O'Sullivan se nemůže vyrovnat Hendrymu

Ronnie O’Sullivan : trápení mé rodiny

Snookerová legenda touží být znovu se svou přítelkyní, dětmi a tátou

Od Cliffa Hayese, 6. prosince 2008

„Jsem dost otravná osoba.“
To není zrovna fráze, kterou byste normálně očekávali od Ronnie O’Sullivana.
Zvláště když je oblečen v šokujícím zářivě růžovém tričku a je uprostřed svého nejemotivnějšího rozhovoru vůbec.
Rocket hovoří otevřeně o své bitvě s pitím a drogami, o svém rozchodu s dloholetou partnerkou, o 18tiletém uvěznění svého otce za vraždu, o svém pokusu stát se Budhistou a démonech, kteří ho nutí opustit snooker.

Otravný? V žádném případě. Snookerový nejnadanější hráč nikdy neztratil schopnost oslnit u stolu. Tentokrát oslňuje v křesle …
• Jak touží po usmíření s Jo Langley, matkou jeho dvou dětí, Lily a Ronnie Jr.
• Jak se nemůže dočkat prouštění svého otce z vězení v roce 2010
• Jak se vzdal toho stát se Budhistou, protože byl „unesen“ na náboženském setkání v Bethnal Green
• Jak odhodil svou alkoholovou a drogovou závislost díky svému pobytu v Priory a díky Anonymním Alkoholikům
Nicméně je znepokojivé, že 33tiletý trojnásobný mistr světa přiznává, že nedokázal znovu získat svou vášeň pro snooker.
• Jak nemá vůli následovat rekord Stephena Hendryho s jeho sedmi tituly mistra světa
• A jak možná v budoucnosti odstoupí z turnajů, když se nebude cítit ve správném stavu mysli

„Nemám ten zápal vyhrát sedm nebo osm světových titulů,“ řekl. „Nemám tu vášeň, která pohání Schumachera, Hendryho, Phila Taylora.
„Díváš se na prostá fakta toho, co jsem vyhrál a v tom jsem každopádně zklamal.“
„Ale já se nestanu otrokem snookeru. Nemyslím si, že budu hrát ještě za 5 let, i když nechám stranou zisk dalších 5ti světových titulů.“
„Zanechám malý odkaz. Dělal jsem to svým způsobem, možná to bylo mrhání talentem, ale byl to můj způsob a nedoplatil jsem na to. Nechci se ve 45ti letech cítit mizerně a myslet si: „OK, na co to všechno bylo?“ Je důležité to, co je teď.“
Před dvěma lety snookeroví šéfové potrestali O’Sullivana pokutou 20 000 liber za jeho odstoupení uprostřed 19ti framového zápasu proti Hendrymu za stavu 1-4.
O’Sullivan připouští, že uvažoval o tom samém už v předchozích zápasech proti Stevu Davisovi a Jimmy Whiteovi, a že jsou chvíle, kdy cítí, že by to udělal ZNOVU.
„Vedl jsem 3-0 proti Stevu Davisovi v semifinále Premier League, minul jsem kouli a šel jsem mu podat ruku,“ vzpomíná Ronnie v interview vysílaném na BBC v pořadu Inside Sport.
„Jak jsem k němu šel, tak jsem si pomyslel: „Co to dělám? To nemůžeš udělat“ a šel jsem zpět ke své židli. Další den jsem vedl nad Jimmym 4-0 ve finále, minul jsem kouli a šel jsem udělat to samé. A stejná situace nastala proti Stephenovi, když jsem tam seděl a myslel si: „nechci tu být“.
„A jakmile jsem minul kouli, tak jsem mu potřásl rukou a odešel: „Fajn, jsem pryč.“ Odešel jsem a cítil jsem úlevu, že jsem to udělal.“
„Je strašné muset se vyrovnávat s něčím, pro co jste míval tolik vášně.“

Drogy

„Někdy se tak cítím znovu, ale nemohu to udělat zas, protože snookerové vedení by mi napařilo těžkou pokutu. Takže kdybych se tak zase někdy cítil, tak odstoupím z turnaje.“
„Snooker je velmi tvrdá hra, když jen tak sedíte ve svém křesle se svými myšlenkami.“
„Musíte být gentleman: „Fajn, faul, 4 body a miss a bude to hrát ještě 10x … a chtějí to lidé opravdu vidět? Jdeme na to!“
O’Sullivan žil v uplynulých 10ti měsících sám poté, co se rozešli s Jo a připouštěl si Priory pro léčbu svého pití a problémů s drogami. Ale snaží se svůj život zase zklidnit.
„Jo a já zkoušíme zase být spolu. To je můj cíl,“ řekl. „Bylo by fantastické, kdybychom mohli žit spolu a dát naši rodinu dohromady. Je asi těžké se mnou žít.“
„Pro ženu je těžké být vdaná za sportovce, který se snaží zůstat na špici své hry. Nemůžete se jen tak vzbudit, kdy chcete. Nemůžete sníst jen tak 4 šlehačkové dorty, musíte být profesionál, musíte být bezohledný.“

Unesený

„A někdy tě tvůj partner moc nevídá. Byl jsem v Priory a něco se naučil o závislostech. Měl jsem problém, ale už nepiju ani neberu drogy. Měl jsem trápení a dostalo se mi pomoci. Dostal jsem se mezi Anonymní Alkoholiky a tam mě podpořili.“
„Nejsem věřící. Pokukoval jsem po budhismu, protože jsem hledal nějaké takové štěstí.“
„Připojil jsem se k Budhistickému Centru v Bethnal Green. Zvykl jsem si tam chodit na jídlo a poslouchat toho chlápka, bylo to fajn.“
„Dělal jsem to tak asi 6 měsíců, ale ničilo mě, že mě může někdo unést, ovládnout a držet mě a říkat „Pojď a dělej to jako já“ a to mě odradilo.“
„Chodil jsem se tam jen uklidnit a pak jsem viděl, že si myslí, že jsem blázen, co se musí kontrolovat … „pojď, seznámíš se s mou ženou“ a to mě donutilo jít pryč.“
Ale je jedno místo, kam se O’Sullivan těší … vězení. Jeho táta bude propuštěn z vězení na Isle of Sheppey v Kentu v roce 2010 poté, co si odsedí 18 let za vraždu.
Ale je to shledání, kterého se O’Sullivan obává.

Smýšlení

„Musím připustit, že když na to pomyslím, tak jsem nervózní,“ řekl. „Jaké to bude? Protože moje poslední vzpomínka na tátu je, když byl mimo basu, vezl mě na snookerový turnaj a mě bylo 15.“
„Nevěděl jsem jestli se dostane ven, nebo ne, takže je to jako by zmizelo 18 let. Nemám jiné vzpomínky než telefonické rozhovory a návštěvy každé 2 měsíce, na tom nemůžete moc stavět.“
„Bude to teď jiný vztah. Je mi 33, mám 2 děti a svou kariéru.“
Ale on pro mě udělal hodně, naučil mě myslet určitým způsobem. Je to ten nejpozitivnější chlapík. To je také důvod, proč někdy hraju strky, o kterých si lidé myslí, že jsou riskantní, ale já věřím, že jsou vítězné.“
„Tak to je, hra skončí, ale tohle myšlení mi zůstane.“
„Miluje snooker. A pokaždé, když mě vidí v televizi, tak říká, že je to jako bych ho navštívil. Je to hrdý muž.“
„Nechce ode mě nic jiného, než abych byl jeho syn.“

Možná měl něco říci o růžovém tričku, ale ….

Co řekl Ronnie Gabby

http://snookerscene.blogspot.com
Dave H
7. prosince 2008

Ronnie O'Sullivan bude v zítra o půlnoci na BB1 v pořadu Gabby Loganové Inside Sport.

Jak se říká ve zprávách, když se oznamuje fotbalový výsledek - jestli nechcete vědět skóre, dívejte se teď jinam...

K JEHO ROZCHODU S PŘÍTELKYNÍ JO:
"Jo a já se teď zkoušíme k sobě vrátit. To je můj cíl. Bylo by fantastické, kdybychom se zase dali dohromady a žili jako rodina. Je asi těžké se mnou být, jo.

“Pro ženu je těžké být vdaná za sportovce, který se snaží zůstat na špici svého sportu. Nemůžete se prostě vzbudit kdy chcete. Nemůžete sníst 4 šlehačkové dorty, máte být profesionál, máte být bezohledný."

"A někdy tě tvůj partner nevídá tak moc. Byl jsem v Priory a něco se naučil o závislostech. Měl jsem problém, ale už nepiji a neberu drogy. Měl jsem trable a dostalo se mi pomoci. Dostal jsem se do Anonymních Alkoholiků a ti mě podpořili."

O VÍŘE:
"Nejsem věřící. Pokukoval jsem po budhismu, protože jsem chtěl nějaké takové štěstí."

“Připojil jsem se k Buddhist Centre v Bethnal Green. Zvykl jsem si tam jíst a poslouchat toho chlápka, dělat si svoje a je to fajn."

“Dělal jsem to asi 6 týdnů, ale co mě ničilo bylo, že mě někdo unese, ovládne mě a řekne "Pojď a dělej to jako já" a to mě odradilo.

“Chodil jsem si tam jen zchladit hlavu a pak jsem jim viděl na tvářích, že ve mě vidí blázna, co se musí kontrolovat "pojď, setkáš se s mou ženou" a to mě odradilo."

O ODCHODU ZE ZÁPASU S HENDRYM:
"V semifinále Premier League jsem vedl nad Davisem 3-0, minul jsem kouli a šel jsem mu potřást rukou."

“Jak jsem k němu šel, tak jsem si pomyslel: "Co to dělám? To nemůžeš udělat" a vrátil jsem se ke svému křeslu."

"Další den ve finále vedu nad Jimmym 4-0, minul jsem kouli a šel jsem udělat to samé. A to samé se mi stalo proti Stephenovi, kdy jsem seděl a říkal si: "Nechci tu být."

“A zrovna jsem minul kouli, potřásl mu rukou a odešel: "Fajn, jsem pryč. Odešel jsem a cítil jsem úlevu, že jsem to udělal."

“Bylo strašné muset se vyrovnat s něčím, co jste zvyklý milovat."

"Někdy se tak cítím znovu, ale nemohu to zopakovat, protože šéfové snookeru by mi napařili velkou pokutu. Takže když se tak budu cítit, tak odstoupím z turnaje."

“Snooker je velmi tvrdá hra když jen sedíte ve svém křesle se svými myšlenkami."

O BLÍŽÍCÍM SE PROPUŠTĚNÍ JEHO OTCE:
"Musím připustit, že jsem z toho nervózní. Jaké to bude? Protože moje poslední vzpomínky na tátu když nebyl ve vězení jsou, jak mě veze na snookerový turnaj a je mi 15."

“Nevěděl jsem jestli se dostane ven nebo ne, takže je to jako by zmizelo 18 let. Nemám jiné vzpomínky než na telefonáty a návštěvy každé 2 měsíce a na tom nemůžete stavět."

“Bude to jiný vztah. Je mi 33, mám 2 děti a svou kariéru, ale on pro mě udělal hodně, naučil mě myslet určitým způsobem."

"On je ten nejpozitivnější chlapík. To je důvod, proč jdu do strků, které se jeví jako riskantní, ale já věřím, že budou vítězné."

“Tak to je, hra skončí, ale tenhle způsob myšlení mi zůstane."

“Miluje snooker. A pokaždé když mě vidí hrát v televizi říká, že je to jako bych ho navštívil. Je na mě pyšný."

“Nechce ode mě nic jiného, než být jeho syn."

O TOM, PROČ NENÍ DALŠÍ HENDRY:
"Nemám tu hnací sílu vyhrát sedm nebo osm světových titulů. Nemám tu vášeň být jako Michael Schumacher, Hendry, Phil Taylor.

"Díváte se na tvrdá fakta mých výher a já jsem každopádně zklamaný."

“Ale já nebudu otrokem snookeru. Nemyslím si, že budu hrát ještě za 5 let, i když necháme stranou výhru dalších 5ti světových titulů."

“Zanechám malý odkaz. Dělal jsem to svým způsobem, mohlo to být mrhání talentem, ale vyšlo mi to a vyšel jsem z toho čistý."

"Nechci se ve 45ti cítit mizerně a myslet si: "Faj, o čem to všechno bylo?" Důležité je to, co je teď."

Inside Sport bude na BBC1 v pondělí v noci 00,05.

Odkaz na rozhovor

bbc.co.uk
7. prosince 2008

Ronnie O'Sullivan říká, že "postrádá vášeň", aby dál pokračoval ve snookeru a vyrovnal se Stephenu Hendrymu s jeho sedmi světovými tituly.

O'Sullivan je úřadující mistr světa, toto ocenění získal už třikrát, ale Inside Sport řekl: Nemohu vyhrát sedm, osm světových titulů.

"Nemám pocit, že na to mám. Nemám tu vášeň, která pohání takové jako jsou (Michael) Schumacher, Henry - nestanu se toho otrokem."

O'Sullivan dodal, že v příštích pěti letech snooker opustí.

"Nemyslím si, že budu ještě hrát za pět let, už vůbec nemluvím o zisku dalších pěti světových titulů," řekl.

O'Sullivan, kterému bylo v pátek 33 let, je jeden z nejtalentovanějších a nejkontroverznějších snookerových hráčů v historii této hry - ale věří, že by mohl být ještě úspěšnější.

"Díváš se na tvdá fakta toho co jsem vyhrál jako soutěžící - já věřím, že jsem kompletně zklamal," řekl.

"Dokázal jsem to svým způsobem, nebyl to tradiční způsob, mohlo to být mrhání talentem, ale já jsem to tak udělal a vyšel jsem z toho bez poskvrny."

"Nechci být ve 45ti letech nešťastný a myslet si, fajn, o čem to všechno bylo? Důležité je to, co je teď a tady."

O'Sullivan řekl BBC Sport, že jeho neslavně známý zápas proti Stephenu Hendrymu v prosinci 2006, ho donutil vyzkoušet jeho vztah k tomuto sportu.

Hendry získal zápas poměrem 9-1, když O'Sullivan po minutí červené za stavu 1-4, potřásl svému soupeři rukou a opustil arenu v Yorku.

"Tenkrát se Stephenem Hendrym jsem se dostal přesně do bodu, když jsem tam seděl a myslel si, že tam nechci hrát. Chci být pryč odtamtud."

"Minul jsem tu kouli, potřásl mu rukou a odešel, "OK, jsem pryč". A to bylo ono. Byl jsem venku a cítil jsem úlevu. Ulevilo se mi, že jsem to udělal. Že jsem se odtamtud dostal."

"Protože kdybych se dostal přes ten zápas, bylo by to stejné i v semifinále, stejné i ve finále ... mohl jsem stejně tak dopadnout ve finále svěťáku. Nezáleželo na tom, kde se to stalo."

O'Sullivan dodal, že démoni toho dne nikdy zcela nezmizeli.

"Musel jsem se k tomu nějak postavit. A je strašné se muset vyrovnávat s něčím, co jste zvyklý milovat."

"Je to něco jako, proč se musím vyrovnat s něčím, k čemu jsem cítil tolik vášně?"

"Pořád se tak někdy cítím, ale nemohu, protože by na mě uvalili velkou pokutu - takže když vím, že mám tenhle pocit, tak se samozřejmě odhlásím z turnaje."

Podívejte se na celý rozhovor s Ronnie O'Sullivanem na Inside Sport, v pondělí 8. prosince na BBC One 00,05.

Menu


o7jdzl.jpg

Welsh Open[2].jpg

trophy_masters.jpg

Champion of Champions.jpg

1176106_10200544125836006_1602907661_n.jpg

file-91.jpg

Ronnie_OSullivan_Snooker_Champion_PTC7_2011[2].jpg

topimage[2].jpg

_44628623_ronnietrophybody.jpg


trophy771.jpg

_44304734_ronnie270.jpg

http://www.dan-nypl.estranky.cz/stranka/odpocty_countdowns

http://www.prizevlnika.cz/partner.php?partner=Dana Plachá

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana

Ronnie Welsh 2016.jpg215259_10200438078328966_1416503438_n.jpg

539719_10150609203847062_10215162061_9450008_1545638402_n.jpg

german 12.jpg

Nadcházející akce/Upcoming events

27.11.-9.12. UK Championship

10.-16.12. Scotish Open

www.motto.cz

Northern Ireland Trophy 2008

08%20pls%20ronnie%20trophy[3].jpg

Jakékoliv veřejné použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem webmastera.
All rights reserved. Contact webmaster.

Návštěvnost stránek

422540
_1234.bmp