E-mailový rozhovor

E-mailový rozhovor s Ronnie O’Sullivanem

Je to nejnadanější snookerový hráč, jakého svět viděl, se spoustou titulů u svého jména, ale „the Rocket“ je nejznámější. Nyní se připravuje na start ve světě poolu.
Od Nicka Harrise, pro The Independent
10. října 2005

Zavázal jsi se pouze ke čtyřem snookerovým turnajům v této sezóně, abys ses koncentroval na budování druhé kariéry, hraní poolu v Americe. Co je tvá první akce, co nabídneš davům a jaké peníze se dají vyhrát v důležité akci?
Abych byl upřímný, nevím. Vím, že to zní, jako když skáču do neznáma, a tak trochu to i je. Stále se o určitých věcech rozhoduje, ale v zásadě je to nová série s novými pravidly a novým vybavením. Peníze jsou velké – pro vítěze – protože akce jsou zaměřeny na odměňování předních hráčů a ne na důchod hráči na 231 příčce žebříčku … což je případ snookeru. Vlastně jsem o hraní ve Státech až do začátku letošního roku neuvažoval, protože mám dvě nebo 3 akce BBC a hraji na Betfred League, což hraju moc rád, protože je to něco jiného – udržuje mě v zaujetí pro hru.

Jaké je tvoje nejoblíbenější město v Americe a proč?
Je tu pár míst, která mám rád, ale doopravdy si myslím, že ještě uvidím místo, které hledám. Mám ten obrázek ve své hlavě – sjíždím dolů jednou z těch velkých silnic v Kalifornii, střechu dole, ruku venku z okénka, zalévá mě slunce. To je to, co chci. Nevím kdy, nebo jestli vůbec se to stane, ale jestli zůstanu v Americe dost dlouho, tak možná ano.

Jaká byla ta nejhorší myšlenka, která ti prošla hlavou během letošního traumatického čtvrtfinále Mistrovství světa proti Peteru Ebdonovi, kdy se Ebdon vrátil z 10-6 a vyhrál 13-11?
Čím déle ta hra trvala, tím více jsem to už chtěl mít za sebou. Nebyl to případ ztraceného snookerového zápasu. Nechtěl jsem prostě být kdekoli blízko snookerového zápasu, snookerového stolu, snookerového místa. Měl jsem dost. Trvalo mi 5 měsíců, než jsem to dostal z hlavy a jen co se to povedlo – po zvolnění během léta – mi zavolali, že hraju na turnaji v Belfastu. A všechno se mi to vrátilo zpátky…

Jsi nejtalentovanější snookerový hráč, kterého kdy svět viděl? Jestli ne, tak kdo?
Spousta lidí to říká a i když nejsem namyšlený, řekl bych, že ano. Jsem dobrý v tom, co dělám, když je všechno v pořádku. Když něco není v pořádku, jsem stejný, jako kdokoliv jiný, míjím strky, dělám chyby. Ještě se neobjevil hráč, který by byl schopen hrát na 110 % každý den.

Snooker trpí jasnými problémy, v neposlední řadě finančními kvůli zákazu reklamy na tabákové výrobky. Kdo by za to měl nést vinu: vláda za zákaz nebo vedení snookeru za selhání v plánování dopředu?
Věděli o tabáku už asi 6 nebo 7 let. Je jednoduché říci, že měli hledat jiné sponzory, ale starali se dobře o takové ty věci, co utratit a peníze na výhry. Nikdo nepřišel a neřekl, „Myslete na budoucnost – vyplácejte méně.“ OK, vlastně přišel jeden nebo dva – ale kdo je tenkrát poslouchal? Spousta lidí ve vedení snookeru měla šanci, ale jsme tam kde jsme. Při ohlédnutí zpět je to skvělá myšlenka a možná kdybychom šli buď s TSN nebo Altium turné, bylo by všechno jinak. To už nikdy nebudeme vědět.

Nechme být světovou asociaci. Jaké první slovo tě napadne u následujících hráčů? První Alex Higgins.
Genius.

Stephen Hendry.
Stroj.

Ray Reardon.
Ha ha. Jedno slovo? Někdo, kdo zná hru skrz naskrz, ale myslí si, že umí hrát golf!

Steve Davis.
Legenda

Shaun Murphy.
Eh? Jo, dobrý.

Za jakou sportovní událost bys zaplatil nejvíc peněz?
Nevím. Jo, vím. Myslím, že kdybych chtěl opravdu vidět nějaký boxerský zápas, zaplatil bych za to pár liber. Jako třeba před pár lety, když Tyson a Holyfield do sebe navzájem bušili 7 kol. Abych za to chtěl platit, mělo by to být něco speciálního. Ještě, kdyby se Anglie dostala do finále Světového poháru, za to bych něco vyklopil. Ale není příliš akcí nebo událostí, za které bych chtěl utratit svoje peníze. Jinak by to bylo, kdybych byl pozvaný … to bych pak šel!

Jsi fanoušek Arsenalu. Co se to s nimi stalo? Proč zrovna oni? Je pravda, že jsi podporoval Spurs? Není čas se teď vrátit?
Myslím, že se nestalo nic jiného, než že ztratili pár velkých hráčů a nemají stejné peníze jako ostatní. Bude to jiné, až vyroste nový kádr. Jsem spokojený. Zůstanu slepený s Arsenalem, i když někteří lidé se ze mě dělají legraci kvůli přeskoku k Chelsea. Bez šance.

Který prohraný zápas ze své kariéry by sis zahrál znovu, kdybys měl šanci?
Prohrál jsem spousty zápasů. Nemyslím si, že bych někdy některý z nich hrál v duchu znovu a chtěl ho hrát znovu. Nezabývám se těmito věcmi. Nemá to žádný smysl. Kromě toho jsem měl větší výhry než prohry.

Kolik jsi nejvíc utratil za den? A za co?
Když nechám stranou normální velké věci jako dům a auta a podobně, pravděpodobně za vybavení mého obchodu s dámským prádlem. (Viva La Diva, v Soho). To bylo trochu jako, „Kolik?“

Jakou nejlegračnější věc jsi kdy viděl nebo slyšel?
V nedávných letech bylo pár velmi legračních věcí ve snookeru ... ale žádná mě teď nerozesměje! Ve snookeru jsem zanechal pár „vůní“ pro kluky, kteří šli ke stolu. Nebo když Alan Hughes, MC, byl připraven na své oznámení a vy mu vyhodíte jeho karty do vzduchu. Vidět ho panikařit a koktat zároveň je směšné.

Na oslavu tvé nové kariéry můžeš uspořádat party a pozvat jakýchkoliv 6 lidí z minulosti. Koho a proč? Kde oslava bude? Co budeš jíst a pít?
Kohokoliv? Z minulosti? Nech mě přemýšlet. Vím ... ne. Mám Ray Reardona a jeho ženu. To jsou dva. Moje máma, táta, sestra a moje přítelkyně ... a já. To je šest. Proč bych měl chtít zvát kohokoliv jiného? Vím, že jinak bych si o sobě hned četl v novinách. Nemám moc lidí, kterým mohu věřit ... a rád to udržuji tak, jak to je. Oslava by byla blízko domova a měli bychom čínu nebo italskou kuchyni. Jednoduše, žádné starosti.

Poslední otázka, malý psychologický test, kdy přiřadíš přídavné jméno, které nejlépe popisuje tvé nejoblíbenější zvíře, oceán, dešťový les a pobyt v balónu a my pak vyložíme, co to o tobě vypovídá. OK?
Ne. Už jsem to slyšel. Hovadina.

Ronnie O’Sullivan bude tuto sezónu součástí Týmu Jara Vysočiny, spolu s Stephenem Hendrym, Stephenem Maguire, Markem Williamsem, Kenem Dohertym, Marco Fu, Anthony Hamiltonem a Markem Kingem.

  • Narozen: 5. prosince 1975
  • Přezdívka: „The Rocket“
  • Profesionálem od: 1992. Pořadí světového žebříčku: 1 (v minulé sezóně vyhrál 5 z 10 hlavních turnajů)
  • Počet vítězství v bodovaných turnajích: 18
  • Tituly mistra světa: 2 (2001, 2004)
  • Peněžní odměna za kariéru: 4,618.760,- liber
  • Významné události: První stovkový náběh zahrál v 10ti letech, prvních 147 bodů nahrál v 15ti a profesionálem se stal v 16ti. První velký titul – UK Championship – vyhrál v roce 1993, v 17ti letech a zůstává nejmladším vítězem bodovaného turnaje. Šest turnajových breaků 147 včetně pěti nejrychlejších vůbec.
  • Překážky: vítězství v roce 1993 bylo dokonce ještě významnější, protože jeho otec, Ronnie senior, byl zrovna odsouzen na doživotí za vraždu. Matka Ronnie juniora byla později uvězněna za daňový únik. Na okruhu byl v roce 1996 pokutován 20.000 librami za napadení úředníka a v roce 1998 mu byl odebrán titul Irish Masters po pozitivním testu na marihuanu.Také trpí depresemi.
  • Mimo kulečníkové sukno: obchoduje s nemovitostmi, vlastní v Londýně obchod s dámským spodním prádlem, hraje golf a podporuje Arsenal, ačkoli jako školák hrál za Spurs. Usiluje o novou kariéru v hraní poolu v USA.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422526
_1234.bmp