Masters 2006

Snooker: Odejít? Budu hrát snooker dokud se můj táta nedostane ven z basy – říká Ronnie O’Sullivan; Masters zítra začíná ve Wembley

The Mirror
14. ledna 2006
Darren Lewis

Ronnie O’Sullivan udělal otočku o 180° od svých prohlášení, že opustí snooker kvůli poolu, když potvrdil, že chce hrát do té doby, než se jeho táta dostane z vězení.

Ron O’Sullivan senior byl uvězněn na 18 let za vraždu v roce 1992. Proslýchá se, že by brzy měl být způsobilý k propuštění na podmínku.

Světová jednička a bývalý mistr světa O’Sullivan junior nyní prozradil, že sní o tom, že bude hrát před otcem, který bude sedět v publiku.

Při rozhovoru před Masters, které začíná zítra ve Wembley, řekl pro Mirror Sport: „Bylo by to skvělé. Jsem si jistý, že by si to užil. Bylo by to prima.“

„Měl velkou radost, když mě sledoval odtamtud, kde byl a v té radosti bude pokračovat.“

„A o tom to je. Nikdo nebude šťastnější, než on, když se mi podaří vyhrát ten titul.“

O’Sullivanův návrat k zelenému suknu přichází jen 3 měsíce poté, co na něj fanouškové bučeli na Prestonském Grand Prix.

Tato prudká reakce od fanoušků přišla kvůli jeho kritice stavu snookeru v zemi, pak vyhrožoval zběhnutím do Ameriky, aby hrál pool.

O’Sullivan prozradil, že byl trochu deprimovaný touto reakcí a trvá na tom, že je oddaný hře, která z něj udělala superstar.

Řekl: „Trochu mě to vzalo, když to bučení začalo. Bolelo to, protože nejsem zvyklý na takový způsob přijetí.“

„Všude kam jdu hrát, mám normálně dobrou podporu. Myslím, že moje zapálení pro hru a styl hry obvykle udělá dojem.“

„Například - nikdy jsem nebyl známý v Číně. Ale pak tam jdu, odehraji tam dva zápasy a každý Číňan v Číně chce, abych porazil Stephena Hendryho, který tam hraje už 10 let!“

„Takže když na mě začali bučet, nebylo to kvůli mému snookeru, bylo to kvůli tomu, co jsem řekl.“

„Když se to stalo, jel jsem domů a přemýšlel: ‘Nemůžu se dočkat, až se seberu a ukážu jim, čeho jsem schopný’. A to je to, co mám v úmyslu udělat.“

„Teď, když začíná Masters, mám skvělou příležitost. Někdy potřebujete takový malý šok a doufám, že na to zvládnu zareagovat pozitivním způsobem – návratem nadšení a vítězných titulů.“
O’Sullivan zahajuje svou soutěž na Masters v pondělí, kde čelí vítězi prvního kola ze zápasu mezi Joe Perrym a Ianem McCullochem.

Pokračuje: „Miluji tu hru a opravdu nechci, aby se špatně vykládalo něco z toho, co jsem řekl. Mohu zaručit, že budu hrát ještě dalších 10 nebo 15 let.“

„Možná se objevím a zase řeknu něco, co často říkám, když jsem naštvaný, ale to se netýká hry. To je kvůli způsobu jak hraju. Je to o mém vztahu k sobě samému.“

„Pokud se týká hry, moje láska k ní nebyla nikdy diskutabilní. Fanouškové mají právo říci to, co řekli. Ale když jsem tam a hraji, myslím jen na hru a to je to, o čem budu přemýšlet, až budu ve Wembley.“

O’Sullivan také připustil, že lituje své neúčasti na Malta Cupu, který se hraje koncem tohoto měsíce, kvůli své honbě na poolovým snem.

Poolová akce, pro kterou se namísto něho rozhodl, byla zrušena a mezitím O’Sullivan zjistil, že kvalifikace na Malta Cup už byla uzavřena.

To znamená, že ztratí důležité body do žebříčku a jen získání světového titulu v dubnu mu zajistí setrvání na první příčce, protože teď je na 2. místě. Řekl: „Ničí mě to a neočekávám, že zůstanu jedničkou. Ale musíte se poučit z chyb. Nechtěl jsem nastoupit do obojího – poolu i snookeru a porušit nějaká pravidla.“

„Ale zase to vidím takhle, jestli nezůstanu jedničkou, budu první hráč, který se jí stane třikrát poté, co to místo ztratí.“

„A zase, jestli vyhraju v Sheffieldu (Mistrovství světa) je to v pořádku. Takže je tu stále spousta cílů.“

„Můj okamžitý plán je jít do Wembley a vyhrát, pak jít do Sheffieldu a vyhrát. Byl jsem tak zklamaný, že jsem vloni nevyhrál. Pekelně to bolelo. Mám v úmyslu to dát do pořádku.“

Zavolej mi Ronnie, nebo tě mamka sprdne

Simon Hattenstone
25. ledna 2006
The Guardian

„No teda?“ Říká mamka zničehonic. Mám rád ten tón jejího hlasu. Může to znamenat jen jednu věc – Ronnieho výhru. Čím radostnější tón, tím větší vítězství. Opakem od „No teda?“ je naprostou zkroušené „No, nic“ následované „je to jen hra“ nebo „dobře že se dostal tak daleko“ nebo ničím. Nic je nejhorší.
Mamka a já máme silný vztah k Ronnie O’Sullivanovi. Bereme si osobně, když prohraje, cítíme zklamání, když říká, že je otrávený hrou, rozpačité, když si dává bílý flanelový ručník přes hlavu a dělá obličeje do kamery, ustarané, když si ostříhá svou hlavu dohola, rozradostněné, když si oblékne tričko s logem „Miluji snooker“. Naše záliba v Ronniem je vyčerpávající.

Nebylo to tak vždycky. Vlastně to byl táta, kdo miluje snooker. Sedával hodiny před televizí, sledoval potápění koulí, a kouřil cigaretu za cigaretou, a propaloval dírku za dírkou v dece na jeho kolenou. Co se mě týká, nebavilo mě to. Vypadalo to k smrti nezajímavě – jestli je hraní snookeru znakem promarněného mládí, co je pak jeho sledování?

Pak jsem v roce 2002 dělal s Ronniem rozhovor a zamiloval jsem se do něj – byl čestný, trpící depresemi, strhující, naivní, zranitelný a jeho ústa si nemohla pomoci a dostávala ho do problémů. Chvíli poté jsem souhlasil, že s ním napíšu knihu. Jednoho horkého léta jsme seděli v mé zahradě a probírali se jeho životem. Každých pár minut jsme si dělali přestávku a zkoušeli pokořit náš rekord v kopancích (200 nebo tak) nebo jedli trochu tuňáka (byli jsme na zdravém flámu), porovnávali poznámky o povzbuzení serotoninem (antidepresiva nebo běh) nebo sledovali fotbal. Věděl jsem, že se Ronnie stal součástí rodiny, když usnul v obývacím pokoji uprostřed rozhovoru, chrápal a slintal na velký polštář, zatímco moje mladší dcera mu pomalovala obličej rtěnkou.

To bylo před čtyřmi lety. Nevidím teď Ronnieho často. Je strašný přítel, opravdu – zavolá jen tehdy, když řeknete jeho mamce, že neodpovídá na telefonáty, pak se zničehonic ozve v jednu v noci, aby vám řekl, že zítra zaskočí. Někdy mu říkám, že je idiot a že už mu nikdy nezavolám.

Ale to jsou jen řeči. Protože mamka i já jsme v tom až po uši. Víme, že mu odpustíme opravdu cokoliv. Táta to více méně přestal sledovat – nemá smysl to rozebírat, přichází o zrak. Ale mamka je tu na každý strk.

Volala uprostřed týdne. „No, teda?“ řekla. Ronnie zrovna porazil Petera Psycho Ebdona. „Myslíš, že Ronnie měl opravdu žaludeční problémy, nebo jen potřeboval na záchod, aby se dokázal vrátit k Ebdonovi.“ Úžasné – ví teď o hře tolik věcí. A má o Ronnieho strach, jako by byl její vlastní. Někdy si myslím, že Ronnie pro ni znamená víc než já. Pak si uvědomím, že její obavy o Ronnieho jsou vlastně obavami o mě.

Poráží Stephena Lee v semifinále 6-5. „No, teda?“ říká mamka v sobotu ráno, vyčerpaná, ale nadšená.

„Dívala jsi se?“ ptám se.

„Ne, nemohla jsem. Myslela jsem, že mám infarkt. Nevím, jak to zvládneš. Pořád nám dělá, co nám na očích vidí, viď?“

Neděle odpoledne, volám jí, abychom pohovořili o finále.

„Ne, nedívám se. Příliš stresující.“

Říkám jí, že Ronnie právě nahrál úžasné breaky 139 a 138 bodů v po sobě jdoucích framech. „Já vím,“ říká.

„Jak to?“

„Kontroluji Teletext. I když jsem to mohla vidět i tak.“

Řekl jsem Diane, mojí kamarádce, která má se sportem problém, ale má slabost pro Ronnieho, o jeho breacích. Řekla mi, že z toho má radost, ale nemůže pochopit, jak strkání koulí do děr může dělat skvělý sport – koukal jsem na ni jako by se zcvokla. Ve skutečnosti asi popsala podstatu většiny sportů.

Když se finále mezi Johnem Higginsem a Ronniem dostalo do závěru, ukázalo se přesně, proč je to skvělá hra – napínavá hra na jistotu a bravurní potápění, kulminující do ohromujícího závěrečného framu. Když Ronnie nahrál kouzelných 60 bodů, komentátor Clive Evernon řekl, že je to nejskvělejší finále Masters vůbec. Ronnie potřebuje jen jednu kouli. Kterou míjí. Higgins měl rozhodující červenou. Ta se kutálí a kutálí a zastavuje se těsně u středové kapsy. A je to tu, říká Clive, konec hry, tlustá lady usnul – a pak koule padá. Higgins neskutečně uklízí stůl a právě o půlnoci proráží pěstí vzduch jednou, podruhé, potřetí. Líbá svou ženu Denise a objímá svého otce John Seniora. Ronnie je bledý jako křída.

Říkám to mamce jako první věc v pondělí ráno. „No, nic,“ říká.

Ronnie, jestli to čteš, zavolej – nebo řeknu tvojí mámě

ronnie-trophy1.jpg

Rozpis a výsledky zápasů

Níže je uvedené schéma zápasů pro Masters 2006

12. listopadu 2005

Pro detaily ohledně lístků volejte 0870 060 0870. Můžete se také připojit na www.whatsonwembley.com a nebo navštivte osobně Wembley Box Office.

Ceny lístků začínají na 14 librách a za večerní část finále zaplatíte 35 liber. Parkování je pro všechny majitele lístků zdarma.

Neděle, 15. ledna
12,00
Zápas č. 2 – Steve Davis x Stuart Bingham - 4-6
ne před 15,30
Zápas č. 8 – Paul Hunter x Mark Williams - 3-6
ne před 20,00
Zápas č. 1 – Joe Perry x Ian McCulloch - 3-6

Pondělí, 16. ledna
12,00
Zápas č. 6 – Stephen Maquire x Stephen Lee - 0-6
ne před 15,30
Zápas č. 3 – Ronnie O’Sullivan x Ian McCulloch - 6-0
ne před 20,00
Zápas č. 4 – Peter Ebdon x Stuart Bingham - 4-6

Úterý, 17. ledna
14,30
Zápas č. 7 – Stephen Hendry x Alan McManus - 4-6
19,00
Zápas č. 5 – Matthew Stevens x Graeme Dott - 3-6

Středa, 18. ledna
14,30
Zápas č. 9 – John Higgins x Jimmy White - 6-3
19,00
Zápas č. 10 – Shaun Murphy x Ken Doherty - 6-5

Čtvrtek, 19. ledna
14,00
Čtvrtfinále 2 - Graeme Dott x Stephen Lee - 5-6
19,00
Čtvrtfinále 1 - Ronnie O'Sullivan x Peter Ebdon - 6-2

Pátek, 20 ledna
14,30
Čtvrtfinále 4 - John Higgins x Shaun Murphy - 6-4
19,00
Čtvrtfinále 3 - Alan McManus x Mark Williams - 6-4

Sobota, 21. ledna
14,00
Semifinále 1 - Ronnie O'Sullivan x Stephen Lee - 6-5
20,30
Semifinále 2 - John Higgins x Alan McManus - 6-2

Neděle, 22. ledna
15,30
Finále - Ronnie O'Sullivan x John Higgins
20,30
Finále

V neděli 15. ledna a v pondělí 16. ledna nebudou druhé zápasy začínat dříve než ve 15,30. Večerní část každého dne nezačne dříve, než v hodinu uvedenou v přehledu.

Všechny zápasy do a včetně semifinále se hrají na nejlepších 11 framů a finále se hraje na nejlepších 19 framů (8/11).

Higgins si na Masters vyžádal thriler

John Higgins porazil Ronnie O’Sullivana 10-9 a vyhrál svůj druhý titul Masters ve Wembley a vydobyl si odplatu za likvidační porážku v loňském finále

Skot si skvělým breakem 64 bodů zajistil finálovou hru na černé poté, co O’Sullivan v rozhodujícím framu nahrál 60 bodů.

Higgins porazil Kena Dohertyho 10-8 při svém prvním titulu Masters v roce 1999 a v roce 1995 byl ve finále poražen O’Sullivanem.

Higgins O’Sullivana porazil také minulý říjen ve finále Grand Prix.

Světová jednička O’Sullivan vypadal v neporazitelné formě, když v odpolední části vedl 3-0.

Nahrál ve druhém framu break 139, nejvyšší na turnaji, a vzápětí sklidil za 138 bodů.

Nicméně Higgins nahrál ve čtvrté hře break 73 bodů a po přestávce se breakem 80 bodů dostal na stav 3-2 a skóre srovnal v rozdrobeném 6. framu.

Higgins vyhrál sedmý frame a pak mu O’Sullivan dovolil dostat se na stav 5-3 před přestávkou náběhy 45 a 25.

O’Sullivan odpověděl po přerušení breakem 91 bodů a dalšími náběhy 44 a 56 se dostal opět na remízu.

Higgins ale rychle oživil svůj dvou framový náskok breaky 61 a 68.

O’Sullivan zabojoval zpět do zápasu a srovnal na stav 7-7 díky breaku 48 bodů ve 13. hře následovanými třetí stovkou zápasu.

Higgins pak zahrál break 62 bodů a dostal se před O’Sullivana, než ten srovnal na 8-8, kdy nechal na stole jen černou kouli.

O’Sullivan pak získal 17. frame a dostal se do vedení 9-8, ale Higgins si pojistil cestu do rozhodujícího framu 40ti bodovým breakem.

Ve finálové hře nahrál O’Sullivan 60 bodů, pak nechal nastoupit Higginse, ale Mistr světa z roku 1998 minul červenou.

O’Sullivan nechal jít svého soupeře na stůl podruhé a tentokrát udržel Higgins nervy a vyhrál na černé.
R O'Sullivan (Eng) 9-10 J Higgins (Sco)
60-48 139-0 (139) 138-0 (138) 0-73 (73) 0-80 (80) 20-48 27-66 0-71 91-44 (91) 100-30 (56) 0-81 (61) 6-86 (68) 72-46 100-5 (100) 1-71 (62) 62-53 62-53 1-83 60-64 (60, 64)

„Tahle výhra se mnou zůstane po zbytek mých dnů,“ řekla Čaroděj z Wishaw, který v senzačním závěru porazil Ronnie O’Sullivana 10-9.

„Z tohoto turnaje si odnesu ty vůbec nejlepší vzpomínky. Porazit Ronnieho ve finále sklizením v posledním framu - nemohl bych napsat lepší scénář.“

„Můžete být hluboko v beznaději a pak absolutně radostí bez sebe. Když minete, hra je pryč, takže jsem se musel soustředit na každou kouli. Bylo to vynikající sklizení.“

„Když jsem šel potopit poslední černou, úplně jsem se třásl, ale naštěstí jsem zvládl udržet své nervy.“

„Je to správné finále pro všechny, speciálně pro diváky. Určitě se budu z této výhry radovat ještě dlouho a dlouho. Nepředvedete tohle tak často, protože úroveň je hodně vysoká.“

„Vyhrát Grand Prix bylo skvělé, ale není to tak prestižní jako Masters. Porazit Ronnieho v posledním framu u něj doma je úžasné.“

„Ronnie je tak báječný hráč. Za stavu 0-3 jsem si myslel, že jsem si radši měl koupit lístek. Během zápasu jsem se pokoušel soustředit na svou hru, ale když poodstoupíte a podíváte se na něj, je fantastický.“

„Kdyby to bylo 4-0, myslím, že by to vyhrál, jednoduše, bez námahy. Ale zvládl jsem uhrát 1-3 a pak už jsem se cítil skvěle.“

K pomalu padající červené, která zahájila jeho zápasové vítězné sklizení Higgins dodal: „Modlil jsem a modlil, aby spadla. Nemyslel jsem si, že spadne, ale byl jsem strašně rád, když jsem ji viděl padat.“

„Byl to zápas dvou nejlepších hráčů světa proti sobě na nejlepším místě. Jdu teď na flám, protože si myslím, že si to zasloužím.“

„Ronnie mě párkrát v minulosti pobil, ale nevím, jak v příštích několika týdnech bude spát on.“

„Bude sebou házet a převracet se. Byl jsem v téhle situaci a není to příjemné. Ale to jen ukazuje, jak bláznivá to je hra.“

O’Sullivan byl zklamaný, ale zdvořilý poražený: „Nebyl jsem nakonec dost dobrý. Zjistil jsem,že je těžké zachytit ten spád.“

„Byl to fantastický turnaj a je skvělé být jeho součástí. Byl to tvrdý celodenní zápas. Nejsem zklamaný z toho, že jsem měl vyhrát, ale že John udělal v posledním framu skvělé sklizení.“

_41235708_ronnie203.jpg

O’Sullivan ve finál čelí Higginsovi

Ronnie O’Sullivan bude ve finále Masters čelit Johnu Higginsovi po napínavém vítězství v rozhodujícím framu proti Stephenu Lee.

O’Sullivan se vrátil do zápasu ze stavu 1-3 čtyřmi hrami za sebou, zahrnujícími breaky 75, 50 a 88.

Lee vyhrál následující 2 hry a pak obhajující šampión získal rozhodující frame poměrem 74-1.

V sobotním druhém kompletně Skotském semifinále porazil Higgins Alana McManuse 6-2 a jde do boje kdo s koho proti „Raketě“.

Za vedení 5-0 se Higgins zadrhnul a nechal McManuse zabojovat na stav 5-2, a ten se téměř zotavil a málem se dostal na stav 5-3.

Ale skvělým breakem 79 bodů získal Skot vítězství a ochutná rozhodující boj se světovou jedničkou O’Sullivanem.

„Je to hra o které sníte – a já se můžu předvést,“ řekl Higgins.

„Nemohu se dočkat, až s ním budu hrát. Je to Ronnieho místo („zápraží“) a bude narváno. Jsem rád, že se toho účastním.“

„Určitě jsem získal hodně sebedůvěry. Nejsem moc daleko od předvádění formy, kterou jsem ukázal v Prestonu (Kde O’Sullivana porazil).

„Bude to pekelný zápas. Nehrál jsem vloni dobře, takže samozřejmě proti němu chci hrát mnohem lépe.“

„Určitě musím být zítra soustředěný od samého začátku, protože Ronnie je hráč číslo 1. Je to velká čest s ním hrát ve finále Masters naposledy na tomhle místě.“

„Už jsem to jednou vyhrál a rád bych to vyhrál znovu.“

„Alan v prvních čtyřech hrách nehrál dobře, což mě hodně povzbudilo.“

„Vedl jsem 5-0, ale dostal se na 5-2 a pak měl šanci dostat se na 5-3. Ale dobře jsem potopil dlouhou červenou a zvládl jsem uklidit stůl. Jsem velmi rád, že jsem to zvládl.“

Dříve v této sezóně si Higgins připsal k dobru rekordních 484 bodů bez odpovědi proti „Raketě“ při svém vítězství na Grand Prix.

V prvním semifinále připustil O’Sullivan, že byl přinucen k tvrdé práci, aby porazil Angličana Leea.

„Bylo to opravdu tvrdé. Snažil jsem se a zjistil jsem, že je těžké dostat se hned od začátku do své hry,“ řekl O’Sullivan.

„Stephen je skvělý hráč, skvělý tvůrce breaků a vždycky jsem věděl, že tahle hra bude jedna z těch, které mi dají zabrat.“

„Jeho hra na jistotu byla tak dobrá, že jsem jen musel doufat, že se koule rozestoupí a dají mi šanci. To určitě není ten nejlepší způsob, jak vyhrát snookerový zápas.“

„Bylo těžké se vracet za takového stavu, na jaký se zápas dostal a nakonec to byla jen věc tvrdohlavosti a uzmutí šance v rozhodující hře.“

„Cítil jsem, že budu skórovat, když se dostanu ke koulím, ale seděl jsem ve svém křesle a přemýšlel o tom, že musím dostat hru pod kontrolu,“ dodal O’Sullivan.

„Hrál jsem lépe jistoty, takže jsem se jen potřeboval dostat ke stolu.“

„Neměl jsem v úmyslu nechat ho (Stephena) získat 30 nebo 40 bodů, přesně tak dlouho, než on mě nechal získat 70 a vyhrát frame.“

„Uklidnilo mě, že jsem to zvládl. Hodně jsem se z toho zápasu poučil.“

„Mám kliku, že jsem prošel dál. Je těžké udržet si koncentraci, když sedíte ve svém křesle po tak dlouhou dobu (první 3 framy), ale potěšil mě způsob, jakým jsem zápas vyhrál.“

„Byl jsem vyřazený ze hry, a jen jsem tam čekal, ale když na tom záleželo, tak jsem se z toho dostal.“

Poražený Lee byl zklamaný, že se nechopil své šance porazit světovou jedničku.

„Myslel jsem, že není ve své kůži, ale nechopil jsem se šancí a zaplatil jsem za to,“ řekl Lee.

„Bylo tam pár bodů pro zvrat zápasu, a jsem trochu otrávený, že jsem ho nechal vyklouznout z háčku, když nehrál plynule.“

„Nepředpokládal jsem, že někdy uklidí stůl a vůbec jsem si nemyslel, že by vypadal tak dobře.“

„Vyhrál jsem letos dvě hry a abych byl upřímný, cítím se jako bych vyhrál turnaj a mohu se těšit na zbytek sezóny.“

1353236.jpg

“Raketa” přemohl Ebdona

19. ledna 2006

Ronnie O’Sullivan si zajistil místo v semifinále SAGA Insurance Masters jasným vítězstvím 6-2 nad Peterem Ebdonem.

„Raketa“ se neohlížel na vedení 4-0, ale ve večerní části musel svést bitvu s potíži se žaludkem, aby si zajistil svou cestu.

Incidenty napěchovaný zápas viděl dokonce O’Sullivanovu účast v jeho nejdelším framu profesionální kariéry, když 6. hra trvala téměř celou hodinu.

Nicméně, navzdory tomu, že musel opouštět arénu prakticky po každém framu v posledních fázích zápasu, udržel Londýňan své nervy v klidu a dostal se přes typicky ctižádostivého Ebdona.

O’Sullivan začal utkání v pěkném stylu a skočil po Ebdonových chybách v úvodních dvou framech, aby oba vyhrál s breaky 97 a 77 bodů.

Pak nechal za sebou i rozkouskovaný 3., který nakonec ovládl sklizením za 43 bodů.

Když vyhrál čtvrtý, znamenalo to, že vyhrál 15 po sobě jdoucích framů v tomto turnaji – od loňského finále do porážky 6-0 Iana McCullocha ve druhém kole.

Jasně odhodlaný Ebdon přerušil tuto řadu sebráním 1. framu po přestávce sklizením za 61 bodů a pak přišel maratón šesté hry.

Když frame trval asi 45 minut, oba hráči opustili arénu na přestávku, a po potlesku od diváků když se O’Sullivan vrátil, to byl Ebdon, kdo nakonec ovládl situaci a získal vítězství o 2 body po potopení modré, růžové a černé.

Ale to bylo to jediné, co se Ebdonovi povedlo a „Raketa“ předvedl excelentní klid v taktické bitvě a získal oba framy, které potřeboval.

Oba byly opět rozkouskované, ale za stavu 5-0, potvrdil O’Sullivan svou pozici solidními 38 body, což byl pro něj jasně příjemný triumf, který po vítězství potvrdil dvojitým úderem pěsti do vzduchu.

„Cítil jsem se dobře. Jen jsem zkoušel najít klid,“ řekl.“Cítil jsem tlak.“

„Nemohu uvěřit, že jsem ten noční zápas zvládl. Byl to velký zápas a nemohu uvěřit, že jsem v semifinále.“

„Bylo těžké tu hru hrát. Byl tam stres a to ji dělalo opravdu složitou.“

„Jsem rád, že jsem ten zápas vyhrál, ale jsou stále oblasti mé hry, které nebyly 100%.“

„Nebyl jsem schopen to skrýt. Opravdu jsem potřeboval toaletu (v šestém framu), ale také jsem si opláchl tvář. Chtěl jsem se zchladit a dát se dohromady.“

„Uklidnilo mě, že jsem to zvládl, mohl jsem klidně být poražen.“

Za sebe Ebdon uvedl: „Chtěl jsem Ronniho porazit a vyhrát turnaj.“

„Hraji dobře, ale nedal mi šanci hrát. Jeho jistoty jsou brilantní.“

„Já hraji dobře, ale on nehrál tak, jak dokáže.“

„Mám dojem, že jsem měl smůlu. Vypadalo to, že se necítí úplně v pořádku, ale já s tím neměl problém (s dlouhými přestávkami ve hře).“

„Není nic, co by Ronnie nebo kdokoli jiný mohl udělat, aby mě odradil.“

„Byl to docela taktický zápas, ale hrál dobře. Chtěl jsem Ronnieho porazit a vyhrát turnaj, ale to je o tom dni vše.“

Nicméně, navzdory své porážce, světová sedmička Ebdon věří, že najde svou nejlepší formu v Crucible za pár měsíců.

„Bude potřeba několik hodně dobrých her, abych byl letos v Sheffieldu poražen,“ předpovídal.

Nemocný O’Sullivan se probojoval do semifinále

Ronnie O’Sullivan předvedl důkladnou práci a porazil Petera Ebdona 6-2 a dostal se mezi poslední 4 na turnaji Masters ve Wembley

Obhajující šampión vyhrál první 4 hry odpolední části a vypadalo to, že nastupuje lehkou cestu ke svému vítězství.

Ale Ebdon se vzpamatoval, sebral pátý frame a pak skóre uzavřel na 4-2 vítězstvím v šesté hře na černou.

Ale O’Sullivan, který zápasil se žaludečním onemocněním, udržel klid a zajistil si setkání se Stephehem Lee, který porazil Graeme Dotta 6-5.

O’Sullivan byl v dubnu na Mistrovství světa Ebdonem poražen 13-11 v zápase, za který bylo Ebdonovi vytýkáno, že hrál příliš pomalu.

Ve Wemley bylo více polemik o tom, že si O’Sullivan vzal několik přestávek na toaletu a zmizel na téměř 7 minut v maratónu šesté hry.

O’Sullivan řekl: „Cítil jsem se dobře. Jen jsem zkoušel najít klid. Nemohu uvěřit, že jsem se dostal přes ten zápas. Byl to velký zápas a nemohu uvěřit, že jsem v semifinále.“

Předtím Lee odrazil statečný Dottův návrat do zápasu a zajistil si místo v posledních čtyřech.

Lee vedl 5-2, ale Dott se vyškrabal zpět na 5-5 a zajistil rozhodující frame.

Nicméně Dott minul jednoduchou červenou do střední kapsy při breaku 39 bodů a tato chyba byla rozhodující, protože Lee si breakem 81 bodů zajistil zápas.

Lee poté připustil, že ztratil koncentraci a řekl: „Mohl jsem hrát golf, kriket nebo být v hospodě. Prostě jsem se ztratil.“

„Začal jsem o sobě pochybovat, když se dostal na remízu. Ale jsem nadmíru spokojený, že to mám za sebou.“

O’Sullivan se šarmem útočí na nové výšiny

The Times, 17. ledna 2006
Od Phila Yatese

Ronnie O’Sullivan, se rozhodl raději se radovat, než být otrávený svým životem vrcholového sportovce, a zapojil svůj útočný šarm u i mimo stůl do včerejšího impozantního zahájení své obhajoby titulu Saga Insurance Masters.

Před dvanácti měsíci předvedl O’Sullivan výjimečnou ukázku hry při porážce Johna Higginse poměrem 10-3 ve finále. Při svém návratu do Wembley Conference Centre smetl čistě dvojnásobný mistr světa Iana McCullocha 6-0.

О’Sullivan, „zraněný“ bučením, které provázelo jeho příchod na říjnové finále Grand Prix, svolal minulý týden tiskovou konferenci, během níž opakovaně zdůraznil svou oddanost tomuto sportu. Pryč je zdánlivě nevděčný člověk, který dráždil oddané fandy slovy, že je „otrávený“ a raději by „zahradničil“. Namísto toho se O’Sullivan objevuje znovu plný energie, dychtivý potěšit a soustředěný na úkol vyhrát potřetí Masters.

Nejlépe míněná slova doložil správnými skutky u zeleného sukna vylepšením jeho rekordu proti McCullochovi, semifinalistovi Mistrovství světa loňského roku, když po páté při jejich setkání zvítězil, a splnil tak to, co říkal.

Jeho uklizení za 69 bodů ze 42 bodů v jeho neprospěch v prvním framu udalo tón a další breaky 50, 87 a 54 bodů mu zajistily lehký postup do čtvrtečního čtvrtfinále proti Peteru Ebdonovi, jeho odplatě za Crucible před devíti měsíci. „Opravdu jsem si to užil,“ řekl O’Sullivan, oblečený ve své vestě s logem „Miluji snooker“. „Soustředil jsem se jen na to, co se týkalo hry a ujistil jsem se, že moje mysl má zařazeny správné otáčky.“

O’Sullivanův nezadržitelný běh předcházel jiný od Stephena Lee, využívajícího radikálního zlepšení své formy, který dosáhl svého prvního vítězství v sezóně porážkou světové trojky Stephena Maguire – 6-0. „Pokaždé, když se objevím, tak prohraju a nemám ponětí proč,“ řekl Maguire. „Stephen procházel těžkým obdobím, byl na 35% své hry a rozdrtil mě. To mluví za vše. Se vším tím tréninkem, který jsem absolvoval, je to nepřijatelné.“

Ebdon, který v Sheffieldu proti O’Sullivanovi hrál hodně zdlouhavě, hrál během svého vítězství 6-4 nad Stuartem Binghamem mile plynule. Při postupu ze stavu 2-2 na vedení 5-2 nahrál 409 bodů bez odpovědi, když sestavil breaky 100, 87 a 138 bodů.

Bingham uloupil osmý frame na černé po potřebě snookeru se čtyřmi červenými na stole a dostal se zpět na stav 5-4, ale Ebdon, který na akci přijel z nového domova v Dubai, udržel stav s rozhodujícím náběhem 71 bodů v desátém framu.

Hledání nového místa pro Masters

World Snooker hledá po 27mi letech pořádání ve Wembley Conference Centre nový domov pro turnaj Masters

Prostory budou zbourány, aby udělaly místo pro přestavbu kvůli novému stadionu ve Wembley.

Mluvčí World Snooker řekl: „Budoucnost Wembley Conference Centre už není v našich rukou.“

„Když nebudeme schopni se příští rok vrátit, mámě několik možností a mnoho míst a měst projevilo zájem stát se hostiteli.“

Není jisté, jestli se sportovní činitelé budou snažit udržet akci v Londýně, nebo ji přemístit na jiné místo kdekoliv v zemi.

The Brighton Centre, Reading Hexagon, Cardiff International Arena, Plymouth Pavilions a Bournemouth International Conference Centre – ti všichni hostili v minulosti přední snookerové turnaje.

A International Convention Centre v Manchesteru se použil pro letošní Betfred Premier League.

Masters je snookerový nejprestižnější zvaný turnaj a přitáhl letos nového sponzora ze Saga Insurance.

Hrůzu nahánějící Ebdon připravil “Raketě” odvetu

Peter Ebdon nahrál dosud (pondělí) nejvyšší break na Saga Insurance Masters a připravil zajímavé čtvrtfinále s Ronnie O’Sullivanem
16. ledna 2006

Bývalý mistr světa z Wellingboroughu přežil průměrný zápas a vyřadil divokou kartu Stuarta Binghama 6-4.
Bingham se v poslední době dostal do vrcholné formy, když prohrál jen dvakrát ve svých posledních 21 zápasech, ale Ebdon si vítězství zasloužil.

Světová sedmička, která nyní žije v Dubai, nahrála breaky 100, 87, 138 a 71, pošramotila Binghamovu působivou cestu. Je zatím na prvním místě pro získání odměny 10.000 liber za nejvyšší break.

„Byl to pravděpodobně ten nejlepší zápas, jaký jsem v poslední době hrál,“ prohlásil Ebdon, který se ve čtvrtek večer střetne s O’Sullivanem.

„Bylo milé, být pro změnu v pohybu. Myslím, že každý ví, že hraji lépe, když hraji takhle, ale někdy je moje hra trochu nesouvislá.“

Ebdon vedl 2-0 po získání dvou rozkouskovaných framů, ale Bingham srovnal na 2-2 breaky 58 ve třetím framu a sklizením za 21 bodů ve čtvrtém.

Nicméně Ebdon pak vyhrál 3 framy v řadě a dostal se na stav 5-2. Nahrál 409 bodů bez odpovědi a bylo to 425 bodů, než dokonce Bingham potopil kouli.

Ale musí se uznat, že Basildonský Bingham vyhrál osmý frame, ve kterém potřeboval snooker. Dále zredukoval svou ztrátu 57mi bodovým náběhem v deváté hře, kterou získal poté, co Ebdon minul finálovou růžovou.

Ebdon přesto 71 body vyhrál zápas a nyní se raduje z boje kdo s koho v posledních osmi s О’Sullivanem.

„Stuart je dobrý hráč, ale já jsem hrál dobře,“ dodal Ebdon. „Měl jsem teď 3 dobré tréninkové dny s Kenem Dohertym na Snookerové akademii (ve Wellingboroughu) než jsem jel a turnaj a mám světovou formu.“

„Těším se na hru s Ronniem v dalším kole, měl by to být skvělý zápas. Má vždycky obrovskou podporu, ale každá hra je jiná a nemohu se dočkat, až s ním budu hrát.“

Ebdon slavně zabojoval zpět do zápasu ze stavu 2-8 a porazil v loňské sezóně O’Sullivana 13-11 ve čtvrtfinále Mistrovství světa v Sheffieldském divadle Crucible.

Ebdon byl hodně kritizován za svůj metodický přístup během zápasu. „Jsem nyní rozhodnější a nechal jsem ten zápas za sebou,“ dodal. „Teď se jen těším na nový zápas proti Ronneimu.“

Ding - T-shirt.jpg

Čínští šampióni následují Raketova příkladu

Šampión Travis Perkins UK Ding Junhui a Liang Wenbo si v noci oblékli trička Saga Insurance Masters (pondělí)
16. ledna 2006

Dva čínští mladíci přijeli ze své základny ve Wellingboroughu do Wembley, aby sledovali svého kolegu Petera Ebdona vyprovázejícího Stuarta Binghama 6-4.

Oblékli si tričko, které měl na sobě minulý týden Ronnie O’Sullivan na tiskové konferenci.

„Líbí se mi to tričko a jsem rád, že Ronnie je spojen se snookerem,“ řekl Ding. „Je to hráč, kterého jsem, když jsem začal prvně sledovat snooker, nejvíc obdivoval pro rychlost a útočný způsob hry.“

O’Sullivan při posledním setkání ve Wembley v minulém roce Dinga porazil 6-2. „Musel jsem se pořád ještě hodně učit, ale až s ním budu hrát příště, zkusím mu vítězství hodně ztížit!“ dodal šampión China Open.

osullivanbeatsmccullochwembley.jpg

O’Sullivan začíná obhajobu dobrým stylem

Ronnie O’Sullivan začal obhajobu svého titulu Saga Insurance Masters dobrým způsobem čistou porážkou Iana McCullocha 6-0.

„Raketa“ nebyl ve Wembley Conference Centre ve své vrcholné formě, ale vždy měl nad zápasem druhého kola s levorukým hráčem z Lancastrianu kontrolu.

„Opravdu jsem si to užíval,“ řekl O’Sullivan, který nedávno udělal otočku o 180° od svého prohlášení, že už nemá rád snooker.

Světová jednička řekla „raději bych pěstoval keře na zahradě“ po své výhře 6-5 nad Barry Hawkinsem v Prestonu na Grand Prix v říjnu. Dodal: „Jsem hrou otrávený.“

Nicméně, navzdory budování nové poolové kariéry, O’Sullivan se rychle vzpamatoval z kritiky některých fanoušků, které čelil v Prestonu a jeho bizarnímu šaškování na Travis Perkins UK Championship v Yorku v minulém měsíci.

O’Sullivan si přehodil bílý ručník přes tvář při své porážce 9-8 od Marka Kinga v Yorku.

Ale řekl: „Nemyslím si, že jsem ztratil podporu, myslím, že mě lidi mají rádi.“

„Bylo tam jen asi 6 lidí (v Prestonu), kteří na mě bučeli a ti možná trochu moc pili.“

„Ale to je už historie a teď jsem měl skvělou podporu (ve Wembley Areně). Je tu dobrá atmosféra a skvělé místo.“

O’Sullivan měl minulý pátek na tiskové konferenci před Masters oblečené tričko s nápisem „Miluji snooker“. Jeho pozápasové komentáře po porážce McCullocha potvrzovaly tuto zprávu.

„Opravdu jsem si to užil. Mohlo být nepříjemné, kdyby Ian našel svůj rytmus, ale hrál jsem dneska dobře,“ dodal O’Sullivan.

„V tuhle chvíli se jen soustředím na tento turnaj a doufám, že budu šťastnější.“

„Nikdy nevíte, co budete v budoucnu dělat. Nemám křišťálovou kouli, ale pojedu na svůj další zápas a uvidím, co se stane.“

O’Sullivan nahrál breaky 69, 50, 87 a 54 na cestě do čtvrfinálového setkání s bývalým mistrem světa Peterem Ebdonem.

McCulloch, který zvládl nejvyšší break jen 46 bodů, připustil: „Ronnie dokázal, že je lepší hráč než já, ale jsem šťastný, že jsem vyhrál svůj zápas prvního kola.“

„Nemohu být příliš zklamaný. Jen jsem nedostal příliš šancí.“

Masters 2006_16_01.jpg

O’Sullivan začíná stylově

16. ledna 2006

Ronnie O’Sullivan začal obhajobu svého titulu Saga Insurance Masters čistým smetením Iana McCullocha ve Wembley 6-0.

A „Raketa“ neskrýval, že si opět, po nedávném naznačování, že už pro něj hra ztratila přitažlivost, znovu užíval svůj snooker.

„Opravdu jsem si to užil. Mohlo by být nepříjemné, kdyby Ian našel svůj rytmuš, ale hrál jsem dnes dobře,“ řekl 30ti letý hráč.

Navzdory tomu, že nepředvedl nic ze své nejlepší formy, vždy O’Sullivan zápas proti levákovi z Lancastrainu kontroloval a breaky 69, 50, 87 a 54 si zajistil vítězství.

Dvojnásobný mistr světa, který o sobě v říjnu na Preston Grand Prix prohlašoval, že je „otrávený hrou“, skrýval tvář pod bílým ručníkem, když se objevil na prosincovém UK Championship v Yorku.

Ale O’Sullivan, který hodně propagoval svůj zájem o budování poolové kariéry v Americe, objevil uspokojení v akcích ve Wembley.

„V tuhle chvíli se jen koncentruji na tento turnaj a možná na to, abych byl šťastnější,“ dodal.

„Nikdy nevíte, co budete dělat v budoucnosti. Nemám křišťálovou kouli, ale pojedu tam na svůj další zápas a uvidíme, co se stane.“

Maguire utrpěl ve Wembley čistou nulu

Světová trojka Stephen Maguire vypadl ve Wembley Masters v ponižující porážce 6-0 se Stephenem Lee.

Lee začal breakem 95 bodů a pak vyhrál několik rozkouskovaných framů, než ukradl pátý frame a poslední vyhrál poměrem 62-46.

„Vypadá to, že v každém zápas, který se v této době objeví, budu poražen,“ řekl Maguire.

„Do zápasu jsem šel sebejistý, ale od začátku jsem stagnoval. Ztratil jsem půdu pod nohama a nevěděl jsem, co se děje.“

Bývalý mistr světa Peter Ebdon se do čtvrtfinále Masters dostal vítězstvím 6-4 nad Stuartem Binghamem.

V rozkouskovaném začátku zápasu se dokázal Bingham, který postoupil na divokou kartu, srovnat s Ebdonem na 2-2.

Ale Ebdon se pak rychle dostal na stav 5-2 a nahrál 409 bodů bez odpovědi.

Bingham vyhrál rozdrobený osmý frame a breakem 57 se dostal na stav 5-4, pak ale Ebdon breakem 71 bodů získal zápas a schůzku s Ronnie O’Sullivanem.

Ronnie O’Sullivan začal svou obhajobu titulu Masters stylově porážkou Iana McCullocha 6-0.

„Raketa“ si breaky 69, 50, 87 a 54 zajistil čtvrtfinálové setkání s Peterem Ebdonem nebo divokou kartou Stuartem Binghamem.

„Opravdu jsem si to tam užil,“ řekl O’Sullivan, který nedávno znovu potvrdil svou lásku ke snookeru.“

„V tuhle chvíli se jen koncentruji na tento turnaj a možná na to, abych byl více šťastný.“

Bingham při svém debutu ve Wembley čelí Davisovi

Stuart Bingham bude při svém debutu na Masters čelit snookerové legendě Steve Davisovi
25. listopadu 2005

V tomto týdnu Bingham vyhrál kvalifikaci a vysloužil si tak divokou kartu na vstup na snookerový nejprestižnější turnaj pro zvané, když porazil ve finále Ali Cartera 6-3.

Bude čelit Davisovi, šestinásobnému mistru světa a trojnásobnému vítězi Masters v úvodním zápase této akce ve Wembley Conference Centre v neděli, 15. ledna ve 12,00.

„Sny se staly skutečností a já hraji ve Wembley, ještě ke všemu proti Stevovi, který pro tenhle sport udělal tak moc,“ řekl 29tiletý Bingham, bývalý amatérský mistr světa.

Dva profesionálové z Essexu spolu mnohokrát trénovali, ačkoli se střetli na turnaji jen jednou: minulou sezónu na British Open, kde Bingham vyhrál 5-4.

„Naučil jsem se od Steva spoustu věcí, když jsem s ním trénoval – hlavně že je velmi, velmi dobrý!“ dodal Bingham. „Nemohu se dočkat, až budu hrát ve Wembley, byl jsem se tam párkrát podívat a vždycky jsem tam chtěl hrát.“

Další divoká karta Masters, Ian McCulloch, bude ten samý den ve 20,00 čelit Joe Perrymu.

McCulloch, 34letý obyvatel Prestonu, si užil nejlepší část své kariéry v sezóně 2004/05. Dostal se do finále Grand Prix a do semifinále Mistrovství světa a dostal se na 16. místo světového žebříčku.

„Jsem rád, Wembley je jedno z míst, kde chce každý hrát,“ řekl levák z Lancastrianu. „Viděl jsem tam před pár lety hrát Jimmy Whitea se Stephenem Hendrym a atmosféra byla opravdu speciální. Bude to skvělá zkušenost a opravdu se na to těším.“

Světová jednička Ronnie O’Sullivan je obhajující šampión poté, co v loňském senzačním finále porazil Johna Higginse 10-3. Šampión Grand Prix se bude snažit vybojovat titul z jeho držení, stejně jako takoví jako Stephen Hendry, Stephen Maguire, Matthew Stevens, trojnásobný šampión Masters Paul Hunter, mistr světa Shaun Murphy a miláček davů Jimmy White.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422411
_1234.bmp