Tisková konference před Masters

Pict0380[2].jpg

O’Sullivan zkouší nechat temné dny za sebou

The Times
14. ledna 2006
Od Phil Yates

Ronnie O’Sullivan udělal novoroční předsevzetí, které, když ho dodrží, by jeho pověst nepředvídatelného a nevypočitatelného génia vyměnilo za odkaz dokonalosti nezkažené komentáři nevhodnými pro sportovce.

30ti letý O’Sullivan, jehož přítelkyně Jo očekává příští měsíc narození jejich prvního dítěte, překypuje pozitivními myšlenkami, je už teď plný radosti z jara a rozhodnutý začít na sobě znovu pracovat. Na první pohled je fňukající nespokojenec pryč. Vypadá to, že si O’Sullivan uvědomil, že snooker je to, co ho formuje, spíše dar, než břemeno.

Včera, v tričku s nápisem „Miluji snooker“ – bude také nosit logo „Miluji snooker“ během Masters, které začíná zítra ve Wembley Conference Centre – O’Sullivan opětovně přesvědčil pozvané novináře, ano uhádli jste, že miluje snooker a vždy miloval.

Hráč, známý pro své časté „vyhazování svých hraček z kočárku“, vydal v zasedací síni firmy PR v Londýně prohlášení, že se rozhodl dospět a uvědomit si svůj privilegovaný životní styl.

Pro tiskovou konferenci nebyl dán žádný důvod, ale O’Sullivan prostě cítil potřebu omluvit se svým mnoha přívržencům a snookerovým fandům. Byl deprimovaný bučením, které provázelo jeho vstup na říjnové finále Grand Prix, den po prohlášení, že je „otrávený hrou“ a „raději by doma zahradničil“.

„To bolelo,“ řekl. „Nejsem zvyklý na takové přijetí, ale měli právo udělat to, co udělali. Byla to přesná reakce na to, co jsem řekl.“

„Měl jsem pár poznámek, které jsem neměl mít a kterých lituji, ale nikdo by nikdy neměl zpochybňovat moji oddanost snookeru. Je to můj život a nikdy ho neopustím. Budu někde kolem dalších 10 – 15 let.“

Rychlost O’Sullivanových změn nálad je ale rychlá a otázka, zda temná část neobsadí O’Sullivanovu osobnost v budoucnosti, musí zůstat otevřená. Ale vzhledem k jeho současnému optimistickému postoji, je úspěšná obhajoba jeho titulu Masters pravděpodobná.

Vyhlídka na třetí triumf ve Wembley O’Sullivana “opravdu vzrušuje“, ale jeho prvořadá priorita je znovu získat titul mistra světa v Crucible. „Vloni jsem tam nešel v tom správném rozpoložení,“ řekl. „Nemám v úmyslu udělat stejnou chybu dvakrát.“

Jestli „Kající se Ronnie“ je tak dobrý jako jeho slovo a jeho dlouho hledaná citová stabilita je tu, jsou před námi velké věci. I když, jak každý ví, dodržení novoročních předsevzetí v květnu je něco jiného, než jejich načtrnutí uprostřed ledna.

O’Sullivan, který řekl, že byl deprimovaný bučením, slibuje, že bude v budoucnu veselejší člověk. (Ian Nicholson/PA)

Saga Insurance je nový sponzor turnaje Masters, který má letos celkovou peněžní výhru 400 000 liber, se 125 000 liber pro vítěze.

0,,259089,00[2].jpg

O’Sullivan uvažuje o snookerové akademii

Od Saj Chawdhuryho

Ronnie O’Sullivan plánuje založit svou vlastní UK snookerovou akademii.

Světová dvojka, která v pondělí zahajuje obhajobu svého titulu Masters, řekla, že by to byl skvělý pocit objevit budoucího mistra světa.

„Mám pár snookerových klubů v Liverpoolu a Blackburnu a plánuji založit akademii, abych našel příštího génia,“ řekl O’Sullivan pro BBC Sport.

„Bylo by fajn dát dětem možnost někam jít a možná budeme schopni najít příštího mistra světa.“

O’Sullivan dodal: „Chceme přidat pár dalších klubů, a na tom teď pracujeme. Mezitím, jestli někdo chce moje služby, skvělé, jsem na telefonu.“ (Sakryš, zapomněl sdělit číslo :-) Dana)

30ti letý hráč byl dychtivý zdůraznit svou oddanost skookeru, navzdory plánům zúčastnit se v této sezóně poolových turnajů v USA.

„Nikdy byste neměli zpochybňovat moji lásku pro tuhle hru,“ řekl dvojnásobný mistr světa.

„Když něco děláte tak dobře, musíte to mít rád. Když jsem hrál nějaké exhibice v Irsku s Jimmy Whitem, oba jsem odcházeli s pocitem, že to bylo skvělé.“

„Nikdy snookeru nenechám. Stále je v tom moje srdce a stále to chci dělat dobře. Myslím, že tu ještě nějakou dobu budu oksidovat.“

„Mým cílem je vyhrát 50 titulů, aby o mě mohli lidé mluvit stejně jako o ostatních snookerových velikánech.“

osullivanlovesnookertshirtpan[2].jpg

„Raketa“ natěšen na obhajobu

13. ledna 2006

Ronnie O’Sullivan dá vše do svých nejlepších strků až příští týden začne se svou obhajobou titulu Masters.

Minulý měsíc se 30ti letý hráč dostal do titulků při své porážce v prvním kole na UK Championship proti Marku Kingovi, když víc času ze zápasu strávil s vlhkým ručníkem na hlavě, než u stolu, ale trvá na tom, že jeho mysl je teď u akce ve Wembley.

„Byl to prostě jeden z těch dnů. Když jsem přijel domů, byl jsem zklamaný, že ještě nehraji v Yorku, takže jsem pokračoval v tréninku dokonce i přes Vánoce a teď bych měl být připravený na Masters,“ vysvětlila světová jednička.

„Je to jeden z našich nejlepších turnajů a jsem vyhlídkou na účast vybuzený.“

O’Sullivanova věrnost sportu byla sporná, ale na zdůraznění, že stále pro tento sport má vášeň, přijel na tiskovou konferenci v tričku s nápisem „Miluji Snooker“.

„Hluboko uvnitř miluju snooker. Myslím, že to každý ví,“ dodal. „Kromě UK jsem měl dost dobrou sezónu.“

„Dostal jsem se do finále v Prestonu a vyhrál jsem Betfred Premier League. A standard této doby je takový, že je dobře, když vyhrajete i třeba jen jednu akci v sezóně.“

Hvězda z Essexu bude hrát buď proti Joe Perrymu nebo Wembleyskému debutantovi Ianu McCullochovi, zatímco Paul Hunter bude také soutěžit poté, co potvrdil svou účast.

Hráč z Leedsu, který stále podstupuje chemoterapii kvůli rakovině, bude čelit dalšímu bývalému šampiónovi Marku Williamsovi.

osullivanlovesnookertshirt[2].jpg

Získejte tričko!

Ronnie O’Sullivan znovu potvrdil svou lásku ke snookeru dnes ráno na tiskové konferenci před turnajem Masters.
13. ledna 2006

„Nikdy neopustím hraní snookeru, to je to co miluji. Dává mi to tolik radosti a já doufám, že způsob jak hraji snooker dává radost ostatním,“ řekl „Raketa“.

Tričko „I love Snooker“ předváděné světovou jedničkou bude k dispozici na stánku zboží World Snooker během příštího týdne při Masters ve Wembley Conference Centre.

Dvojnásobný mistr světa O’Sullivan zahajuje obhajobu svého titulu Masters v pondělí odpoledne buď proti Joe Perry nebo Ianu McCullochovi.

„Je to jeden z našich největších turnajů a chtěl bych ho znovu vyhrát,“ řekl 30ti letý hráč, který v úžasném finále loňského roku porazil Johna Higginse 10-3.

„Je to elitní turnaj a Wembley je scéna pro nejlepší hráče. Opravdu si užívám systém jednoho stolu. Někdy atmosféra způsobí, že se hráči cítí jako gladiátoři, ježí se ti po celou dobu vlasy.“

O’Sullivan v nedávných měsících připustil, že pomýšlel na vynechání sezóny a také uvažoval a cestě do Ameriky na hraní 8mi koulových poolových turnajů.

„Nikdy nevyměním snooker za pool,“ dodal. „Především jsem hráč snookeru. Někdy jsem znechucený a říkám věci bez přemýšlení.“

„Po porážce od Marka Kinga na UK Championship jsem jel domů a nechtěl jsem nic dělat. Ale Jimmy White mi o pár dní později zavolal a přesvědčil mě, abych jel do Irska a hrál nějaké exhibice.“

„Jednou jsem tam byl a mám to rád. Diváci byli skvělí, oba jsme hráli skvělý snooker a bylo to úžasné. Mám rád ten pocit. Zklamalo by mě, kdybych to nemohl zopakovat.“

„Někdy se hra zdá být směšně lehká a když to tak není, jsem znechucený. Pamatuji si, jak jsem nedávno při tréninku nahrál 147 a pak jsem zničil špičku mého tága, protože jsem nebyl spokojený s tím, jak jsem odehrál kouli.“

„Jediný důvod, proč bych opustil snooker by byl ten, že bych byl vytlačen lepšími hráči, ale to se nestane ještě dlouho. Mladší hráči přicházejí, útočí a rozviřují hladinu zájmu a to tě udržuje ve střehu. Jsem si jistý, že budu hrát ještě dalších 10-15 let.“

Lístky na Masters jsou stále k dispozici. Kvůli ochutnání elektrizující atmosféry ve Wembley a shlédnutí skookerových hvězd v akci volejte 0870 060 0870. A nebo se připojte na www.whatsonwembley.com a nebo navštivte osobně Wembley Box Office. Parkování je pro majitele vstupenek zdarma.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

423034
_1234.bmp