China Open 2006

Williams China.jpg

poster China.jpg

china open logo.jpg

_1073367_osullivan300[1].jpg

Rozpis a výsledky zápasů

venue China.gif

venue_1 China.gif

Níže je uvedený formát a časy zápasů pro China Open 2006, který se koná ve Students Gymnasium v Beijingu

22. února 2006

Pondělí, 20. března
03,30
WC1 – Dave Harold x Yang Quing Tian - 2-5
WC2 – Andrew Norman x Yu De Lu - 1-5
08,00
WC3 – Joe Swail x Liu Chuang - 5-2
WC4 – David Roe x Li Yin Xi - 5-2
WC5 – Scott MacKenzie x Li Hang - 5-2
12,30
WC6 – Jamie Cope x Tian Peng Fei - 5-2
WC7 - Ricky Walden x Cao Kai Sheng - 5-1
WC8 – Adrian Gunnell x Zheng Peng - 5-3

Úterý, 21. března
03,30
3 – Jimmy White x Joe Swail - 3-5
4 – Paul Hunter x David Roe - 4-5
08,00
8 – Stephen Hendry x Barry Hawkins - 5-1
10 – Stephen Lee x David Gray - 5-2
11 – Ken Doherty x Neil Robertson - 5-4
12,30
1 – Ding Junhui x Yang Quing Tian - 5-4
5 – Matthew Stevens x Scott MacKenzie - 4-5
6 – Mark Williams x Drew Henry - 5-2

Středa, 22. března
03,30
16 – Shaun Murphy x Michael Holt - 2-5
2 – Graeme Dott x Yu De Lu - 5-1
08,00
13 – John Higgins x Stuart Bingham - 5-4
14 – Peter Ebdon x Mark Shelby - 5-4
15 – Joe Perry x Adrian Gunnell - 5-4
12,30
9 – Ronnie O’Sullivan x James Wattana - 0-5 :-(((((((
7 – Alan McManus x Jamie Cope - 2-5
12 – Stephen Maguire x Ricky Walden - 3-5

Čtvrtek, 23. března
03,30
19 – Scott MacKenzie x Mark Williams - 0-5
24 – Joe Perry x Michael Holt - 5-4
08,00
21 – James Wattana x Stephen Lee - 4-5
22 – Ken Doherty x Ricky Walden - 5-2
23 – John Higgins x Peter Ebdon - 5-0
12,30
17 – Ding Junhui x Graeme Dott - 5-2
18 – Joe Swail x David Roe - 5-3
20 – Jamie Cope x Stephen Hendry - 4-5

Pátek, 24. března
08,00
QF3 – Stephen Lee x Ken Doherty - 2-5
QF4 – John Higgins x Joe Perry - 5-2
12,30
QF1 – Ding Junhui x Joe Swail - 5-0
QF2 – Mark Williams x Stephen Hendry - 5-1

Sobota, 25. března
08,00
SF2 – Ken Doherty x John Higgins - 2-6
12,30
SF1 – Ding Junhui x Mark Williams - 2-6

Neděle, 26. března
07,00
Finále (8 framů) John Higgins x Mark J. Williams - 8-9
12,30
Finále (9 framů)
Všechny zápasy včetně čtvrfinále se hrají na 9 framů, semifinále na 11 framů a finále na 17 (8/9) framů.

Tabulka pořadí pro všechny zápasy včetně čtvrtfinále bude určena den předem a oznámena turnajovým ředitelem.

Pád „Rakety“ pokračuje

Ronnie O’Sullivanova špatná forma pokračovala i tuto noc, kdy na Star Dragon Woods Villa Cup China Open utrpěl čistou porážku 5-0 od Jamese Wattany
22. března 2006

„Raketa“ nevyhrál zápas v bodované akci od postupu do finále na Grand Prix v říjnu (a co Masters? – Dana) a v noci po zápase v Beijing Student Gym připustil, že jeho post světové jedničky je téměř jistě pryč.

„Jsem velmi zklamaný, že jsem cestoval tak daleko a prohrál jsem v prvním kole,“ řekl dvojnásobný mistr světa. „Tyto bodované turnaje jsou velmi důležité. Nechci se vzdát postu světové jedničky, ale vypadá to, že to tak dopadne.“

Thajská bývalá světová trojka Wattana si užívá něco jako znovuzrození, když na Welsh Open porazil Johna Higginse a kvalifikoval se i do závěrečných bojů na 888.com World Snooker Championship.

Asijský nejúspěšnější hráč nahrál breaky 85, 91, 43, 42 a 45 a rozladěného soupeře vyřadil.

„Skóre je pro mě překvapení!“ připustil Wattana, který v posledních 16ti hraje se Stephenem Lee. „Ronnie nevypadal, že je v tom pravém rozpoložení, vypadal trochu ztracený.“

O’Sullivan dodal: „Vždycky jsem tady hrál rád a chtěl jsem tu vydržet déle, ale nemohl jsem tuhle noc nahrát ani 20 bodů v náběhu. To nic neubírá Jamesovi, protože ten hrál opravdu dobře.“

Nadaný 20tiletý hráč ze Stoke Jamie Cope si prodlužuje svou skvělou sezónu porážkou Alana McManuse 5-2. Cope prohrával 1-2, ale pak ve čtvrtém framu zkombinoval 14 červených s černou, než minul jednoduchou poslední červenou do horního rohu.

Ale ztráta maximálního náběhu ho nezastavila v postupu a on posledními třemi framy projel breaky 59, 79 a 62 a zajistil si zápas se Stephenem Hendrym.

„Ta červená se mi cukla a tahle smůla mě stála maximální náběh 147 bodů,“ řekl Cope. „Ale v posledních třech framech jsem hrál skvěle. Těším se teď na utkání s Hendrym, je sice favorit, ale mám skvělou sezónu a díky tomu mám navrch.“

Ricky Walden vyřadil další hvězdu z top 16 – Stephena Maguireho – porážkou 5-3. 23letý hráč z Flintshire, čtvrtfinalista tohoto turnaje z loňského roku, byl v senzační formě s náběhy 122, 51, 66, 96 a 127 bodů.

O’Sullivan plánuje porazit favorita

19. března 2006
icWales

Ronnie O’Sullivan je připraven tento týden hrát s hlavním favoritem na China Open v Beijingu.

Ding Jun Hui potěšil více než 100 mil. čínských televizních diváků, když vloni získal domácí titul.

18tiletý hráč porazil Petera Ebdona, Kena Dohertyho a Stephena Hendryho na cestě za získáním trofeje a rychle se stal národním hrdinou.

O’Sullivan na tomto turnaji v roce 2005 nehrál, ale titul má – i Ding – ve svém zorném poli a hledá svou letošní první trofej na bodovaném turnaji.

„Rád bych se s Dingem setkal ve finále a rád bych vyhrál,“ řekl O’Sullivan, který vyhrál China Open v letech 1999 a 2000.

„Je to vždycky mé přání hrát s tím nejlepším u něj doma. Hrál jsem se Stephenem Hendrym ve Skotsku, Markem Williamsem ve Walesu, Kenem Dohertym v Irsku a Jamesem Wattanou v Thajsku a vyšel jsem z toho vítězně.“

„Takže bych rád hrál s Dingem ve finále Chiny a tu práci dodělal.“

Mnoho hráčů nečelí rádo zaujatému davu, ale O’Sullivan, který někdy hledá hůře motivaci, říká, že mu nepřátelská atmosféra prospívá.

„V Thajsku, když jsem hrál s Wattanou, obecenstvo tleskalo, když jsem udělal chybu,“ řekl.

„Dokonce i když odešel na toaletu, tak ho povzbuzovali. Tenhle druh zkušenosti je skvělý i když diváci chtějí, abys byl poražen. Je fajn hrát takovýhle zápas.“

30tiletý O’Sullivan začíná ve středu proti Wattanovi a bude doufat, že nastartuje svoji štěstěnu, protože 888.com World Championshop už začíná ani ne za 4 týdny.

Dvojnásobný šampión z Crucible nevyhrál bodovaný turnaj od října, i když vyhrál turnaj pro zvané Betfred Premier League a na Saga Masters ve Wembley skončil druhý.

O’Sullivanův neúspěch na akcích, které se počítají do složení žebříčku, má dopad na jeho postavení v žebříčku, takže v Beijingu startuje ze 3. místa provizorního pořadí.

Ding je nasazený jako jednička kvůli svému vítězství v loňském roce a střetne se s vítězem kola divokých karet – Yank Qing Tian.

china open.jpg

Propagace Beijingu začíná

Ve čtvrtek byla v Beijingu uspořádána tisková konference před spuštěním China Open 2006
23. února 2006

Asi 60 novinářů ze 47 různých médií se sešlo v Holiday Inn Lido, aby si vyslechli proslovy partnerů turnaje stejně jako zprávu od šéfa World Snooker Sira Rodney Walkera.

Čínské zázračné dítě Ding Junhui bude obhajovat svůj titul na světovém bodovaném turnaji, který proběhne od 20. do 26. března v Students Gymnasium.

Následující zprávu od Sira Rodney Walkera přečetl Simon Leach, zástupce World Snooker v Beijingu:

„Jménem World Snooker přijměte, prosím, moje díky vám všem za účast na této tiskové konference u příležitosti zahájení China Open 2006.

Je to hodně očekávaný turnaj a všichni hráči i turnajoví činitelé se těší na cestu do Beijingu v příštím měsíci.

Vloni byl China Open fantastický turnaj. Byli jsme potěšeni nadšenou podporou, které se nám dostalo od místních fanoušků a atmosféra v aréně v den finále byla opravdu kouzelná.“

Pořádáme světový bodovaný turnaj v Číně od roku 1990 a jsem si jisti, že naše přítomnost pomohla rozjet dramatický vzrůst popularity snookeru během tohoto období. Loňské finále sledovalo ohromujících 110 milionů lidí na CCTV a to je jasný příklad postavení našeho sportu v této zemi.

Letos bude poprvé hostit China Open Beijinské University Students Gymnasium a my jsme si jisti, že se ukáže být tím pravým místem pro tak prestižní záležitost.

Chtěl bych poděkovat všem našim partnerům pro tuto akci: hostitelské televizi CCTV, oficiálnímu hotelu Holiday Inn Lido, oficiálnímu prodejci lístků Emma Ticket a internetovému partneru tom.com.

Moje vděčnost míří k Chinese Billiards and Snooker Association za veškerou jejich pomoc ve vztahu k této akci a těšíme na naši těsnou spolupráci i v budoucnosti.

Chtěl bych také poděkovat mediím za vynikající podporu, kterou vloni poskytli China Open v tisku, rádiu a na internetu. Jsem si jist, že novináři, kteří budou přítomni letos, budou stejně nadšeni.

Až dosud jsme měli opravdu vzrušující snookerovou sezónu u i mimo stůl. Obchodně jsme udělali důležitý pokrok s hlavní smlouvou s BBC na televizní přenosy a sponzorskou smlouvou na Mistrovství světa s firmou 888.com. Tento pokrok nám dává slušný prostor v našich snahách o rozvoj a růst snookeru v Asii i celosvětově.

China Open slibuje být krutou bitvou o kýženou trofej mezi nejlepšími hráči světa. Světová jednička Ronnie O’Sullivan 100% přislíbil svou účast na letošní akci a připojí se tak k takovým jménům jako jsou Stephen Hendry, John Higgins, Jimmy White a mistr světa Shaun Murphy v bojích v Beijingu.

Od svého pamětihodného triumfu na loňské akci se stal Ding Junhui známým jako snookerový nejslibnější mladý talent. Už začal naplňovat svůj příslib a vítězstvím na druhém největším bodovaném turnaji – Travis Perkins UK Championship v prosinci – se stal uznávaným jménem mezi miliony sportovních fanoušků v Británii.

Bude fascinující sledovat v následujících letech Dingův rozvoj, když se stává vzorem pro čínský snookerový rozmach.

Je tu mnoho talentovaných čínských hráčů, někteří mladší než Ding, kteří se začínají projevovat a je milé sledovat některé z nich, jak dostávají šance na hlavních etapách během jejich účasti jako divoké karty na China Open.

Přeji všem hráčům hodně štěstí.

Děkuji vám za vaši dnešní účast a jsem si jistý, že všichni odehrajete svou část na konání China Open 2006 tak, aby se na ni nezapomnělo.“

Cheng Zhiming, ředitel sportovního kanálu CCTV, řekl: „Snooker přitáhl k našemu kanálu CCTV5 během loňského China Open obrovské množství diváků. Ding se stal idolem pro naše sportovní fanoušky v Číně.“

Li Ying Chuan, president Biijinského Students Stadium Institute of Sport, řekl: „Po možnosti pořádání Olimpiády jsme poctěni hostit tuto světovou prestižní událost a zavazujeme se uspořádat skvělou akci v partnerství s World Snooker a Chinese Billiards and Snooker Association. Přejeme všem hráčům hodně štěstí a vítáme je v Beijingu.“

Manfred Schieder z Holiday Inn Lido řekl: „Jsem rádi, že jsme byli znovu nominováni jako oficiální hotel pro World Snooker. Po návratů hráčů po dni plném stresu a napětí ze snookeru, budou moci odpočívat v Lido. Vítáme tým z World Snooker – hráče a stejně tak sportovní činitele – v Beijingu a přejeme všem velmi úspěšnou akci.“

Yu Tao, ředitel on-line sportovního kanálu, dodal: „World Snooker zůstává jedním z našich hlavních deviz v tomto roce a jsme velmi šťastni, že zůstáváme sportovním internetovým partnerem i v roce 2006. Přejeme všem snookerovým hráčům hodně štěstí na China Open 2006.“

Ronnie – Jedu na Čínu

Ronnie O’Sullivan v pátek na tiskové konferenci před Masters potvrdil, že určitě pojede na China Open této sezóny.
14. ledna

Světová jednička promeškala loňskou akci v Beijingu, ale těší se na nadcházející turnaj v Číně, která poběží od 20. do 26. března.

„Je 100%, že letos na Čínu jedu,“ řekl „Raketa“. „Myslím, že tamní fanoušci oceňují způsob mé hry a můj zápal pro hru.“

O’Sullivan nenastupuje na Malta Cup, který začíná 30. ledna v Hilton Conference Centre v Portomaso a lituje tohoto rozhodnutí.

Plánoval soutěžit v Kevin Trudeau’s International Pool Tour v Americe.

Ale první ohlášená akce na rok 2006 byla posunuta kvůli překrývání se se Superbowl.

„Ničí mě, že nejedu na Maltu,“ připustil. „Udělal jsem chybu a musím se z toho poučit.“

„Museli oddálit termíny pro pool a nejsem si jistý, že tam pojedu.“

„Trochu jsem trénoval na 8-Ball, ale těším se na zbytek snookerové sezóny, specielně na (Saga Insurance) Masters a na Mistrovství světa.

„Mým hlavním zájmem je v této chvíli snooker,“ potvrdil 30ti letý Chigwellský hráč.

O’Sullivan sklouzl v posledním světovém žebříčku pod Stephena Hendryho, ale dodal: „Neočekávám, že budu jednička i v další sezóně, hlavně proto, že jsem přišel o Maltu a Stephen je ve skvělé formě. Jestli vyhraji titul mistra světa, mám stále šanci.“

„Ale jestli prohraju, zkusím se dostat zpátky a nikdo se nevrátil na první místo 2x. Byl bych jako Mohammed Ali, který vyhrál titul mistra světa 3x – byl jsem poražen, ale vrátím se!“

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

25. 4. Marek

Zítra: Oto

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422398
_1234.bmp