Běh

Rocket doběhl v závodu na 5 km třetí

12. srpna 2008
www.worldsnooker.com

Ronnie O'Sullivan ukázal, že je ve vrcholné formě, když před blížící se novou snookerovou sezónou skončil v nedělním závodě na 5 km v Basildonu, Essex na třetím místě.

"Rocket", s číslem 147, dokončil závod s 311 účastníky, v čase 17 min 32 vteřin. O’Sullivan, kterému běhání ovlivňuje v dobrém život, vyhrál i květnový závod na 5 km v Eppingu.

“Mám z toho docela radost," řekla světová jednička a Mistr světa pro nedělní Basildon Echo. "V těchto dnech běhávám 50 mil týdně, když mi to snookerové závazky dovolí, ale někdy mě to omezuje jen na 25."

“Když jsem v květnu vyhrál v Eppingu, byl to pro mě skvělý den. Jen si běhání užívám a když se podaří něco takového jako dnes a já mohu svou přítomností pomoci, je to pro mě fajn."

“Brzy začne nová snookerová sezóna, takže si nejsem zrovna jistý, kdy budu mít další závod, ale můžete si být jistí, že si brzy zase zatrénuju."

O’Sullivan zahajuje svou snookerovou sezónu 2008/09 na Northern Ireland Trophy ve středu, 27. srpna ve 20,30. Lístky jsou stále k dispozici. Pro rezervaci svých míst volejte 02890 334455 nebo se přihlašte na www.waterfront.co.uk

running.jpg
Jako obvykle Ronnie, obalený bahnem od pádu, spustil lavinu řečí, protože fanouškové přespolního běhu nejsou zvyklí vidět "celebrity" účastnit se těžké fyzické výzvy tohoto sportu.

Šampionát v přespolním běhu jižní Anglie – 26. ledna 2008

28. ledna 2008
od Davida
http://rowerunnign.co.uk

V sobotu odpoledne jsme Sharon, Kirsty a já odjeli vlakem na sever Londýna na Parliament Hill, který je na jižní straně Hampstead Heath kvůli šampionátu v přespolním běhu jižní Anglie.

Ten den se tu konalo mnoho závodů. Parliament Hill je duchovním domovem přespolního běhu a já jsem se na to opravdu těšil. I když jsem uprostřed tréninku na maratón, chtěl jsem si tento závod zaběhnout, ale citlivě jsem plánoval neběžet nadoraz. Chtěl jsem jen získat zkušenosti z tohoto okruhu a načerpat atmosféru a zároveň si příjemně zatrénovat. Trasa byla avizována jako 15 km, což je jen něco přes 9,3 míle!

Asi 5 minut před startem jsem se připravil na startovní čáru, která je neskutečně obrovská. Nikdy dřív jsem nic takového neviděl. Je dlouhá jako strana fotbalového hřiště a byla nacpaná běžci. Bylo to úžasné.

20080126-mens-start[1].jpg

Když jsme se dostali přes kopec, dostali jsme se do poměrně strmého sestupu, následovaného prvním setkáním s opravdovým bahnem! Půda byla nemilosrdná, neuvěřitelně bahnitá a dokonce s 15mm bodci na tretrách jsme po něm klouzali.

Kirsty, která běžela okruh dříve odpoledne trasu popsala jako...
Celá cesta byla buď:
a) do kopce
b) z kopce
c) bahnitá
d) opravu bahnitá
e) extrémně bahnitá a strašná!
f) s obrovskými prohlubněmi
g) plná děr
h) v bažinách nebo příkopech
i) ve větru o síle vichřice
j) vše z toho nahoře!

Myslím, že ten popis je přesný. Nevěřím, že na trati byl jediný kousek rovné půdy a vy jste permanentně klouzali, protáčeli se a zkoušeli si nezlomit kotník nebo proběhnout skrz ten bahnitý močál! Skvělé.

Na rozdíl od silničního závodu nemáte žádnou možnost přizpůsobit tempo – neustále přizpůsobujete svůj běh půdě pod sebou. Opravdu náročné.

Na trase byly dvě “bažiny” jak jsem je rád nazýval. Byla to asi 20 stop dlouhá a 20 stop široká mokrá bahnitá voda a vy jste neměli žádnou jinou možnost, než proběhnout prostředkem. Nemá žádný smysl zkoušet se na takovém terénu vyhnout bahnu – musíte se smířit s tím, že budete velmi špinaví. Viděl jsem pár lidí spadnou po hlavně do bahna po špatném odhadu skoku z bahna na cestu.

mapa.jpg

Trať pro seniory má 3 kola a myslím, že jsem je všechny zaběhl docela slušně. Jak už jsem řekl, nezávodil jsem i když jsem nechtěl ztratit příliš míst od mé obvyklé pozice. Ve třetím kole mě dostalo asi tucet lidí, ale v závěru, když jsem uslyšel blízko za sebou pár lidí, jsem začal makat, abych si udržel pozici (a dostal jsem pár jiných běžců).

Skončil jsem 418. z 832 běžců v čase 64:40. Vítěz doběhl v čase 46:16 a poslední závodník se dostal do cíle za hodinu a 50 minut. Po závodu jsem zjistil něco, co jsem předtím nevěděl – že dvojnásobný mistr světa ve snookeru Ronnie O’Sullivan je také běžec (a navíc snookerový hráč) a skončil na 189. místě, když doběhl 7 minut přede mnou!

ronnie%20osullivan%20copy.jpg

GroupA480.jpg

Hvězdy ozdobily nedělní běh

GroupC480.jpg
Wrekin
09. prosince 2007
Mistr světa v triatlonu (2006) Tim Don a Embassy Mistr světa (2001, 2004) snookerové eso Ronnie OSullivan se k nám připojili na našem velmi blátivém ranním nedělním běhu ve Wrekin.

Ronnie soutěží ve Shropshire v Telford International Centre na Maplin UK Championships. Miluje běh jako formu odpočinku a udržení se ve formě. Běhá většinu dní a usliluje o zaběhnutí 10 km pod 35 minut.

ah10k06-0077_P.jpg

Ronnie na startu[1].bmp

Alice Holt Forest 10 km

http://www.farnham-runners.org.uk/index.htm

Farnham Runners – tisková zpráva – 10. září 2006

Pořádající klub Farnham Runners zabral první i druhé místo v týmech v obou mužských i ženských kategoriích na Alice Holt Forest 10 km. Dvojnásobný Mistr světa ve snookeru Ronnie O’Sullivan, současná světová trojka, a juniorská mezinárodní přespolní běžkyně Danielle Sale, oba z Essexu byli mezi rekordním počtem 535 běžců, kteří dokončili závod.

Ředitel závodu Charles Alby poděkoval všem sponzorům, bez kterých by nebylo možné závod pořádat - Bells Potter Solicitors, Kinetika (Farnham Sports Centre), Farnham Town Council, Explore Adventure Holidays a Sweaty Betty. Členové místních charit The Hedgehogs a The Source, stejně jako mnoho příbuzných a přátel Farnham Runners pomáhalo s nezbytnou organizací, zatímco Červený kříž zajišťoval první pomoc.

Každoročně tento závod přiláká širokou škálu běžců, se zkušenými klubovými závodníky bojujícími o individuální a týmové ceny, zatímco ostatní jsou rádi, že dokončí jejich první závod na 10 km.

Richard Gowen z Alton Runners byl potěšen, že může převzít mužský titul za excelentní čas 34,22 v horkých podmínkách této zvlněné lesní trati. Nick Baker z Denhead Striders běžel prvních 5 km s ním, a doběhl v čase 34,54. Třetím v pořadí byl veterán (M40) Ian White z Farnham Triathlon Cluc v čase 35,36.

Danielle Sale (38,44) z Orion Harriers neměla žádný problém zvítězit v ženském závodě, doběhla více než 4 minuty před další ženou. Po zaplněném tréninkovém týdnu si dobrušuje svou formu na její přespolní závod v listopadovém Evropském klání.

Druhou v pořadí byla Shan Morgan z Aldershotu, Farnham and District A.C. v čase 42,40, a na třetím místě doběhla veteránka Susanna Harrison z Woking A.C..

Ronnie O’Sullivan překvapil porážkou prvního závodníka Farnham Runner, Michaela Rixe (37,35) ve sprintu ve finiši, a doběhl na 9.místě v čase 37,26. V interview po závodě vtipkoval: „Bylo je snadné.“

ROSullivan061205_228x352.jpg

Rocket Ronnie vyměňuje tágo za běžecké boty

5. prosince 2006

Ronnie O’Sullivan, jedna z nejneklidnějších hvězd, vyměnil Priory za pár běžeckých bot, aby zvítězil nad změnami nálad, které ohrožují jeho skvělou kariéru.
Dvojnásobný mistr světa O’Sullivan denně trénuje a světová trojka, které bylo v úterý 31 let, zaběhl slibný čas na 10 km a usiluje o „celebrity“ rekord na Great North Run.
O’Sullivan řekl: „Už jsem měl dost utrácení 100 liber za hodinu terapie – myslím, že to můžu stejně tak dobře dát trenérům. Je to ta nejlepší terapie, jakou jsem kdy měl. Přál bych si, aby mi to někdo řekl před 12ti lety.“
Deprese byly O’Sullivanovým velkým nepřítelem už od té doby, co v 17ti letech vyhrál první bodovaný titul – několikrát vyhrožoval, že opustí snooker a dokonce v dubnu v Crucible po své porážce v semifinále Mistrovství světa dal pryč své tágo.
V minulosti zkoušel rybaření, jógu a dokonce flirtoval s islámem, aby našel něco, co by uklidnilo jeho srdce a mysl.
Ale řekl: „Běh je to nejdůležitější, co dělám – zastavuje mě to v bláznění, jestli vám to takhle stačí. Dokonce i když začnu blbnout, jdu si zaběhat a udělám 7 nebo 8 mil, a všechno hned vypadá líp.“
Ve středu zahájí O’Sullivan svou soutěž na Maplin UK Championship v Yorku, první titul, který vyhrál v roce 1993, v 17ti letech a který odstartoval jeho kariéru a potvrdil ho jako nejnadanějšího hráče, který kdy vzal tágo do ruky.
A řekl: „Kdyby mi někdo řekl, že si mám vybrat mezi během a snookerem, hned zítra bych opustil snooker, mám mnohem větší radost z běhu. Miluju to – to bláto, čerstvý vzduch. Znám Epping Forest skrz naskrz.“
„Hrál jsem snooker dlouho, stala se z toho tak trochu práce. Užívám si ho, ale není to všechno. Nejdůležitější věcí je pro mě rodina. Mám dceru Lilly a další na cestě.“
„Moje lepší polovička, Jo, je šťastná když jsem šťastný já a já jsem člověk pro pobyt venku. Nejsem z těch, kdo by seděli a zkoušeli Lilly uspat v domě. Beru ji ven v kočárku a nebo ji nosím v náručí. Znamená pro mě celý svět.“
O’Sullivan, který se přidal k Woodford Green v Essexu, dodal: „Udělal jsem 10 km za 36 minut 31 vteřin, ale chtěl bych se dostat na 33 a jít na Great North Run a stát se nejrychlejší celebritou, která tam kdy byla a to udělám! Ať je to jakýkoliv čas, to bude můj cíl. Zjistím si, jaký je to čas a budu tvrdě trénovat.“
Trénuje spolu s národní juniorskou šampiónkou Danielle Sale, jejíž coach, bývalá reprezentantka Maxine Joyce, nasadila O’Sullivanovi tvrdý rozvrh. „Baví ho to a může se dostat pod 35 minut rychleji, když vydrží trénovat,“ řeka Joyce. „Říká, že to pomáhá jeho snookeru. Nepotřebujete být fit na hraní snookeru, ale zlepšuje to stav mysli.“
O’Sullivan, vypadající štíhle a odpočatě, vyřadil Jimmy White 7-0 ve finále Betfred Premier League a prohlásil: „Jdu do Yorku s trochou sebevědomí, rád bych tam zase vyhrál.“
„Vždycky tu byl prostor pro zlepšení a naučil jsem se zase si začít snooker užívat. Ale neberu tu hru příliš vážně, jsou důležitější věci, jako třeba rodina. Můj život je teď o dětech.“

63CT2326.JPG

Běháš, Rone

26. října 2006
www.worldsnooker.com

Nejen, že je Ronnie O’Sullivan jedním z nejrychlejších snookerových hráčů, on je pěkně rychlý i mimo stůl.

A jestli dvojnásobný mistr světa vypadá tento týden u stolu v Aberdeenu rychlejší, než obvykle, může to být i proto, že dostal několik špičkových lekcí v atletice.

„The Rocket“ byl vždycky žhavý do běhání a začátkem tohoto měsíce si zaběhl svůj nový osobní rekord na 10 km, když je v Southendu zaběhl za 36 min 31 sec.

A těžko nás to může překvapit, když si představíme, že trénuje s Národní Juniorskou běžeckou šampiónkou, Danielle Sale.

Její trenérkou je bývalá mezinárodní reprezentantka Maxine Joyce a ta uložila dvojnásobnému mistru světa týdenní dávku 40 mil.

„Je velice nadšený a chce zlepšit svůj čas,“ řekla Joyce. „Je zvyklý chodit dolů do Woodford Green, ale zjistil, že běhá bezúčelně.“

„Chodil jen běhat a nebyl v tom žádný účel. Když za mnou přišel minulý červenec poprvé, zjistil, že závodní dráha je opravdu těžká.“

„Jsme zvyklí dělat 8x800 metrů a on zvládl jen 6. Teď začíná běhat všechna kola a jeho obnovování sil je mnohem rychlejší a jeho časy se snižují.“

O’Sullivan trénuje s Joyciným synem, Shayem, který 10 km zaběhne za 34 minut.

A Joyce věří, že se O’Sullivan dostane pod 35 minut. „Možná rychleji, když mu bude sedět trénink,“ dodala. „Ronnie říká, že běhání pomáhá jeho snookeru. Pomáhá uchovat jeho mysl v kondici.“

Hvězda z Essexu se pro Aberdeen zahřívala v dalším závodě, a ve Standish Hall Trail Race skončil na obdivuhodném 13. místě.

70ti a 5ti mílový běh

Od Tima Ashtona
5. září
www.newsshopper.co.uk/sport

Nestává se často, aby vítěz měl náskok 5 mil nad svým nejbližším soupeřem, ale Glyn Morrisovi se to podařilo.

“The Gravesend Road Runner” vyhrál o víkendu Lincolnshire Boston 12tihodinovou závodní dráhu a porazil 11 dalších atletů.

Ve 12ti zadaných hodinách a navzdory špatnému počasí zaběhl Glyn, z Bartlett Road, Gravesend, od 18,00 do 6,00 přes 70 mil.

V terénním Shorne Wood 5mílovém závodě po Shorne Wood Conty Parku, který pořádal Istead and Ifield Harriers (I&I), se účastnilo rekordních 260 závodníků.

O změnu oproti loňské pozici se postaral Barry Royen z Medway a Maidstone Athletic Clubu, který doběhl jako první za 28 minut 27 sekund, následovaný loňským vítězem Martinem Forderem v čase 28 minut 52 sekund.

David Hall z Dartford Road Runner obsadil 3. místo s časem 28 minut 59 sekund, zatímco snookerová legenda Ronnie O’Sullivan se přihnal do cíle na 10. místě s pěkným časem 30 minut 37 sekund.

Více na: www.newsshopper.co.uk/sport

Ronnie - včas

14. července 2005

Loňský mistr světa ve snookeru Ronnie O’Sullivan doběhl na 11. místě z 425 účastníků nedělního (10.7.2005) závodu v běhu na 10 km. Grange Farm Tretters pořádal svůj druhý závod v měsíci a událost byla součástí oslav Dne vítězství v Evropě základní školy ve Felstedu.

Běželo se ve velmi teplém počasí na relativnъ ploché dráze po silnicích Felstedu a O’Sullivan se startovním číslem 65 dosáhl skvělého času 37 minut a 18 sekund. Závodil v kategorii Senior Men za tým Woodford Green and Essex Ladies.

(Když uvážíme, že na titul mistra světa v Helsinkách stačil čas jen o 10 minut kratší, tak je tenhle čas opravdu skvělý – Dana)

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422526
_1234.bmp