2006 Betfred Premier League

 

 

 

 

 

 

 

 

Oficiální stránky turnaje

Finále Premier League

napsáno Lindou

 

Pro vás všechny mimo UK, kteří nemohli sledovat finálový zápas mezi Ronniem a Jimmym

 

Frame 1 – Ronnie rozstřeluje. Ronnie míjí úvodní červenou a dává šanci Jimmymu. Ten dává červenou, ale míjí černou, která byla napřímo. Pak faul a miss od Jimmyho. Výběr červených pro Ronnieho – vybírá si těžkou červenou do středu a dává ji. Nakonec se dostává do touching ball – konec náběhu, ale drží hru pevně v rukou. Naděje pro Jimmyho, ale ten ji nevyužívá. Ronnie je opět u stolu a vítězí poměrem 77-1. Ronnie startuje. Je super to vidět.

 

Frame 2 – Jimmy rozstřeluje. Skvělá odpověď od Ronnieho a dobrá jistota. Jimmy míjí strk. Ronnie hraje další pravou rukou a červená padá. Odchází od stolu. Jimmy nemůže začít, potřebuje dostat Ronnieho pod tlak. Ronnie se ale pod tlak nemíní dostat. Konec náběhu za stavu 32-0 pro Ronnieho. Jimmy dává dlouhou červenou – strk zdarma a pak dává hnědou a začíná sbírat body. Je favoritem na zisk tohoto framu a potřebuje to, aby se udržel ve hře. Jimmy nakonec míjí červenou, která ukončila jeho náběh. Ronnie zahrál jistotu. Jimmy je o 19 bodů napřed – nic moc. Ronnieho možnosti jsou hodně omezeny. Jimmy má pak smůlu, ale dostal šanci a nechává Ronnieho hrát pomalou červenou, kterou dává. Frame, který měl vyhrát Jimmy, vyhrává Ronnie poměrem 62-49. Vede 2-0.

 

Frame 3 – Ronnie rozstřeluje vysokým můstkem. Skóruje jako první. Tenhle náběh je kouzelný. Ronnie si pohrává s bílou koulí. Nahrává stovku a frame vítězí poměrem 122-0. Vypadá, že ho nic nezastaví. Vede 3-0.

 

Frame 4 – Jimmy nutně potřebuje tenhle frame a rozstřeluje. Pak díky vzácné chybě od Ronnieho dostává šanci, ale míjí červenou. Jimmy by měl potopit další červenou, ale míjí. Ronnie našel uličku mezi červenými a potápí. Jimmy vypadá frustrovaně. Ronnie začíná sbírat body a odehrává fantasticky dobře koule a zaslouží si vyhrát tenhle frame. Některé srky hraje levou rukou. Míjí na růžové, ale vyhrává frame 93-0. Vede 4-0.

 

Frame 5 – Ronnie rozstřeluje. Nakonec šance pro Jimmyho – jde do těžké červené a dává ji a pak žlutou. Míjí další červenou. Jimmy odehrává, ale příliš špatně a nechává hrát Ronnieho. Odehrává silně a dává červenou. Ronnie později míjí červenou a nechává šanci pro Jimmyho. Jimmy míjí žlutou na střed a nechává jít ke stolu Ronnieho. Jimmyho noc se začíná přeměňovat v trápení. Ronnie ví, že to Jimmy cítí a Ronnie si to bere po svém. Ale Ronnie pak míjí lehkou černou (frame ball). Rozdíl je 33 bodů a na stole je 35. Jimmy míjí a přiznává frame za stavu 43-13 Ronniemu. Ronnie vede 5-0.

 

Frame 6 – Jimmy špatně rozstřeluje. Vypadá to, že ho ovládá frustrace. Ronnie nedbalým strkem míjí černou. Tak pojď Jimmy v zájmu turnaje nám ukaž, jestli umíš vyhrát frame. Ale nesmíš nechat jít ke stolu Ronnieho. Ronnie má zápas v rukou a zbytečně neriskuje. Zase špatně pro Jimmyho. Ronnie je opět u stolu a sbírá body. Obrovská šance a Ronnie vyhrává frame 98-1. Vede 6-0 po 63 minutách hry.

 

Frame 7 – Ronnie míjí červenou a nechává ji před kapsou a to je pozvánka pro Jimmyho. Jimmy je v zoufalé situaci, nemůže nic ztratit, ale opět nechává jít ke stolu Ronnieho. Ronnie nahrává stovku, myslím, že 451. v kariéře a vyhrává frame a zápas poměrem 7-0.

 

Velká gratulace, Ronnie. Na tomhle turnaji  jsi kouzelný a vynikající. Všechno nejlepší na UK Championship a dalších turnajích sezóny.

 

Jimmy, nebyl to tvůj den, ale můžeš být hrdý na to, že jsi se dostal do finále. Hrál jsi dobře. Hodně štěstí v dalších zápasech zbytku sezóny.

 

O'Sullivan: Chci vyhrát víc http://premierleaguesnooker.com

 

Ronnie O’Sullivan se znovu zaměřuje na Mistrovství světa poté, co získal třetí titul Betfred Premier League Snooker za sebou.

 

O’Sullivan nahrál při svém úžasném vítězství 7-0 nad Jimmy Whitem ve finále Premier League, které se konal ve Forum Centre, Wythenshawe, 2 stovkové náběhy.

 

„Měl jsem dobrý start a dostal jsem Jimmyho pod tlak a to bylo pro něj vždycky těžké,“ řekl O’Sullivan. „Hrál tak dobře, že se dostal do finále a čekal jsem, že to bude dlouhá cesta, ale snooker je legrační hra.“

 

The Rocket měl hru pořád pod kontrolou a jednostranné finále vyhrál i díky breakům 122, 113, 93 a 73 bodů.

 

Po vítězství mu Leanne Hunter (vlevo), sestra nedávno zesnulého Paula Huntera, předala trofej a šek na 79.000 liber, zatímco White dostal šek na 44.000 liber.

 

Leanne sama dostala šek na 10.000 liber, které půjdou na konto Hunter Foundation, od pořadatelů Matchroom Sport, a sponzoři Betfred a hráči odsouhlasili slušnou dotaci pro nově vytvořenou charitu.

 

„Jsem hrdá a potěšena, že tady dnes mohu zastupovat Paul Hunter Foundation,“ řekla Leanne Hunter.

 

„Chtěla bych velice poděkovat sponzorům Betfred Premier League a hráčům za jejich příspěvek na Paul Hunter Foundation, která bude pomáhat handicapovaným malým hráčům snookeru.“ 

 

„Paul byl úžasná osobnost a můj bratr. Byl by na to hrdý.“

 

O’Sullivan, který je všeobecně uznávaný jako jeden z nejlepších hráčů snookeru v historii této hry, zdvihl už 2x trofej Mistra světa – v letech 2001 a 2004. Ale věří, že ještě dosáhne mnoha úspěchů.

 

„Nedobyl jsem snookerový svět,“ řekl O’Sullivan. „Ještě je pár světových titulů, který bych rád vyhrál. Ale v životě jsou i jiné věci. Vidíte tady Leanne a Paul nám velice chybí. Nakonec je to jen snookerová hra.“

 

Bylo to Whiteovo první turnajové finále po 32 měsících a připustil, že vyhrál ten lepší.

 

„Měl jsem šance vyhrát druhý frame a pak jsem to nezvládl,“ řekl White. „Ronnie se stále zlepšuje a zlepšuje a potřebuje jen jednu šanci na výhru framu a já jsem jen zklamaný, že jsem mu neposkytl lepší hru.“

 

Rocket se blíží k dalšímu titulu

3. prosince 2006

www.premiersnookerleague.com

 

Ronnie OSullivan zůstává na cestě za třetím titulem Betfred Premier League v řadě.

 

The Rocket porazil ve druhém semifinále Steva Davise 5-2 a potřebuje už jen porazit v dnešním finále ve Forum Centre v Wythenshawe Jimmyho White poté, co ten šokujícím vítězstvím 5-4 vyřadil Mistra světa Graeme Dotta.

 

OSullivan, který je favoritem na zdvihnutí Betfred Premier League snooker trofeje potřetí za sebou, měl fantastický start, kdy nahrál 111 bodů a získal tak úvodní frame. Tohle skóre bylo páté nejvyšší v této sezóně a nechalo veterána Davise před těžkým úkolem.

 

Brzy byl stav 2-0, když OSullivan vypadal, že chce ukončit zápas tak rychle, jak je to možné a breaky 42 a 54 a zanechal Davise přemýšlet o semifinálové porážce.

 

Chyba OSullivana na růžové, kdy mu utíkal čas a pak těžká červená do středové kapsy daly Davisovi dvě šance na zisk třetího framu. Ale ten se nechopil příležitosti a dobře rozstřelenými červenými nahrál OSullivan náběh 74 bodů a dostal se do vedení 3-0. Po prvních 3 framech nahrál OSullivan celkem 285 bodů, zatímco Davis se potýkal s pouhými 35 body.

 

Stav se téměř dostal na 4-0 po dlouhé bitvě jistot, OSullivan ztroskotal na potopení potenciální vítězné hnědé kouli a předal frame Davisovi.

 

The Nugget mě šanci dostat se na 3-2 poté, co nahrál 17 bodů, svůj nejvyšší náběh v prvních pěti framech, ale minul černou. OSullivan dostal tak rychle šanci a dalším breakem, tentokrát 86 body, dostal skóre na stav 4-1, což pro the Rocket znamenalo jeden frame od vítězství.

 

Davis nakonec našel zbytky formy v šestém framu a náběhy 28 a 32 mu pomohly k úspěchu 64-28. Ale žádný jiný comeback se už v play-off nekonal a náběh 64 bodů pomohl OSullivanovi získat druhé finálové místo.

 

Betfred Premier League Snooker
Second Play-off - sobota, 2. prosince
Ronnie O'Sullivan 5-2 Steve Davis

O'Sullivan skóruje jako první
111-18 (O'Sullivan 111), 100-16 (O'Sullivan 42, 54), 74-1 (O'Sullivan 64), 48-60 (O'Sullivan 37), 106-17 (O'Sullivan 86), 28-64 (Davis 32), 71-14 (O'Sullivan 64)

 

Vyhraje White – Goldstein

Pátek, 1. prosince, 2006

www.skysports.com

 

Semifinále

 

GRAEME DOTT x JIMMY WHITE

 

Od samého začátku jsem na vítěze tipoval Jimmy White. Vsadil jsem na něj 150-1 a on je teď v semifinále a já jsem docela vzrušený tou možností, že to možná dokáže.

Bylo by to docela zajímavé, protože Jimmy v téhle sezóně nehraje dobře – mám pocit, že se ani nekvalifikoval do žádného bodovaného turnaje, což potvrzuje, že hraje strašně.

 

Ale v Premier League má několik fantastických výsledků – porazil Ding Junhui a Stephena Henryho 5-1, což se nedá přehlédnout.

 

Všechno záleží na tom, jestli Jimmy vydrží být klidný. Graeme Dott je těžký soupeř, ale jestli Jimmy dokáže zůstat v pohodě, tak by to mohlo vyjít – nevím, jestli mi to říká spíš moje srdce nebo rozum? Bude to těžký zápas pro oba.

 

Mistr světa je mistrem světa z jednoho důvodu – je těžké ho porazit. Předpokládám výsledek 5-3. Je to těžké.

 

Na Premier League hrajete vždy se špičkovými hráči, zatímco v kvalifikacích, nic proti, hrajete proti horším hráčům.

 

Je to těžší pro někoho jako je Jimmy - který tam je, ví to a hraje - hrát svou dobrou hru proti někomu, kdo je na žebříčku nějakých 50 míst pod ním, než kdyby hrál proti Mistru světa nebo Ronnie O'Sullivanovi nebo Hendrymu.

 

Hrát před natřískaným sálem pro 800 lidí je určitě něco jiného a má to určitý vliv na jeho skvělou hru na letošní Premier League.

 

Dott se dostal to poslední čtyřky, což potvrzuje, že hraje dobře. Je těžké ho porazit.

 

Je brán za pomalu hrajícího hráče, ale není jím. Na Premier League má jeden z nejrychlejších časů na strk.

 

Jeho průměrný čas je kolem 16 vteřin, což je 2. nebo 3. čas za Ronniem a Jimmym a možná Stevem Davisem, který svou hru zrychlil, což je fajn.

 

Dott by byl první, kdo by připustil, že není typem hráče, který vyhraje frame při jedné návštěvě u stolu, tak nevyhrál ani Mistrovství světa.

 

Určitě se předvádí jako Mistr světa a hraje na Premier League dobře. Kdyby se nedostal do poslední čtyřky, bylo by to pro něj zklamání.

 

RONNIE O'SULLIVAN X STEVE DAVIS

 

Forma by potvrzovala, že Ronnie by měl docela pohodlně vyhrát, ale prosinec se zdá být pro Davise šťastným měsícem.

 

Vloni potřeboval, aby Ronnie porazil Sauna Murphyho 5-1, aby se dostal do finálové čtyřky a přesně to se také stalo a stejně tak minulý prosinec se Steve dostal do finále UK Championship, což je druhý největší bodovaný turnaj.

 

V tomhle zápase se může stát cokoliv. Jestli oba hráči budou ve své vrcholné formě, pak Ronnie vyhraje. Oba hráči mají podobný styl hry – oba hrají otevřeně a poměrně rychle, ale předpokládám, že Ronnie vyhraje o 2 nebo 3 framy.

 

Ronnie miluje Premier League a soutěže Sky vůbec, protože diváci jsou tu fantastičtí. Každý týden není nic jiného, než narváno.

 

Diváci začnou odcházet až s poslední potopenou koulí, což je fantastické – to se vám nestane v žádném jiném snookerovém turnaji.

 

Ronnie je obhajující šampión a vyhrál poslední dvě trofeje Premier League, takže určitě po svém třetím vítězství v řadě zoufale touží.

 

Finále  

 

Jestli finále bude mezi O'Sullivanem a Whitem, což jak vím, by většina snookerových fanoušků viděla ráda, bylo by to fantastické finále.

 

Vím, že to je to nejhorší, jak by řekli učenci, ale jestli se tihle dva sejdou ve finále, bude vítězem snooker. Myslím, že snooker potřebuje takovéhle finále – the Whirldwind proti the Rocket.

 

Od začátku fandím Jimmymu a nebudu měnit názor. Myslím, že tahle sezóna Premier League byla fantastická.

 

Hlavním faktorem je, jestli přitáhla diváky nebo ne a každý týden bylo narváno, což je potvrzením kvality snookeru a každého, kdo se přišel podívat na hráče ve světové soutěži.

 

Viděli jsme několik skvělých zápasů – jediné co ještě chybí Premier League této sezóny je maximální náběh. Nebyl bych překvapen, kdybychom nějaký tenhle víkend viděli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocket usiluje o hattrick

www.premierleaguesnooker.com

 

V uplynulých dvou letech na Betfred Premier League dominoval, Ronnie O'Sullivan chce získat hattrick a bude o něj soutěžit tento víkend v The Forum Centre, Wythenshawe, Manchester.

 

„Rocket“ z Essexu má za sebou v tomto turnaji cestu 21 zápasů bez porážky a sponzoři z Betfred  ho favorizují zcela jasně poměrem 2/9 na to, že v neděli v noci zdvihne trofej.

 

O'Sullivan se ve druhém sobotním semifinále střetne se Stevem Davisem a Davis bude mít navíc stimul ve skutečnosti, že 50% jeho zisků obdrží Hunter Foundation, charitativní organizace založená Lindsey Hunter na památku jejího zesnulého manžela.

 

 

Davis Ligu dokončil na 5. místě, ale dostal druhou šanci díky čínské senzaci Ding Jun-hui, který  odstoupil z play-off, aby mohl reprezentovat Čínu na Asian Games.

 

Sponzoři a pořadatelé cítili, že díky pátému nasazenému hráči mohou pomoci Hunter Foundation.

 

„Je to skvělá, neočekávaná šance zahrát si v play-off a doufám, že se mi podaří na Paulovu památku vyhrál slušnou částku,“ řekl Davis. „Nebude to lehké, protože Ronnie hraje v tuhle chvíli mimořádně dobře, ale zkusím hrát svou vlastní hru a budu hrát co nejlépe.“

 

V dalším semifinále na best of 9 se utká Mistr světa 2006 Graeme Dott proti překvapivému kvalifikantovi Jimmy White.

 

Pro White, který se sesunul v provizorním žebříčku až na 51. místo, představuje Betfred Premier League šanci získat slušné peníze a zlomit svou smůlu v této sezóně.

 

White je outsiderem v tomto zápase s poměrem 9/4, ale chce předvést tu samou formu, která mu pomohla porazit Stephena Henryho a Ding Jun-hui 5-1, a pak by mohl šokovat. Oba vítězové se střetnou v zápase na best of 13 v neděli ve 20,30.

 

Všechny zápasy se budou hrát s pravidlem 25 vteřin na strk a navíc k peněžním odměnám bude dalších 1.000 liber za stovkový náběh.

 

Odměny za vítězství:

Vítěz: 50.000 liber

Poražený finalista (runner-up): 25.000 liber

Semifinalisté: 12.500 liber

 

Čtyři poslední hráči doposud díky jedinečným odměnám na Betfred Premier League za vyhraný frame (1.000 liber) a za stovkový náběh (1.000 liber) získali následující částky:

 

O'Sullivan: 26.000 liber

Dott: 19.000 liber

White: 19.000 liber

Davis: 19.000 liber

 

Semifinále (best of 9)

Sobota, 2. prosince 2006 – 20:30

Graeme Dott x Jimmy White

Ronnie O'Sullivan x Steve Davis

 

Finále (best of 13)

Neděle, 3. prosince – 20:30

 

 

O’Sullivanův boj o zápas mu udržel rekord

 

Ronnie O’Sullivan zabojoval zpátky do zápasu ze stavu 0-3 a udržel si v letošní soutěži Betfred Premier League Snooker rekord neporažení.

 

O’Sullivan prohrával se Skotem Graeme Dottem už 0-3, ale třemi breaky přes 50 bodů v posledních třech framech dokázal „The Rocket“ uhrát remízu 3-3.

 

Stephen Hendry nedokázal Ding Jun-huiho porazit, což znamenalo, že Dott se kvalifikoval do play-off, bez ohledu na to, jak zahrál proti O’Sullivanovi.

 

Nicméně i bez ohledu na 1000 liber za každý vyhraný frame, tu bylo dost toho, o co soutěžit, protože kdyby Dott vyhrál minimálně 2 framy, vyhnul by se opakování zápasu s O’Sullivanem v semifinále příštího týdne.

 

V úvodním framu „Rocket“ nahrál 31 bodů, ale pak musel zahrát jistotu. Dott nahrál 2 fauly, ale později O’Sullivan nahrál 5 po sobě jdoucích faulů, když se pokoušel o únik o 4 mantinely s bílou těsně za zelenou.

 

Nakonec použil jinou cestu k úniku, ale nechal úřadujícímu Mistru světa šanci na strk a ten se breakem 43 bodů dostal do vedení 1-0.

 

Výpadek koncentrace OSullivana nechal Dottovi i druhý frame. „The Rocket“ hrál černou, ale odehrál ji do červené, která si to zamířila přímo do kapsy a O’Sullivan nemohl uvěřit své chybě a Dott se breakem 79 bodů dostal do vedení 2-0.

 

O’Sullivan neutrpěl v posledních 19ti zápasech na Premier League porážku, ale break 67 bodů od Dotta ho této možnosti dostal blíže, protože stav už byl 0-3.

 

Ale O’Sullivan ukázal, proč je označován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob a breaky 84, 88 a 64 zvládl fantastický boj zpět do zápasu a srovnal na 3-3.

 

2006 Betfred Premier League Snooker
23. listopadu, 2006 - AECC, Aberdeen.
Ronnie O'Sullivan 3-3 Graeme Dott
O'Sullivan skóroval jako první
39-91 (O'Sullivan 31, Dott 43), 1-86 (Dott 79), 16-103 (Dott 35, 67), 84-8 (O'Sullivan 84), 91-10 (O'Sullivan 88), 79-50 (O'Sullivan 64)

 

„Rocket“ si drží rekord neporažení

www.premierleaguesnooker.com

 

Sedminásobný mistr světa Stephen Hendry čelí po své poslední porážce brzkému vyřazení ze soutěže 2006 Betfred Premier League Snooker.

 

Hendry s Ronnie O’Sullivanem prohrál 4-2 a nyní potřebuje velké vítězství proti Ding Junhui v příštím týdnu a naději, že ostatní výsledky budou v jeho prospěch, aby měl šanci dostat se ještě do play-off.

 

O'Sullivam mohl zůstat před svým zápasem klidný, protože už se do dalších bojů kvalifikoval; ale pro Hendryho byl tento střet životně důležitý pro jeho šance na turnaji.

 

Nicméně Skot, který měl dobrou podporu od svého domácího publika v SECC v Glasgow, měl špatný start a rychle prohrával 0-2.

 

O'Sullivan potvrdil svou touhu stát se prvním hráčem, který na Premier League nahraje 147 a měl šanci to udělat hend v prvním framu.

 

Bohužel po potopení devíti červených a osmi černých, na skóre 65 bodů, minul O'Sullivan černou a spadla mu bílá, a Hendry si oddechl. Ale nedokázal toho využít a Rocket získal pohodlně první frame.

 

Druhý byl mnohem rozdrobenější, protože se ani jeden z hráčů nemohl dostat do rytmu. Ale zlomový bod přišel, když Hendry minul červenou blízko mantinelu a O'Sullivan získal náskok 16ti bodů a nechal Hendrymu na stole dost práce.

 

Oba hráči pokračovali v chybách i ve třetím framu, až O'Sullivanům break 41 bodů byl dost na získání framu a vedení 3-0 a zanechání Stephena Hendryho, který rok začal jako světová jednička, na cestě k rychlému vyřazení z turnaje.

 

Ale Hendry, který byl sedmkrát korunován na mistra světa, ukázal sílu své osobnosti ve framu č. 4.

 

Rychle se dostal ke stolu a vybudoval si velký náběh, i když to vypadalo, že skončí na stavu 44 bodů, kdy ztratil pozici a čelil těžké černé s bílou koulí těsně u bočního mantinelu. Ale fantastickým strkem zasáhl černou z těsného úhlu, což Skotské publikum hodně potěšilo.

 

Hendry nakonec nahrál 87 a vrátil se do zápasu stavem 1-3, ale nepodařil se mu stovkový náběh, i když to pořád byl jeho nejvyšší náběh v letošním turnaji, protože překonal 75 bodů, které nahrál proti Graemu Dottovi 14. září v Sands Centre, Carlisle.

 

Návrat do zápasu pokračoval v pátém framu, kdy Hendryho durhý po sobě jdoucí break přes 50 bodů - tentokrát 72 - pomohl k získání tohoto framu poměrem 78-4 a úpravě skóre na 2-3 pro O'Sullivana.

 

Nicméně comeback skončil zklamáním, když minul červenou a dal O'Sullivanovi šanci na 6. frame a ten jí využil a breakem 84 bodů zvítězil poměrem 4-2.

 

"Nepřijel jsem sem na čerstvý vzduch - přijel jsem vyhrát," řekl O'Sullivan. "Diváci zaplatili slušné peníze, takže jsem tady, abych jim za ně něco dal."

 

„Stephen je můj nejoblíbenější soupeř, když hraje svou hru. Spousta lidí hraje amatérsky, ale Stephen je profesionál a hraje bezvadné strky.“

 

Betfred Premier League Snooker
November 16, 2006 - SECC, Glasgow
Ronnie O'Sullivan 4-2 Stephen Hendry.

O'Sullivan skóruje jako první

82-7 (O'Sullivan 65), 51-35, 68-3 (O'Sullivan 41), 7-87 (Hendry 87), 4-78 (Hendry 72), 84-8 (O'Sullivan 84)

Ding venku z play-off

www.premierleaguesnooker.com   

 

Matchroom Sport oznámil, že Ding Junhui nebude schopen soutěžit v play-off 2006 Betfred Premier League Snooker.

 

Provizorní čtyřka ze Šanghaje se už díky svým úžasným výkonům kvalifikovala do soutěže o velké výhry na Lize ve Forum Centre, Wythenshawe.

 

Bohužel Dingova vlast Čína trvá na tom, že je musí representovat na nadcházejících Asijských Hrách v Doha, které se kryjí s termínem play-off a Ding bude na Asijských Hrách soutěžit ve snookerových disciplínách.

 

Pořadatelé Premier League Snooker Matchroom Sport a sponzoři Betfred se rozhodli dovolit pátému hráči v závěrečném pořadí zaujmout Dingovo místo v semifinále.

 

Play-off The Betfred Premier League Snooker, která je už vyprodána, se bude konat 2. a 3. prosince ve Forum Centre, Wythenshawe v Manchesteru a objeví se v ní pátý hráč, který nahradí Dinga.

 

S Ronnie O’Sullivanem, který se již kvalifikoval, se jedná o hráče Stephen Hendry, Jimmy White, Graeme Dott, Ken Doherty a Steve Davis, kteří mají nyní všichni velkou šanci se kvalifikovat.

 

Na počest nedávno zesnulého Paula Huntera, Betfred, Matchroom Sport a všichni hráči odsouhlasili, že 50% z výher hráče, který nahradí Dinga v play-off půjde na Hunterovu Nadaci, novou charitu založenou Paulovou manželkou Lindsey na pomoc invalidním a handicapovaným mladým snookrovým hráčům.

 

Fred Done, šéf Betfred, řekl: „Ztráta Paula Huntera byla pro snooker tragická a Dingova neúčast představuje fantastickou možnost udělat něco pozitivního ve prospěch Paulova jména.“

 

„Pátý hráč bude vlastně hrát za Paula a to bude pro něj obrovským stimulem zahrát v play-off dobře.“

 

Šéf Matchroom Sport Barry Hearn dodal: „50.000 liber pro vítěze, 25.000 liber pro neúspěšného finalistu a 12.500 liber pro poražené semifinalisty, stejně jako 1.000 liber za stovkový náběh by mohlo snad znamenat pro charitu dobrý start.“

 

Navíc, Ding Junhui souhlasil s utajeným darem pro Hunterovu Nadaci.

 

Čínská snookerová senzace potvrzuje Asijské Hry

11. listopadu, 2006

 

Peking (AFP) – Čínská snookerová senzace Ding Junhui potvrdil, že bude příští měsíc hrát na Asijských Hrách v Doha a upřednostní obhajobu Asijského titulu před vítězstvím na špičkové profesionální lize. Ding, který nedávno napodobil skutky bývalých mistrů světa Ronnie O’Sullivana a Johna Higginse tím, že vyhrál tři bodované tituly do svých 20. narozenin, bude horkým favoritem na kulečníkové akci.

Devatenáctiletá hvězda je v současné době na vrcholku sedmičlenného snookerového Premier League a má jisté místo v semifinále.

 

Ale jak uvedly webové stránky Asijských her, řekl organizátorům Her, že z finále Premier League, které se hraje 3. prosince, odstoupí (jestliže se dostane tak daleko), aby mohl být v Doha, kde snookerová soutěž začíná 4. prosince.

 

Minulý měsíc Asijské Hry změnily rozpis svých snookerových zápasů, aby mu umožnily soutěžit v jiném top turnaji, UK Championshipu. Vloni se Ding stal prvním hráčem ne z Britských ostrovů, který vyhrál tento titul.

 

Ding, který pochází z okolí Šanghaje, porazil Supoj Saenla z Thajska 3-1 a získal tak na posledních Asijských hrách v Bsuanu zlato, když mu bylo pouhých 15 let.

 

Připisuje se mu ve prospěch profesionalizace snookeru v Číně, kde se často hraje i na chodnících této rozlehlé země.

 

 

Ronnie je v posledních čtyřech

 

Ronnie O’Sullivan si výhrou nad Stevem Davisem 4-2 v Plymouth Pavilions zajistil své místo v semifinále Betfred Premier League.

 

Porážka zanechala Davise na samé hraně doufání v postup do top 4, ale šestinásobný mistr světa má stále 2 další zápasy k dobru a může se zkusit vytáhnout na vršek tabulky.

 

O’Sullivan v prvním framu zůstal věrný své přezdívce „Raketa“ a vypadalo to na rychlou stovku, když se dostal mezi koule a rychle našel svůj rytmus. Ale předposlední červená se dostala příliš daleko a 1000 librový bonus za stovkový break zůstal nedosažený.

 

Druhý frame byl rozdrobenější, když O’Sullivan dvakrát unikl z bloku, ale zúročil to jen krátkými náběhy 18 a 20 bodů.

 

Davis se dostal do kontaktu a náběh 45 bodů ho dostal do vedení o 5 bodů, ale 2x minul a i když dostal další šanci, Davis ji nevyužil, když potápěl zelenou a pokoušel se uvolnit složitou růžovou u bočního mantinelu. OSullivan sklidil zbylé barevné a dostal se do vedení o 2 framy.

 

Začátek třetího byl poznamenaný fauly z obou stran. O’Sullivan se rychle dostal do vedení 24-13, ale dovolil svému soupeři vrátit se ke stolu a Davis se dostal do vedení o 6 bodů, než nechal černou u spodní pravé kapsy.

 

O’Sullivan odpověděl 21 body a pak nechal Davise za hnědou přes celý stůl, z čehož ne jen že fauloval na černé, ale nechal i volnou červenou – pozvánku O’Sullivan vděčně potvrdil a zajistil si minimálně bod.

 

Davisovo štěstí zůstalo na dosah a ve čtvrtém framu vypadal dobře, než musel po 28mi bodech zahrát jistotu. Následovala taktická hra a Davis využil v tomto framu 3 ze svých 5ti povolených time-outů.

 

Davisova chyba na černé při 66 bodech se 74mi body na stole zanechala O’Sullivana se zábleskem naděje, ale ten se jí nechopil a nechal frame krátce nato připsat soupeři navzdory Davisovu faulu, když žertem svým tágem dloubnul do žluté po pokusu o potopení.

 

Rozhodčí Paul Collier se rozhodl před začátkem pátého framu vyměnit bílou kouli kvůli množícím se chybám obou hráčů, ale po jejím otestování se oba hráči rozhodli vrátit se k původní.

 

Davis začal pátý frame 39ti body, ale bohužel se sám zasnookeroval na barevné a musel vytáhnout svůj nejlepší strk té noci, aby potrápil O’Sullivana, který fauloval a vrátil výhodu zpět Davisovi.

 

Následující náběh 24 bodů vypadal, že ještě sníží rozdíl a i když Davis minul přímou růžovou, která byla frame ballem, jedna další červená při jeho příští návštěvě byla dost na snížení na 3-2.

 

Tady už ale O’Sullivan neuklouznul a breakem 108 bodů, když se dostal mezi červené a než ztratil pozici na žluté, si zajistil výhru a místo v play-off.

 

„Kdyby se to vyvíjelo pro mě trochu jinak, mohl bych vyhrát více framů, ale Ronnie potřebuje jen jednu šanci a rychle se dostal do vedení 3-0,“ připustil Davis. „Byl jsem rád, že jsem zabojoval zpátky do zápasu, ale Ronnie potopil dlouhou červenou v posledním framu a bylo to.“

 

O’Sullivan dodal: „Pokud se kvalifikujete, odnáší to s sebou trochu stresu, ale vždycky se chcete před velkým publikem předvést a získat možné peníze za každý frame. Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál pod tlakem, oba jsme měli své chvíle, ale celkově jsem šťastný – i když maximum v posledním framu by bylo skvělé!“

 

Minuta ticha pro Huntera

www.bbc.co.uk

překlad Monča

 

Teprve 27letý Hunter zemřel na rakovinu. Čtyři z nejzářivějších hvězd

snookeru drželo za Paula Huntera ve čtvrtek večer při zápasech Premiere

League v Prestonu minutu ticha.

Ronnie O´Sullivan, Jimmy White, Ken Doherty a Ding Junhui se

shromáždili u stolu na jednu minutu a vzdali Paulovi,  který zemřel v

pondělí na rakovinu, tichý hold.

 

Hunterův pohřeb, který by se sobotu 14.10. dožil 28 let, se bude konat

v Leedsu 19. října.

 

Ve včerejších zápasech porazil O´Sullivan Whitea 5-1 a Junhui Dohertyho

4-2

 

 

O’Sullivan pokračuje ve svém dobrém začátku

2006 Betfred Premier League Snooker

Pátá část – Guild Hall, Preston

Ronnie O'Sullivan 5-1 Jimmy White

O’Sullivan skóruje jako první

77-45 (O’Sullivan 54, White 44), 35–69 (White 49), 114-0 (O’Sullivan 41, 73) 80-16 (O’Sullivan 68), 53–21, 88-21 (O’Sullivan 37, 51)

 

Ve velmi očekávaném zápase mezi dvěma největšími talenty, Ronnie O'Sullivanem a Jimmy Whitem, se dostalo obecenstvu v Guildhall v Prestonu plné hodnoty peněz, než The Rocket triumfoval.

 

„Nepředvedl jsem všechny své možnosti, ale Jimmy mi povolil šance a nakonec jsem poměrně spokojený,“ řekl O’Sullivan. „Musíte potápět a moje potápění bylo OK a v tom byl rozdíl. Získal jsem 3 zápasy a jestli si z toho nedokážu nic vzít, můžu stejně tak dobře pověsit tágo na hřebíček!“

 

O’Sullivan má nyní 5 bodů ze svých prvních 3 zápasů a má už téměř dost na to, aby si zajistil své místo v play-off. Shrábl první frame, i když oba hráči měli své šance, ale náběh 54 bodů od O’Sullivana převýšil Whiteův break 44 bodů.

 

The Whirldwind, který chtěl zúročit svou neočekávanou výhru z minulého týdne 5-1 nad Dingem, získal druhý, když zahájil vedením 30 bodů. O’Sullivan zabojoval a dostal ho opravdu pod tlak, ale White máknul a získal nezbytné body, aby frame vyhrál.

 

V dalším ztratil O’Sullivan náběh na 41 bodech, když zkoušel rozstřelit, ale White následující červenou minul, když používal nástavec a The Rocket se chytil příležitosti a náběhem 73 bodů získal vedení 2-1.

 

Whiteův pokus o rozstřel ve čtvrtém framu se nepovedl a jako následek toho O’Sullivan získal frame vítězným náběhem 68 bodů a dostal se do vedení 3-1.

 

Další frame byl dřina pro oba hráče, když se červené začaly ubírat směrem k hornímu mantinelu a znemožňovaly tak jakýkoliv slušný náběh. O'Sullivan se chopil jedné z mála příležitostí a získal frame poměrem 53-21 a sebral oba body, aby se dostal do vedení tabulky Premier League spolu s Dingem. O'Sullivan získal i závěrečný frame, když uzavřel zápas stylovým rychlým náběhem 51 bodů.

 

 

 

“Rocket” se vystřelil na špici

2006 Betfred Premier League Snooker

2. část – GL1, Gloucester, 21. září

 

Ronnie O’Sullivan 5-1 Ken Doherty

 

OSullivan skóroval jako první

69-9 (O’Sullivan 38), 78-28 (O’Sullivan 66), 75-0 (O’Sullivan 71), 124-6 (O’Sullivan 124), 87-0 (O’Sullivan 61), 9-65

 

Ronnie O’Sullivan byl ve vražedné formě, když rozdrtil Kena Dohertyho 5-1 a díky jedné výhře a jedné remíze ve dvou startech se dostal do čela tabulky Betfred Premier Snooker League.

 

Obhajující šampión nám předvedl snadnost hry, kdy honil bílou kouli po stole podle své vůle a nechal svého soupeře sedět v židli po dlouhé minuty. „Hrál jsem dobře a jsem hodně šťastný za to, jak to dopadlo,“ řekl O’Sullivan. „Během zápasu jsem zkusil pár odlišných věcí s držením, dělám tyhle věci, abych si udržel nadšení.“

O’Sullivan získal první frame díky pár sebevědomým potopením, i když minul 3 černé koule a druhý frame získal rychlým breakem 67 bodů.  Báječná útočná jistota ve třetím rozdělila balík a nechala Dohertyho v těžkém snookeru za žlutou. Ir, dvojnásobný šampión Premier League, fauloval a O’Sullivanův troufalý trik se mu vyplatil a nahrál 71 bodů a nechal Dohertyho v nutnosti získat 2 snookery, což nezvládl a skóre se dostalo na stav 3-0.

O’Sullivan ho nenechal vůbec oddechnout, rozstřelil ve čtvrtém framu koule a nahrál první stovku turnaje a zajistil si všechny 3 body. Dvojnásobný mistr světa se dostal mezi koule, hrál i levou rukou a celkový break 124 bodů ho dostal do vedení 4-0.

Doherty se v dalším framu dotkl modré koule když dával bílou do oblasti Déčka a O’Sullivan z toho vytěžil červenou podél mantinelu. „Rocket“ pošťouchl černou do cesty jediné možné červené, což ho donutilo vrátit bílou na vršek stolu.

Nicméně O’Sullivan dostal ještě jednu šanci a rychle posbíral 61 bodů a získal 5. frame. Ir, který hraje svou první Ligu po více než 7mi letech, se snažil horlivě vyhnout porážce s nulou a vybudoval si bojovně vedení 26 bodů.

Pak zanechal svého soupeře ve snookeru, ale O’Sullivan byl ve výměně jistot lepší, Doherty zahrál slabý strk a nechal červenou hratelnou. OSullivan se toho chytil, ale minul černou před středovou kapsou.

Doherty pokračoval ve své dobré práci, nasbíral 42 bodů, ale vyklepala se mu koule u středové kapsy. O’Sullivan mu poskytl další příležitost a Doherty se jí chytil a zachránil si čest.

O’Sullivan dodal: „Vypadalo to jednoduše a minimálně mohu říci, že jsem si to užíval a pobavil pár lidí. Hraji už 23 let a za tu dobu se dostanete do určité úrovně. Je to tu vždy – musíte to jen najít.“

 

 

Reportáž: O’Sullivan zabojoval a zajistil si remízu

 

Ronnie O’Sullivan 3-3 Ding Jun-hui

(OSullivan skóroval jako první)

 

8-79 (Ding 41), 98-4 (O’Sullivan 98), 65-69 (O’Sullivan 65, Ding 69), 0-76 (Ding 76), 86-16 (O’Sullivan 45, 39), 86-0 (O’Sullivan 86)

 

Úřadující šampión Ronnie O’Sullivan se ze ztráty 1-3 vzpamatoval a v prvním zápase 2006 Betfred Premier League Snooker uhrál remízu.

 

Čínská mladá senzace Ding Jun-hui, kterého mnozí tipují na vítěze této soutěže, vypadal na to, že zvítězí a na „Rocket“ uvalí vzácnou porážku.

 

Nicméně O’Sullivan, který vyhrál poslední dvě Ligy, ukázal sílu své osobnosti a náběhem 86 bodů v posledním framu zachránil těžce vybojovaný bod.

 

„Jsem nakonec rád za remízu,“ řekl O’Sullivan. „Ding mohl vyhrát 5-1, je to fantasticky talentovaný hráč a rád se na něj dívám. Je na úrovni Stephena Hendryho v potápění a budování náběhů. Ding je fenomenální hráč a fantastický talent.“

 

O’Sullivan je favorit bookmakerů na to, že získá svůj 3. titul v řadě, ale chce také předělat historii a stát se prvním hráčem, který v této soutěži nahraje maximální náběh 147 bodů.

 

„Nikdy jsem v téhle akci nenahrál 147, takže by bylo hezké do udělat,“ dodal O’Sullivan.

 

Ding rozstřelil a okamžitě se dostal do vedení náběhem 41 bodů navzdory tomu, že ztratil pozici na červené, když měl 30 bodů, ale situaci zvládl dobře, když uhrál hezký strk u boční levé kapsy.

 

Ke stolu se ale rychle vrátil, když O’Sullivan nechal červenou před boční pravou kapsou a s 22 body na stole potřeboval „Rocket“ snookery, které by nenasbíral.

 

Druhý frame začal nervózně s chybami na obou stranách, než se O’Sullivan dostal mezi koule a stylově nahrál 90 bodů a dostal se na dosah extra prémii 1000 liber za stovkový náběh.

 

Ale 2 červené u mantinelu už byly problém a náběh skončil 98 body a zápas se dostal do vyrovnaného stavu.

 

Akce pokračovala ve stejném stylu i ve 3. framu, ale O’Sullivan nedokázal ukořistit frame navzdory 65 bodům, protože minul složitou červenou do levé střední kapsy, když musel použít hrabičky přes jinou kouli.

 

Ding, vítěz letošního prvního bodovaného turnaje – Northern Ireland Trophy – se chytil výhody a sklidil stůl za 69 bodů a ukradl frame, který měl ztratit.

 

To 19tiletého hráče z Číny pobídlo a 76 body si ve 4. framu zajistil minimálně bod z tohoto zápasu, když se dostal do vedení 3-1.

 

OSullivan nebyl na Premier League poražen už 20 měsíců od porážky 4-2 proti Jimmy Whiteovi v lednu 2005. „Rocket“ tvrdě zabojoval, aby se vyhnul další ztrátě a breaky 45 a 39 mu pomohly k vítězství 86-16 v pátém framu a udržel zápas ještě naživu.

 

Podruhé v zápase měl O’Sullivan šanci nahrát stovkový náběh v šestém framu, ale minul červenou za stavu 86 bodů, ale i to stačilo na zajištění ligového bodu.

 

Hendry: Ronnieho muž k poražení

 

Stephen Hendry označil Ronnie O’Sullivana za muže, kterého v letošním Betfred Premier League Snooker chce porazit.

 

O’Sullivan ztratil vloni svůj post světové jedničky ve prospěch Hendryho, ale Skot věří že O’Sullivan, který vyhrál oba turnaje Premier League v roce 2005, se bude o trofej snažit znovu.

 

„Bookmakři se většinou nemýlí a Ronnieho považují za favorita, protože to v posledních dvou případech vyhrál,“ řekl Hendry.

 

„Ten časový limit mu vyhovuje lépe, než komukoliv jinému, protože nemusí měnit svůj přirozený způsob rychlé hry, které se hodně jiných hráčů musí přizpůsobit, a je určitě zase bojovníkem.“

 

O’Sullivan bude hrát svůj první zápas letošní Premier League v Sands Centre v Carlisle ve čtvrtek, 14. září 2006,  kdy bude čelit čínské senzaci Ding Jun-huimu, vítězi prvního letošního bodovaného turnaje – Northern Ireland Trophy.

 

Hendry zahajuje svou soutěž taky v Carlisle, kde svedou bitvu dva skotští hráči, Hendry se střetne s úřadujícím mistrem světa Graeme Dottem. Sedminásobný mistr světa Hendry pokládá Premier League za jednu z nejvýznamnějších akcí ve snookerovém kalendáři a už se nemůže dočkat, až začne.

 

Řekl: „Těším se na to. V posledních dvou ročnících jsem se zvládl dostat do semifinále a finále, ale pokaždé jsem byl poražen Ronniem. Doufám, že se dostanu do semifinále a finále zas a zkusím se to zvládnout lépe.“

 

„Premier League je turnaj, kde chcete hrát dobře a stal se prestižnějším, než některé bodované akce, protože je živě v televizi každý čtvrtek večer.“

 

„Kamkoli přijedete hrajete před plným hledištěm a proti nejlepším hráčům světa. Díky formátu soutěže je důležité ji vyhrát. Chcete tam jít a předvést se před publikem a to vás znervózňuje, ale zároveň vás to nutí hrát lépe.“

 

O’Sullivan byl světovou jedničkou po mnoho sezón, ale to bylo ukončeno Hendrym, který na svůj návrat čekal hodně dlouho. Nicméně Skot trvá na tom, že stále má touhu a odhodlání setrvat tam dlouho.

 

Řekl: „Být jedničkou je fantastický pocit. Dostal jsem se tam spíš tím, že jsem měl vyrovnané výsledky, než tím, že bych vyhrál hodně turnajů, což jsem dokázal v 90. letech, ale čísla nelžou – jsem světová jednička a jsem pyšný na to, že jsem zpátky.“

 

„Jen tři lidé se v minulosti v žebříčku propadli a pak se znovu vrátili na post jedničky. Vždycky jsem se chtěl vrátit zpátky, ale body se staly méně důležité, než moje zaujetí na vyhrávání turnajů a na tom závisí body.“

 

„Stále věřím, že jsem dost dobrý na vítězství a stále jsem zdeptaný, když prohraju. Nenávidím vidět druhé lidi zdvihnout trofej, tak jsem to cítil vždy a stále máme obrovský hlad po výhře.“

 

 

Betfred Premier League Snooker 2006

 

  • Nadchází 21. sezóna jedinečného světového snookerového turnaje Betfred League Snooker, který se jako jediný hraje v ligovém formátu

 

  • Pole sestává ze sedmi nejlepších hráčů světa a každý hráč hraje s každým na nejlepších 6 framů, což dohromady dělá 21 zápasů

 

  • Za výhru se započítávají 2 body a jeden bod je za remízu 3-3, na tuto hru každého s každým (Round Robin) navazuje prosincová play-off, kde se 4 nejlepší hráči utkají o velké peníze

 

  • Celková peněžní odměna je 250.000 liber a peníze na část každého s každým budou rozděleny na základě “vyhraných framů” s 1.000 liber za každý vyhraný frame. Navíc je tu ještě bonus “Dvojnásobek tvých peněz” za náběh 100 bodů a více, což je dalších 1.000 liber

 

  • Úspěšní hráči si přenesou své bonusy do hry play-off, kde už jde o větší peníze. Zůstává bonus za stovkový náběh a vítěz obdrží 50.000 liber, poražený finalista si odnese domů dalších 25.000 liber a semifinalisté si odnesou navíc dalších 12.500 liber.

 

  • Semifinále se hrají na best of 9 i finále na nejlepších 13 framů

 

  • Akci bude živě přenášet po UK Sky Sports, který bude vysílat více než 50 hodin živých reportáží a Matchroom Sport Television bude vyrábět 24 x 2 hodiny nejdůležitějších okamžiků pro celosvětové vysílání

 

Sedm hráčů, kteří se zúčastní 2006 Betfred.com Premier League Snooker jsou:

 

Stephen Hendry (Skotsko) -        Světová jednička

 

Ken Doherty (Irsko) -                 Světová dvojka

 

Ronnie O’Sullivan (Anglie) -         Světová trojka

 

Graeme Dott (Skotsko) -             Světová šestka

 

Steve Davis (Anglie) -                Světová jedenáctka

 

Ding Jun-hui (Čína) -                  Světová dvacetsedmička

 

Jimmy White (Anglie) -               Světová třicetpětka

 

 

Betfred Premier League Snooker – rozpis zápasů

 

 

Den Hodina Místo Zápas
14. září 20:30 The Sands Centre, Carlisle

Graeme Dott x Stephen Hendry - 3-3

Ronnie O’Sullivan x Ding Jun-hui - 3-3

21. září 20:30 GL1, Gloucester

Jimmy White x Graeme Dott - 2-4

Ronnie O’Sullivan x Ken Doherty - 5-1 :-))
28. září 20:30 The Hawth, Crawley

Steve Davis x Ding Jun-hui - 0-6

Jimmy White x Ken Doherty - 2-4
5. října 20:30 Assembly Rooms, Derby

Jimmy White x Ding Jun-hui - 5-1

Stephen Hendry x Steve Davis - 1-5
12. října 20:30 Guildhall, Preston

Ken Doherty x Ding Jun-hui - 2-4

Ronnie O’Sullivan x Jimmy White - 5-1

19. října 20:30 Grimsby Auditorium

Jimmy White x Steve Davis - 3-3

Stephen Hendry x Ken Doherty 4-2
2. listopadu 20:30 Plymouth Pavilions

Graeme Dott x Ding Jun-hui - 2-4

Ronnie O’Sullivan x Steve Davis - 4-2
9. listopadu 20:30 Warwick Arts Centre, Coventry

Graeme Dott x Ken Doherty - 2-4

Jimmy White x Stephen Hendry - 5-1
16. listopadu 20:30 The Loch Suite, CECC, Glasgow

Graeme Dott x Steve Davis - 4-2

Ronnie O’Sullivan x Stephen Hendry - 4-2

23. listopadu 19:00 AECC, Aberdeen

Steve Davis x Ken Doherty - 5-1

Stephen Hendry x Ding Jun-hui 3-3

Ronnie O’Sullivan x Graeme Dott - 3-3

2. prosince 20:30 The Forum Centre, Wythenshawe

Play-off semifinále

Ronnie O'Sullivan x Steve Davis - 5-2

Graeme Dott x Jimmy White - 4-5

3. prosince 20:30 The Forum Centre, Wythenshawe

Play-off finále

Ronnie O'Sullivan x Jimmy White - 7-0 :-)))

 

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

13. 6. Antonín

Zítra: Roland

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422524
_1234.bmp