Nastoupí nebo nenastoupí?

Ronnie O’Sullivan říká, že přátelství s umělcem Damien Hirstem ho inspirovalo k návratu ke snookeru

„Má mě rád a já mám rád jeho, jsme nejlepší přátelé a všichni ostatní se napasují k tomu, co děláme.“

18. dubna

Samorostlý snookerový hráč Ronnie O’Sullivan prozradil, že jedním z jeho nečekaných důvodů pro návrat ke sportu je jeho přátelství s kontroverzním britským umělcem Damien Hirstem.

Hirst, jehož práce zahrnuje rozpůlenou krávu a mládě naložené ve formaldehydu, navštěvoval v minulosti pravidelně O’Sullivanovy zápasy a byl svým přítelem přirovnáván ke španělskému umělci Pablo Picassovi.

O’Sullivan v prvním kole Mistrovství světa v Sheffieldu čelí Marcusovi Campbellovi, čímž zahájí svou obhajobu trofeje, kterou vyhrál v loňském roce již počtvrté.

I když nehrál velký zápas od loňského finále s Ali Carterem říká, že je víc vzrušení sociálním aspektem turnaje, než samotnou soutěží.

„Jedinou osobou v mém koutě bude Damien Hirst,“ řekl O’Sullivan. „Má mě rád a já mám rád jeho, jsme nejlepší přátelé a všichni kolem se napasují k tomu, co děláme.“

„To je důvod, proč se vracím ke snookeru, protože mi chyběl Damien, chyběla mi Sylvia (Hirstova osobní asistentka). Chybělo mi vídat všechny mé malé přátele, kteří si zvykli jezdit na snookerové turnaje. V tom okamžiku, kdy jsem řekl „Nebudu hrát“ jsem věděl, že mi budou chybět ty výlety s přáteli.

„Vím, že je 11 hodin sobotního dopoledne a já tam budu a když tam nebude Damien, budu tam sám, ale budu v pořádku. Je mi 37, jsem laskavý, ničeho se nebojím.“

Hirst byl údajně přitahován k O’Sullivanovi fascinován impulzivním přístupem 37mi letého hráče, ale on sám říká, že práce se sportovním psychiatrem dr. Stevem Petersem mu pomáhá držet na uzdě své nevypočitatelné chování.

„Od té chvíle, co jsem se rozhodl vrátit se ke snookeru se vídám se Stevem docela dost,“ říká O’Sullivan. „Jsme teď spíš přátelé. Není teď nic, co bych potřeboval, aby mi řekl. Jakmile jsem to jednou překousl, bylo to hotové. Teď se jen musím pustit do tréninku, co jsem se naučil v tomto roce, jsem vloni měl. Jsme přátelé a on je tu, aby mě podporoval.“

O’Sullivan oznámil v listopadu, že si bere pauzu od snookeru, ale v únoru připustil, že se rozhodl pro návrat. Strávil během své přestávky nějaký čas na farmě a řekl, že tato zkušenosti ho jen přiměla více ocenit jeho snookerovou kariéru.

„Je to lepší, než pracovat na farmě,“ řekl. „Zkusil jsem to. To mi vyčistilo hlavu.“

Snookerové mistrovství světa: V mysli Ronnie O’Sullivana

18.dubna 2013
Místo konání: Divadlo Crucible, Sheffield
Datum konání: 20. dubna – 6. května 2013

Po roce pauzy od snookeru se v sobotu Ronnie O’Sullivan vrací obhajovat svůj světový titul do divadla Crucible v Sheffieldu
Čtyřnásobný mistr světa, 37mi letý hráč mluvil s Robem Walkerem pro BBC Radio 5 v živém speciálu přenášeném ve čtvrtek v 19,30 místního času.

Níže je výběr nejlepších poznámek včetně toho, proč si dal pauzu, proč je zpět a jak vidí své šance na zisk 5. světového titulu.

 

Proč ze snookeru na rok odešel

Je to dost náročný okruk, ale nikdy mi nepřišel náročný ve smyslu, že bych se s ním nemohl vyrovnat, nikdy jsem neměl dojem vyhoření. Je na mě zodpovědnost, když hraji a chápu to, ale dostal jsem se trochu do tlaku. To se mi stalo i v osobním životě.

Bylo to jako elastický obvaz;  v určitém bodě to prasklo a já se rozhodl, že nejlepší bude se z té situace ztratit.

Ale moje rozhodnutí bylo z velké části založeno na skutečnosti, že jsem zrovna vyhrál ten největší turnaj v asi nejlepším stylu, jaký kdo mohl předvést.

A všechno to do sebe zapadlo, společně s mým malým chlapcem – nemohlo to nikdy zapadnout lépe, než tehdy. A asi ani nikdy nebude moci. Takže jsem rád, že jsem odešel za takových podmínek.

 

Proč se ke hře vrací

Zjistil jsem, že snooker mi dává spoustu možností a jakmile jsem přestal hrát, zlenivěl jsem, zpohodlněl, měl jsem v rukou příliš mnoho volného času. Bylo milé mít ten rok pauzy, ale když se ohlédnu zpět, tak si přeji, abych ho neměl.

Ale pomohlo mi to získat nadhled a ocenit to, co mi snooker dává; ne nutně ve smyslu titulů a úspěchů u stolu, ale co mi dovoluje dělat mimo stůl, což pro mě znamená více, než hraní. Umožňuje mi to vidět různé části světa a setkávat se s lidmi, které bych pravděpodobně nikdy nepotkal.

 

O jeho současném stavu mysli

Poslední 2 roky byly asi vůbec nejlepší roky, jaké jsem zažil, protože jsem zvládl hrát na úrovni, o které jsem věděl, že jsem jí schopen. Ale stále jsem žil v obavě, zda tu moje hra bude i další den. Tuhle paniku a úzkost jsem na sebe navalil. Každý den je jiný – některé dny jsi skvělý, jindy tak dobrý nejsi.

Od té doby, co pracuji se Stevem Petersem (sportovní psycholog), je to asi nejlepší, hrál jsem po celý rok stabilně a cítil jsem mnohem větší kontrolu nad svými emocemi. Přijdou a odejdou. Když je to v pořádku, je to fajn; když to není tak dobré, snažím se získat trochu nadhledu. Někdy, když to není tak dobré si o sobě myslím, že jsem jen nějaký obyčejný klubový hráč, ale to asi není ten případ.

Když mám pocit, že bych měl spíš hodit ručník do ringu, zjišťuji najednou, že to nejsem já, kdo chce hodit ručník, ale je to jen část mého mozku, která pro tu chvíli převzala kontrolu a vypadá to tak skutečně. Teď už vím, že když zůstanu trpělivý, může se to rychle změnit a já se můžu dostat přes zápas, který bych v minulosti třeba prohrál. 

O tréninku s Peterem Ebdonem

Nebyla to záležitost výběru Petera, já se octl v Sheffieldu a on se tam ocitl také. Myslím, že on měl větší zájem o to, aby se mnou hrál, měl pocit, že by z toho mohl získat víc, než já.

Jakmile jsem přišel, říká „jen dokončím těch nejlepších 7 a jdu s tebou hrát“. A já na to „v klidu, žádný spěch, jdu si jen párkrát šťouchnout“. Ale Peter je opravdu ostrý, má rád trénink a to se mi líbí; to mi dává motivaci chtít hrát také dobře.

Kdyby někdo jako on kolem mě nebyl, bylo by snadné spadnout do své pohodlné zóny. Užívám si hru kdykoliv, ať už je to s Peterem nebo kýmkoliv jiným. Ale je to dobrá zábava. 

O jeho šancích v Crucible

Z určitého pohledu to bylo špatné období, když jsem přestal hrát, protože vloni jsem hrál asi svůj nejlepší snooker. Takže teď je to jako moje druhá šance, protože jsem neměl v úmyslu se vrátit, je to celé jako třešinka na dortu.

Po celý rok jsem nehrál žádný zápas, takže není nic, co by mi říkalo, jestli to letos zvládnu nebo ne.

Ale cítím, že hraji stejně dobře jako když mi bylo 15 nebo 16, hraju tak dobře jako už dlouho ne.

Bude to fantastický okamžik, nastoupit jako úřadující šampión a přitom rok nehrát, jedinečný typ zážitku.

Asi si za tento zážitek napočítají pěkné peníze. Jsem trochu dospělejší, udělal jsem, co jsem chtěl, nemusím nic dokazovat, můžu si to mnohem víc užívat.

Mám pocit, že jsem v mnohem lepší pozici, trochu moudřejší a stále se cítím dobře. Stále mám dojem, že mohu soutěžit, stále si říkám, když se na to tak dívám: „Víš co? Jsem připraven.“ 

O tom, co pro něj znamená vítězství

Můj nejlepší zážitek byl zisk mistrovského titulu v loňském roce. Když tě každý pasuje do role favorita a ty to opravdu vyhraješ, to značí skvělého šampióna. Letos ode mě nikdo moc neočekává, takže v jistém smyslu nemám co ztratit. Je snadné to dělat, když nemáš co ztratit. Vyhrát, když můžeš ztratit všechno je působivější, než to zvládnout jako outsider. 

O tom, zda je zpět napořád

Nejsem si jistý jak dlouho budu hrát; budu to prostě brát po jednom turnaji. Takový byl pro mě poslední rok, ale událo se pár změn, které mi daly šanci hrát v mnoha turnajích, ve kterých jsem ochotný hrát a soupeřit s top kluky.

Užívám si trénink a dává mi to určitý životní směr. Nevím, kolik akcí odehraju. Mohu jen trénovat a hrát v pár akcích. Nepotřebuji nic nikomu dokazovat, je to jen o protlučení se životem, užívání si legrace a dělání to mým způsobem. Jestli při tom odehraju pár akcí, fajn, když ne, tak ne.

Kdybych našel něco jiného, co dělat krom snookeru – na čemž pracuji, to se ale nestane přes noc – byl by to fajn přechod. Cokoliv co by bylo – žurnalistika, vlastní show, něco, co by zaplnilo můj čas. Asi bych snookeru nenechal, dokud by vše bylo na správném místě a rád bych vyhrál další světový titul, až mi bude 40.

 

 

Tisková konference Mistrovství světa 2013 v obrazech

od Matthew Glazier

Ronnie O’Sullivan si není jistý, zda jeho návrat do Crucible bude „havárie“ nebo „pohoda“, čtyřnásobný mistr světa své vystoupení přirovnává k televizní reality show.

Mistrovství světa 2013 začíná v sobotu a Ronnie O’Sullivan bude zpět v Crucible, aby obhájoval svůj titul po té, co většinu posledních 12ti měsíců strávil mimo snookerový stůl.

Zbývá se podívat, zda odehrání pár exhibičních zápasů proti Jimmy Whiteovi bude dost na to, aby „Rocket“ prošel celou cestou v Sheffieldu, i když se 37miletý hráč na soutěžení na profesionální úrovni těší.

„Je to jako moje vlastní televizní reality show,“ řekl 4násobný šampion.

„Může to být „havárie“ a může to být v pohodě. Prostě nevíš.“

„Když budu hrát dobře a dobře se i cítit, mohl bych být soupeřem komukoliv, ale kdo ví?“

„Mistrovství světa je jedinečná akce a předpokládaná forma je většinou zapomenuta.“

O’Sullivan během tiskové konference před turnajem připustil, že je milé být zpět ve hře po tak dlouhé absenci a že ho snooker opět zajímá.

„Je ve mně část, která chce okamžitý úspěch,“ řekl.

„To by bylo hezké, ale pro mě je to jen zábava.“

„Cítil jsem, že přišel čas se trochu zaměřit na svůj život.“

„Běhání bylo obrovskou částí mého života a zjistil jsem, že jsem zpohodlněl tak, že jsem nedělal nic a měl jsem tolik volného času, že jsem nakonec ani nešel běhat. Začal jsem tloustnout.“

„Zjistil jsem, že snooker mi dává možnost setkávat se s pár dobrými lidmi, cestovat a to je to, co mi chybělo, chyběla mi rutina.“

O’Sullivan odehraje svůj první zápas proti Marcu Campbellovi v sobotu, úřadující šampion se těší, že bude pokračovat ve hře do svých 40tin.

„Rád bych ve 40ti vyhrál svůj další titul mistra světa,“ řekl.

„Nedal jsem si za cíl vyhrál letos titul Mistra světa, protože to by byl trochu bláznivý cíl.“

„Rád bych byl mistrem světa, až mi bude 40. To mi dává trochu prostoru.“

„Je to dlouhá hra, těším se na to víc, než na ty krátké. Je to prostě začátek.“

Mark Selby je také mezi favority na vítězství v Mistrovství navzdory tomu, že se mu za jeho kariéru ještě nepodařilo titul v Crucible vyhrát.

Světová jednička je ráda, že vidí O’Sullivana zpět v Sheffieldu a šéf World Snookeru Barry Hearn popsal Selbyho jako „zúročení“ poté, co Jester z Leicesteru nedávno vyhrál UK Championship a Masters.

29tiletý hráč z Leicesteru, který hraje v 1. kole s Matthew Seltem, řekl: „Je těžké tenhle turnaj vyhrát. Je tam spousta skvělých hráčů.“

„Je skvělé mít Ronnieho zpátky, takže to bude těžké.“

„Je to jeden z nejnadanějších hráčů naší hry. Jestli to nějaký hráč dokáže (vyhrát po roční pauze), je to Ronnie.“

Jimmy White: Ronnie O’Sullivan mužem, kterého je nutno porazit

7. dubna 2013

Od Hectora Nunnse

Ronnie O’Sullivan bude podle Jimmy White potřebovat jen jeden zápas v Crucible, aby se dostal do svých nejvyšších otáček 

Rocket je zpět po roční pauze a bude během dvou týdnů obhajovat svůj světový titul. 

Snookerový svět čeká, až uvidí jak se 4násobný 37miletý šampion, vypořádá se situací po 12ti měsících v odloučení. 

White, šestinásobný poražený finalista z mistrovství světa hádá, že O’Sullivan může být zranitelný v prvním kole – kde bude hrát s kvalifikantem určeným náhodným losem. 

„První zápas je pro něj možné riziko zesměšnění – ale dál už ho budete muset porazit ve 3 částech,“ řekl White. 

„Po pauze bude trochu nervózní z prvního zápasu na best of 19 framů. Bude to koneckonců jeho první zápas po roce.“ 

„I tak ale bude muset kvalifikant hrát nad svoje možnosti, aby ho porazil – ale když se dostane přes tuto překážku, stane se mužem, kterého je nutné porazit a může se dostat do své top formy.“ 

50tiletý White se zkouší kvalifikovat na Mistrovství světa už po šestadvacáté a také hraje tento týden v Crucible na akci Snookerové Legendy.

Ronnie O’Sullivan bude při svém návratu dominovat – řekl Peter Ebdon

4. března 2013

Od Daily Star Reporter
Ronnie O’Sullivan se při svém velkém návratu do Crucible přes pole oponentů přežene – podle Petra Ebdona.
http://www.dailystar.co.uk/othersport/view/305281/

„Rocket“ uskuteční svůj návrat v dubnu na Mistrovství světa v Sheffieldu poté, co si dal 12 měsíců pauzu.

A „Essex Exocet“, 37letý, sebral v minulém týdnu bývalého mistra světa a proslulého brusiče Ebdona jako svého sparing partnera, aby ho připravil na bitvu. Čtyřnásobný a obhajující král Crucible O’Sullivan spadl na pozici 26 světového žebříčku během své dlouhé pauzy.

A jeho rok trvající výpadek tréninkové praxe některé zanechal v obavách, zda nebude v Sheffieldu zranitelný – zvláště v prvních kolech.

Ale světová 29tka Ebdon, 42letý, věří, že O’Sullivan je bezpochyby mužem, kterého budou muset všichni porazit. Ebdon řekl: „Trénoval jsem s ním v neděli a pak znovu v úterý a byl fenomenální. Myslím, že to bylo v neděli 5-1, 5-1, 5-1 a nahrál asi 6 stovek.

„Vidím ho z těsné blízkosti a viděl jsem jeho způsob hry a náladu, ve které je, myslím, že všichni si budou muset dát práci, aby ho porazili.“

„Pasoval bych ho znovu na velkého favorita na výhru. Jeden z top osmičky by musel hrát na své top úrovni, aby se mu přiblížil.“

„Rocket“ Ronnie se vrací obhájit svůj světový titul

Úterý, 26. února 2013 

Ronnie O’Sullivan dramaticky odvolal svou snookerovou dovlenou, ale připustil, že může velmi dobře skončil „rozcupován na kousky“ až se za 7 týdnů vrátí ke stolu, aby obhájil svůj světový titul. 

O’Sullivan vyhrál své 4. Mistrovství světa v květnu, ale poté ohlásil pauzu od sportu na vyřešení svých osobních záležitostí, které se objevily během kariéry. 

37letý zažil krátký comeback v září na turnaji v Gloucesteru, ale znovu se rozhodl stáhnout poté, co prohrál se Simonem Bedfordem. 

Essexský hráč, mnohými označován za vůbec nejlepšího hráče v historii tohoto sportu, tvrdil, že se nevrátí do konce sezóny, ale změnil své rozhodnutí a na tiskové konferenci v Londýně oznámil, že má v úmyslu vrátit se do akce na letošní akci v Crucible. 

„Rocket“ řekl, že za uplynulých 302 dnů od zisku své slavné trofeje v Sheffieldu vloni v květnu hrál asi 10 dní. Z tohoto důvodu ví, že podstupuje obrovské riziko. „Jsem strašně zrezivělý. Nehrál jsem žádné zápasy. Nebyl jsem v žádných vyostřených situacích, takže to bude těžké bez nějakých tréninkových zápasů,“ řekl O’Sullivan. 

„Možná budu v Sheffieldu rozdrcen. Jdu do neznáma. Je to obrovská výzva.“ 

O’Sullivanova kariéra byla dramatickou horskou drahou emocí. Chigwellská hvězda zahrála svůj první stovkový náběh jako desetiletá, jeho první maximální náběh 147 bodů přišel o 5 let později – 12 měsíců předtím se stal profesionálem. 

Poté získal 4 světové tituly a 27 bodovaných vítězství, ale problémy mimo stůl včetně jeho boje s depresí vyústily v několik disciplinárních sezení znamenající, že O’Sullivan poutal pozornost ze špatných důvodů. 

O’Sullivan vyhledal pomoc psychologa dr. Steve Peterse, ale připustil, že si nemůže být jistý, zda jeho osobní problémy neovlivní jeho hru po návratu. 

„Asi mohou (osobní problémy – ovlivnit),“ řekl. „To je realita. Vše co vím je, že musím začít. Zkusil jsem vše vyřešit.“ 

„Doufejme, že se vše vyřeší. Pokud ne, tak to přesunu a uvidím, zda jsem stále schopen závazku být profesionální sportovec.“ 

„Byly osobní problémy vyřešeny? Ne.“ 

Dodal: „Nuda byla velkým faktorem (v rozhodnutí zda se vrátit nebo ne),“ pokračoval. 

„Před třemi nebo čtyřmi měsíci jsem seděl  a myslel si: „Radši bych odešel poražen 10-0 z Sheffieldu, ale byl bych zpět, než abych nedělal nic.“ 

„Byl jsem znuděný tím, že jsem si jen došel na jídlo a odpočíval.“ 

„Potřeboval jsem odpočinek, ale myslím, že je čas na návrat k tomu, co dělám většinu svého života. Mám nyní jiné perspektivy. Myslím, že stojí za to to zkusit. Doufám, že pár lidí mě odepsalo, protože to mě posilní.“

Ronnie OSullivan se vrací ke snookeru a obhajobě svého světového titulu

Ronnie O’Sullivan změnil své rozhodnutí neobhajovat světový titul poté, co připustil, že život bez snookeru je horší, než jeho „nejtemnější okamžiky“ se sportem.

Od Bena Rumsby

26. února 2013 

Dva dny před závěrečným termínem pro přihlášení do letošního Mistrovství světa potvrdil O’Sullivan, že ukončuje své dobrovolné vyhnanství z profesionálního okruhu po méně než 4 měsících od ujištění, že v této sezóně už nebude hrát.

37mi letý hráč odložil dočasně své tágo ze zdravotních a osobních důvodů a navzdory prohlášení, že má v úmyslu hrát ještě dalších „sedm nebo osm let“, přiznal, že tyto záležitosti nejsou ještě zcela vyřešeny. Má také obavy, že jeho comeback může mít krátké trvání. Ale čtyřnásobný mistr světa, notoricky známý svými výhrůžkami odchodu od hry, ujistil, že jeho dovolená také obnovila jeho lásku ke hře.

O’Sullivan, který trpí klinickou depresí , oznámil na tiskové konferenci  svůj návrat. „Někdy když jsem hrál, to byl pocit jako by to byl konec světa, protože to pro mě znamenalo strašně moc. Možná to budu o trochu víc oceňovat.“ Dodal: „Byl okamžik, kdy jsem seděl a myslel si: „Asi bych bral zpět i svoje nejhorší okamžiky ve snookeru.“

„Co si musím uchovat v hlavě až to nepůjde dobře je, že před 4mi měsíci bych udělal asi cokoliv, abych mohl být zpátky v hale.“

O’Sullivam odmítl jít do detailů co se týče jeho osobních problémů a slíbil, že vše vyjasní v blížící se knize. Doufá, že se vyřeší, ale dodal: „Když se nevyřeší, mám způsob, jak je přesměrovat a uvidíme, zda jsem schopen přijmout zodpovědnost, která se pojí s profesionálním sportem. Jako profesionální sportovec chcete mít svůj osobní život v klidu.“

O’Sullivanovo rozhodnutí odejít do dobrovolného vyhnanství bylo spojeno s jeho bojem se snookerovým kalendářem představeným šéfem World Snookeru Barry Hearnem.

Změna od bodového k finančnímu žebříčku ho přesvědčila k plnohodnotnému návratu, protože to mu dovoluje vybírat si akce a vyhnout se cestování, které ovlivňuje jeho rodinný život.

Připustil, že přijede do Crucible v Sheffiledu „zarezlý“ od nedostatku zápasů a odhalil, že se uchýlil ke hře s místním řidičem, rozvážejícím jídlo. „Není to snookerový hráč,“ řekl. „Občas zajde a zahraje si se mnou a pak večer rozváží čínské jídlo. Jmenuje se Alex a je to prima chlápek.“

Po oznámení návratu byl O’Sullivan okamžitě postaven mezi favority Mistrovství světa. Vítězství v loňském roce mu zajišťuje postavení nejvýše nastaveného hráče.

Připustil, že může být svými soupeři „zmasakrován“ a dodal, že zisk 5. světového titulu řadí mezi své největší cíle.

„Když v Sheffieldu vyhraji zápas, budu šťastný – a vyhrát to by bylo rovno vítězství na Masters 2009 s novým tágem,“ řekl.

O’Sullivan má po boku svého dobrého přítele a dalším miláčkem diváků Jimmy White. „Kdokoliv řekne, že chce, aby hrál, lže,“ řekl White, který podporuje O’Sullivana v překonání rekordu Stephena Hendryho v zisku 7mi světových titulů. „Myslím, že určitě Hendryho rekord překoná.“

Varování Stephena Hendryho

„Má 6 týdnů, takže má spoustu času na přípravu, aby byl nabroušen. – Stephen Hendry

28. února 2013

Od Hectora Nunns 

37mi letý „Rocket“ v úterý potvrdil, že se chystá na senzační návrat do akce v dubnu, aby po roce obhajoval svůj světový titul. 

O’Sullivanova absence dovolila druhým dostat se po popředí zájmu – a dominovat špičce žebříčku. 

Ale to vše se má nyní změnit – s potenciálem ostudy vidět hráče bez zápasové praxe, který vše před sebou smete. 

A sedminásobný mistr světa, 44letý Hendry, počítá, že vyzyvatelé budou muset předvést obrovské zlepšení, aby měli nějakou naději na nejtalentovanějšího hráče. 

Hendry, který je nyní na odpočinku, patřil mezi jeho soupeře a při jedné příležitosti mu bylo O’Sullivanem řečeno aby „se poslal zpět do svého smutného života“ ve Skotsku. 

Nicméně ti dva se už dávno usmířili a jsou nyní dobrými přáteli, mají vztah založený na silném vzájemném respektu za úspěchy toho druhého. 

Skot Hendry řekl: „Vypoví to hodně o ostatních klucích, když si může dát roční pauzu bez zápasové praxe a pak se vrátit a stále vítězit nad svými soupeři.“ 

„Jasně to ukáže o kolik je lepším hráčem, než ostatní. A já si myslím, že to bez pochyby může udělat.“ 

„Má ještě 6 týdnů a to je spousta času na to, aby se připravil na soutěžení a „naostřil se“.“ 

„Po tu dobu bude trénovat a může odehrávat zápasy v různých akademiích.“ 

„Když byl John Higgins 6 měsíců mimo kvůli zákazu hraní, vrátil se a vyhrál v podstatě každý turnaj.“ 

„Takže nemám pocit, že by to mohlo ovlivnit Ronnieho šance v Crucible.“ 

„Když to vyhraje, bude to opravdu bolet a bodne to. Když jeho návrat nepohne ostatními k akci, tak už nic.“ 

„Všichni by měli chtít dát svou hru do kupy do Sheffieldu, protože chtějí porazit O’Sullivana.“ 

„Je obhajující šampión, nejlepší hráč a bude pár hráčů, kterým se nebude líbit ten fakt, že to celé bude o Ronniem.“ 

„Jste světová jednička, dvojka a nedostanete šanci.“ 

„Budou si myslet, „A co my?“ Ale on je stále nejlepší a oni budou muset hejbnout prdelí.“ 

„Jsem velmi rád, že nejlepší hráč světa je zpět na Mistrovství světa. Úroveň poroste.“ 

„To je to, co Ronnie přináší, dává hře úroveň, kdy všichni ostatní musí soupeřit a on bude čelit všem těm hráčům, hrajících jejich nejlepší hru.“

Ronniemu chyběla hra a on chyběl hře

Komentátor Eurosportu a bývalý mistr světa Joe Johnson je jedním z mnoha, kteří jsou rádi, že uvidí návrat Ronnie O’Sullivana kvůli obhajobě titulu v Crucible.

Johnson zdvihl  trofej, kterou O’Sullivan získal 4x, jen jednou, v roce 1986, když porazil Steve Davise 18-12 a následně v roce 1987 Davisovi podlehl 18-14. 

Jako hráč, jehož kariéra byla zkrácena zraněním, sympatizuje Johnson s O’Sullivanem, který odešel z aktivní hry vloni i díky boji s depresí. 

„Jsem velmi vzrušený představou, že je zpět a že zahájí turnaj jako obhajující šampión,“ řekl Johnson pro Eurosport-Yahoo!. „Bude skvělé vidět Ronnie O’Sullivana zase hrát snooker a dělat to, co dělá nejlépe.“ 

„Říká, že se vrací, protože se nudil a já mu naprosto věřím. Byl jsem přinucen ukončit kariéru, protože jsem si zlomil kotník, takže naprosto chápu, čím prošel.“ 

„Je to jako byste měli jednu nohu odříznutou. V jednu chvíli hrajete snooker po celý svůj život a v další nemáte vůbec co na práci. Není nic, čím byste zaplnili ten pocit, který máte z turnajů.“ 

„Takže i když to bylo Ronnieho vlastní rozhodnutí – dát si pauzu, plně chápu když říká, že mu chybí soutěžní hra, protože opravdu není nic, absolutně nic, co by mohlo zaujmout místo soutěžení, které zažíváte po celou profesionální kariéru.“ 

Johnson také věří, že O’Sullivanovo rozhodnutí se vrátit dokazuje, že „Rocket“ nikdy ze sportu plně neodejde sám od sebe. 

Vysvětluje: „V minulosti vždy vyhrožoval ukončením kariéry a pauzou od hry, protože ztratil vášeň pro hru a nyní zjistil, že mu chybí a že potřebuje hrát.“ 

„Možná byl hrou otrávený, ale mnohem otrávenější je nehraním!“ 

„Nikdy si nemůžete být jistí tím, co Ronnie udělá, ale já jsem slušně přesvědčený, že od teď bude hrát ve většině akcí. Měl pauzu, kterou chtěl a chce se vrátit zpět do pravidelného soutěžení.“ 

„Musí také myslet na svůj věk, je mu 37 a má už jen pár let, kdy si udrží opravdu nejvyšší úroveň, takže s tím bude chtít udělat maximum.“ 

„Myslím, že jeho přístup bude stále naprosto stejný, vždycky byl kontroverzní a myslím, že vždycky bude, ale domnívám se, že znovu našel svůj hlad po hře. Hra mu chyběla a on chyběl hře.“ 

60tiletý hráč z Bradfordu také předpovídá, že se může O’Sullivan stát králem Crucible po páté, což by byl jeho nejpamětihodnější titul vůbec. 

„Opravdu věřím, že to může vyhrát,“ řekl Johnson. „Je obhajující šampión a budou na něj upřena veškerá pozornost, což miluje a pohání ho to.“ 

„Nasazená dvojka a trojka budou asi Judd Trump a Mark Selby a budou od něj drženi dál, ve druhé polovině pavouka.“ 

„Nevracel by se, kdyby nevěřil, že to může vyhrát, má velkou důvěru ve své schopnosti.“ 

„Ronnieho návrat je samozřejmě špatnou zprávou pro hráče, který je na 16. místě žebříčku, jakožto obhajující šampión se automaticky stává jedničkou pro tento turnaj, což znamená, že 16. hráč spadne na 17. místo a musí projít kvalifikací.“ 

„V současné době je kvalifikace na turnaj neuvěřitelně složitá a 16. hráč může snadno prohrát s hráčem o mnoho níže postaveným.“ 

Nasazení pro Mistrovství světa 2013 bude určeno provizorním žebříčkem po China Open, které končí 30. března. 

Letos se Mistrovství světa, tradiční zakončení sezóny, odehraje od 20. dubna do 6. května.

O'Sullivan nastoupí na Mistrovství světa

"Rocket" se vrací

26. února, 2013
www.worldsnooker.com 

Ronnie O'Sullivan dnes vyjádřil svůj úmysl obhajovat titul Mistra světa v dubnu v Sheffieldu, rozhodnutí, které šéf World Snookeru Barry Hearn přivítal.  

Čtyřnásobný král Crucible O'Sullivan si dal od snookeru pauzu poté, co v loňském finále porazil Ali Cartera, ale uskuteční nejvíce očekávaný návrat na největší akci tohoto sportu. 

Hearn řekl: "Jsme velmi rádi, že se Ronnie rozhodl nastoupit na Mistrovství, je to pro náš sport fantastická zpráva. Ta akce by bez obhajujícího šampiona nebyla to pravé."  

"Měli jsme v téhle sezóně sérii skvělých turnajů s výborným prodejem lístků a skvělými osobnostmi. Je tu mnoho skvělých hráčů soupeřících o velké tituly. Ale Ronnie zůstává favorit fanoušků a my ho vítáme zpět."  

"Atmosféra okamžiku, kdy poprvé vstoupí ráno do Crucible bude elektrizující. Kdokoliv ještě nemá rezervovaný lístek, by tak měl udělat okamžitě, protože tohle by mohl být vůbec nejlepší turnaj." 

Jako obhajující šampión bude O'Sullivan nasazený jako číslo jedna a bude hrát v úvodní den turnaje, v sobotu 20. dubna od 11 a 20,00. 

Mistrovství světa proběhne do 20.4. do 6.5. a zahrne 16 nasazených a 16 kvalifikantů. 

Bude nebo nebude? Otázka Ronnie OSullivana
www.snookerbacker.com

13. února 2013

Zítra to bude přesně 14 dní do doby, kdy se současný Mistr světa Ronnie O’Sullivan bude muset rozhodnout, zda nastoupí, či ne k obhajobě svého titulu do Crucible na přelomu dubna a května. Jestliže se rozhodne, že se nebude tím nebude otravovat, bude prvním mistrem světa v historii Crucible, který se následující rok nevrátí, aby odehrál úvodní část prvního dne a sám zahájil slavnou a bájnou „Cestu Cruciblem“. 

Je mnoho teorií probírajících z různých úhlů proč by měl začít uvažovat tak nebo onak, většina hráčů, kteří projevili svůj názor veřejně nebo na Twitteru vypadají, že věří, že hrát bude, ale můj přítel Steve Davis asi na základě kontaktů s Barry Hearnem a Rocketem samotným vypadá, že se přiklání k druhému směru a říká, že nevěří, že bude hrát. Takže komu věřit? 

Jaké jsou argumenty pro a proti? K čemu se přikloní on sám? Jsou to peníze? Je to láska ke sportu? Píšu tento článek jako nestydatou a naprosto zoufalou výzvu k zájmu během celkem nevýrazného Welsh Open? 

Fajn následuje totálně nevědecké hodnocený známých, neznámých, známých-neznámých, známých-známých, neznámých-známých, neznámých-neznámých a je mi jedno, jestli to vyjde nebo ne. 

Jsou rozděleny do upravených malých kategorií a je uvedena „důležitost“ stejně jako velmi vědecká procentuální pravděpodobnost na kterou stranu ten který faktor posouvá argumentaci. 

Klid, je to jen legrace. Tady je trocha vědy. 

Ronnieho faktor

Proč hrát nebude: Už řekl, že hrát nebude. Proč hrát bude: Změní názor. 

Popsat Ronnieho jako komplexní osobnost je příliš slabé označení, je to jako říci, že Hitler opravdu nebyl milý kluk nebo že Michael McIntyre není až tak legrační. Může zcela otočit po deadline a zeptat se, o čem je sakra celý ten povyk, nevšímajíc  si ani hluboké studie své osoby. Klidně řekne, že hrát nebude a to bude definitivní konec. Ale je to Ronnie, jeho názory se mění podle směru větru a zrovna teď to vypadá na odchod z jeho osobních důvodů.

Důležitost argumentace: 10/10

Procenta: Nebude hrát – 65%. Bude hrát – 35%. 

Peníze

Proč nebude hrát: Protože peníze nejsou jeho motivací. Proč bude hrát: Dostane nabídku od nových sponzorů na hru bez ohledu na výsledek. 

Ronnie často řekl, že peníze pro něj nejsou motivací, je to pochopitelné, protože je jimi obklopený po většinu svého života, řekl také, že ho nemotivují rekordy a je otázkou, co ho motivuje jiného, než jeho radost ze hry. Na druhou stranu vedení stále aktivně hledá a vyjednává s potenciálními novými sponzory této akce, kteří by nahradili skvělý BetFred, který mi bude ohromně chybět kvůli jejich prezentaci Crucible a jejich skvělému vztahu po celou dobu jejich spojení s tímto sportem. Pravdou j, že tento turnaj je určitě schopný přitáhnout více sponzorů s Ronniem a i když se stále hodně mluví o tom, že nikdo není větší než sport, někdo může argumentovat, že Ronnie je se snookerem svázán asi tak jako Phil Talor se šipkami. Ať už ho máte rádi, nebo ne, když se neúčastnil velkých akcí v této sezóně, vždy tu vznikl faktor pochyb, jaký by asi byl výsledek, kdyby se účastnil (nemyslel jsem si, že je možné to říci mnohokrát v tak krátkém čase a stále mít ten pocit, za mě je to docela úspěch). Nemám pochyby o tom, že potenciální noví sponzoři budou velmi nalákáni a bude to atraktivní finanční stimul jeho směrem a zatímco já si nemyslím, že to bude rozhodující faktor, on po tom možná sahne. A já si nakonec říkám, kdo ne?

Důležitost argumentace: 6/10

Procenta: Nebude hrát - 35%. Bude hrát – 65%. 

Změny v žebříčku

Proč hrát nebude: Protože ho celkem nezajímá umístění v žebříčku, pokud už se nikdy nevrátí. Proč hrát bude: Protože plánuje návrat a nerozumí tomu nebo o tom ani neví.

 

Osobně si myslím, že to je nejméně relevantní argument. Posun k vyrovnávací struktuře v příští sezóně znamená, že by musel startovat v brzkých kolech kamkoliv by nastoupil a já si nemyslím, že by tyto změny vyhovovaly ať už jemu nebo jeho přístupu ke hře. Jestli bude startovat na tomto Mistrovství nebo ne je pro mě tedy irelevantní.

Důležitost argumentace: 1/10

Procenta: Nebude hrát – 50%. Bude hrát – 50%. 

Snookerový faktor

Proč hrát nebude: Řekl, že někdy ho snookerová hra deprimuje. Proč hrát bude: Protože hru miluje a chybí mu soutěžní snooker. 

Ronnieho deprese jsou velmi dobře zdokumentovány a často uvádí, že jsou přímo spojeny se snookerem a jeho vztahu ke hře, kterou hraje od dětství. Na druhou stranu také řekl, jaký skvělý pocit zažívá, když vše jde dobře, což znovu dokládá jeho změny nálady. Jeho překvapivé objevení v mediálním centru v Ally Pally během Masters může být známkou, že mu to chybí a chybí mu i atmosféra velké haly, Stephen Hendry si určitě myslí to samé. Hádám, že mu to chybí trochu víc, než si myslel, že bude a že stará píseň „Velké žluté taxi“ ještě zazní  když „nevíš co máš, dokud o to nepřijdeš“.

Důležitost argumentu: 6/10

Procenta: Nebude hrát – 30%. Bude hrát – 70%. 

Faktor volného času

Proč hrát nebude: Má lepší věci na práci ve volném čase. Proč hrát bude: Už ho to nebaví. 

Mnoho lidí sní o životním stylu bohatých a slavných lidí, ale realita mnohdy říká něco trochu jiného. Ronnie mi vždy připadal, dokonce už jako dítě, jako člověk, který potřebuje mít zaměstnanou mysl a jasný záměr,  v tomto jsem mu hodně podobný jinak bych nepsal tenhle nesmysl. Hraje v turnaji Legend, zrovna se zasnoubil a jsem si jistý, že tráví parádní období se svými dětmi a přáteli. Ale je mimo záři světel nyní už mnohem déle, než kdy byl od jeho 16ti let. To je změna životního stylu a on má možná více volného času ve svých rukou, než aby věděl, co s ním, hádám, že to by mohl být jeden z větších faktorů. Přeji si, abych byl bohatý a slavný a měl tento typ starostí.

Důležitost argumentu: 8/10

Procenta: Nebude hrát – 45%. Bude hrát – 55%. 

Faktor fanoušků

Proč hrát nebude: Fanoušci jsou druhotní pro jeho potřeby a požadavky. Proč hrát bude: „Pro fanoušky“ „Na všeobecnou žádost“ (otřepané) 

Jsem si jistý, že Ronnie oceňuje obdiv, kterého se mu dostává od fanoušků, asi se nechová zrovna mile  k některým obzvlášť zapáleným, ale znovu kdo ano? Někteří z nich by patřili pod zámek kvůli jejich úrovni posedlosti. Ale jsem si jistý, že navzdory jeho všeobecnému „Nezájem“ postoji, když vchází do arény, je to jen výraz obličeje (vůbec si nejsem jistý). Nebude to hrát žádnou roli v jeho rozhodnutí, protože je to jeho rozhodnutí a fanoušci prosící o jeho návrat mohou stejně tak dobře hovořit ke zdi.

Důležitost argumentu: 0/10

Procenta: Nebude hrát – 50%. Bude hrát – 50%. 

Faktor „Aliho“

Proč nebude hrát: Chce skončit když je na vrcholu. Proč bude hrát: Podívejte se níže. 

Muhammad Ali je Ronnieho sportovním idolem, člověk, který se postavil osudu vícekrát a bojoval proti nepřízni osudu při boxu, ale i mimo ring, aby se stal „Nejlepším“. Nemíním teď ani na minutu předpovídat, že Ronnie se vrátí, aby získal svůj pátý titul po sezóně, kdy u stolu téměř nestál a postavit se takovým jako je John Higgins je jako jít do džungle a hrát si na nepřemožitelného George Foremana a dostat nakládačku od stáda nosorožců, ale kdyby to udělal, je proto aby to udělal, byl by „Snookerový Ali“ a dostal by mnohé do úzkých. Dle mého naprosto neobjektivního názoru by to byl úspěch, který by překonal vše, co se v tomto sportu zatím odehrálo, kdyby uspěl a také by to vytvořilo skvělý dotaz Simona Bedforda v hospodách v následujících letech. To by ho mohlo ovlivnit.

Důležitost argumentu: 9/10

Procenta: Nebude hrát - 5%. Bude hrát – 95% 

Můj závěr:  Spíš pro moje vlastní pohodlí, protože znám lidi a začnou brzy padat otázky jak to vidím díky pošetilému názoru, že něco vím s tím, jak se deadline bude blížit. Za prvé, mám rád všechny bez ohledu na to nebo ono a proto jsem se nad ten problém zkusil povznést. Jen pro srovnání, myslím, že hrát bude, ale byl bych velmi překvapen a také totálně v úžasu zatímco bych chrlil superlativy, kdyby vyhrál. 

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422637
_1234.bmp