Mistr světa podruhé

Reardon v úžasu před skvělým Rocketem

28.4. 2004

Snookerová legenda Ray Reardon má pro „Rocket Ronnie O’Sullivana“ – prvního hráče, který se dostal do semifinále Embassy World Championship, novou přezdívku.

„Způsob, jakým Ronnie hraje je prostě kouzelný,“ rozplývá se šestinásobný držitel titulu mistra světa Reardon poté, co viděl včera v noci v Sheffieldu O’Sullivana přehrát Anthony Hamiltona 13-3.

„Takže mu začnu říkat „Kouzelník“. Řekl jsem mu to, ale on je někdy ztracený ve svých kouzlech.“

„Takový talent,“ dodává Reardon, ktery svůj poslední světový titul vyhrál, když byly O’Sullivanovi teprve 3 roky.

„Prostě netuším, proč nevyhrál víc turnajů? Je úžasné sledovat ho hrát pravou i levou rukou.“

„Nezastiňuje svého soupeře a myslím, že by to měl dělat častěji.“

„Vycházíme spolu dobře,“ dodal 71letý veterán z Torquay.

„Je tady, aby vyhrál titul a já jsem tu, abych to viděl. Jinak není žádný důvod tu být.“

„Mohli byste říci, že jsem tu jako otec, jestli chcete. Mluvil jsem s ním o jeho chování a jsem šťastný.“

„Neudělal to nikomu jinému, jenom sobě. Nicméně, mu nemohu odpustit, co udělal.“

„Ve skutečnosti to odsuzuji,“ dodal Reardon, který byl policistou a horníkem, než se stal snookerovým profesionálem. „A jestli to ještě někdy zopakuje, jdu od toho.“

O’Sullivan rozhodně předváděl u stolu proti Hamiltonovi bezvadné chování; žádné dřívější úlevy, žádné vulgarity pod vousy a nebo hrubá gesta rukou.

Nechal mluvit svůj snooker a nechal Hamiltona prakticky oněmělého. „Kouzelník“ zvýšil svůj turnajový zápis stovek na 10 se čtyřmi, které uhrál proti „Šefirovi z Pottinghamu“.

A pokud nepředvede McCulloch dnes večer velký zvrat, bude O’Sullivan čelit v zápase o místo ve finále na best-of-35 sedminásobnému mistru světa Stephen Hendrymu.

„Jde nám to spolu dobře. Je skvělý muž a to je důležité, když tvoříte vztah.“

„Dvakrát nebo třikrát mi řekl, že jsou i jíné způsoby a já jsem ho poslechl.“

Walker je připraven O’Sullivana potrestat

Clive Everton v Crucible
pondělí, 26. dubna 2004
The Guardian

Ronnie O’Sullivanova hrubá gesta, mluva a porušování herní oficiální etikety v jeho prvních dvou zápasech na Embassy World Championship prošly od World Proffessional Billiards and Snooker Association bez komentáře. Ale jeho zatvrzelé poznámky ve včerejším novinovém sloupku vypadají, že už jsou provokativní příliš.

„Budu si nadávat a gestikulovat a žádný snookerový úředník proti tomu nic neudělá, protože to jsem prostě já,“ řekl O’Sullivan.

Nicméně Sir Rodney Walker, nový šéf WPBSA, není ten typ vysokého úředníka, kterým by bylo možné opovrhovat nebo požadovat výjimky. „Existují disciplinární procedury a my je zvážíme,“ řekl.

Sir Rodney Walker popsal O’Sullivana jako „extrémně talentovaného mladého muže, který si snookerem vydělal spoustu peněz“ a zdůraznil odpovědnost bývalého mistra světa být dobrým příkladem pro mladé hráče. Uznal, že ukazuje chování, které „nijak nenapomáhá image hry“ a že „Embassy World Championship je naše největší akce a (hráči) se musí chovat řádně. Obrovská část jejich příjmů pochází z turnajových peněz získaných přenosy a sponzoringem.“

O’Sullivanův zítřejší soupeř ve čtvrtfinále bude Anthony Hamilton, který si nedostatek plynulosti vynahradil odvahou a vypotil vítězství nad Joe Swailem 13-11.

Na dotaz, jestli ho nerozzlobilo, že nebyl zmíněn jako adept na výhru Mistrovství Hamilton zavtipkoval: „A oprávněně. Nejsem schopen potápět. Nemohu uvěřit, že jsem vyhrál. Mohl jsem prohrávat 7-1 v první části a mohl jsem druhou prohrát 6-2, takže být na 8-8 bylo úžasné. Musím k tréninkovému stolu. Moje akce odešla.“

Čtvrtfinálový rozpis bude kompletní dnes, ale nebude zahrnovat ani obhajujícího šampióna Marka Williamse, ani šampióna Masters, Paula Huntera.

Williams, který po noci prohrával 10-6, změnil svou pozici nad světovou šestnáctkou Joe Perrym na vedení 11-10, ten ale nicméně vyhrál 13-11. Hunter, který vedl nad Matthew Stevensem – šampiónem UK, 10-6 a 12-10, prohrál potřetí za sebou a nechal hrát Stevense ve čtvrtfinále s Perrym.

Hunter byl za stavu 12-10 pouhé jedno potopení od Stevensovy porážky, ale jeho růžová, která měla ukončit zápas, se zastavila na samém okraji střední kapsy. Stevens šel nakonec domů se závěrečnou růžovou po zoufalém napjatém 40minutovém rozhodujícím framu.

John Higgins, šampión 1988, vypadal jako v psychickém útlumu, když jeho včerejší nesčetné chyby dopomohly Graeme Dottovi k vedení 5-1, i když to zvládl stáhnout na 5-3. Ian McCulloch se ráno proti Alanu McManusovi ujal vedení 7-1.

Cesta do čtvrtfinále

we have lift off[1].jpg

Odstartovali jsme

Ronnie O’Sullivan zahájil proti debutantovi z Crucible Stephenu Maguiremu vedením 6-3 po rychlé zábavné úvodní části.
Než se oba hráči usadili v úvodním framu, minuli pár koulí,. Ale Maguire rychle našel svou rychlost, přispěl užitečnými 42 body a pak přidal ještě 60, což mu zajistilo první frame.
Mladý Skot potopil na začátku druhého framu dlouhou červenou a uhrál z toho 34 bodů, minutí ale pustilo ke stolu O’Sullivana a ten charakteristickým stylem uhrál 67 bodů a nechal Maguireho opět za sebou.
Třetí frame si připsal Maguire poté, co O’Sullivan s pouhými 46 body ztratil pozici. Když O’Sullivan dostal další šanci, potopil jen jednu kouli, než minul růžovou a i když šťastně unikl ze snookeru, Maguire potopil po několika jistotách dlouhou červenou a za 30 bodů uklidil stůl až do černé a obnovil vedení.
V dalším framu si Maguire mohl říci, že měl smůlu. Začal breakem 9 bodů, ale kopnutí mu zkazilo potopení červené a O’Sullivan frame ukradl se 69 body a srovnal na 2-2.
V dalším neudělal Maguire žádnou chybu. Potopil dlouhou červenou ze špatné O’Sullivanovy jistoty a uhrál 121 bod.
Ale vše se pokazilo v šestém framu. Maguire měl 61 bod a vypadalo to na jistou jízdu, když minul červenou a O’Sullivan se opět dostal ke stolu, nahrál 30 a 40 a znovu srovnal.
Mistr světa z roku 2001 se chopil chyby Maguireho v sedmém framu a se 66 body se poprvé dostal do vedení. A to ho inspirovalo ke sklizení za 109 bodů v dalším poté, co se Maguire pokusil o dost ledabylou akci, když střelil přímo do červených.
Poslední frame toho odpoledne byl nejrozdrobenější z toho dne, ale výkony 31 a 38 bodů byly dost na vedení 6-3 pro O’Sullivana.

osullivan puts his finger on it.jpg

O’Sullivan uhodil hřebíček na hlavičku

Ronnie O’Sullivan se náležitě ponořil do vysoce kvalitního zápasu proti nováčkovi v Crucible Stephenu Maguire a zvítězil 10-6. Ale skóre lichotí Maguiremu, který se svého debutu zhostil velmi dobře, nahrál dvě stovky, včetně 112 bodů v úvodním framu ranní části.
Ale většina pozápasových rozhovorů se točila kolem gesta, které O’Sullivan udělal po červené, která se nedostala do prostřední kapsy. O’Sullivan zřejmě hrál trikový strk a proto to gesto. Posunek byl zachycen fotografy a televizí, ale O’Sullivan odmítl ten incident komentovat a řek: „Jen jsem ukázal, jak jsem pro hru zanícený.“
Vypadá to, že nebude následovat žádná disciplinární akce, i když lidé ve vedení už možná nebudou tolik shovívaví k dalším O’Sullivanovým poznámkám. „Jsem vždycky zklamaný, když se mi takovýhle strk nepovede. Ať si vedení dělá co chce. Jestli mi chtějí dát pokutu, ať dají, peněz mám spoustu.“
Maguire si užil svůj debut v Crucible a navzdory porážce byl optimistický.
„Mám rád tu zkušenost. Neviděl jsem vůbec v prvním framu koule, protože jsem se třásl jak list, ale hrál jsem dobře v první části a byl jsem zklamaný, když jsem prohrával 6-3.“
„Doufám, že tu budu i příští rok. Je to skvělá aréna, každý o tom mluví, ale musíte tam hrát, abyste zjistil, jaké to je. Diváci jsou u tebe tak blízko. Vrátím se příští sezónu a zkusím se dostat do top 16. Myslím, že bych mohl během pár let tenhle turnaj vyhrát.“
Obvyklému tréninkovému partnerovi Maguireho Stephenu Hendrymu netrvalo dlouho, než zvítězil nad Stuartem Pettmanem 10-2. Po pauze šli do zápasu se stavem 8-1 a Hendry zápas ukončil breaky 117 a 93.

even-handed ronnie even with hicks.jpg

Obouručný Ronnie vyrovnaný s Hicksem

Levák, pravák, jednoprstý – to je všechno Ronnie O’Sullivanovi jedno, ale v první části zápasu druhého kola byl Andy Hicksem téměř zastíněn.
Navzdory tomu, že O’Sullivan vyhrál úvodní frame, plný dechberoucích strků, skvělými 123 body, Hicks získal vedení 2-1 a O’Sullivan do přestávky jen srovnal.
Šílená rychlost pokračovala i po přestávce. Ale byl to Hicks, který byl v sedle, sebral pátý a skvělým náběhem 116 bodů se dostal do vedení 4-2. Další ztratil na barevných, i když měl 51 bodů a byl usazen virtuosním breakem 101 bodů od O’Sullivana, který hrál převážně levou rukou.
A zápas nebyl bez incidentů. Jako první přiznal O’Sullivan frame, když byl Hicks stále ještě u stolu. Ale Hicks, bitvami ostřílený po nepříjemném zápase s Quinten Hannem, se nenechal nijak zesměšnit a udělal přesně to samé O’Sullivanovi v následujícím framu. Takže projevy cti srovnány.

even stevens and handy for hicks.jpg

Vyrovnaný Stevens a šikovný Hicks

Velcí kamarádi Matthew Stevens a Paul Hunter zakončili první část svého zápasu druhého kola každý se čtyřmi framy na kontě, zatímco na vedlejším stole Andy Hicks byl po další vysoce kvalitní a současně kontroverzní části hry s Ronnie O’Sullivanem na remíze 8-8.
Stevens zahájil proti Hunterovi stylově náběhem 109 a přidal 65 ve třetím framu, ale ztratil ho. Hunter nahrál 70 ve čtvrtém a dostal se na vedení 3-1.
89 bodů od Stevense mu pomohlo otočit skóre na vedení 4-3, ale Hunter odpověděl získáním posledního framu toho rána.
Byla to další rušná část mezi O’Sullivanem a Hicksem.
O’Sullivan úvodní frame prohrál náběhem 57 bodů od Hickse, který už potřetí získal vedení v zápase. O’Sullivan se vrátil naprosto nepřekonatelným náběhem 127 bodů.
Hicks se znovu dostal do vedení a tentokrát O’Sullivan srovnal 125 body.
A O’Sullivan se dostal do vedení 7-6 náběhem 93 bodů.
Ale s O’Sullivanem nebylo všechno úplně v pořádku, i když vypadal, že hraje extrémně dobře.
Hicks 62 body srovnal a 64 body sebral další frame, když O’Sullivan začal být stále více nespokojený se sebou, nebo s čím, v jednu chvíli udělal „gesto“ rukou poté, co ho koule neposlechly tak, jak chtěl.
Ale navzdory jeho zuřivému bouchnutí pěstí do stolu, zachoval O’Sullivan dost klidu na to, aby uhrál poslední frame toho rána a dostal se do mučivé závěrečné části v pátek večer.

Danger!Genius at a work.jpg

POZOR! GENIUS V PRÁCI

Ronnie O’Sullivan se stal prvním čtvrtfinalistou po nezapomenutelném vítězství 13-11 nad Devonským Andy Hicksem.
V pokračování zápasu se za stavu 8-8 Hicks dostal do vedení 9-8, na což O’Sullivan odpověděl 56 body a srovnal.
Hicks se znovu dostal do vedení 71 bod poté, co O’Sullivan v tomto framu velmi brzy selhal.
O’Sullivanovou odpovědí na nebezpečí bylo 106 bodů, jeho pátá stovka v zápase, čímž srovnal skóre zápasu na nejlepších 25 framů.
Z ničeho nic ukázal Hicks známky slabosti. Pár minutých koulí se mu nevyplatilo a O’Sullivan se dostal do vedení 12-10.
Ale Hicks, který hrál během zápasu skvěle, nebyl ještě hotov. Měl v dalším framu několik šancí a chopil se jich a dostal se na stav 12-11.
Ale v dalším už neměl moc šancí. Sebejistý náběh 80 bodů od O’Sullivana dovedl napínavý zápas do konce.
Po zápase O’Sullivan pochválil svého soupeře a řekl: „Rád bych řekl, že Andy hrál fantasticky. Na dobrý zápas jsou potřeba dva.“
„V noci jsem hrál trochu lépe, hrál jsem ty správné údery. Neměl jsem vůči Andymu na začátku zápasu dost respektu, což bylo ode mě velmi neprofesionální.“
Ale měl pár jedovatých komentářů k mediálním reportážím jeho zápasu. „Jsem otrávený, když se k lidem dostane ta zpráva špatně.“
„Jsem tu jen kvůli hře. Myslel jsem si, že média jsou mí přátelé.“
O’Sullivan pak prozradil, že dostává rady od šestinásobného bývalého mistra světa Raye Reardona.
„Ray mi letos hodně pomohl. Táta mi navrhl, abych mu zavolal. On zná všechno, co se dá vědět. Je legenda.“
O’Sullivanova výhra dostala pod větší tlak Marka Williamse kvůli jeho pozici na vrcholku žebříčku. Kdyby Williams prohrál s Perrym a O’Sullivan se dostal do semifinále, pak by přišel o post světové jedničky. Hicks téměř zdvojnásobil své příjmy za tuto sezónu, a k 19.850 librám, které si vydělal ve zbytku této sezóny, si přidal 17.600 liber. A ještě je tu nabídka od Quinten Hanna na vzájemný souboj v ringu za 50.000 liber!

“Bude ještě více” od O’Sullivana

3. května, 2004, od Clive Jonese
BBC Sport v The Crucible

Ronnie O’Sullivan říká, že si myslí, že svět z něj ještě neviděl to nejlepší navzdory jeho dominantnímu vystoupení při výhře na letošním Mistrovství světa ve snookeru.

„Věřím, že mohu být lepší a zlepšovat se ne jen ve snookeru, ale ve všech oblastech mého života,“ řekl.

„Bylo to dobré vystoupení a v posledních třech zápasech jsem se cítil velmi v pohodě.“

„Ale Graeme si zaslouží uznání. Vím, že nešlo o jednostranné finále, nehledě na to, co lidé říkají.“

„Porazil Johna Higginse a Matthew Stevense, aby se dostal do finále. Jsou skvělí hráči a Graeme také.“

Citově založení O’Sullivan věnoval výhru svému otci, který si odpykává doživotní trest.

„Bude dnes v noci sedět ve své cele šťastný jako blecha.“

O’Sullivan složil velký hold svému novému učiteli Ray Reardonovi.

Šestinásobný bývalý šampión a O’Sullivan navázali blízké přátelství od té doby, co Reardon začal „Raketě“ radit v jeho hře.

„Moje chuť hrát je zpátky a vy to můžete vidět na výsledku některých zápasů.“

„Moje díky patří Rayovi. Má na mě vliv. Burcuje mě více práce s ním, než vyhrávání titulů.“

O’Sullivan řekl, že své možnosti vidí lepší, než když turnaj začal.

„Pořád jsem cítil ve své mysli, že bych sem mohl přijít a vyhrát,“ řekl.

„Samozřejmě, byly nějaké pochyby během těch 17ti dnů, ale to byste nebyl člověk, kdybyste je neměl.“

Embassy World Championship 2004

О’Sullivan míří k vítězství
4. května: Ronnie O’Sullivan získal znovu světový titul, poté co rychle vyřídil Graeme Dotta v nejjednostrannějším finále za posledních 11 let.

5.3./2004
Guardian Newspapers

Ronnie O’Sullivan, spálil méně raketového paliva, než v nedávných dnech, když potřeboval pouhých 20 minut posledního nočního finále, aby vyhrál svůj druhý titul Embassy World Championship, když porazil Graeme Dotta 18:8. Bylo to nejjednostrannější finále za posledních 11 let.

Řekl: „Cítím se připravený jít znovu. Moje poslední 3 zápasy byly dost pohodlné. Chci hrát lépe, než tehdy. Ale když jsem podléhal 5:0, bál jsem se, že mohu prohrát 18:0.

„Byla to hra nervů. A když Graemův trenér Derek Hill (O’Sullivanův trenér z doby, kdy vyhrál v roce 2001 svůj první titul) přišel do místnosti ve tři čtvrtě na tři první den finále, dostalo se mi to do hlavy, opravdu. Ale je to lekce.“

O’Sullivan, který po noci vedl 9:7, vyhrál předchozí zahajovací část 7:1, což znamená, že vyhrál 16 z 19 framů a šel do poslední noční finálové části za stavu 16:8 a potřeboval pouze 2 z finálových osmi framů, aby se stal teprve čtvrtým hráčem, který vyhrál více než jeden šampionát na tomto místě.

S náběhem 92 v prvním kole večera se dostal do vedení 17:8. V závěrečném framu spojil dva náběhy po 33, ale když do konce mistrovství zbývaly jen dvě koule minul relativně lehkou růžovou. Jeho triumf se déle neoddaloval. Když Dott ztroskotal po 16-ti bodech, O’Sullivan odpověděl dalšími 22. Minul červenou u dolního mantinelu, ale Dott okamžitě vzdal.

Na otázku, zda se hodně naučil, Dott odpověděl: „Ano, zjistil, že Ronnie je fenomenální. Když nechám stranou jeho potápění, jeho hra na jistotu byla fantastická.“ Uslzený O’Sullivan, později věnoval výhru v hodnotě 250.000,- liber, svému otci, který si odpykává doživotní trest za vraždu ve vězení Long Lartin.

„Lidé mě nazývají Raketa, ale zpomalil jsem a to mě dělá vyrovnanějšího. Ale více než z výhry, se těším na práci s Rayem (Reardon). Dodává mé hře nový rozměr. Je zábavný a podporuje mě v hraní levou rukou,“ dodává.

Rovnováha včerejšího zápasu vypadá nezměněná proti předchozímu dni, který byl uzavřen O’Sullivanovou výhrou tří závěrečných framů. Snooker tak osvětluje období jeho porážky Stephena Hendryho v semifinále. To byl O’Sullivan nejvyrovnanější. Když se tam dostal, hrál plynule a byl normálně přesvědčivý. Někdy brilantní a sem tam zoufalý, včera vypadal jako normální skvělý hráč, genius v poklidu. Dott vypadal po svém úsilí z předchozích 17ti dnů vyčerpaně. Nehrál špatně, ale nebyl schopen se dostat na svou úroveň z předchozího dne, kdy ohromil nejen O’Sullivana, ale snookerový svět vůbec svým vedením 5:0.

Když se dostal ke slovu, vypadal jako skrytý, vyděšený narušitel O’Sullivanova malého a soukromého trávníku; a mistr mu brzy ukázal cestu ven, aby mu nepošlapal jeho rostliny. Jestliže O’Sullivan nedělá něco okázalého, dělá málo chyb. Červené rozprostírá jak spalničky kamkoliv je potřebuje a stejně jako den předtím, bylo jeho vedení kulečníkové koule tak ukázkové, jako by ji měl na provázku.

O’Sullivan vyhrál první frame odpoledne jednoduchými náběhy 41 a 30 a dostal se do vedení 10:7.

Vypadal, jako by měl chuť na něco působivějšího když udělal pět černých s červenými a vybudoval si vedení 40:0 v 18-té hře. Ale jen co obecenstvo začalo syčet šepotem o maximálním náběhu, minul jednoduchou červenou. Další náběh 45 ho poslal domů s poměrem 85:0.

Další frame přinesl Dottův ojedinělý i když elegantní triumf odpoledne. Udělal nejvyšší náběh zápasu – 106 a stáhl na 11:8. Ale O’Sullivan znovu potvrdil svou čtyř framovou výhodu v závěrečné hře před pauzou uklizením 65.

Dott vedl úvodní část 21. framu, když si vytvořil výhodu 43:0. Ale pak ztratil pozici a O’Sullivan si uklizením 85 zajistil vedení 13:8. Náběhy 62 v dalším framu, 46 a 32 ve 23. a 61 v závěrečné části ho dostaly na 16:8. Dott vypadal ohromený nejen O’Sullivanovým mimořádným uměním, ale i neobyčejným dobrodružstvím. Na akci trvající déle než Olympijské hry hrál svůj nejlepší snooker v životě.

Ale je fakt, že to nebylo skvělé finále, zvláště když si vybavíme předchozí 2 roky. Ale nakonec nejlepší hráč ze všech zvedá značnou váhu ceny nad hlavu.

Raketa stoupá na oběžnou dráhu

květen 2004

Snookerový génius Ronnie O’Sullivan ukořistil podruhé titul mistra světa na Embassy World Championship, když během pondělní noci dovedl do zdárného konce výraznou porážku Graeme Dotta 18-8.

Raketa Ronnie prohrával po začátku finále 5:0, ale pak zvýšil rychlost a ujel k vítězství s pohodlným náskokem. Jeho fanoušci v naplněné Sheffieldské areně sledovali s potěšením jak zvedá blyštící se trofej a schovává si do kapsy šek na 250.000,- liber.

Snad nejnadanější hráč vůbec zvedl vítězně tágo, O’Sullivan musel čekat devět let mezi přechodem na profesionální kariéru a výhrou svého prvního světového titulu. Ale teď potvrdil své možnosti získáním největší sportovní ceny již podruhé během 4 let.

28miletý obyvatel Chigwell v Essexu se připojuje k exkluzivní skupině hráčů, kteří vyhráli šampionát více než jednou. Steve Davis, Stephen Hendry a Mark Williams jsou zatím jediní další členové této elitní skupiny.

S vedením 16:8 po třetí části zvětšil své vedení rychlým breakem 92 a dotáhl tak frame do vítězného konce. Ukázal několik známek nervozity v dalším, ale s Dottovou mentální a psychickou vyčerpaností nebylo proč se obávat o výsledek.

Náběhy 29 a 33 dostaly angličana do vedení a poté, co Dott minul krátkou červenou u horního mantinelu, přidal 22 a uzavřel vítězství.

Jeho matka Maria a mladší sestra Danielle sevřely nového šampiona v náručí, a jeho přítel „Princ“ Naseem Hamed vykřikoval své gratulace z balkónu.

Světová třináctka z Glasgow Dott může být zklamaný, že dnes prohrál bez velkého boje, když na začátku soutěže vedl 5:0. Ale fanoušek Rangers se bude na akci zpětně dívat s potěšením, protože na své cestě do finále porazil takové hvězdy jako John Higgins a Matthew Stevens.

Jeho brilantní náběh mu vydělal jeho nejvyšší šek na 125.000,- liber a zaručil mu místo v top 16 další sezóny. Nakonec ho únava dostihla – sehrál 94 framů na své cestě do finále v porovnání s O’Sullivanovými 77-mi.

O’Sullivanův snooker byl v posledních letech obvykle skvělý, ale byl sužován nestálostí a znám pro své stavy úzkosti, když nebyl schopen najít svou spontánní „Ačkovou“ hru.

Tuto sezónu našel novou úroveň vyzrálosti, ukázal odhodlání jít za výsledkem i rutinní hrou, když nemá svůj nejlepší den. Ta vytrvalost byla evidentní v minulých dvou týdnech, kdy kombinoval nádherné náběhy s jak kámen pevnými jistotami a taktickou hrou. Lehce porazil Anthony Hamiltona 13:3 ve čtvrtfinále a pak v semifinále hladce vyřídil Hendryho 17:4.

Jeho nový guru (duchovní otec) Ray Reardon musí přijmout nějaké uznání za O’Sullivanův úspěch, protože „nový Ronnie“ přináší výsledky během této sezóny. Vyhrál Welsh Open v Cardiffu v lednu a dostal se do finále Masters a British Open.

O’Sullivan se příští sezónu vrátí na první místo v žebříčku a sebere tak první příčku Marku Williamsovi. Je jediný další hráč kromě Williamse a Reardona, který se znovu dostal na první příčku.

Jeho výdělek za kariéru u stolu se přehoupl přes značku 4 mil. liber. Ale peníze nejsou tuto noc pro „Raketu“ zásadní problém – že se jeho jméno znovu vyryje na proslulou trofej, to je to na čem záleží.

O’Sullivan uniká

30. dubna 2004
Guardian Newspapers

Ronnie O’Sullivan vzal semifinále Světového šampionátu v Crucible útokem a porazil Stephena Hendryho 13-3.

O’Sullivan zahájil den s nočním vedením 6-2 a pak „Raketa“ vyhrál úvodní 4 hry druhé části za pouhých 42 minut.

Hendry zvládl získat jen celkem 15 bodů, zatímco O’Sullivan zazářil breaky 81, 92, 52 a 117 bodů.

Přidal další 3 hry 36-78, 21-63 (58), 0-79 (63) a nyní potřebuje vyhrát jen čtyři další ze zbývajících 18 her, aby se dostal do svého druhého finále Mistrovství světa a získal první místo v žebříčku pro sezónu 2004-05.

O’Sullivanova forma se vysmívá faktu, že ho Hendry ve třech předcházejících střetnutích v Sheffieldu porazil.

Zahajovací hra ustanovila vzor, Hendry minul růžovou uprostřed a O’Sullivan potopil společně break 81 bodů.

Desátá hra byla podobná s Hendryho selháním u červené do prostřední kapsy a O’Sullivanovou odpovědí s 92 body.

Náběh 52 bodů bylo dost na zabezpečení další hry a pak O’Sullivan vytěžil z Hendryho minutí těžké černé v poslední hře před přestávkou skvělých 117 bodů.

Hra pokračovala ve stejné podobě po následující 3 hry a i když Hendry získal finálovou hru další části, nechalo ho to v pravděpodobně nemožné pozici pro získání vítězství.

Zatím ve druhém semifinále, Graeme Dott setrval v kurzu na místo jeho prvního světového finále. Ve třetí části ze čtyř večerních povede s Matthew Stevensem s výhodou 9-7 po ranní bitvě, ve které si rozdělili 8 her.

Skot si také zaznamenal 50. stovku a jeho prvních letošních 117 bodů v 11. hře na šampionátech.

Stevens byl stále dost pod svými nejlepšími výkony a bude klidný, že má tak malý rozdíl k překonání.

Dott, který byl vloni v létě na pokraji ukončení hry, se potřebuje dostat do finále, aby si udržel své místo v nejlepších šestnácti v příští sezóně.

Čistě se dostal na 8-5 v jednom zátahu a Stevens s klidem nechal ve 14. hře závěrečnou černou nad kapsou předtím, než si poslední 2 hry této části mezi sebe rozdělili.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422634
_1234.bmp