IPT North American Open 8-Ball Championship

Oficielní stránky turnaje a rozpis skupin

thevenetian.jpg

Rozpis zápasů 1. dne turnaje

Rozpis zápasů 2. dne turnaje

Ronnieho skupina 2. kola

Rozpis zápasů 3. dne turnaje

Ronnieho skupina 3. kola

Rozpis zápasů 4. dne turnaje

„Rocket“ se nadchnul pro dobytí nového světa

John Duncan v Las Vegas
29. července 2006
The Guardian
www.guardian.co.uk

Ronnie O’Sullivan je šťastný a není si úplně jistý proč. Mohlo by to být Nevadským sluníčkem, i když si ho moc po uplynulé 3 dny neužil, protože hrál 8-Ball pool od 10 hodin ráno do 10 hodin v noci, uvězněný uvnitř The Venetian, samostatného města bez oken, které se nazývá hotelem v Las Vegas. Mohlo by to být vzrušením z učení se nového sportu, i když v úterý to moc vzrušující nevypadalo, když ho frustrovala pěkně mizerná hra a zlomil své tágo vzteky o koleno.

Mohlo by to být šancí vzdálit se na chvíli z UK, pryč od toho být všude poznáván, od tlaku na jeho osobu, očekáváních, která přicházejí s tím, že jsi nejlepší v nějakém sportu, o který se lidé stále zajímají. Ale to mu ve skutečnosti prospívá, řekl. A krom toho se mu stýská po jeho přítelkyni Jo a jejich 5ti měsíční dcerce Lilly příliš na to, aby si užíval pauzu. Možná, ironicky ve městě, kde se tak radostně slaví únik před skutečností a pokrytectví, je pravý důvod toho, že je Ronnie šťastný to, že cítí, že může být jen Ronniem.

„Nebudu moci být doma touhle osobou,“ řekl v pátek a usrkával při tom z lahve ledové vody u bazénu v pátém patře The Venetian poté, co neprošel do posledních 36 hráčů na nejbohatším turnaji 8-Ballu světa, 2 mil. USD (1,1 mil. liber) IPT North American Open, a vracel se domů s pouhými 10.000 USD. „Když jsem zlomil tágo o své koleno, myslel jsem si, že budu mít problém. Pomyslel jsem si: „Nepotřebují, abych jim tady dělal špatnou publicitu.“

„Ale Jon (Denny, ředitel American pool tour) jen řekl: „Hej, chceme aby Ronnie byl Ronniem. Chlape, jestli chceš zlomit tágo o své koleno, tak to prostě udělej. V televizi to vypadá skvěle.“ Normálně se tak chovat nemůžu.“

Tágo bylo stejně vypůjčené – O’Sullivan si ještě žádné nekoupil, protože říká, že nerozezná dobré od špatného. Dokonce poprvé hrál 8-Ball až týden před tímto turnajem.

Takže jak se sem dostal? „Četl jsem si nějaké snookerové časopisy – přečtu všechno o snookeru: kluby, junioři, ligy – a na zadní straně časopisu je reklama na milionový turnaj. Pomyslel jsem si, že se určitě budou smát, ale zavolal jsem tam. Řekl jsem: „Já jsem Ronnie O’Sullivan. Mohl bych prosím mluvit s Kevinem Trudeau (jehož 14 mil. USD šlo na výhry a účty za letošní tour) o poolu.“ Zavolal mi zpátky asi za 5 minut, promluvili jsme si, bum, bum, bum a jsem tady.“

Je opravdu tak otrávený snookerem a jeho chybami? „Ne. Říkám lidem už 13 let, že jsem snookerem otrávený, ale lidé si pořád myslí, že to říkám jen, abych byl zajímavý. Se mnou je to tak, že je jasné, kdy jsem nahoře a kdy jsem dole. Ale tak to se mnou prostě je. Snooker je král sportů s tágem.“

Ale může to být opravdu radost stát se znovu pouhým učedníkem, přejít od šéfa k nadšenému štěněti, zpátky mezi začátečníky, učit se znovu své řemeslo, mezi hráči ve středu žebříčku sportu, který dosud patří k druhořadým, s pocity outsidera se pokoušet odstranit snooker, se kterým strávil 30 let, zpoza svých nehtů?

„Pro mě to není o výhře, mám radost z toho, že vím, že jsem bavil lidi. Nepotřebuji peníze, svoje peníze ze snookeru jsem dobře investoval a mám slušný majetek. Ale potřebuji radost. Začal jsem ji tady zase cítit a další noc, tu kdy jsem vypadl, jsem začal mít pocit „To je moje aréna“. Jako Alex Higgins, když vcházel do sálu, nemohli jste od něj odtrhnout oči. Tak jsem se cítil ve čtvrtek. V sále byla ta atmosféra, nádech nebezpečí.“

A, je příliš loajální na to, aby to řekl, jediné nebezpečí ve snookerovém turnaji současné doby je to, že možná něco chytíte ze všeho toho pokašlávání. Miluje snooker, ale někdy, stejně jako je to u rodiny, z toho šílíš.

O’Sullivan nechce mluvit o své mámě a tátovi. Všichni kolem něj a kolem IPT mi dali jasně najevo, že se ode mě neočekává, že bych o nich mluvil. A já to neměl v úmyslu. Ale je nemožné pochopit, proč možná využívá tu trochu temnou elektřinou nabitou atmosféru bez myšlenek na sex shopy svého otce v Soho, vraždu, která ho dostala do vězení a daňový únik, který tam dostal jeho matku také. Nemohlo to být dětství bez stínů.

A pod O’Sullivanovou velmi skutečnou spokojeností je tu stále to jako žula tvrdé dítě ulice, které Ronnieho ponouká. Zatímco jsme si povídali v kavárně dobře vybavených lázní, usrkávaje pití mezi ženami v bílých šatech, přišel pár opilých amerických kolegů a sedl si k vedlejšímu stolu, kde se připojil k pár dívkám. Byli hluční. Ronnie mě klidně požádal, jestli si můžeme jít sednout někam jinam, kde se uslyšíme.

Jeden z těch idiotů ho slyšel a řekl směrem k nám něco jako „Jezte si jídlo a nebo jděte k čertu“. Dal jsem přednost tomu ho neslyšet, protože jsem naprosto srabácký školák ze střední vrstvy, který nikdy v životě nezačal bitku. O’Sullivan ale ne. Když jsme odcházeli, Ronnie se prudce naklonil k tomu kolegovi, ale ve skutečnosti se ho nedotkl. Když jsme odcházeli, ten kluk za námi křičel urážky. Ronnie něco křikl zpátky. Odešli jsme. Nic se vlastně nestalo, ale o 2 minuty později byl na sebe Ronnie rozčílený za to, že jen pomyslel na to, aby se dostal do takové situace.

Navzdory tomu, že jsem nemluvili o jeho mámě a tátovi, rodina evidentně pro O’Sullivana znamená hodně. Je, koneckonců, teď taky táta a myslí si, že vliv jeho dcery a přítelkyně změnil jeho způsob přístupu k životu a sportu. „Jsem první, kdo přizná, že jsem byl ten nejsobečtější chlap na světě, absolutně slepý. Nic nesmělo stát v cestě mé práci. Chtěl jsem být na špičce, ani se nemluvilo o tom, že bych zpomalil. Po Lilyně narození jsem se zkusil o ni starat a brzy jsem zjisti, že to není práce. Teď s ní zkouším být, kdykoli můžu, a ne být s kamarády někde na čaji. Teď můžu koukat jenom na Lilynu fotku a hroutit se.“

Jediné co tě udivuje je, proč se prostě nesbalí a nepostaví dům na venkově s bazénem, koni a tenisovým kurtem, které už Lily slíbil. Nakonec to možná je všechno o tom, být nejlepší v něčem ještě déle, udržet tu radost jak nejlépe to jde navzdory tahání do jiných směrů.

„Budu ještě tak 5 nebo 6 let na vrcholku ve snookeru. Ale tady je třeba Efren Reyes a tomu je 51. Nemáte 51 letého hráče na vrcholku ve snookeru. Tady můžu mít delší kariéru, jestli bude mít IPT Tour úspěch. Ale nebudu hrát hlavní poolové turnaje, jestli to nepůjde.“

A když O’Sullivan mluví o tom, že se musí naučit lépe pool, vidíte vášeň, kterou chová pro tento sport, mává rukama, slova ze sebe jen sype, vidíte to vzrušení a energii stát se nejlepším. „Ve čtvrtek jsem volal Jo a řekl jsem jí, že jsem prohrál. Řekla, že můj hlas zní vesele. Ví, jak vypadám, když přijdu domů z turnaje, který prohraji. Řekl jsem, že jsem šťastný, protože si myslím, že začínám té hře přicházet na kloub.“

„Řekl jsem jí, že mám zpátky starý oheň, že znovu v sobě cítím bojovníka. To je to, co mi chybělo. Před dvěma dny jsem si myslel, že mi zabere 2 roky dobýt tenhle sport. Teď si myslím, že do zvládnu do šesti měsíců.“

O’Sullivan spadl na 3. překážce

27. července 2006
www.worldsnooker.com

Účast Ronnie O’Sullivana na IPT North American 8-Ball Open je u konce.

Dvojnásobný snookerový mistr světa se koncem tohoto týdne z Las Vegas vrátí s 10.000 USD a hojností zkušeností s hrou u malého stolu.

O’Sullivan se již při dřívějších zápasech ve skupinách pohyboval na vysutém laně a o prsa prošel do posledních 60 hráčů.

Ale hvězda z Essexu vyhrál pouze jeden zápas v další skupině a utrpěl porážku od Quintena Hanna, a z turnaje vypadl.

O’Sullivan prohrál 6-8 s bývalým poraženým z finále mistrovství světa 9-Ballu Francisco Bustamante a 7-8 s americkou hvězdou Mosconi Cupu Corey Deuelem.

Jeho největším zklamání bude ale porážka 4-8 s Australanem Hannem, který porazil i Jimmy Whitea v prvním kole soutěže.

O’Sullivanům osamělý úspěch přišel s Manchesterským 8-Ballovým specialistou Karlem Boyesem, kdy vyhrál 8-5.

Hann, kterému bylo na 8 let zakázáno startovat jako profesionál snookeru, prošel do čtvrtého kola soutěže. Zápasy jeho dalšího kola zahrnují i zápas s prchlivým Američanem Earl „the Pearl“ Stricklandem.

„Rocket“ přežil a bude čelit Hannovi

26. července 2006
www.worldsnooker.com
Ronnie O’Sullivan je stále na IPT North American 8-Ball Open – ale jen taktak.

Dvojnásobný snookerový mistr světa se zvládl dostat přes 2. skupinu navzdory tomu, že z pěti zápasů 3x prohrál.

Ale jeho šance na nedělní výhru šeku na 350.000 USD v prázdninovém resortu Venetian v Las Vegas nevypadají zase moc dobře.

O’Sullivan je ve 3. kole a je jedním ze 60ti hráčů, kteří došli až sem.

Ale dnes večer čelí dalším čtyřem zápasům, aby se přiblížil výhře.

A na cestě mu bude stát i bývalý snookerový soupeř Quinten Hann, který už pomohl poslat do UK Jimmyho Whitea.

Sebevědomý všestranný hráč s tágem Hann je spolu s O’Sullivanem v dalších 5ti mužích poolu, z nichž jen top 3 postoupí dále.

Prohrál jen dva ze svých devíti zápasů proti O’Sullivanovu zápisu čtyřech výher a pěti porážek.

Tři z těchto porážek přišly v obtížném druhém kole. A dostal se dál díky lepšímu procentuelnímu průměru, než měli další dva jeho soupeři.

Porazil ho kapitán družstva na Mosconi Cup 2005 Johnny Archer – 8-3, bývalý mistr světa 9-Ball Mika Immonen – 8-7 a dvojnásobný mistr světa 8-Ball Rob McKenna – 8-6. O’Sullivan zaznamenal výhru proti švédskému Tomu Stormovi (8-6) a Američanovi Shannon Daultonovi (8-4).

Skupinu ukončil s průměrem 51,28%. Skot McKenna a Storm vyhráli také dva zápasy a prohráli 3, ale měli průměr 47,83 a 44,55%.

Ještě k Hannovi bude O’Sullivan soupeřit s filipínskou legendou z Německa Francisco Bustamante a účastníkem Mosconi Cup Corey Deuel.

Pátým členem skupiny je anglický 8-Ballový hráč Karl Boyes. Oba – Boyes a Bustamante ztratili pouze jeden z devíti zápasů, zatímco Deuel byl poražen dvakrát.

Rodačka z Anglie, bývalá ženská snookerová profisionálka Sarah Ellerby prošla úvodními hrami, zatímco „Duchess of Doom“ Allison Fisher a další bývalá ženská snookerová mistryně, Kelly Fisher, už vypadly.

O’Sullivan v poolu postupuje

24. července 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan bezpečně odklidil první překážku na své cestě po North American 8-Ball Open v Las Vegas.

Ale Rocket bude muset svou formu vylepšit, aby zůstal v soutěži o úvodní titul na 2006/07 International Pool Tour.

Dvojnásobný snookerový mistr světa je jedním z 200 hráčů, kteří ve Venetian Hotel soupeří o 350.000 USD.

Vyhrál 2 zápasy své skupiny a obsadil 3. místo, které ho poslalo do dalšího kola.

O’Sullivan porazil Amerického penzistu „Španěla“ Mike Lebrona 8-2 a Francouze Vincenta Facqueta 8-5.

Ale 30tiletý hráč z Essexu zjistil, že na menším stole je těžší hrát proti Lebronovu krajanovi Dennis Hatchovi a Maďarskému Sandor Totovi, se kterými prohrál 8-6 a 8-6.

Další dva britští hráči, kteří prošli mnohem lehčeji jsou angličtí hráči 8-Ballu Darren Appleton a Mick Hill.

Appleton, poražený finalista loňského Improve Your Pool.com World 8-Ball Championship a vítěz z roku 2004 Hill – oba z Yorkshiru – se přes první kolo dostali výhrou všech čtyřech zápasů.

Jimmy White a bývalý snookerový profesionál Quinten Hann budou hrát dnes večer (Jimmy nepostoupil, ale Quinten postoupil ze 3. místa – pozn. Dana)

Po turnaji, se Whirlwind White tryskem vrací z Vegas do poněkud méně okouzlujícího prostředí Prestatynu, aby soutěžíl v kvalifikaci na Northertn Ireland Trophy.

Nicméně Rocket čelí tvrdému testu a vypsán v potenciální „skupině smrti“. Mezi jeho soupeře patří Johnny Archer, který byl vloni kapitánem Team America na Mosconi Cup a hráč Masconi Cupu, Shannon Daulton.

Nastupuje také proti Mika „Ledový muž“ Immonenovi, bývalému mistru World 9-Ball z Finska, skotskému dvojnásobnému vítězi světového 8-Ball poolu, Robu McKennovi a zkušenému Švédovi Tomu Stormovi.

O’Sullivan se trápil se svými rozstřely v první části zápasů a říká: „Bylo to skličující. Ale stále mám čas, nemůžu hned očekávat zázraky.“

„Než zvládnu rozstřely, pořád budu dohánět kohokoliv s kým budu hrát. Neudělám 3 nebo 4 racky za sebou, což je to, co si myslím, že je potřeba dělat.“

„Udělám jeden nebo 2. To nestačí. Minimálně potřebuji 3 nebo 4. Musím se na to zaměřit.“

„Nicméně nemůžu být moc zklamaný, protože jsou tu ostřílení 8balloví, 9balloví hráči a ti jsou na tohle vybavení zvyklí.“

Turnajový formát

Setkání hráčů
Sobota 17:00 (GMT +8, letní středoevropský čas +9)

1. kolo
Neděle a pondělí 10:00 – Úroveň A – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
200 hráčů začne turnaj ve 40ti skupinách po 5ti hráčích. První 3 hráči každé skupiny postupují do další úrovně. 80 hráčů, kteří nepostoupí dostanou každý 2.000 USD.

2. kolo
Úterý 10:00 – Úroveň B – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
120 hráčů, kteří postoupí z úrovně A bude hrát ve 20ti skupinách po 6ti hráčích. 3 hráči z každé skupiny postupují do další úrovně. 60 hráčů úrovně B, kteří nepostoupí dostanou každý 5.000 USD.

3. kolo
Středa 10:00 – Úroveň C – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
60 hráčů, kteří postoupí ze úrovně B se rozdělí do 12ti skupin po 5ti hráčích. 3 hráči z každé skupiny postoupí do dalšího kola. 24 hráčů z úrovně C, kteří nepostoupí do další úrovně dostanou 10.000 USD.

4. kolo
Čtvrtek 10:00 – Úroveň D – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
36 hráčů, kteří postoupí z úrovně C se rozdělí do 6ti skupin po 6ti hráčích. První 3 postoupí do další úrovně. 18 hráčů, kteří nepostoupí dostanou každý 17.000 USD.

5. kolo
Pátek 10:00 – Úroveň E – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
18 hráčů, kteří postoupí z úrovně D se rozdělí do třech skupin po šesti hráčích. První 2 hráči z každé skupiny postoupí do další úrovně. 12 hráčů, kteří nepostoupí dostane každý 30.000 USD.

6. kolo
Sobota 10:00 – Úroveň F – časy zápasů: 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00
Závěrečné vyřazovací kolo vybere ze šesti hráčů 2 finalisty, kteří postoupí do finálové bitvy o titul a 350.000 USD.

Finále
Neděle 13:00 – Úroveň G

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422540
_1234.bmp