Premier League 2005/06

osullivan_trophy_250 PL2005_06.jpg

Ronnieho perfektní dárek k narozeninám

Ronnie O’Sullivan se nadělil perfektní dárek k narozeninám, když v neděli večer obhájil svůj Betfred Premier League titul porážkou Stephena Hendryho 6-0.

O’Sullivan, kterému je v pondělí 30 let, si na Premier League přesvědčivým vítězstvím v Manchesteru vydělal 87 000 liber, přestože nedokázal přidat další stovku na svůj účet deseti – 4 z nich nahrál při semifinálové výhře nad Stevem Davisem.

„Bylo to rozdrobené finále, Stephen nehrál tak dobře, jak to umí,“ připustil O’Sullivan.

„Můžete hrát jen tak dobře, jak vám soupeř dovolí a mohlo to být mnohem těsnější, kdyby využil pár svých šancí.“

„Je to vše o tom, jak to ten den jde, ale já tenhle turnaj hraju dobře – už jsem ho vyhrál po páté.“

„Krom Mistrovství světa je to náš nejlepší turnaj – kamkoliv jedeme, hrajeme před nabitým sálem s víc jak tisícem lidí.“

„A s ohledem na UK Championship příští týden, je to povzbuzení jít tam s výhrou titulu a je prima mít pár zápasů nahraných a pár výher.“

A zklamaný Hendry byl upřímný v hodnocení svého vystoupení: „Je fér říci, že jsem nic nepředvedl.“

„Bylo to opravdu trapné, nemohl jsem nic dělat – s Ronniem nemáte moc šancí ani když nehrál tak dobře, jak mohl, protože jsem byl tak špatný, že to na něj mělo vliv.“

„Nehrál jsem příliš dobře v mém semifinále, ale tohle se mi opravdu ve finále nestalo a musím na to teď kvůli UK Championship zapomenout.“

Panující O’Sullivan připraven na nový zápas s Hendrym

Ronnie O’Sullivan 5 – 3 Steve Davis
136 (136) – 0, 105 (100) – 1, 66 (66) – 72 (66), 0 – 103 (60, 39), 50 – 75, 122 (116) – 0, 134 (134) – 0, 85 (85) – 0

Ronnie O’Sullivan nahrál neuvěřitelné 4 stovkové náběhy na své cestě za zopakováním posledního finále Betfred Premier League Snooker proti Stephenu Hendrymu. (IMHO /podle mého skromného názoru/ bylo poslední finále s Markem Williamsem a Ronnie vyhrál 6-0 :-) )

Ve vysoce kvalitním utkání nahrál O’Sullivan také breaky 66 a 85 bodů proti znovu oživeném Steve Davisovi, který hrál své první semifinále Premier Leagu od roku 1996.

Zápas bude pamětihodný díky O’Sullivanově virtuosnímu vystoupení, ale vytvořil i nový kousek snookerové historie, když se stal vůbec prvním hráčem, který byl penalizován jedinečným pravidlem limitu na strk.

O’Sullivan okamžitě našel své tempo bezchybným sklizením za 136 bodů v prvním framu a tento trik zopakoval i v následující hře, kterou zakončil stovkou poté co po poslední červené minul černou.

Šance na hattrick byla zmařena, když O’Sullivan minul ve třetím framu frame ball, když špatně vyhodnotil úhel do horní pravé kapsy za stavu 66 bodů.

Davis potřeboval všech 5 červených a barevné, aby zakončil frame a dostal se do kontaktu a nechal O’Sullivana sledovat, jak zkracuje náskok.

Pozoruhodně se šestinásobný mistr světa dostal rychle na stejné skóre, když začal čtvrtou hru breakem 60 bodů, než byl přinucen hrát jistotu.

O’Sullivan se nedostal zpátky a dalším náběhem 39 bodů se Davis dostal na shodné skóre.

Davis zahájil pátý frame 16 body, než se za nedbalý strk na levé červené sám na sebe naštval.

Ale snookerová historie byl změněna, když O’Sullivan při vyměřování jistoty zapomněl oznámit time-out a byl penalizován 5ti bodovou pokutou, což je pravidlo Premier League při nedodržení 25 sekund na strk.

Davis poslal svého soupeře zpátky a O’Sullivan udělal znovu to samé – podruhé – možná schválně, nebo snad, jak poznamenal snookerový guru Clive Everton, komentátor Sky Sports, aby si uchoval své time-outy na pozdější dobu zápasu.

Po třetím faulu nechal červenou na Davise, který pak vedl se 17 body a celý zápas vypadal změněný, ale dokázal nahrát jen 12 bodů na vedení 43-14 se spoustou červených na stole.

Rozdíl byl po breaku 26 bodů snížen na 3 body, než bylo O’Sullivanovo zotavení zastaveno, když minul červenou do pravého středu.

S Davisovými 23 body po útržkovité výměně, zůstalo jen 6 barevných, ale oba hráči shledali žlutou jako komplikovanou.

Davis ji zanechal u středu, ale O’Sullivan vyčerpal limit na modré a zaplatil za to po krátké epozodě, kdy Davis potopil rozhodující kouli.

O’Sullivan nahrál třetí stovkový break za 1000 liber se 116 body – když neuvěřitelně potopil černou jen jednou, jako jeho závěrečný strk.

A neměl náladu přestat, znovu obnovil vedení čtvrtou stovkou a dostal se jeden frame od finále.

Vypadal připravený na neuvěřitelnou pátou stovku, ale minul dvanáctou červenou, což znamenalo, že v závěrečném framu nahrál 85 bodů.

O’Sullivan, který potopil v zápase 195 koulí s 96% úspěšností potopení zakončil zápas s 341 body bez odpovědi a řekl: „Byla to hra na vysoké úrovni – začal jsem dobře, ale Steve hrál opravdu dobře a dostal mě pod tlak – musel jsem něco udělat.“

„Ve snookeru je toho víc, než jen nahrát 100 bodů a já jsem udělal pár nedotažených strků, a to prokázalo, že je důležitější neztratit kontrolu.“

„Vypadalo to na dobré potápění všech těch koulí, ale nemohl jsem si dovolit dát Stevovi šanci, protože by mě dostal do oprátky.“

„Potřebuji nějaké těžké hry – v poslední době jsem jich moc neměl, protože není moc turnajů a Steve mi takovou poskytl.“

„Je fajn být ve finále a těším se na zápas před dobrým publikem – o tom to celé je.“

Davis byl v porážce zdvořilý: „Dostal jsem se zpátky, ale to co jsme tuto noc viděli bylo lepší než úctyhodné.“

„Vytvoření téměř 5ti stovek je jedinečné a Ronnie byl úžasný, je to tak těžké a on to udělá tak, že to vypadá snadně.“

O’Sullivan se připojuje k Hendrymu na finále

3. prosince 2005

Premier League živě – Sky Sports 2
Finále – neděle 19,00 (20,00 CET)

Ronnie O’Sullivan bude hrát ve finále 2005 Premier League Snooker se Stephenem Hendrym poté, co v napínavém zápase vyřadil bývalého mistra světa Steve Davise.

„The Rocket“ je nyní, díky dech beroucímu vítězství 5-3 nad svým zkušenějším protivníkem, jeden zápas od obhajoby svého vítězství, ale Davis může načerpat velkou odvahu ze své pravé klasické hry.

O’Sullivan zahájil typickým elegantním stylem, nahrál fantastický break 136 bodů a potvrdil svou pozici jako favorit 8-1 na finále.

Pak ten trik zopakoval – nahrál další tříčíselný break, dostal se o dva body dopředu a zredukoval roli Steve Davise na roli diváka.

Vypadalo to, že tento trend bude pokračovat dál poté, co O’Sullivan nahrál 66 bodů, ale minul těžkou červenou, která byla frame ballem a dovolil nakonec Davisovi ukázat jeho neoddiskutovatelné kvality veterána a ten snížil deficit na polovinu.

Přihlížejícímu obecenstvu byl předložen snooker té nejvyšší kvality, kdy hráči udrželi úspěšnost potápění přes 96% v úvodních třech hrách.

Davis pokračoval ve svém protiúderu i ve čtvrté hře, a udolal svého soupeře strk za strkem na skóre 2-2.

Tempo se nevyhnutelně zklidnilo a to vedlo k tomu, že oba hráči v pátém framu vstoupili do taktické bitvy, s O’Sullivanovým trojnásobným faulem za 15 bodů. Jeho soupeř se poprvé dostal do vedení.

„The Rocket“ byl postaven před vážný problém ale on odpověděl jediným způsobem, který zná, ukázkou dalších fantastických breaků si zajistil zápas s body 116, 133 a 85.

Dříve večer se Hendry stal prvním mužem, který se dostal do letošního finále poté, co kontrastující trpělivostí porazil Ding Jun-hui 5-2.

Skot si zachoval chladnou hlavu ve frustrující zahajovací části a svými zkušenostmi dokázal vyšoupnout svého mladšího soupeře ve třech framech.

Ding vyhrál nervózní první hru, když po rychlém breaku 41 bodů následovaly dobré jistoty a on vyzrál na svého slavného soupeře a dostal se do vedení.

A to byl začátek, který udal tón zápasu, kdy Hendry ukázal silnou obrannou práci a dostal se ve druhé hře zpátky do zápasu.

Ještě jednou to byl Ding, kdo se dostal ke stolu první, ale nedokázal svou výhodu využít a dovolil Hendrymu vrátit se. Skot se chopil příležitosti vést, zanechal svého oponenta ve snookerové bídě a zakončil hru poměrem 98-36.

Více frustrující bylo sledovat Číňana, jak se snaží najít své tempo a vzdává další frame navzdory tomu, že potřeboval jen jeden snooker, aby se dostal znovu do zápasu.

Hendry pak začal předvádět svou úroveň v dalších dvou hrách, nakonec nahrál první půlstovkový náběh (57) a dostal se do vedení 3-1, než ještě lepším úsilím a breakem 60 bodů získal frame číslo 5.

Bývalá světová jednička pak nechala Dinga zmírnit lákavé vítězství 5-1, ale Hendry se brzy vrátil do své formy, perfektně rozstřelil a ukončil zápas slušným breakem 61 bodů.

Hendry se nyní střetne s O’Sullivanem v nedělním finále na nejlepších 11 her, živě na Sky Sports 2.

Obhájí Ronnie své vítězství?

Play-off letošního Betfred Premier League se koná tento víkend v MICC v centru Manchesteru a nabízí celkovou finanční výhru 100 000 liber.

Po 21 zápasech ligové hry zbývají v ojedinělé snookerové akci pouze 4 muži.

Obhajující šampión a favorit sázkových kanceláří na obhajobu svého titulu je světová jednička Ronnie O’Sullivan, který čelí Stevu Davisovi v sobotu večer v zápase na nejlepších 9 framů.

Davis, který měl do play-off zázračnou cestu, když vyhrál proti všem očekáváním své finálové 2 zápasy a pak, aby získal své místo, spoléhal na O’Sullivanovo poražení Mistra světa Shauna Murphyho.

Zahajovací zápas v 19,00 bude mezi šestinásobným šampiónem Premier League Stephenem Hendrym a hvězdou Ding Jun-hui z Číny, což může být zajímavé utkání.

Oba vítězové se střetnou v neděli večer v zápase na nejlepších 11 framů.

Všechny zápasy se budou hrát s pravidlem 25 vteřin na strk a k doplnění finanční odměny bude dalších 1000 liber na stovkový náběh.

Rozdělení finanční ceny:
Vítěz: 50 000 liber
Druhý v pořadí: 25.000 liber
Semifinalisté: 12.500 liber

Čtyři hráči si přinášejí následující částky, které už vyhráli na Betfred Premier League za vyhraný frame – 1000 liber a odměna za stovkový náběh – 1000 liber.

Dosud vyhrané částky:
O’Sullivan – 33.000 liber
Hendry: 24.000 liber
Ding: 23.000 liber
Davis: 18.000 liber

Raketa Ronnie jde za obhajobou titulu

2. prosince 2005

Premier League živě – Sky Sports 2
Semifinále – sobota 18,00
Finále – neděle 19,00

Premier League Snooker se dostává tento týden do vrcholné fáze s Ronnie O’Sullivanem pohlížejícím na udržení si svého titulu z Manchesteru.

Po deseti týdnech akcí, bude top čtyřka Premier League bojovat o titul v MICC v Manchesteru, s kompletní finanční výhrou 100 000 liber.

Každé potopení bude v sobotu i v neděli přenášeno živě na Sky Sports 2 se semifinále začínajícím v 18,00 a nedělním finále od 19,00.

Raketa je tuto sezónu znovu ve své fantastické formě a na vrchol tabulky Premier League se dostal jako neporažený – 4x vyhrál a 2x remízoval v jeho šesti zápasech.

Steve Davis se s odřenýma ušima dostal do semifinále i když prohrál své první tři zápasy Premier League.

Remíza 3-3 se Shaunem Murphym a dvě vítězství v jeho posledních dvou utkáních mu dala nepatrnou šanci dostat se do finálové čtyřky a dostal se tam díky O’Sullivanově vítězství 5-1 nad Murphym v posledním kole zápasů.

Davis bude paradoxně čelit O’Sullivanovi v sobotním semifinále, které se hraje na nejlepších 9 her. „The Rocket“ je horký favorit na finále poté, co „The Nugget“ porazil 5-1 v ligové fázi.

Semifinále kompletuje šestinásobný šampión Premier League Stephen Hendry, který bude hrát s čínskou hvězdou Ding Jun-hui.

Hendry v ligové fázi prohrál jen jednou a skončil druhý za O’Sullivanem, zatímco Ding utrpěl také jednu porážku a stal se specialistou na remízy se 4mi ze šesti zápasů.

Vítězové semifinále se spolu střetnou v nedělním finále, kde vítěz potřebuje získat 6 framů.

O’Sullivan je velký favorit na znovuzískání svého titulu a shrábnutí 50 000 librové ceny, ale jak Hendry tak Ding se ukazují v této sezóně jako těžcí soupeři.

Davis je největší outsider, ale jeho jméno by se mohlo po jeho zázračné cestě do finálové čtyřky ocitnout i na trofeji.

ding_kidderminster.jpg

Dostačující remíza pro Dinga

Ronnie O’Sullivan 3 – 3 Ding Jun-hui
4 – 63 (39), 131 (31, 100) – 0, 46 (45) – 9, 0 – 116 (116), 57 (53) – 78 (50), 64 (34) – 57 (32).

Ding Jun-hui si pojistil místo v nejlepších 4 na Betfred Premier League Snooker díky remíze 3-3 s Ronnie O’Sullivanem v Kidderminsteru.

Mladá hvězda stylově zakončila 4. frame breakem 116 bodů a dokonce i když O’Sullivan odpověděl svou stovkou, bylo to Asijské zázračné dítě, kdo se dostal blíže k přerušení jeho rekordu neporážek – vynutil si přenastavení černé ve finálové hře.

Náběh 39 bodů byl pro Dinga dostačující, aby sebral první hru poté, co O’Sullivan netypicky minul druhou červenou.

Ale dvojnásobný mistr světa rychle vyrovnal díky přesně 100 bodům – jeho páté stovce v ligové sérii.

Začal breakem 31 a pak vyčerpal čas, když umísťoval bílou kouli do balíku červených – ale chopil se druhé šance a byl objektivnější.

Ding překvapivě vzdal třetí hru, když vedl pouze o 37 bodů proti 59 bodům na stole poté co se rozčílil kvůli minutí.

Ale mladá čínská senzace se ve čtvrté hře zbavila své zlosti téměř kompletním sklizením stolu za 116 bodů – nadávaje na závěrečnou modrou, když to vypadalo na sklizení se 144 body.

Zápas se dostal do předposledního framu, který Ding zahájil 50 body a vypadal, že je připraven uklidit stůl, než byl přinucen k jistotě.

O’Sullivan odpověděl náběhem 53 bodů, ale minul poslední červenou a zanechal frame vyrovnaný.

Výměna jistot na hnědé skončila v O’Sullivanův prospěch, když Ding minul pokus o faleš a O’Sullivan ho požádal o další pokus.

Potopení bylo připraveno, ale O’Sullivan zahrál neopatrný strk a dvojitý dotek nechal potopení na Dingovi, který výměnu zakončil.

Závěrečný frame došel až do přenastavení černé poté, co O’Sullivan sklidil poslední 4 koule po minutí hnědé od Dinga.

Ding začal 32 body, než minul červenou a O’Sullivan se dostal do náběhu 34 bodů a dostal se do kontaktu.

Ding vyhrál los a požádal O’Sullivana o přenastavení.

O’Sullivan zkusil odvážně potopit a oba hráči pak hráli jistoty do té doby, než O’Sullivan uhrál impozantní strk do boční pravé kapsy a pojistil si remízu.

„Byl to fantastický zápas,“ řekl O’Sullivan. „Ding hrál lépe a měl vést hru, ale kvalifikovali jsme se oba a to je hlavní.“

„Je skvělý hráč, ať je mu 18 nebo 118 a má přirozený snookerový mozek – dostat se až sem byla pro něj ta nejtěžší věc, ale když to dokáže, jsem si jistý že se stane mistrem světa.“

Hendry se kvalifikuje, White vypadává

Stephen Hendry se připojí příští měsíc k Ronnie O’Sullivanovi v play-off po výhře 4-2 nad Shaunem Murphym, která ho zároveň poslala na špici tabulky. Po rozkouskovaném začátku nahrál skvělý Skot breaky 104 a 79 bodů a zpečetil tak výhru. Murphy stále není venku ze hry – záchrana remízy 3-3 z katastrofální ztráty 3-0 od dost špatného Jimmy Whitea v jeho zápase proti Stephenu Maguire, dává mistru světa nějakou naději. I když bude muset porazit v Cardiffu za 14 dní porazit O’Sullivana, aby si kvalifikaci zajistil. Kidderminster naznačí více.

undefined

“Rocket” lehce v play-off

Ronnie O’Sullivan 5 – 1 Jimmy White
105 (45,60) – 0, 66 (46) – 38, 0 – 71 (36), 72 (54) – 5, 81 (64) – 1, 71 (64) – 0

Světová jednička Ronnie O’Sullivan nenuceně přehrál Jimmy Whitea a zaujal místo na vrcholku tabulky Betfred Premier League a zajistil si místo v prosincové play-off.

I když se nekonal žádný stovkový náběh, nahrál O’Sullivan 6 breaků přes 40 bodů a když to spojil se smolnou formou svého soupeře, stačilo to na vítězství v příjemném odstupu.

O’Sullivan sebral úvodní hru breaky 45 a 60 bodů bez odpovědi od Whitea, ale vzápětí oba hráči netypicky chybovali v začátku další hry, kdy O’Sullivanovi vypršel limit a pak minul relativně lehkou černou a poté White chyboval při potopení červené do spodní kapsy.

O’Sullivan nahrál 46 bodů, ale minul červenou, ale White toho nedokázal využít a série velkolepých potopení barevných získala frame pro Raketu.

White našel svůj rytmus v následující hře a náběhem 36 bodů mu pomohl vrátit se do hry na stav 2-1. To byl jeho jediný zásah do skóre, protože O’Sullivan si nakonec další frame získal pro sebe náběhem 54 bodů.

O’Sullivan si zajistil oba body v dalších hrách, když si nad Whiteovo chápání breakem 64 získal příští frame a další náběh 64 bodů v poslední hře byl posledním hřebíčkem do Whiteovy rakve.

O’Sullivan byl se svým výkonem spokojený, „Když pořádně trénujete, projeví se to u zápasového stolu a myslím, že jsem hrál dobře. Udělal jsem pár dlouhých koulí ve významných okamžicích, což bylo důležité.“

„Jimmy nehrál podle svých možností, ale všichni máme své špatné dny a tohle byl jeden pro Jimmyho.“

„Každý turnaj pro mě znamená hodně, ale vyhrát párkrát v Lize a být obhajující šampión, je důvod, proč prostě chcete vyhrát.“

„Teď si dám pár týdnů pauzu a pak začnu několik týdnů předem trénovat na UK a potom je tu pool v únoru v USA.“

Davis poražen „Raketou“ v Croydonu

28. října 2005

Ronnie O’Sullivan si zajistil své druhé vítězství v řadě na Premier League, když v Croydonu rozdrtil Steve Davise 5-1.

Občerstvený čistou výhrou 6-0 proti Stephenu Maguire v Derby před 7-mi dny, vyprodukoval „The Rocket“ další úchvatnou ukázku hry a postoupil mezi první 4 v tabulce.

Navzdory tomu, že hrál teprve podruhé od porážky ve finále Grand Prix od Johna Higginse 9-2, zahájil dvojnásobný mistr světa rychlým téměř stovkovým náběhem, který mu poskytl první hru.

Skóre 87 bodů v dalším mu zajistilo 8 frame v řadě v této soutěži, i když Davis dokázal ihned odpovědět a snížit schodek na polovinu.

Nicméně to byl jediný zlatý hřeb tohoto 48-mi letého hráče, který byl přinucen sledovat, jak O’Sullivan přebírá kontrolu, a jako stávající šampión si zabezpečil závěrečné tři framy v soutěži, což zahrnovalo i break 101 bodů ve čtvrtém.

„Dneska v noci jsem hrál dobře,“ řekl O’Sullivan Sky Sportu.

„Je to teprve druhá hra snookeru od porážky od Johna Higginse ve finále, takže s ohledem na to jsem potěšen tím, jak jsem hrál.“

Porážka zanechala Davise zápasícího o semifinále, protože se mu dosud nepovedlo získat ani bod v jeho třech zápasech.

Stephen Maguire čelí také obtížnému úkolu dostat se mezi první čtyři poté, co byl v nesouvislém zápase poražen 4-2 od Shauna Murphyho, ve kterém oba hráči těžce hledali svu nejlepší formu.

Skot zvládl první frame breakem 56 bodů, ale ztroskotal na vybudování svého dalšího úspěchu, když dovolil svému soupeři vrátit se do zápasu.

Murphy vyhrál 4 z následujících 5 framů a získal dva body, úřadující mistr světa zvládl získat nadvládu a poprvé za své tři pokusy vyhrál.

„Jsem k smrti šťastný, že jsem získal první vítězství v lize, bál jsem se, že odehraju třetí a potřetí remízuju, což by nebylo dobré.“

„Jsem rád, že to vím, zatímco moje „A“ hra je velmi dobrá, moje „B“ hra se také zlepšuje.“

O’Sullivan zanechal Davise šokovaného

Ronnie O’Sullivan byl v dobré formě a v Croydonu na Betfred Premier League vybouchal Steva Davise 5-1

Breaky 60 a 87 bodů v prvních framech dostaly O’Sullivana do kontroly nad hrou, i když se ke stolu dostal jako druhý.

„Každý výsledek proti hráči Stevovy kvality je dobrý, protože jako profesionál rád hraji vždycky opravdu dobře,“ řekl O’Sullivan.

Mistr světa Shaun Murphy ulovil svou první výhru v Lize v této sezóně když porazil 4-2 Stephena Maguire v nesouvislém zápase.

Murphy připustil, že jeho vítězství nebylo pro puristy to pravé.

„Nejsem si jistý, že se tenhle zápas dostane na konci sezóny na DVD velkých okamžiků, protože nebyl hezký,“ řekl poté.

„Steven a já jsme dobří soupeři – když jsme byli junioři, byl jsem Anglická jednička a on byl Skotská jednička.“

„Je tu vždycky trochu provokace, ale o tom sport je.“

„Jsem rád, že jsem vyhrál, ale nejsem spokojený se svým vystoupením. Minul jsem sem tam pár koulí, ale někdy je to o překonání hranic.“

osullivanderby.jpg

O’Sullivan se v Derby dal rychle dohromady

20. října 2005

Ronnie O’Sullivan se rychle otřepal z porážky ve finále Grand Prix od Johna Higginse a Stephena Maguireho na Premier League smetl poměrem 6-0.

Jako reakci na některé negativní komentáře ohledně způsobu, jakým je snooker řízen, se světové jedničce dostalo minulý týden v Prestonské aréně bučení a byl pak zdemolován bezchybným Johnem Higginsem 9-2.

Ale od davů v Derby se O’Sullivanovi dostalo bouřlivého přijetí a on odměnil jejich nadšení mimořádně kvalitní ukázkou potápění.

Dvojnásobný mistr světa vyprodukoval tři téměř stovkové breaky a vydělal si bonus 1000 liber za 131 bodů ve čtvrté hře.

Pouhých 6 minut zabralo O’Sullivanovi nahrání breaku 83 bodů v úvodní hře a nadále ho zvyšoval každou sekundu.

Hladkých 76 bodů dalo O’Sullivanovi třetí hru a zápas si stylově zajistil sklizením za 131 bodů.

Maguire nevyužil některé dobré šance před pádem na stav 5-0 a O’Sullivan dokončil čistou výhru náběhem 74 bodů.

Ve večerním zápase smetl Stephen Hendry svého starého soupeře Jimmyho Whita 5-1.

Skot se dostal ihned do svého tempa, když získal zahajovací hru breakem 94 bodů.

White zavrhnul několik možností během taktické sekundové hry před 59ti bodovým breakem Hendryho, který ho dostal do vedení 3-0.

White se dostal do hry získáním čtvrtého framu, ale Hendry si vzápětí pojistil výhru vítězstvím v další hře náběhy 37 a 57 bodů.

40ti bodový break Hendryho v poslední hře mu zajistil pohodlnou výhru 5-1.

Doplnění:

“Když hrajete s někým tak kvalitním, jako je Stephen, neočekáváte výhru s nulou, ale tahle noc byla jedna z takových", řekl poté O'Sullivan.

“Mě se to stalo minulý týden - je to opravdu bláznivá hra, někdy se cítíte skvěle a jindy ne. Je to jako step - přijde to a šlape to a dnes v noci to tak bylo."

“Každý v téhle soutěži je schopný nahrát stovkový break, takže bych byl překvapený, kdyby se 131 bodů udrželo na špičce breaků této akce nějak dlouho."

“Ještě je před námi v Lize dlouhá cesta- Stephen i jám jsme odehráli jen dva zápasy a jsem si jistý, že se to bude rozhodovat až do samého konce."

“Každý hráč jde do každého turnaje s tím, že chce vyhrát, ale úroveň je v současnosti tak vysoká, že si ničím nemůžeš být jistý."

O’Sullivan je zpátky ve své vrcholné formě

20. října 2005

Ronnie O’Sullivan se vzpamatoval z těžké prohry v Prestonu na Grand Prix a zdemoloval na Betfred Premier League Stephena Maguireho 6-0

Světová jednička v neděli prohrála s Johnem Higginsem 9-2, ale v Derby nahrál breaky 83, 76, 74 a 131 bodů.

„Byla to jedna z těch nocí,“ řekl. „Mě se to stalo minulý týden. Je to opravdu bláznivá hra, někdy se cítíš skvěle a jindy ne.“

„Je to jako step – přijde a jde – a dnes v noci to tam bylo.“

Ronnieho elektrický šok: Dave

19. října 2005

Připojte se k Dave Clarkovi na 5. kolo Premier League Snooker, ve čtvrtek na Sky Sports 1, od 7,30 pm (my bohužel maximálně na betandwin.com od 20,30, ale Ronnie hraje až druhý zápas, takže mnohem později)

V neděli, na finále Světového Grand Prix, se Ronnie O’Sullivanovi dostalo méně než vřelého ohlasu od davů v Prestonu. Rozčilil snookerové puristy prohlášením, že ho už nebaví život u stolu.

Jsem přesvědčený, že se podobná reakce nezopakuje, až světová jednička nastoupí do Derby v pátém kole Premier League.

Ne že by se Ronnie trápil tím, kdyby celý dav byl proti němu. Bylo by mu to úplně ukradený! Říká, co si myslí, dělá věci svým způsobem a nic ho nezmění.

O’Sullivan možná ztratil trochu ze své chuti pro snooker, ale stále má rád Premier League – protože je rychlá a hraje se před rušnou plně obsazenou halou.

A neztratil ani trochu ze svého talentu. Dokonce i když v tuhle chvíli netrénuje – a on říká, že ne – pořád není daleko od nejlepší formy, jak jsme viděli v Prestonu.

Když O’Sullivan hraje se Stephenem Maquire bude to určitě napjaté, protože to je vždy, když se tito dva kluci setkají. Naposledy se spolu střetli v Crucible, O’Sullivan vyhrál napínavý závod poměrem 10-9.

Bude zajímavé vidět, jestli Maguire stále má ze zápasu pozůstatek. Od té doby byl také vyřazen v prvním kole Světového Grand Prix, ale nepředpokládám, že by byl otřesený a čekám, že si bod vydělá.

Další zápas té noci uvidí starého strážného Jimmy White a Stephena Hendryho, jak půjdou znovu proti sobě. Kolikrát jsme to za ty roky viděli?

Jejich soupeření sahá daleko a jestli to nebylo kvůli Hendrymu, White by měl o pár milionů víc v bance.

Když jste multi-milionáři, jako tito chlapi, nepřemýšlíte o tom, že by peníze mohly být problém, ale musíte je sledovat, když jako odměna za stovkový náběh je 1000 liber, abyste viděli, jaký to udělá mezi nimi rozdíl.

V současné době je Hendry na cestě stát se prvním, kdo získá místo světové jedničky. Věří, že potřebuje vyhrát 3 bodované turnaje, aby to dokázal. To znamená že – jestli je to vůbec možné – bude ještě cílevědomější, než jakýkoliv jiný čtvrtek.

Hendryho forma v Prestonu ukazuje, že je v tuto chvíli další muž na špici této hry. Myslím, že bude na White v Derby příliš dobrý a očekávám, že jasně na schůzce u stolu Premier League zvítězí.

SPT_LUSTIG_SNOOKER4.jpg

Velcí lovci si rozdělili kořist

Ronnie O’Sullivan 3 – 3 Stephen Hendry
50 - 57 (31), 108 (104) - 11, 63 (43) - 58 (33), 0 - 79 (48), 125 (125) - 8, 23 - 67 (42)

Světová jednička RONNIE O’SULLIVAN, který začátkem tohoto týdne odhalil, že bude tuto sezónu rozdělovat mezi snooker v UK a pool ve Státech, odstartoval v Plymouth Pavilions své tažení po Betfred Premier League těžkým bojem o tříbodovou remízu se svým starým soupeřem Stephenem Hendrym.

Byla to zahajovací část 20. ročníku Ligy se sedmi hráči světové špičky v jedinečném hracím formátu se závěrečným play-off v prosinci.

Navíc, peněžní odměna 1.000 liber je vyplácena na základě vyhraného framu s dalšími 1.000 librami, jestliže je vítězství získáno díky stovkovému náběhu.

Oba hráči nebyli evidentně ve své nejlepší formě a byl to případ Hendryho houževnatého odhodlání anulovat O’Sullivanovo větší nadání.

Hendry získal první hru díky černé poté, co měli oba nahráno 50 bodů. Konec byl skutečně bizarní; oba honili černou po stole do jistotových pozic, než Hendry ponechal O’Sullivanovi velmi úzkou skulinu do střední kapsy, který zahrál strk bez dotyku černé a připustil 7 bodový faul a hru.

O’Sullivan další hrou srovnal a v jejím průběhu nahrál první turnajový stovkový náběh s bonusem 1.000 liber, když plynně pro potěšení plné arény nahrál 104 bodů. Třetí hra se pohybovala tam a zpět, než si ji O’Sullivan zajistil 43 bodovým náběhem.

Nicméně Hendry se dostal v další hře na break 48 bodů a vyhrál hru bez O’Sullivanovy odpovědi. To posunulo skóre na 2-2 se stále všemi třemi možnými výsledky.

O’Sullivan, obhajující Ligový šampión, sebral Hendrymu výhru v další hře úžasným breakem 125 bodů, pojistil si tak bod a zajistil si dalších 1.000 liber ve svůj prospěch.

Finálová hra se opět pohybovala tam i zpět, než Hendry nahrál 42 bodový náběh a srovnal skóre na remízu.

„Ronnie nahrál 2 stovkové náběhy, ale ani jeden z nás nebyl tuhle noci nijak skvělý. Je to ještě příliš brzy v sezóně, oba jsme byli ještě nerozhýbaní a jsem rád, že jsem získal bod.“

„Kdyby mi někdo před začátkem řekl, že můj nejvyšší náběh bude 48 bodů a stejně získám s Ronniem bod, nevěřil bych mu!“ řekl poté Hendry.

O’Sullivan dodal, „Byli jsme oba z formy, ale byla to vzrušující podívaná, i když s chybami.“

„Bylo fajn hrát zase ve velké aréně proti skvělému hráči a jak se pořád říká, forma je dočasná, ale úroveň stálá.“

Stovkové náběhy

136 Ronnie O'Sullivan
133 Ronnie O'Sullivan
131 Ronnie O'Sullivan
129 Ronnie O'Sullivan
126 Ding Junhui
125 Ronnie O'Sullivan
125 Shaun Murphy
123 Stephen Hendry
117 Steve Davis
116 Ding Junhui
116 Ronnie O'Sullivan
114 Ding Junhui
112 Ding Junhui
110 Stephen Hendry
108 Stephen Maguire
104 Ronnie O'Sullivan
104 Stephen Hendry
103 Steve Davis
101 Ronnie O'Sullivan
101 Ding Junhui
100 Ronnie O'Sullivan
100 Ronnie O'Sullivan

Výsledky a ligová tabulka

snapshot20050531211702.jpg

Rozpis zápasů 20. ročníku Betfred.com Premier League Snooker

15. září 2005 – Pavilions, Plymouth
White x Ding 2-4
O’Sullivan x Hendry 3-3

22. září 2005 – The Dome, Doncaster
Murphy x White 3-3
Maguire x Ding 3-3

29. září 2005 – The Anvil, Basingstoke
Hendry x Ding 3-3
White x Davis 4-2

6. října 2005 – AECC, Aberdeen
Murphy x Ding 3-3
Hendry x Davis 4-2

20. října 2005 – Assembly Rooms, Derby
Hendry x White 5-1
O’Sullivan x Maguire 6-0 :-)

27. října 2005 – Fairfield Halls, Croydon
Murphy x Maguire 4-2
O’Sullivan x Davis 5-1 :-)

3. listopadu 2005 – Grimsby Auditorium, Grimsby
Murphy x Davis 3-3
O’Sullivan x White 5-1 :-)

10. listopadu 2005 – The Magnum Centre, Irvine
Murphy x Hendry 2-4
Maguire x White 3-3

17. listopadu 2005 – Glades Arena, Kidderminster
Maguire x Davis 2-4
O’Sullivan x Ding 3-3

24. listopadu 2005 – St.David’s Hall, Cardiff
Davis x Ding - 4-2
Hendry x Maguire 2-4
O’Sullivan x Murphy 5-1

3. prosince 2005 – The G-Mex Centre, Manchester
semifinále
Stephen Hendry x Ding Jun-hui 5-2
Ronnie O'Sullivan x Steve Davis 5-3

4. prosince 2005 – The G-Mex Centre, Manchester
finále
Ronnie O'Sullivan x Stephen Hendry 6-0

Nebylo by hezké, kdyby si Ronnie nadělil den před svými 30. narozeninami 5. titul Premier League? :-)

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

25. 4. Marek

Zítra: Oto

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422398
_1234.bmp