Interview z roku 2004

interview

Raketový muž: Interview s Ronnie O’Sullivanem

Úterý, 27. dubna 2004

Raketový Ronnie mluví o svém učiteli Ray Reardonovi, hře Stephena Hendryho, jeho pocitech o přechodu na Islám...
...a jak se dostal do boxerského ringu se svým dobrým přítelem Prince Naseem!

Ronnie O’Sullivan se dostal do semifinále světového šampionátu ve snookeru poté, co porazil v úterý v noci Anthony Hamiltona 13-3.

Jeho rychlost a schopnosti u stolu sledoval jeho nový rádce Ray Reardon, který ho připravoval v odpolední tréninkové části.

Naše Kate Linderholmová dohonila muže, kterého přezdívají Raketový Ronnie, aby ho vyzpovídala o vztahu s veteránským hráčem, o jeho přátelství s Sheffieldským boxerem Naseem Hamedem, o přechodu k Islámu a vyhlídkách na hru se Stephen Hendrym.

Pověz nám o svém vztahu k Ray Reardonovi.

Má spoustu moudrostí, které nabízí a některé z těch věcí co mi říká mi opravdu pomáhají.
V podstatě prostě jen říká, „jen tam jdi a dělej víc, než děláš.“ A někdy se jen tak objeví a řekne „jdi tam a udělej to.“

Má pravdu, ale někdy si nedůvěřuji a .. je to učení ze zkušeností a toho co funguje a myslím, že možnost pracovat s Rayem je úžasná, opravdu úžasná. Jsem hrozně šťastný, že řekl ano na práci se mnou.

Je to ještě brzy, ale díky bohu vše vychází dobře pro oba a my si to prostě užíváme.

Máme u stolu zábavu a bavíme se o snookeru a je dobře, mít možnost bavit se s někým jako je Ray, s někým Rayova významu.

Steve Davis by byl stejný, Stephen Hendry by byl stejný, Terry Griffiths je stejný – jen mít možnost mluvit s lidmi, kteří dosáhli nejvyšší úrovně je opravdu úžasné.

Pochopila jsem, že dnešní noc je tu další velké jméno z naprosto odlišného sportu: Naseem Hamed. Tvůj dobrý přítel - Sheffieldský boxer. Jak se zrodilo tohle přátelství?

Naz je očividně velký snookerový fanda, miluje svůj snooker. Chce se učit snooker, chce být schopen dělat stovkové breaky, to je jeho touha.

Je dobrý?

Jo, je, myslím, že trénuje dost, aby byl dobrý. Myslím, že dobře potápí. U některých koulí, které potopí je úžasné, jak se to povede. Potřebuje se jen naučit jak kontrolovat koule, ale zas to dostává hru do evidentně jiné úrovně.

Chce abych ho učil jak to udělat a já vás mohu ubezpečit, že to není jednoduchá práce, protože snooker je tvrdá hra.

A Naze pravděpodobně není jednoduché učit?

Máte docela pravdu, protože on rád dělá věci svým způsobem! Ale proto je šampión, protože dělá věci svým způsobem a to ho odděluje od zbytku.

Musíte mít s Nazem trochu trpělivosti, nechat ho dělat to co chce a přistoupit na jeho humor a pak říci, dobrá. Jen k němu přistupovat mírně, protože vy máte vidět, co od toho chce a on musí být se sebou spokojený.

Vyhrává nade mnou a líbí se mu jaký dělá ve snookeru pokrok. V létě jedeme na Tenerife, protože on tam bude trénovat a bereme s sebou lodí snookerový stůl a všechno upravíme.

Mezi tréninkovými částmi budeme mít asi hodinu, pár hodin snookeru, myslím, že to je něco, co se mu líbí, udržuje ho to v pohodě a svěžího a dělá mezi boxem něco, co ho baví.

Ty neboxuješ, že?

Budu s ním trénovat. Budu s ním běhat na Mount Tidi, která je vysoká. To je moje běhací hra: hodně běhám.

Budu s ním běhat, budu s ním pravděpodobně dělat na snookeru, ale patrně se nedostanu blízko něho, nepůjdu blízko něho v ringu! Ale řekl mi, že bych měl jít do ringu, že se se mnou chce utkat.

Uděláš to?

(smích) Jo, myslím, že mi Naz neublíží. Chce mě jen učit a já jsem jistě ... je to docela hrozivá zkušenost, protože jsem jednou viděl svého kámoše s ním v ringu a pomyslel jsem si „Nevím jak se na něj může ještě dívat v ringu.“

Mám pocit, že mimo ring je v pohodě, ale uvnitř je wow, docela neskutečný.. Je divoký a navíc drží své ruce dole, způsobuje, že vypadáte hloupě. To je důvod, proč se do toho pouštím, ale pocházím z boxerské rodiny, takže proč to nezkusit a nezažít trochu srandy.

Rozumím, nejsem si jistá, jestli je to pravda, prý byl nástrojem tvého přestupu k Islámu. Byl toho součástí, ne?

Ve skutečnosti nejsem, nejsem muslim. Bylo to něco o čem jsem mluvil a Naz je můj velmi dobrý přítel a strávil jsem spoustu času s ním a jeho rodinou.

Jeho rodinu mám prostě rád: mám rád jeho a mám rád jeho rodinu, jsou skvělí lidé a mluvíme o těchto věcech.

Mluvili jsme o tom a já pořád hledám určité věci a tohle bylo něco, čím jsem se zabýval, ale ještě nejsem úplně přesvědčen.

Ale nikdy nevíš, někde uvnitř, jednoho dne se možná stanu muslimem, ale v současnosti hledám jiné věci. Jednou, až skončím se všemi těmi věcmi, pak mohu mít jiný úhel pohledu, pak ...

Jaké je to vrátit se do Crucible? Jaké jsou tvé pocity z toho místa?

Mám rád Crucible, žádný jiný turnaj není jako tento. Je to největší turnaj, jaký můžou hráči snookeru hrát. Bylo by pěkné, kdybychom mohli hrát i v jiných divadlech, protože to je úžasné místo, rozproudí ti krev.

Sedmnáct dní tady v ráji, to je ono. Cítím se jako v ráji, když sem jdu hrát. Nechci aby to skončilo.

Musíš být plný adrenalinu, jak odpočíváš po zápase jako je tento?

Dívám se na film, vezmu pár kamarádů a zahrajeme si nějaké banální hry (Trivial Pursuit?) a takové věci.

A když nehraju, jdu ven a běhám nebo cvičím, udržuji se zaměstnaný – a hodně odpočívám, abych vychladl a uchoval si energii pro velké hry.

Ty nevíš s kým budeš hrát příště, ale tisk stejně mluví o možném semifinále proti Stephenu Hendry. To je předpoklad, u kterého se spoustě lidí sbíhají sliny. Můžeš hrát způsobem, jakým jsi hrál dneska proto někomu jako je Stephen Hendry?

Jo, určitě. Myslím, že mám pravděpodobně větší šanci hrát dobře proti Stephenovi, než proti komukoliv jinému – protože on je hráč u kterého víš, že musíš svou hru dostat na lepší úroveň a jakákoliv chyba bude tvrdě potrestána.

A, fju, adrenalin mě přímo nadnáší, takže bych předpokládal, že budu hrát dobře. Hlava mě nakopne a řekne „teď je čas se předvést.“

Myslím, že jsem provozu schopný. Hráli jsme tady v Sheffieldu, kde měl 5 stovkových náběhů. Já měl 5 stovkových náběhů. Víš několik opravdu těžkých bodů a tím se naše hra dostala mezi koule a bodování se ztížilo.

Za ty roky jsme měli několik opravdu těžkých bitev a vypadá to, že jsou lepší a lepší. Já jsem docela zlepšil hru a on vypadá, že svou hru zlepšuje stále.

Myslím, že během několika posledních pár let jsme měli se Stephenem ty nejlepší hry, kterých jsem se zúčastnil. Vražedné, opravdu dobré.

Jestli budu schopen znovu předvést svou formu, fanoušci udělají skvělou atmosféru a to je něco, na co se těším a co mě opravdu burcuje.

ronnie_osullivan.ram

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422526
_1234.bmp