Grand Prix 2006/07

Odkaz na rozpis skupin a další fáze turnaje

Odkaz na rozpis zápasů

Rozpálený Robbo odstavil Raketu

27. října 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan připustil, že byl rozdrcen Neilem Robertsonem, který dnes na Royal London Watches Grand Prix předvedl své nejlepší vystoupení v kariéře.

Loňský neúspěšný finalista O’Sullivan byl v Aberdeen Exhibition and Conference Centre vyřazen poměrem 1-5 vycházejí hvězdou od protinožců, která si tak zajistila místo ve svém vůbec prvním bodovaném semifinále kariéry.

„The Rocket“, který prohlašoval, že chce být jako pistolník Billy Kid, připustil: „Neil byl na koni. Rozdrtil mě.“

„Musíte tomu klukovi vzdát čest. Málokdy minul kouli a i když ano, nedokázal jsem to potrestat.“

„Někdy nastoupíte proti nějakému hráči a nemůžete nic moc dělat. Zasloužil si vyhrát. Přál bych si, abych mu mohl poskytnout lepší hru.“

„Jestli vydrží hrát takhle, vidím ho na vítěze. Dneska byl opravdu tvrdý.“

Robertson, který svých předcházejících 5 čtvrtfinále prohrál, začal v úvodním framu dobře náběhy 31 a 32.

Excelentní sklizení za 46 bodů dostalo Melbournskou Mašinu do vedení 2-0, ale O’Sullivan zabojoval zpět breakem 69 bodů po Robertsonově minutí jednoduché černé.

Ale Australan z Cambridge vyhrál čtvrtý frame náběhem 42 bodů a dostal se před přestávkou do vedení 3-1 – a pak světová 13tka pokračovala stejně.

Následovaly breaky 71 a 65 bodů a levoruký hráč si zajistil své semifinále, kde se střetne buď se Skotem Alanem McManusem nebo s Prestonským hráčem Ianem McCullochem.

„Řekl bych, že to bylo to nejlepší, co jsem zatím ve své kariéře předvedl,“ řekl pochopitelně spokojený Robertson.

„Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál. Dobře jsem sbíral body a hrál jsem výbušněji i v ostatních zápasech, ale myslím si, že hrát takhle proti Ronniemu je mnohem těžší.“

„Uchovával jsem si klid, protože jsem věděl, že hraju dobře a věděl jsem, že si vytvářím šance.“

„Už před zápasem jsem řekl, že jsem asi jeden z mála hráčů, kteří ho mohou porazit, i když hraje dobře. A určitě jsem tomu věřil.“

„Když se dostanu mezi koule a koncentruji se, je moje poziční hra dobrá, pak sbírám body stejně dobře jako ostatní.“

„Dlouhé strky jsou mojí silou stejně jako sklizení pod tlakem, takže nebyl absolutně žádný důvod, proč bych ho neměl porazit.“

Na dotaz, zda to nebyl časný sportovní závan pro Austrálii před nadcházejícím zápasem v kriketu mezi Británií a Austrálií, Robertson vesele odpověděl: „Alespoň jeden bod Ronnie dneska dostal. Měli bysme kriket vyhrát 5-0!“

Všechny zbraně v akci

25. října 2006
www.worldsnooker.com

Ronnie O’Sullivan po odstřelení Davida Graye na Royal London Watches Grand Prix řekl, že chce být jako Billy Kid.

„Rocketův“ úspěch poměrem 5-2 ho posunul do čtvrtfinále, kde se setká s Neilem Robertsonem, který porazil Andrew Normana 5-3.

O’Sullivan prohlašuje, že znovu objevil svou „lásku ke snookeru“ a byl v temperamentní náladě po breacích 136, 51, 107, 51 a 67, kterými lehce odstranil Graye z Aberdeenu.

„Chci být útočný jako Billy Kid,“ řekla světová trojka O’Sullivan, loňský neúspěšný finalista Grand Prix. „Podívejte se na všechny skvělé sportovce – Steve Davis, Roger Federer, Tiger Woods, Michael Schumacher a Phil Taylor, ti všichni jsou útoční.“

„Vědí, jak hrát obrannou hru. Já také vím, jak hrát obranně, Ray Reardon mě to naučil, ale nechci se zaplést do mnoha rozdrobených zápasů. Nepřestanu hrát útočně.“

„V minulých 10 nebo 11 letech jsem hrál mizerně. Pamatuji si vítězství, kdy jsem jako dítě vítězil s nenucenou lehkostí a to je způsob, jak potřebuji hrát. Můžu to dokázat, když budu hrát takhle. Můžu projít hráči a vítězit bez pocitu, že jsem pro to musel něco udělat. Dostanu se k tomu tak nějak lehce.“

„Spousta snookerových hráčů je příliš náruživých a vážných. Můžete to od nich chytit, je to jako strašná choroba, která se plíží kolem. Chci od toho zůstat stranou a jen si to užít.“

„Nejsem tady pro trofej nebo kvůli penězům. Jsem tu kvůli lásce. To pro mě znamená víc. Je to kvůli kráse té hry.“

„Moje hra potřebuje být trochu silnější, ale opravdu se neobávám, jestli to půjde nebo ne. Jdu si to tam užít a načerpat ten elán a tu lásku ke hře, kterou jsem měl jako dítě.“

Mezitím Australské eso Robertson ukončil i přes zaostávání 1-2 Normanovy šance.

Bristolský Norman nahrál breaky 44 a 59 a dostal se do vedení. Ale Melbournský stroj se chopil svého úkolu a dvěma dalšími framy znovu získal výhodu.

Norman srovnal, ale breaky 56 a 75 to byl nakonec Robertson, který si zajistil vítězství.

„Celkově nejsem moc nadšený svou hrou, ale určitě se těším na hru s Ronniem,“ řekl Robertson.

„Myslím, že jsem jedním z pár hráčů, kteří ho mohou porazit dokonce i když hraje dobře, když mi půjde dobře potápění na dlouho a budu dobře sbírat body.“

Robertsonova výhra ho dostala do jeho šestého bodovaného čtvrtfinále, ale ještě by se chtěl dostat do semifinále.

„Vůbec mi to nevadí,“ dodala světová třináctka. „Myslím, že je to dobré znamení, když se dostávám do čtvrtfinále.“

„Nakonec to začnu prorážet. Párkrát jsem prohrál těsně, ale určitě to není žádný blok.“

DSCF1241 smaller.jpg

DSCF1242 smaller.jpg

DSCF1243 smaller.jpg

Útočné umění

24. října 2006
Největší snookerové hvězdy vytvořili v pondělí unikátní umělecké dílo pro charitativní skupinu Willow Foundation

The Fundation (http://willowfoundation.org.uk/home.shtml) organizují speciální dny pro vážně nemocné mladé lidi. Největší sportovní osobnosti jako třeba fotbalista Thierry Henry a golfista Ian Poulter přispěli nedávno svými uměleckými díly, které kombinují malbu s přispěním sportovního nářadí.

Snookeroví hráči je vystřídali v hráčské hale na Royal London Watches Grand Prix v Aberdeenu. Plátno bylo položeno na snookerový stůl a hráči po něm odehrávali obarvené koule a vytvořili působivé vzory.

Ronnie O’Sullivan (na obrázku podepisuje svůj příspěvek), Stephen Hendry, Steve Davis, John Higgins, Ken Doherty, Peter Ebdon, Terry Griffiths a Dennis Taylor byli mezi těmi, kdo se této akce zúčastnili.

Tento originální kus stejně jako 50 kopií bylo podepsáno a bude vydraženo ve prospěch the Willow Foundation.

Zápasy ve skupinách budou pro fanoušky znamenat hostinu

17. října 2006
The Royal London Watches Grand Prix začíná tuto sobotu – a stále je čas zakoupit si lístky a vidět nejlepší hráče světa v akci.

Akce v Aberdeen Exhibition a Conference Centre přijala nový skupinový (Round Robin) formát. Všechny zápase v počáteční fázi se hrají na nejlepších 5 framů.

Akce bude probíhat současně na šesti stolech a každý hráč bude během prvních pěti dnů hrát 5 zápasů.

Například:
Ronnie O’Sullivan hraje v sobotu v 16,30 (proti Stevu Davisovi); v neděli ve 14,35 (proti Michaelu Holtovi); v neděli ve 21,30 (proti Jamie Copeovi); v pondělí ve 14,35 (proti Marco Fu) a v pondělí ve 21,30 (proti Davidu Roe)

Stephen Hendry hraje v sobotu ve 20,00 (proti Marku Selbymu); v neděli v 16,30 (proti Andy Hicksovi); v pondělí v 16,30 (proti Matthew Stevensovi); v úterý ve 12,45 (proti Fergal O’Brienovi) a v úterý ve 20,00 (proti Liang Wenbo)

John Higgins hraje v sobotu ve 12,45 (proti James Wattanovi); v neděli ve 14,35 (proti Issara Kachaiwong); v neděli ve 20,00 (proti Dominicu Daleovi); v pondělí ve 14,35 (proti Barry Hawkinsovi) a v úterý ve 14,35 (proti Alanu McManusovi)

Steve Davis hraje v sobotu ve 14,30 (proti Ronnie O’Sullivanovi); v sobotu ve 21,30 (proti Jamie Copeovi); v neděli ve 12,45 (proti Davidu Roe); v pondělí ve 14,35 (proti Michaelu Holtovi) a v úterý ve 20,00 (proti Marco Fu)

Ding Junhui hraje v sobotu ve 14,35 (proti Graeme Dottovi); v neděli ve 12,45 (proti Andres Normanovi); v pondělí ve 20,00 (proti Stephenu Maguire); v úterý ve 14,35 (proti Marku Allenovi) a v úterý ve 20,00 (proti Joe Perry)

Denní lístky vás opravňují ke sledování prvních tří částí (12,45; 14,35 a 16,30) na jakémkoli ze šesti stolů a večerní lístky jsou pro části v 19,00 a 21,30.

Lístky stojí 10 liber (po slevě 5 liber), pro jejich zakoupení volejte 0870 2726600 nebo navštivte www.secxtra.com

Lamač rekordů Higgins doufá v opakování Grand Prix

4. září 2006
www. worldsnooker.com

John Higgins se bude ohlížet za svým vůbec nejlepším snookerovým představením, až bude příští měsíc obhajovat svůj titul na Royal London Watches Grand Prix.

„Čaroděj z Wishaw“ ohromil v loňském finále kouzelnou ukázkou hry Ronnie O’Sullivana, když ho porazil 9-2. Přepsal snookerové rekordní knihy čtyřmi po sobě jdoucími stovkovými náběhy a 494 body bez odpovědi.

„Je to pravděpodobně to nejlepší, co jsem kdy předvedl, specielně v tak velkém zápase a proti tak skvělému hráči, jako je Ronnie,“ řekl Higgins. „V tu chvíli jsem si neuvědomoval, že jsem překonal 2 rekordy.“

„Ale když jsem to pak zjistil, stalo se to něčím, na co jsem velmi pyšný, zvláště když pomyslím na všechny ty skvělé hráče, kteří kdy snooker hráli.“

Tento rok se Grand Prix bude poprvé konat v Aberdeenu. „Je fantastické mít tak velký turnaj znovu zpátky ve Skotsku,“ dodal bývalý mistr světa Higgins. „Všichni hráči, ne jen Skotští kluci, jsou rádi, že se sem vrací.“

„Turnaje, které se dříve konaly v Aberdeenu, měly vždy úspěch, je to skvělé místo a diváci by měli být skvělí.“

Světová čtyřka vyhrála v minulé sezóně také Masters a dostala se do finále Malta Cupu a China Open, ale tentokrát chce být ještě úspěšnější.

„Na začátku každé sezóny chcete vždycky být lepší, než v té minulé. To pro mě bude těžké, ale je to můj cíl a chci se posunout výš na žebříčku,“ dodal.

Bodovaný turnaj World Snooker Tour se koná od 21. do 29. října. Lístky jsou nyní v prodeji, začínají na 10 librách (5 liber slevy) a můžete objednávat na www.secxtra.com nebo na telefonu 0870 272 6600.

K top 32 hráčům včetně světové jedničky Stephena Henryho, mistra světa Graeme Dotta, Ronnie O’Sullivana, Ding Junhui a Steve Davise se připojí 16 kvalifikantů.

Turnaj má unikátní nový formát. 48 hráčů se rozdělí do osmi skupin po 6ti hráčích pro etapu hry každý s každým. Všechny zápasy se budou hrát na nejlepších 5 framů a první 2 hráči z každé skupiny postoupí do posledních 16ti, kde se turnaj dostane do klasického vyřazovacího formátu.

Zápasy ve skupinách se budou hrát na 6ti stolech a hráči se budou u stolů střídat, takže fanoušci budou mít šanci vidět několik světových top hráčů v akci s jediným lístkem. Nový formát byl vymyšlen kvůli svěžímu a vzrušujícímu představení pro diváky BBC Sport a diváky v AECC.

Datum: Pondělí, 4. září, 2006
Kontakt: Ivan Hirschowitz, World Snooker media office, 07766 656133
www.worldsnooker.com

Grand Prix se přesouvá do Aberdeenu

1. června 2006
www.worldsnooker.com

Grand Prix, jeden z největších snookerových turnajů, se bude v říjnu poprvé pořádat v Aberdeenu.

Bodovaná akce World Snooker Tour se bude pořádat v Aberdeenském Výstavním a konferenčním centru od 21. do 29. října.

Široká škála partnerských organizací zahrnuje Event Scotland, Aberdeen City Council a AECC a byla odsouhlasena investice 80.000 liber a poskytnutí zajištění akce pro Skotsko a Aberdeen od AECC.

Grand Prix bude mít rozsáhlé televizní reportáže na BBC Sport. Nejlepších 32 hráčů světa se kvalifikuje automaticky, takže světová jednička Stephen Hendry, Ronnie O’Sullivan, Ken Doherty, Steve Davis a Ding Junhui budou mezi těmi, kdo se budou snažit vyrvat titul z držení Johna Higginse.

Graeme Dott, který minulý měsíc v Crucible porazil Petera Ebdona a vyhrál tak 888.com World Snooker Championsip, byl přítomen na dnešní akci v AECC a řekl: „Snooker je ve Skotsku hodně populární a pochází odtud spousta skvělých hráčů, takže je opravdu důležité, že je tu velký turnaj a je to skvělá zpráva.“

Ředitel World Snooker Jim McMahon dodal: „Vím, že podpora snookeru v Aberdeenu je silná a těšíme se na nadšenou podporu místních fanoušků. Jsme rádi, že jsem zpátky ve Skotsku.“

Paul Bush, zástupce šéfa Event Scotland, řekl: „Pořádání velké bodované akce World Snooker Tour v Aberdeenu je opravdu skvělý tah pro město a Skotsko.“

„Grand Prix je jedním z neprestižnějších snookerových turnajů a my rádi investujeme 15.000 liber na vybavení dodatečné infrastruktury a propagaci této akce mimo Skotsko. Od akce se očekává, že přiláká miliony diváků k živým televizním přenosům a přinese další důkaz Skotské schopnosti úspěšně hostit velkou mezinárodní sportovní akci.“

Louise Scott, ekonomický manažer propagace Aberdeenské městské rady, řekl: „Jsem rádi, že můžeme přivítat tento prestižní turnaj v Aberdeenu a že můžeme být mezi klíčovými partnery této akce.“

„Pořádání akce takového rozměru nám dává jedinečnou možnost ukázat Aberdeen a Shire jako skvělé sportovní centrum stejně jako skvělé místo pro práci a obchod.“

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422468
_1234.bmp