World Cup of Pool 2006

Oficiální stránky turnaje

ENGLAND_A_PLAYERS.jpg

England%20A%20v%20Spain.jpg

WLDCUPPOOL_RND1_ENGLANDA17.jpg

WLDCUPPOOL_RND1_ENGLANDA28.jpg

Španělsko se přičinilo o Áčkový thriler

www.worldcupofpool.com

Španělé David Alcaide a Rafael Guzman se radovali ze sladkého vítězství nad Anglií, když na PartyPoker.com World Cup of Pool vyřadili Raj Hundala a Ronnie O’Sullivana v klasickém thrileru 9-8.

Španělsko vedlo až do závěrečné fáze zápasu, kdy se Anglie dostala do vedení 8-7, ale Španělé sebrali závěrečné 2 racky a zabránili slavnému vítězství.

Oba týmy vešly do zaplněné arény, která více podporovala Anglický tým, i když ten začal nejhůře jak mohl, když se během úvodních 20 minut dostal do ztráty 0-4.

Série chyb pomohla Španělskému postupu, ale Anglie svůj úpadek zastavila v pátém racku, kdy Hundal a O’Sullivan nechali svůj špatný začátek za sebou a uhráli rack od rozstřelu.

Guzman musel hrát jistotu v dalším racku hned po rozstřelu a nezahrál to špatně, ale O’Sullivan se mu vyrovnal a dostal Alcaide do potíží.

Nakonec měla Anglie šanci sklidit, ale O’Sullivan minul dlouhou kouli č. 3 do horní pravé kapsy a to dovolilo Španělům dostat se znovu do náskoku o 4 racky.

Anglie získala další hru po minele Guzmana, kdy O’Sullivan kombinací na 2/9 snížil na 5-2.

Tým O’Sullivan/Hundal získal i další hru po několika pěkných potopeních od Hundala a po levoruké hře jeho partnera a snížil na 5-3.

Anglický comeback pokračoval, když se šikovným strkem Hundal dostal ze složité situace. O’Sullivan ztratil pozici a zanechal svého partnera před dlouhým strkem do slepé kapsy, ale ten kouli tvrdě zasáhnul a potopil devítku přes celý stůl a zredukoval ztrátu na pouhý 1 rack.

Risk od O’Sullivana v následujícím, kdy nezvládl dotek s mantinelem po snookeru, dal Španělsku výhodu koule v ruce, ale Alcaide přesto minul těžkou pětku podél dlouhého mantinelu.

Nicméně O’Sullivan minul dlouhý strk na stejné kouli a Španělsko se dostalo do vedení 6-4.

Španělé vypadali, že uhrají i 11. rack, když byli lepší v jistotách, ale Guzman fauloval a Anglie s koulí v ruce sklidila a zredukovala stav na 6-5.

V dalším bylo hodně hry na jistotu, protože ani jedna strana se nechtěla pouštět do těžkých potápění, aby dostali hru pod svou kontrolu. Vypadalo to na rack pro Anglii, než Hundal minul jednoduchou devítku a Alcaide dostal šanci dostat Španělsko do vedení 7-5.

V následujícím racku přišla další výhoda koule v ruce pro Anglii, když Alcaide nezvládl uniknout ze snookeru. Hundal a O’Sullivan se udrželi pohromadě a dostali skóre na 7-6, z čehož vznikl opravdový nervák.

V následujícím racku měla Anglie více ze hry a poprvé zápas srovnali a v 15. racku mělo Španělsko více smůly.

O’Sullivan fauloval při rozstřelu a Španělsko sklízelo stůl, než Guzman minul relativně jednoduchou devítku a nechal ji pro Hundala, který se chopil šance a dostal svůj tým poprvé do vedení.

Španělsko získalo následující hru a dostalo tak zápas do již druhého zápasu toho dne na všech 17 racků, ale byl to Hundal, který udělal kritickou chybu, když ztratil pozici s pouhými 3mi koulemi na stole a zanechal O’Sullivana ve snookeru. Ten při úniku selhal a s koulí v ruce Španělské duo Guzman a Alcaide sklidilo a získalo napínavý zápas poměrem 9-8.
Spokojený Guzman poté řekl: „Užil jsem si to, ale byl to nervák.“

„Hrál jsem dobře, ale minul jsem pár lehkých koulí. Diváci fandili Anglii, ale byli féroví.“

„Věděl jsem, že to bude těžké proti dvěma tak velkým hráčům, ale věřil jsem sobě i svému partnerovi.“

Hundal shrnul zklamání za Anglický tým slovy: „Byl jsem několikrát v těžké situaci. Většinou jsem ji zvládl a Ronnie také.“

„Myslel jsem, že to máme, ale zároveň to nikdy nevíte jistě, dokud to není hotovo. Nemyslím si, že jsme hráli špatně a myslím, že jsme několikrát byli i lepší.“

„Špatně jsem trefil devítku a kdyby se to nestalo, bylo by hotovo, ale oni vyhráli o jeden rack víc, než my a já jim přeji hodně štěstí na této akci.“

Exkluzivní rozhovor s Ronnie O’Sullivanem

www.worldcupofpool.com
od Michaela Emonse

Ronnie O’Sullivan dobyl snookerový svět a nyní se rozhodl udělat to samé se světem poolu.
„The Rocket“ zdůraznil svou touhu hrát na více turnajích a má další šanci zlepšit své dovednosti, protože se účastní zahajovací soutěže PartyPoker.com World Cup of Pool, která začíná 22. srpna v Newport Centre v Newportu, Vales.
Na akci, která představí několik nejlepších hráčů 9-ballu, včetně čtyř bývalých mistrů světa, bude k vidění 32 dvoučlenných mužských týmů hrajících ve vyřazovacím formátu, soupeřících o peněžní odměnu 60.000 liber.
30tiletý O’Sullivan, který spolu s vítězem 2005 World Pool Masters Rajem Hundalem vytvoří tým England A, věří, že může být v poolu úspěšný.
„Jsem přesvědčený, že se do toho můžu dostat,“ řekl O’Sullivan, dvojnásobný snookerový mistr světa.
„Musím se jen víc zaměřit na naučení se lepších rozstřelů a jestli to dokážu, mám slušnou šanci na vyhrávání turnajů.“
„Tony Drago vyhrál soutěže a je skvělé vidět jiného snookerového hráče hrát tak dobře. Jestli to dokážou oni, jsem si jistý, že to zvládnu taky.“
„Pocházím se snookerového prostředí, ale jakmile začnu víc trénovat pool, myslím, že budu mít šanci.“
O’Sullivan už se letos objevil na dvou poolových akcích a měl smíšený úspěch. Zkazil 2x rozstřel při své porážce 5-8 v 1. kole proti Wu Chia-ching na World Pool Masters v červnu, ale minulý měsíc se dostal přes dvě kola do posledních 60 na 2006 IPT North American Open 8-ball Championship.
„The Rocket“ bude stále hrát na velkých snookerových akcích, ale věří, že brzy bude soutěžit na vysoké úrovni i v poolu – za předpokladu, že zapracuje na technice.
Řekl: „Mou první hrou je snooker, to trénuji, ale tohle je něco nového a není na mě vyvíjen žádný tlak, když hraji pool. Nemusím nic dokazovat, ale když hraji snooker, moje reputace je po celou dobu na přetřesu.“
„Pokaždé, když jdu hrát snooker mi moje hrdost nedovolí připustit prohru, ale v poolu, který jsem vlastně nikdy pořádně nehrál necítím, že bych měl vyhrát.“
„Vím, že musím zapracovat na svých rozstřelech a to mě stálo zápas proti Wu. Ale je to něco, na čem můžu zapracovat a není to tak složité, takže jednou se to naučím dobře a budu mít šanci.“
„Wu je lepší poolový hráč než já, ale když jsem s ním hrál na snookerovém stole, pomyslel jsem si „Nemůžu ho nechat mě porazit v mojí vlastní hře“.
„Před World Pool Masters jsem pool nehrál od ledna, ale tahle soutěž mi přidala na chuti.“

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422469
_1234.bmp