotní dokumentaci zaobírající se klientovým duševním stavem. Očekávali bych, že Asociace svého člena podpoří.“

P. Martin dodal: „V současnosti posuzujeme, jak tribunál dospěl k jejich rozodnutím a postihům, možná budeme uvažovat o odvolání.“

Ronnieho útěk

Simon Hattenstone
15. prosince 2006

Ježíš, Ronnie, co jsi to zase provedl? OK, měl jsi špatnou první session, prohrál si 4-0, ale tyhle věci se ve snookeru stávají. V další session jsi vyhrál prvním frame a vedl jsi v dalším, když jsi minul červenou a bylo to. 1-4 proti tvému největšímu soupeři, Stephenu Hendry, a ty mu potřeseš rukou a odejdeš. Ne z framu nebo ze session, ale z turnaje. Hodil jsi ručník a rozdodnutí je, že jsi prohrál 1-9.
Není divu, že komentátoři a Hendry byli zmatení. O pár hodin později měla Hazel Irvine problémy sečíst framy – připustila, že je stále popletená. Zmatený Hendry řekl, že nikdy nic podobného neviděl. Vysvětlil, že navštívil Ronnieho po zápase v jeho šatně. Ptal se ho, jestli je v pořádku a Ronnie mu jednoduše řekl, že už toho „měl dost“. Ježíš, Ronnie. Dobrá, mohl toho mít dost, ale zákazníci, kteří dali peníze za Maplin UK Championship v Yorku, miliony diváků a BBC určině ne. Rozzlobení fanoušci mailovali na BBC se slovy, že to byl skandál, bylo to nefér a že se cítí podvedeni. Není divu. Pár jich zůstalo věrných – říkali, že mají obavu o jeho stav mysli a přejí mu vše dobré. Bohužel, když Ronnie udělá něco neuváženého, hloupého nebo zoufalého, neovlivní to jen jeho budoucnost, ale i budoucnost hry.
Pro mnoho snookerových fanoušků JE Ronnie tahle hra; a jakmile je jednou pryč z turnaje, cítí, že není důvod to dál sledovat. I když vzdá jen jednu session v zápase, oprávněně cítí, že jsou okradeni.
A BBC? Můžete vidět zoufalství Hazel Irvine a Johna Parrotta na jejich tvářích, když mluví o dopadu jeho dobrovolného odchodu – nejjednodušší způsob, jak objasnit dopad je v číslech. Je to sport usilující o přežití – je stále méně a méně televizních turnajů, peněžní odměny stále klesají a nejsou tu ani trochu charismatičtí šampióni. Vlastně, je tu jen jeden – a ten permanentně hrozí obětováním této hry.
Není divu, že Irvine a Parrott z toho byli vedle. Nějaké další Ronnieho šaškárny a můžou být bez práce. Co se mě týče, řval jsem u televize vzteky a znepokojený – ale ne tak úplně s nedůvěrou.
Protože už jsem to viděl, nebo něco podobného, tolikrát předtím. Bylo tu loňské UK Championship proti Marku Kingovi, kdy většinu zápasu proseděl s ručníkem na tváři; případ, kdy vzdal frame, který vyhrával; případ, kdy řekl, že hra je otravná; případ, kdy oznámil, že končí a bude hrát pool v Americe, pokus stát se profesionálem v golfu, vést klidný život a řídit rodinné sex shopy.
Takže, co se Ronniemu honí hlavou?
Ano, je pravda, že je impulzivní a má nízký práh pocitu nudy. Je génius, který stále hledá výzvu v novinkách – ať už je to běh na 5 mil za 27 minut, snížení golfového handicapu a nebo hraní celého zápasu levou rukou. Když jsme dělali na jeho biografii, strávili jsme hodiny na zahradě a zkoušeli porazit náš společný kick-ups rekord. Neměl jsem jeho génia.
Ale to je jen část příběhu. Je tu také něco temnějšího, méně hmatatelného. Ronnie strávil většinu své dospělosti bojem s depresí. Můžeme spolu mluvit, i když není v pořádku. Neříká to samé, není na sebe pyšný; jeho pokožka je bledá; vypadá jako by týdny nespal; vypadá jako by chtěl utéct ze svého těla. Čtvrtek byl jedním z těch dnů. A poprvé propadl démonům a utekl.
Může být pár bolestnějších věcí, než být polapený v záři televizních kamer, kde každé drobné gesto může být zkoumáno miliony lidí – když chcete být zabalený v prostěradle, zavinutý v temnotě. Možná to nejpřekvapivější na tomto incidentu je, že se to stalo poprvé.
Samozřejmě, bude se mluvit o tom, co udělal s hrou, co hra dělá s ním, jestli to může udělat znovu. John Parrott řekl, že jestli O’Sullivana dělá ta hra nešťastným, měl by sbalit tágo a odejít. Ale já neznám nic co by ho dělalo šťastným nebo šťastnějším. Co se týče jeho schopnosti a formy, nic se nezměnilo – je to jen pár týdnů kdy nemilosrdně ve finále Premier League porazil Jimmy White 7-0.
Co se týče budoucnosti, jestli nějaká bude, doufejme, že bude výjimečná. Bude hodně záležet na lidech, zda odpustí sportovci, hrdinovi, který uteče od své zodpovědnosti. Ale Ronnie je zvláštní – zbožňovaný, uctívaný a stejně tak litovaný. Myslím, že mu tentokrát odpustí. Ale bylo by lepší, kdyby z toho nedělal zvyk.

Simon Hattenstone je spoluautorem biografie Ronnie O’Sullivana – Ronnie – vydané nakladatelstvím Orion.

ronnie pohreb.jpg

O’Sullivan: Moje bolest za Huntera

Od Andrew Dillon
19. prosince 2006
The Sun

Ronnie O’Sullivan vydal první vodítka ke svému opuštění UK Championshipu

Rocket Ronnie je stále hluboce zarmoucen smrtí svého kamaráda a soupeře Paula Huntera z 9. října tohoto roku.

O’Sullivan odstartoval kritiku a zmatek zároveň svým vzdáním čtvrtfinálového utkání se Stephenem Hendrym za stavu 1-4.

To vrhlo stín na celý turnaj, který vyhrál Peter Ebdon. Nepředvídatelný O’Sullivan označil celý incident za „špatný den“.

Ale také připouští, že se stále učí žít se ztrátou populárního Huntera, který zemřel na rakovinu 5 dní před svými 28. narozeninami.

31letý O’Sullivan řekl: „Paul mi nesmírně chybí. Je to taková škoda, jsem strašně smutný. Pořád na něj moc myslím.“

„Nebyl jen skvělý snookerový hráč – byl výjimečně dobrý.“

„Jako člověk nebyl nikdy pesimistický, byl pořád veselý a vše ho těšilo.“

„Paul si myslel, že je velmi šťastný člověk. Pro mě to dokazuje jeho úroveň.“

„Bylo fajn s ním vyrážet za zábavou, byl plný energie.“

„Byl jsem k němu přirozeně přitahovaný, i když sám jsem spíš pesimista.“

„Paul nebude nikdy zapomenut. Jeho osobnost je stále cítit.“

„Nebyl jsem jeho nejbližší přítel, tím byl Mathew Stevens, ale strávili jsme spolu trochu času, když jsem byli na turnajích a byli jsme zajedno v jakémkoliv směru. Hodně jsme se spolu nasmáli a udělali pár bláznivin.“

O’Sullivan se musí ospravedlnit

www.bbc.co.uk
Ronnie O’Sullivan bude muset čelit disciplinární komisi, jestliže nepředloží uspokojující vysvětlení svého odchodu z UK Championship.

Šéf World Snooker Sir Rodney Walker řekl, že by vedení mělo po hráči požadovat vysvětlení.
„Musíme si s ním promluvit a najít důvod, který k tomu měl,“ řekl Walker. „Pokusíme se zajistit vysvětlení.“
„Jestliže nebude existovat uspokojující vysvětlení, je nevyhnutelná nějaká forma trestu.“
O’Sullivan dramaticky vzdal ve čtvrtek svoje čtvrtfinále proti Stephenu Hendrymu.
Bývalý mistr světa vzdal zápas uprostřed framu, když se Skotem prohrával 1-4 a pak náhle opustil arénu.
„Bylo to nesmírně neuspokojivé,“ řekl Walker pro BBC Sport. „Ronnie je hvězda a někdo koho chceme ve sportu ukazovat.“
„Ale bohužel je tu nedostatek, se kterým věříme, že se musíme vypořádat.“
„Ronnie buď potřebuje pomoc a nebo nějaký typ poradenství, protože nemůže takhle náš sport shazovat.“
„Nemůžeme dovolit hráči, ani Ronnieho důležitosti, chovat se tak jak to udělal bez odpovědi na obvinění a podání vysvětlení svého chování.“
Walker řekl, že chápe, že O’Sullivan „nepoznával sám sebe“, jak bylo uvedeno v prohlášení jeho PR firmy v úterý navečer, ve kterém se omlouval Hendrymu a fanouškům, kteří si zaplatili, aby ho viděli hrát.
Walker dodat, že šéf disciplinární komise World Snooker by měl O’Sullivanovi poslat pozvání k vysvětlení situace s rozhodnutím o možném disciplinárním postihu uloženém v novém roce.
„Rozhodnutí by nemělo být ho potrestat, ale pomoci mu a poskytnout mu nějakou podporu,“ dodal Walker.
„Ale nemůže pokračovat v podobném chování bez nějakého typu trestu.“
Walker už dříve řekl pro program BBC Five Live’s Sportweek: „V určitou chvíli ti dojde trpělivost. Váhám, jestli jsme k takové chvíli nedospěli.“

Rozpis zápasů hlavní soutěže

Níže je uveden rozpis zápasů pro 2006 UK Championship v Barbican Centre v Yorku.

Čísla zápasů si můžete ověřit na odkazu viz výše. * označuje závěrečnou část zápasu.

Pondělí, 4. prosince
11,00
Zápasy:
1 – Liu Song x Ryan Day
2 – Barry Pinches x David Gray
3 – Rory McLeod x Stuart Bingham
4 – John Parrott x Mark Selby
5 – Adrian Gunnell x Mark King
15,30
Zápasy:
6 – Rod Lawler x Anthony Hamilton
7 – Michael Judge x Joe Perry
8 – Mike Dunn x James Wattana
9 – Robert Milkins x Dave Harold
10 – Marco Fu (odstoupil) x Gerard Greene
20,00
Zápasy:
1* - Liu Song x Ryan Day
2* – Barry Pinches x David Gray
3* – Rory McLeod x Stuart Bingham
4* – John Parrott x Mark Selby
5* – Adrian Gunnell x Mark King

Úterý, 5. prosince
11,00
Zápasy:
11 – Joe Swail x Joe Delaney
12 – Ian McCulloch x Ricky Walden
13 – Alan McManus x Marcus Campbell
14 – Andy Hicks x Jamie Burnett
15 – Nigel Bond x Robin Hull
15,30
Zápasy:
6* – Rod Lawler x Anthony Hamilton
7* – Michael Judge x Joe Perry
8* – Mike Dunn x James Wattana
9* – Robert Milkins x Dave Harold
10* – Marco Fu (odstoupil) x Gerard Greene
20,00
Zápasy:
11* - Joe Swail x Joe Delaney
12* - Ian McCulloch x Ricky Walden
13* - Alan McManus x Marcus Campbell
14* - Andy Hicks x Jamie Burnett
15* - Nigel Bond x Robin Hull

Středa, 6. prosince
11,00
Zápasy:
16 – Michael Holt x Scott MacKenzie
18 – Matthew Stevens x David Gray
19 – Allister Carter x Stuart Bingham
20 – Peter Ebdon x Mark Selby
23 – Barry Hawkins x Joe Perry
15,30
Zápasy:
22 – Stephen Lee x Rod Lawler
26 – Mark Williams x Gerard Greene
27 – Stephen Maguire x Joe Swail
28 – Ronnie O’Sullivan x Ricky Walden
30 – Steve Davis x Jamie Burnett
20,00
Zápasy:
16* - Michael Holt x Scott MacKenzie
18* - Matthew Stevens x David Gray
19* - Allister Carter x Stuart Bingham
20* - Peter Ebdon x Mark Selby
23* - Barry Hawkins x Joe Perry

Čtvrtek, 7. prosince
11,00
Zápasy:
21 – John Higgins x Mark King
29 – Shaun Murphy x Alan McManus
31 – Neil Robertson x Robin Hull
15,30
Zápasy:
22* - Stephen Lee x Rod Lawler
26* - Mark Williams x Gerard Greene
27* - Stephen Maguire x Joe Swail
28* - Ronnie O’Sullivan x Ricky Walden
30* - Steve Davis x Jamie Burnett
20,00
Zápasy:
21* - John Higgins x Mark King
29* - Shaun Murphy x Alan McManus
31* - Neil Robertson x Robin Hull

Pátek, 8. prosince
Volný den

Sobota, 9. prosince
13,00
Zápasy:
25 – Stephen Hendry x Dave Harold
32 – Graeme Dott x Scott MacKenzie
Následovat budou:
17 – Ding Junhui x Ryan Day
24 – Ken Doherty x Mike Dunn
Ne před 19,30
Zápasy:
25* - Stephen Hendry x Dave Harold
32* - Graeme Dott x Scott MacKenzie

Neděle, 10. prosince
13,00
Zápasy:
17* - Ding Junhui x Ryan Day
24* - Ken Doherty x Mike Dunn
Následovat budou:
38 – Stephen Maguire x Ronnie O'Sullivan
40 – Robin Hull x Graeme Dott
Ne před 20,30
Zápasy:
35 – John Higgins x Stephen Lee
34 – Stuart Bingham x Peter Ebdon

Pondělí, 11. prosince
14,30
Zápasy:
38* - Stephen Maguire x Ronnie O'Sullivan 3-9
36 – Joe Perry x Ken Doherty
Následovat budou:
35* - John Higgins x Stephen Lee
40* - Robin Hull x Graeme Dott
Ne před 20,00
Zápasy:
33 – Ding Junhui x Matthew Stevens
34* - Stuart Bingham x Peter Ebdon

Úterý, 12. prosince
14,30
Zápasy:
37 – Stephen Hendry x Mark Williams
39 – Alan McManus x Steve Davis
Následovat budou:
33* - Ding Junhui x Matthew Stevens
36* - Joe Perry x Ken Doherty
Ne před 20,00
Zápasy:
37* - Stephen Hendry x Mark Williams
39* - Alan McManus x Steve Davis

Středa, 13. prosince
14,30
QF1 – Ding Junhui x Peter Ebdon
QF2 – John Higgins x Joe Perry
20,00
QF1* - Ding Junhui x Peter Ebdon
QF2* - John Higgins x Joe Perry

Čtvrtek, 14. prosince
14,30
QF3 – Stephen Hendry x Ronnie O'Sullivan - Ronnie vzdal za stavu 1-4
QF4 – Steve Davis x Graeme Dott
20,00
QF3* - Stephen Hendry x Ronnie O'Sullivan
QF4* - Steve Davis x Graeme Dott

Pátek, 15. prosince
14,30
SF1 – Peter Ebdon x John Higgins
20,00
SF1* - Peter Ebdon x John Higgins

Sobota, 16. prosince
15,00
SF2 – Stephen Hendry x Graeme Dott
20,30
SF2* - Stephen Hendry x Graeme Dott

Neděle, 17. prosince
15,30
Finále Peter Ebdon x Stephen Hendry - 10-6
21,00
Finále*

Ronnie – špatný den

14. prosince 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan zveřejnil svou omluvu fanouškům poté, co opustil Maplin UK Championship

The Rocket vzdal v Yorkském Barbican Centre své čtvrtfinále na best of 17 proti Stephenu Henrymu za stavu 1-4.

V oznámení, které později zveřejnil uvedl: „Přál bych si, abych mohl hrát dnes lépe, ale měl jsem špatný den.“

„Každý kdo mě zná ví, že jsem, co se týká mé hry, perfekcionista a dnes jsem byl sebou tak znechucen, že jsem ztratil trpělivost a utekl jsem od hry, ve které jsem, když se ohlédnu zpět, měl pokračovat.“

„Přál bych si, abych dal Stephenovi lepší hru a je mi líto, že jsem tam nezůstal a nenaostřil ho na jeho semifinále.“

„Také mě velice mrzí, že jsem zklamal fanoušky, kteří se na mě přišli podívat – nebylo mým záměrem je zklamat a za to se opravdu omlouvám. V tuhle chvíli se cítím zklamaný sám sebou, zraněný a ochromený, ale jsem bojovník a vrátím se silnější a tvrdší, než kdy předtím.“

Hendry prochází díky tomu, že O’Sullivan vzdal

14. prosince 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan vzdal svůj zápas na Maplin UK Championship proti Stephenu Hendrymu za stavu 1-4.

Pětinásobnému šampiónu UK Hendrymu bylo připsáno vítězství 9-1 a dostává se do semifinále buď proti Graeme Dottovi nebo Steve Davisovi.

Skot získal úvodní frame díky náběhu 52 bodů a druhý ukradl, když prohrával 0-66 nádherným sklizením za 72 bodů. Následující náběhy 102 a 67 ho dostaly před přestávkou do vedení 4-0.

O’Sullivan vyhrál následující frame, ale když minul obtížnou červenou při 24 bodech v šestém framu, nabídl svou ruku Hendrymu a rozhodčímu Janu Verhaasovi a opustil arénu.

„Bylo to bizarní,“ řekl Hendry. „Přišel za mnou do šatny a popřál mi hodně štěstí ve zbytku turnaje. Zeptal jsem se ho, jestli je něco špatně a on řekl, že ne.“

„Mezi mnou a Ronniem už není žádné nepřátelství a v zákulisí jsem nic takového necítil.“

„Nebudu lhát a říkat, že nejsem rád, že jsem se dostal do semifinále. Ale raději bych zápas vyhrál pořádně. Užíval jsem si to. Vypadalo to na těžký zápas a v tak dlouhém zápase se může stát cokoliv, zvláště když Ronnie je ten nejlepší hráč, jakého jsem kdy viděl hrát.“

„Dokonce za stavu 4-0 jsem se jen snažil vést po první části. Je to prázdné vítězství. Raději bych hrál pořádně a prohrál.“

Jako gesto dobré vůle nabízí World Snooker lístky na zítřejší semifinále mezi Johnem Higginsem a Joe Perry těm, kteří si zaplatili zápas Hendryho a O’Sullivana.

Graeme Dott, mistra světa 2006, se rychle zmocnil výhody ve svém čtvrtfinálovém zápase se šestinásobným šampiónem UK Steve Davisem.

Loňský finalista získal první frame, ale Dott odpověděl ziskem dalšího náběhem 60 bodů.

Skot se pak dostal do vedení náběhem 50 bodů a Nugget obnovil remízu a dostali se na stav 3-3. Hráč z Larkhallu pak získal poslední 2 framy díky náběhům 83 a 65 a dostal se do vedení 5-3.

Zápas bude pokračovat dnes večer a začíná se hrát ve 20,00.

Hendry je připraven na zkoušku u „Rocketa“

12. prosince 2006
www.worldsnooker.com

Stephen Hendry porazil na Maplin UK Championship Marka Williamse a hladově čeká na svůj zápas s Ronnie O’Sullivanem ve čtvrtfinále.

Pětinásobný šampión UK zvítězil nad svým kamarádem Williamsem 9-6 a dostal se do top osmi snookerového druhého největšího bodovaného turnaje.

Světová jednička vedla 6-2, ale brzy se vedení snížilo na pouhý jeden frame. Williams získal první frame breaky 40 a 38 a potom ukradl další, když v něm prohrával už 0-66, který zakončil parádní černou podél dlouhého mantinelu.

52 bodů pomohlo Velšanovi dostat se na 5-6. Ale Hendry odpověděl ziskem dalšího framu se 43 body a přiblížil se vítězství 92 body v dalším a dostal se na stav 8-5.

Williams vyhrál 14. frame na modré a udržel si naději, ale když minul třetí zbývající červenou v 15. framu za stavu 21-53, jeho šance byly pryč.

„Mark nebyl včera ve formě, ale dnes hrál dobře a potopil několik úžasných dlouhých koulí,“ řekl 37miletý Hendry, který od Malta Cup 2005 nevyhrál žádný bodovaný turnaj. „Frame, který jsem vyhrál na stav 7-5 byl nejlepší.“

„Když toužíš po výhře na tomto turnaji, musíš porazit ty nejlepší na světě. Ronnie je nejlepší, je fantastické ho sledovat a bude favoritem.“

„Nemohu se toho zápasu dočkat. Jestli chytím formu, budu mít skvělou šanci a je to pro mě příležitost otestovat mou hru. Pomalu ale jistě se mi forma vrací.“

Jediný další hráč, který vyhrál více UK titulů než Hendry, Steve Davis, je také ve čtvrtfinále.

„The Nugget“, šestinásobný vítěz, byl nakonec v maratónu proti Alanu McManusovi lepší a půl hodiny po půlnoci zvítězil poměrem 9-7.

Nastoupili za stavu 4-4 a loňský finalista Davis se dostal na stav 8-5 s nejvyšším náběhem 77 bodů. McManus zabojoval zpět na stav 7-8, ale pak Davis těšně prošel závěrečným framem poté, co jeho soupeř vyklepal modrou po 46ti minutách 16. framu.

„Jsem stále velmi soutěživý a chci tady hrát dobře,“ řekl 49tiletý hráč. „Mám pořád na mysli, že dobrý výsledek na tomto turnaji zvýší mé šance na udržení se v top 16.“

Rocket proletěl do posledních osmi

11. prosince 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan se stal prvním hráčem ve čtvrtfinále Maplin UK Championshipu po jasné výhře nad Stephenem Maguirem

The Rocket sebral 4 framy, které dnes potřeboval na výhru 9-3.

Breaky 82, 66, 100 a 110 povolili Chigwellskému hráči dostat se dál během hodiny hry v Yorském Barbican Centre a připravit se na setkání buď se Stephenem Hendrym nebo Markem Williamsem.

Vítěz UK Championshipu z let 1993, 1997 a 2001, O’Sullivan, je podle bookmakerů horkým favoritem na získání čtvrtého titulu a bude těžké ho zastavit, jestliže bude pokračovat ve svém úžasném budování náběhů.

„Stephen udělal pár chyb a dal mi šance skórovat,“ řekl 31letý hráč. „To není způsob, jak to chci dělat, raději bych si vybudoval vlastní šance. Ale je fajn, že jsem vyhrál.“

O’Sullivan hodně pochválil svého soupeře, který turnaj před dvěma lety vyhrál.

„Hrál celkově lépe než já,“ dodala světová trojka. „Dostane tě pod tlak taktickou hrou a dobře skóruje, je skvělý hráč.“

„Když mě před pár lety porazil jak tady tak i na British Open, nemohl jsem najít nikoho, kdo by ho porazil. Byl lepší než ostatní mladí hráči, kteří se objevovali, i když Ding to teď od něj převzal.“

„Ale jsem si jistý, že zanedlouho vyhraje znovu velké turnaje.“

Navzdory jeho vlastní formě nebere O’Sullivan za jistotu, že vypadá tento týden na koni. „Jeden den je tvůj soupeř z formy, ale další, se kterým budeš hrát, může být skvělý,“ řekl.

„V současné době nejsou lehké zápasy, mladí hráči jsou opravdu skvělí v potápění a mohou se objevit odkudkoliv.“

O’Sullivan připouští apatii

www.sportinglife.com
8. prosince 2006

Ronnie O’Sullivan cítí, že ztrácí zabijácký instinkt, který z něj udělal nejobávanějšího snookerového soupeře.

„The Rocket“ po té, co se dostal do 3. kola Maplin UK Championship v Yorku díky výhře 9-8 nad Ricky Waldenem, přiznal, že by byl spokojený i kdyby prohrál.

Prohlásil, že světová 36 Walden si zasloužil ho porazit a prohlásil – ne poprvé – že vyhrávání snookerových zápasů pro něj zdaleka není to nejdůležitější.

Mohl pravděpodobně prohrát 9-7, kdyby Walden neztratil pozici při 52 bodech kvůli nepředvídatelnému odrazu o mantinel, který zřejmě sympatizoval s bývalou světovou jedničkou.

„Byl to velmi dobrý zápas a Ricky si zasloužil vyhrát,“ řekl 31-letý hráč z Essexu. „Jsem zklamaný kvůli Rickymu, protože stůl reagoval tak, jak se nedalo očekávat a to ho stálo zápas.“

„Nesedím tady s myšlenkami „jo, jo, jsem v dalším kole“. Byl bych stejně tak rád prohrál a viděl ho projít dál.“

„Chci vyhrát, ale nezraní mě, když prohraju. Abych byl upřímný, to není dobře. Nejsem na to pyšný. Není to opravdu stav na výhru.“

„Možná ztrácím soutěžní instinkt k výhře v zápasech. Každý kolem mi říká „tohle musíš vyhrát, tamto musíš vyhrát“ ale já si říkám „klídek chlape“. Jsem spokojený se vším v mém životě a snooker je jen hra.“

„Jsem rád, že jsem tady. V současnosti je život fajn. Chci vyhrávat snookerové zápasy, ale kdybych s Rickym prohrál, nebyl bych příliš zklamaný, protože je to prima kluk a musíte svým soupeřům přát vše dobré.“

Ale byl to O’Sullivan, kdo postoupil a v top 16 se nyní střetne s šampiónem UK 2004 Stephenem Maguirem, dalším hráčem, který se dostal do top 16 až posledním framem přes Joe Swaila.

Mark William je zpátky v akci po svém odstoupení z posledního bodovaného turnaje, Royal London Watches Grand Prix v Aberdeenu, kvůli zranění zápěstí.

Velšan musel zabojovat, aby zvítězil 9-7 proti Gepardu Greenovi a střetne se s vítězem sobotního zápasu mezi světovou jedničkou Stephenem Hendrym a Davem Heroldem.

„Moje zápěstí ještě není na 100% v pořádku, ale jde to, protože s ním nic v tělocvičně nezvedám,“ řekl 31letý hráč z Cardiffu.

„Myslel jsem si, že dělám to nejlepší, aby se uzdravilo a dalo mi šanci hrát dobře. Což znamená, že jsem přibral asi 6 kg!“

Steve Davis, loňský neúspěšný finalista, se pohodlně dostal dál díky skóre 9-5 nad Jamie Burnettem, a Stephen Lee vyřadil Rod Lawlera 9-6.

Ale bývalý mistr světa Shaun Murphy odešel poražen 9-3 s Alanem McManusem, který bude čelit Davisovi v zápase, který se bude jistě hodně zabývat hrou na jistotu.

Maguire připraven na střet s Raketou

7. prosince 2006
www.worldsnooker.com

Stephen Maguire překonal záchvat trémy a zajistil si boj kdo s koho v top 16 s Ronnie O’Sullivanem na Maplin UK Championship.
Glaswegianský bojovník, který se stal minulý týden prvně otcem, se vyvaroval bezesných nocí a soustředil se na svůj úspěch v Yorku, zatímco jeho snoubenka Sharon se stará o jejich týden starého syna, Finna, doma v Miltonu.
Ale nervy vítěze UK 2004 byly otestovány až na samé hranice Belfastským Joe Swailem, než konečně zvítězil 9-8 po napínavém posledním rozhodujícím framu v Barbican Centre v bojích druhého kola.
„Pořád jsem vedl, od prvního framu, nikdy nebyl napřed on. Takže já jsem vedl a on pořád dotahoval a dotahoval. Několikrát jsem mu přivodil opravdu starosti, ale on to buď potopil a nebo zahrál skvělou jistotu a zase se vrátil.“
„Nemohl jsem prostě najít způsob, jak se ho zbavit. Jsem strašně šťastný, že jsem vyhrál“, připustil spokojený Maguire.
Maguire se nemůže dočkat zápasu s Ronniem v dalším kole, protože Miltonský hráč porazil před dvěma lety „Rocketa“ 9-6 v top 32, když vyhrál prestižní UK titul.
„Ronnie tě může absolutně zničit, ale poslal jsem ho před dvěma lety balit, takže doufám, že budu zase hrát dobře,“ dodal šampión 2004 European Open, který postoupil díky breakům 83, 58, 52, 82, 86, 107 a 67.
„Jediné co jsme chtěl, bylo dostat ještě šanci, abych viděl, jestli to dokážu (vyhrát poslední frame). Nahrál jsem 67, takže jsem nadšený.“
„Je to ten způsob hry, který mi v posledních 18ti měsících chyběl, takže mám dobrý pocit, že jsem vyhrál zápas, kde oba hráči pro změnu hráli dobře.“
Nenastartovaný Ronnie O’Sullivan se prodrápal do top 16 MaplinUK Championship přes kvalifikanta Ricky Waldena. Trojnásobný vítěz UK získal nervy drásající 16. frame o pouhé 2 body, než znovu roznítil svou touhu po titulu a breakem 108 získal vítězství 9-8.
„Jsem opravdu rád, že jsem prošel,“ připustil uklidněný O’Sullivan. „Zasloužil si ten zápas vyhrát.“
„Rocket“ měl následující náběhy – 107, 50, 59, 74, 64 a 125 a vedl 7-4; do vedení 8-7 se Walden dostal breaky – 102, 93, 85 a 79.
Mezitím Glasweianský Jamie Burnett nezopakoval své hrdinství z prvního kola. Hamiltonský hráč byl poražen 9-5 loňským neúspěšným finalistou Steve Davisem, šestinásobným držitelem titulu UK.
Vítěz z let 1999 a 2002, Mark Williams porazil Gerarda Greena 9-7 a Stephen Lee přešel přes těžký zápas s Rod Lawlerem 9-6.

Elektronická novinka pro snooker

1. prosince 2006
www.worldsnooker.com

World Snooker s potěšením oznamuje, že Maplin Electronic bude po příští 3 roky sponzorovat jeden z největších snookerových turnajů – UK Championship.

Smlouva, kterou zaštiťuje sportovní gigant IMG, přináší další velkou obchodní oblast do snookerové hry. IMG si podržel práva od World Snooker na prodej komerčních práv na jejich akce – UK Championship, 888.com World Championship, Saga Insurance Masters a Royal London Watches Grand Prix. Tato nejnovější smlouva spojuje portfolio akcí, kterým se dostane rozsáhlých televizních reportáží na programu BBC.

Letošní Maplin UK Championship proběhe v Barbican Centre York od 4. do 17. prosince a pozve 32 top hráčů ze světového žebříčku a 16 kvalifikantů.

Obhajující šampión Ding Junhui, světová jednička Stephen Hendry, Mistr světa Graeme Dott, Ronnie O’Sullivan, John Higgins, Ken Doherty, Shaun Murphy a šestinásobný vítěz Steve Davis budou bojovat o tento titul.

Maplin Electronic má 114 obchodů po celé zemi a nabízí více než 12 000 výrobků pokrývajících širokou škálu kategorií; od každodenní elektroniky až po specializované součástky a zařízení.

Sir Rodney Walker, šéf World Snooker, řekl: „Jsme rádi, že můžeme přivítat Maplin Electronic na palubě. To potvrzuje náš zájem přitáhnout k našemu sportu odlišné obchodní oblasti.“

„Nyní jsme uspěli v našem stanoveném cíli přitáhnout hlavního sponzora ke každému ze 4 velkých BBC akcí.“

David O’Reilly, marketingový ředitel Maplinu, řekl: „Je to skvělá možnost pozdvihnout profil naší značky před širším publikem s použitím jedné ze sportovních nejúspěšnějších a zajištěných soutěží.“

Yorkský Press se stal mediálním partnerem

28. listopadu 2006
www.worldsnooker.com

The Press, hlavní místní noviny v oblasti Yorku, se staly oficiálním mediálním partnerem pro UK Championship.
The Press má denní náklad pro York téměř 36 000 a pro čtenáře v okolní oblasti více než 97 000 výtisků.

Tiskový mluvčí World Snooker Ivan Hirschowitz řekl: „The Press vždy hodně propagoval snooker od té doby, co se v roce 2001 UK Championship přestěhoval do Yorku a nyní máme tuto podporu upevněnu ještě tím, že se tyto noviny staly oficiálním mediálním partnerem.“

„Těšíme se na dobře propagovaný turnaj a naše dohoda s Pressem je oživením pro vybudování profilu této akce.“

The UK Championship proběhne od 4. do 17. prosince v Barbican Centre v Yorku. Kvůli lístkům volejte: 0870 4000 670.

Rozpis zápasů kvalifikace

Níže najdete rozpis zápasů kvalifikace na UK Championship v Pontin's, Prestatyn.

Jaký zápas se skrývá za kterým číslem si můžete ověřit v rozpise zápasů. Všechny zápasy se hrají na nejlepších 17 framů, *označuje závěrečnou část.

Úterý, 14. listopadu
11,00
Zápasy 1-8
17,00
Zápasy 1-8*

Středa, 15. listopadu
11,00
Zápasy 9-16
17,00
Zápasy 9-16*

Čtvrtek, 16. listopadu
11,00
Zápasy 17-24
17,00
Zápasy 17-24*

Pátek, 17. listopadu
11,00
Zápasy 25-32
17,00
Zápasy 25-32*

Sobota, 18. listopadu
11,00
Zápasy 33-40
17,00
Zápasy 33-40*

Neděle, 19. listopadu
11,00
Zápasy 41-48
17,00
Zápasy 41-48*

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

29. 2. Horymír

Zítra: Bedřich

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422228
_1234.bmp