Ze života Barvínku 2008

Vánoce v MC

Ve čtvrtek 18.12.2008 jsme se sešli v MC k vánoční nadílce a zároveň jsme se zúčastnili akce MŠ Půjdem spolu do Betléma s vyprávěním o narození Ježíška, kterou organizovalo stdružení Čmelák. Program byl výborně připravený, nechyběla ani dramatizace, zpěv koled a děti si mohly vyrobit betlémek a andílka.

Tímto krásným programem jsme zakončili kalendářní rok 2008.

Projekt panenka

V měsících září - prosinec jsme v rámci tvořivých odpolední vyrobili 25 panenek (panenka/600Kč) pro Unicef. Do projektu Panenka se s námi zapojila i ZŠ Čistá u Horek. Děti prvního stupně  s naší pomocí vytvořily 12 krásných panenek, ostatní panenky ušily maminky z našeho mateřského centra. Jednu panenku se nám dokonce podařilo prodat na výstavě při naší vánočí akci pro děti Veselení u stromečku.

V předvánočním čase jsme panenky slavnostně odeslali na adresu Českého výboru pro Unicef a obratem jsme obdrželi certifikát a poděkování.

Jsme moc rádi, že jsme touto cestou mohli pomoci dětem z rozvojových zemí a věříme, že prodané panenky udělají radost i "adoptivní rodině" :o)

Na vyrobené panenky se můžete podívat do fotogalerie.

Více informací o tomto projektu najdete na stránkách www.unicef.cz

Veselení u stromečku

V Sobotu 13.prosince 2008 proběhlo v sokolovně v Čisté u Horek tradiční vánoční Veselení u stromečku.

Akci organizovalo Mateřské centrum Barvínek ve spolupráci s Hasiči a za podpory Obce Čistá u Horek. Pro děti bylo připraveno odpoledne plné soutěží a her, koled i populárních písniček a nechyběla ani vánoční nadílka, při které rozdával pod rozsvíceným stromečkem vánoční balíčky všem dětem Anděl. Během odpoledne vystoupily se svým pásmem vánočních koled a zimních básniček děti ze Základní a mateřské školy z Čisté a kytarový kroužek Markéty Veselé.

MC Barvínek zde také prezentovalo svoji letošní aktivitu, kdy se zapojilo do projektu Českého výboru pro UNICEF Panenka („Adoptuj panenku a zachráníš dítě“), který je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. V Čisté u Horek tak za spolupráce maminek z MC, dětí ze ZŠ a dalších občanů z Čisté a okolí bylo vyrobeno 25 panenek pro projekt UNICEF. Částka, za kterou je pak možné panenku zakoupit, činí 600,-Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných  na očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti 6 smrtelným dětským chorobám (suma zahrnuje očkovací látky, injekční stříkačky, jehly a zaškolení pracovníka).

Panenky budou v tomto předvánočním týdnu odeslány na adresu Českého výboru pro UNICEF do Prahy. Bližší info najdete na www. smart-web.cz/barvinek.

Tvořivá odpoledne

Během tvořivých úterních odpolední jsme v měsíci listopad a prosinec háčkovali, drhali, vyráběli z papíru vánoční odzobičky a přáníčka, která jsme pak na veselení u stromečku mohli nabídnout k prodeji všem zájemcům.

Den neziskovek

V rámci dne neziskovek aneb poznejte činnost organizací a spolků na Jilemnicku nás v našem MC Bárvínek navštívilo občanské sdužení MAS "Přijďte pobejt". Místní ochotnický spolek Floriánek je přivítal chlebem a solí a společně jsme si popovídali o historii a chodu mateřského centra Barvínek. Závěrem jsme měli možnost obdivovat historické školní hodiny. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na příště!

Mikuláš

V pátek 5.12.2008 jsme zajistili návštěvu Mikuláše v našem mateřském centru, v MŠ a ZŠ Čistá u Horek. Všechny děti Mikulášovi zazpívaly, zarecitovaly, podaly si s ním ruku a čertům slíbily, že už budou hodní. Nakonec všem dětem rozdal anděl dárečky.

Projekt PANENKA

Do šití panenek se s námi zapojila i Základní škola Čistá u Horek a společnými silami jsme vyrobili 25 panenek, které jsme vystavili na vánoční besídce a v předvánočním týdnu je slavnostně odešleme do Prahy.

Víkendové soustředění na Eurohusky farmě

Dětské tréninkové soustředění se závodními psy na Eurohusky farmě v Čisté u Horek o víkendu 22.-23.11.2008 bylo naplánované trochu jinak, ale nakonec se vydařilo. Plány změnilo počasí – v pátek nám hezky nachumelilo a v sobotu přisypalo

… A  CO  VÍC  SI  PRAVÝ  MUSHER  MŮŽE  PŘÁT ! …

Místo koloběžek jsme vytáhli saně a pekáče a děti i pejsci se společně radovali z čerstvě napadaného sněhu.

 

V sobotu se trénovalo na pravých musherských saních, menší děti se v saních tažených šesti psy a řízených zkušeným musherem vozily a starší děti se pustily se třemi pejsky do řízení saní samostatně. Trénink byl intenzivní, takže v neděli došlo i na dětské závody.

Ti nejmenší (děti od 3 do 6 let) nasedli na pekáče, každý si vybral jednoho psa na zapřažení a všichni vyrazili hromadným startem na trať dlohou cca 600m – nejvíce se však zahřáli rodiče, protože každého malého závodníka doprovázel dospělý, který přidržoval psa na vodítku.

Starší děti si zazávodily na čas na trati dlouhé cca 800m a samostatně řídily saně tažené třemi psy (každý závodník měl možnost vybrat si svůj vlastní tým ze čtrnácti připravených psů). Nejmladším závodníkem v této kategorii byl David Bjelka (8let), který obsadil krásné třetí místo i v konkurenci starších dětí (až 13let). Na závěr dne nechybělo ani vyhlášení výsledků, předání diplomů a cen.

 

„Měli jsme s pejsky běhat a jezdit na koloběžkách a tím uzavřít podzimní sezónu, místo toho jsme zahájili sozónu zimní a myslím, že všichni byli spokojení.“ hodnotí víkend Pavel Pfeifer, musher a vedoucí musherského kroužku, který v Čisté u Horek založilo Občanské sdružení MC Barvínek ve spolupráci s Eurohusky týmem.

Výstava

ZO ČZS pořádalo dne 28.10.2008 výstavu výpěstků čisteckých zahrádkářů, výrobků dětí a maminek z MC Barvínek a dalších výtvorů šikovných rukou čisteckých obyvatel.

Hrátky z látky

V sobotu 25.10.2008 jsme uspořádali pro maminky, které učí děti doma, tak trochu netradiční dopoledne. Ukázali jsme jim, že i z malých kousíčků látek se dá vyrobit např. přehoz na postel, kabelka, polštář apod.

Líbí se vám věci vyrobené technikou patchwork? Rádi byste se to naučili? Pokud ano, poradíme vám, jak na to.

Beseda o domácí škole

V pátek 24.10.2008 se konala beseda na téma "Domácí škola". O své zkušenosti se s námi přijely podělit maminky s dětmi z domácích škol. Děkujeme maminkám za krásné povídání - bylo to moc zajímavé.

Závody

Děti z kroužku mladých musherů se v neděli 19.10.2008 zúčastnily závodů v Červeném Kostelci a umístily se na předních místech.   Výsledková listina.

Fotky ze závodů najdete ve fotogalerii ve složce Spolupráce s Eurohusky.

Šijeme panenky

V měsíci říjnu v rámci tvořivých odpolední bychom se chtěli podílet na účasti v projektu Panenka. Máte tvůrčího ducha a chuť pomoci? Přijďte s námi panenku vyrobit. Více informací najdete v přiloženém letáku.

Již vyrobené panenky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zde se můžete podívat přímo na stránky UNICEF.

Drakiáda 15.10.2008

Ve středu jsme se společně se školou vydali pouštět draky na louku za místní mysliveckou chatu Bumbálka. A i přesto, že se lísteček ani nehnul, to bylo moc krásné dopoledne. Všchny děti se vydováděly jak se patří. Nakonec i draci létali ;o)

Aktivity v kroužku maldých musherů

Zahájili jsme opět pravidelnými čtvrtečními schůzkami a přidali i další víkendové aktivity. Podzim sebou přinesl chladnější počasí a hlavně chladnější rána a závodní tým Eurohusky mohl koncem srpna začít svoji tréninkovou sezónu, takže když si členové kroužku přivstanou, mohou se zúčastnit tréninku závodního týmu jako pomocník při zapřahání a pak jako zátěž na tréninkové káře. Kombinujeme tento trénink s tím, že další dva až tři členové kroužku mohou vyrazi na trať s koloběžkami, do kterých si zapřáhnou každý po jednom pejskovi. Na koloběžkách můžeme, když je chladno, trénovat i odpoledne v rámci pravidelných schůzek, ale trénink s týmem je zábavnější, protože když pes zapřažený v koloběžce před sebou vidí závodní tým, má více chuti za ním běžet a soutěžit s ním. V září to ale znamená vstávat hodně brzo (rána jsou z celého dne nejchladnější), takže pro tyto speciální tréninky využíváme víkendy.

Kdo nechce jezdit na koloběžce, může dále pokračovat v trénování cani-crossu a ten, kdo nemá zájem závodit, může svým kamarádům pomáhat při zapřahání (ke každému závodnímu týmu patří i pomocníci, tzv. handleři) a nebo jen přijít a potěšit se s pejsky.

Jičín město pohádky 2008

Ráno 11.září jsme vyrazili do Jičína-města pohádky. Hned první atrakcí, která na děti čekala, byl nafukovací skákací hrad. Děti si s radostí zaskotačily a nakonec byly obdarováni balonkem. Další naší zastávka byla na malém náměstí před bránou, kde cvičil Maxipes Fík, Večerníček a měli jsme možnost vidět spoustu dalších pohádkových postavičeka vyfotit se s nimi. Po absolvování nejrůznějších atrakcí jsme došli až na ryneček, kde na nás čekalo malé občerstvení. Po krásném ale náročném dni nám cestou zpět většina dětí usnula v autě. Doufáme, že příští ročník si opět nenecháme ujít.

Příští týden začíná tradiční festival Jičín-město pohádky. My se za ním vydáme 11.září. Podrobnější informace najdete v našem programu.

Kroužek mladých musherů

První schůzka kroužku v tomto školním roce je jako obvykle naplánovaná na čtvrtek 4.9.2008. Sraz členů v 16,00h u školy nebo přímo na Eurohusky farmě.

Zahájení nového školního roku

1.září 2008 jsme spolu s MŠ a ZŠ zahájili nový školní rok. Sešli jsme se opět ve stejné sestavě jako před prázdninami a tak jsme mohli začít plánovat naše další aktivity.  

Poděkování

Začínáme nový školní rok a na tomto místě bychom chtěli poděkovat obci Čistá u Horek, která naši činnost v roce 2008 podpořila obecním grantem ve výši 25 000,-Kč. Tím nám výrazně pomohla k realizaci všech našich aktivit – dětský karneval, dětský den, založení kroužku mladých musherů, tvořivá odpoledne v našem centru se soutěžemi pro děti, zajímavé besedy, dovybavení centra, společné výlety za poznáním, atd.

Ačkoliv část dětí z MC Barvínek začne chodit do mateřské školky, budeme se i nadále pravidelně scházet v prostorách mateřského centra a pořádat veřejné akce pro děti (viz výše + nově angličtina pro nejmenší, cvičení s dětmi, tanečky a zpívánky).

Těšíme se, že přijdete mezi nás.

Zakončení prázdnin

Ve čtvrtek 28.8.2008 jsme si naplánovali opékání buřtíků a po pravidelném kroužku mladých musherů jsme tak neformálně zakončili prázdniny.

Výlet do "Šťastné země" 19.8.2008

V úterý v 9,00h dopoledne jsme se vydali do "Šťastné země v Radvánovicích na tradiční akci Slamák 2008. Čistečtí hasiči nám zapůjčili auto i s řidičem Jakubem Lejdarem, který nám ochotně pomáhal s organizací celého výletu. Kubovi a hasičům tímto děkujeme :-). Počasí nám přálo celý den a všem se výlet moc líbil. Děti se vyřádily na nafukovacích tramppolínách, prolézačkách, houpačkách a vyzkoušely všechny slámové atrakce, dobývání hradu aj. Těšíme se na příští Slamák, určitě si ho nenecháme ujít.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

SLAMÁK 2008
Pořádáme Výlet do Radvánovic u Turnova, kde se koná tradiční akce Slamák 2008. Více informací najdete v přiloženém
letáku.

Dvoudenní výlet do Špindlerova Mlýna 10.-12.2008

Při návštěvě Špindlerova Mlýna jsme absolvovali výlet lanovkou na Medvědín. Poté jsme se vydali pěšky  na Šmídovu vyhlídku vzdálenou cca 1km. Všichni trasu úspěšně zvládli a na zpáteční cestě lanovkou byl krásný výhled na městečko. Večer jsme opekli vuřty. Druhý den jsme mašinkou projeli Svatý Petr - část Špindlerova Mlýna. Odpoledne jsme se svezli na bobové dráze a pak děti si vyzkoušeli s pomocí maminek svoje dovednosti a obratnost na opičí dráze. Pobyt jsme zakončili návštěvou bazénu.

Děkujeme za uskutečnění tohoto krásného výletu a za poskytnutí azylu  rodině Sládkových. -maminky z MC-

Co plánujeme na prázdniny?

V přiloženém souboru najdete seznam výletů, které bychom chtěli v letních měsících uskutečnit (záleží na počasí a počtu přihlášených osob). Pokud vás nějaký z výletů zaujal, hlaste se co nejdříve na tel. číslech 723435616, 777231582, 737137060. Podrobnosti všem zájemcům včas upřesníme. Další aktuální informace najdete na našich internetových stránkách.
Pravidelný program zůstává stejný ;-)

Kašpárek a jeho zvířátka 30.6.2008

Loutkové divadlo Kalenka zve na představení úplně nové pohádky Kašpárek a jeho zvířátka. Začínají hrát v 17h v Dolní kalné v budově MŠ. Přijďte se podívat :-) určitě se vám bude líbit!

Párty ve škole

Dnes 20.června 2008 se v prostorách mateřské školky sešly děti z Mateřského centra Barvínek, Mateřské a Základní školy, aby si společně připomněly uplynulý školní rok a akce a soutěže, které maminky z MC pro všechny připravily.

Setkání zahájily děti a maminky z MC předvedením tanečků pro nejmenší. Při předávání cen dětem, které se aktivně účastnily akcí MC, jsme si připomněli malování obrázků, malování na kamínky, výrobu čarodejnic, malování velikonočních vajíček a pletení pomlázek, kurz keramiky, kolovýlet na statek do Olešnice a činnost Kroužku mladých musherů.

Na závěr v doprovodu kytary zazpívali žáci ze základní školy veselé písničky pro děti a ostatní se k nim rádi přidali. Všichni pak společně vyprázdnili talíře s cukrovím, které na společné setkání čisteckých dětí upekly maminky z MC.

Přejeme všem krásné prázdniny a upozorňujeme, že ani v létě naši činnost nepřerušujeme.

Těšíme se na další společné akce.                                           Maminky z MC Barvínek

Výlet do ZOO ve Dvoře Králové - 12.6.2008

Na plánovaný výlet za zvířátky jsme se nemohli dočkat. Po menších dohadech, zda vzít kočárky či ne, jsme mohli konečně vyrazit do krásného prostředí zdejší ZOO. Vybrali jsme si termín vhodný pro školní výlety a tak bylo chvílemi skoro nemožné uhlídat ty naše rošťáky mezi cizími dětmi. Tentokrát jsme absolvovali i projížďku na safari. Nakonec jsme si libovali, že můžeme znavené děti posadit na kočárky a dokončit prohlídku zoologické zahrady v klidu. Počasí k nám bylo také vlídné - nezmokli jsme  X  ani sluníčko nás nespálilo :-).

Canisterapie

Ve čtvrtek 5.června jsme se seznámili s pejsky, kteří svým pozitivním působením na člověka pomáhají. Moc se nám to líbilo. Děti se dozvěděly jak mohou pejsci pomáhat např. nevidomým a lidem zdravotně postiženým, nebo jako záchranáři. Také si pejsky mohly pohladit a zahrát si s nimi hry (přeskakovat, podlézat, zlatá brána ap.) Více o canisterapii najdete tady.

Poděkování

Děkujeme všem, kteří přispěli k realizaci Dětského dne, který jsme pořádali ve spolupráci s hasiči a za podpory obce Čistá u Horek v neděli 1.června -maminky z MC-

DEN DĚTÍ

Dne 1.června 2008 jsme v Čisté u Horek společně oslavili Mezinárodní den dětí. Hasiči spolu s maminkami z MC pro děti připravili odpolední program plný soutěží i odměn.

Den dětí zahájili minizávodem členové kroužku mladých musherů, kteří shromážděnému publiku předvedli musherskou disciplinu zvanou canicross, kdy závodní tým tvoří běžec a pes. Mladí musheři i pejsci byli za svůj výkon v horkém počasí odměněni „šampaňským“ a sušenkami. Po minizávodu bylo zahájeno soutěžní odpoledne.

Na louce za Obecním úřadem si děti mohly vyzkoušet své dovednosti a znalosti v 18 různých soutěžích. Zúčastnilo se  46 dětí, které si na připravené kartičky sbíraly obrázky od jednotlivých soutěží a pro všechny účastníky byly samozřejmě připraveny i odměny.

Během odpoledne předvedli své dovednosti též mladí hasiči při likvidaci požáru „budovy obecních záchodků“, která nakonec bohužel shořela. Dětem se ale celá akce líbila, protože nám ještě dnes doma houkají (zřejmě jen ti nejmenší). I na mladé hasiče čekalo šampaňské a sušenky. Hasiči též připravili pro děti zábavné malování na auto a malým malířům jiskřily oči, když se štětci běhali kolem auta (večer ve vaně, když jsme z nich zase dělali roztomilé dětičky, už jim oči moc nejiskřily). Usínaly ale spokojeně a tak by to po vydařeném dětském dnu mělo být.

 

Náš velký DÍK patří Obci Čistá u Horek, která přispěla obecním grantem k uspořádání dětského dne a dalších akcí pro děti. Děkujeme i ostatním sponzorům a všem, kteří pomohli s přípravami i realizací samotného nedělního odpoledne.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve spolupráci s hasiči a za podpory obce připravujeme na 1.června DEN DĚTÍ. Více informací najdete tady.

Skleněné figurky - 27.5.2008

Na tradiční výrobu skleněných figurek jsme se jeli podívat do dílny pana Václava Stránského ve Studenci. Ukázal nám, jak se figurky vyrábějí a dokonce nás nechal ať si sami vyzkoušíme umotat kuličku. Pan Stránský prozradil, že se výrobou skleněných figurek živí už skoro 40let. Děkujeme, bylo to bezva!

Pochod pohádkovým lesem

Protože jsme si nechali ujít Pohádkový les v Dolní Kalné a moc nás to mrzelo, vydali jsme se dnes 24.5. dopoledne na Pochod pohádkovým lesem v Nové Pace. Startovalo se od DDM Stonožka v 9,00hodin. Čekali na nás bludičky, víly, čarodějnice, hloupý Honza, Perníková chaloupka a princezny. Děti plnily jejich úkoly, za které pak v cíli dostaly odměnu. A ještě buřtík nakonec ;-). letáček

Seznámení se s hlínou

V úterý 20.května se sešlo 11 zájemců o keramiku. Měli jsme možnost si vyrobit mističku plátnovou a vymačkávanou technikou. Pro velký zýjem budeme tuto akci opakovat se začátkem nového školního roku. Pokud budete mít zájem hlaste se!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Máte tvůrčího ducha? Pojďte si s námi vyrobit koncem května něco hezkého z keramiky :o). info zde

Dopoledne na Bumbálce

Ve čtvrtek 15.5. bylo moc krásné dopoledne. Sešli jsme se jako vždycky před školou a domluvili se, že půjdeme na procházku k myslivecké chatě Bumbálce - kluci se tam pořádně vyřádili!

Kolovýlet do Olešnice za zvířátky

V úterý 13.5. jsme si udělali kolovýlet za zvířátky na statek v Olešnici kam nás pozvala naše kamarádka Míša Konečná. Sraz byl na parkovišti u školy v 15,00h, ale museli jsme chvíli počkat kvůli počasí. Začala bouřka a déšť. Naštěstí vše mělo jen krátké trvání a tak jsme mohli vyrazit. I malá Zuzanka zvládla cestu tam i zpět bez problémů. Všechny zvířátka (ovečky, kozy, králíci, prasátka, koně, kočky, slepice) jsme mohli hladit a krmit. Moc se nám výlet líbil a určitě si to někdy zopakujeme :-).

Zahájení kroužku mladých musherů

Ve čtvrtek 24.4.2008 v 16,00 hodin proběhla první schůzka kroužku mladých musherů. O tento netradiční druh sportu projevilo zájem 10 dětí  v rozmezí 2-12let. Na schůzce se děti s pejsky mohly blíže seznámit a domluvit si pravidelné setkávání.

Šípková Růženka

Divadelní soubor Kalenka hrál 21. dubna 2008 opět pro děti. To jsme si nemohli nechat ujít :o). Pohádka se dětem moc líbila a už teď se všichni těšíme na další představení. Více informací o Divadelním souboru Kalenka najdete tady.

Vyhodnocení soutěže o "Nejhezčí obrázek"

V měsíci únor jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí obrázek na volné téma. Malovaly děti všech věkových kategorií - z MC Barvínek, MŠ a ZŠ v Čisté u Horek, dále ze Studence, z hořic a dokonce i z Týniště nad Orlicí. Všechny obrázky byly 14.4.2008 odměněny a vystaveny. Můžete si je prohlédnout na nástěnce a ve vitríně OÚ, nebo přímo v našem mateřském centru.

Chcete se stát členy našeho OS?

Jestliže Vás naše činnost zajímá a chcete ji podpořit, staňte se členem občasnkého sdružení přátel Barvínku - je možné se přihlásit přímo v našem MC, prostřednictvím webu, nebo na tel. číslech 723435616, 777231582, 737137060, 724850853. Členský příspěvek činí na rok 50,- Kč. V menu je ke stažení přihláška i stanovy. Nebo můžete přispět sponzorským darem na určitou aktivitu, která je Vám nejbližší.

Opět jsme jezdili s pejsky

Pro velký ohlas na minulou akci s pejsky, jsme uspořádali v neděli 6. dubna 2008 další projížďku se psím spřežením. Tentokrát počasí přálo více pejskům, ale i tak se sešlo mnoho zájemců o tento netradiční sport. Díky médiím se přijeli podívat lidé i ze vzdálenějších míst (Semily, Turnov).

Nové fotografie v galerii

Do fotogalerie bylo přidáno několik fotek " Ze života Barvínku" Tak se nezapomeňte podívat :o)

Barvínek se uchází o podporu grantu z rozpočtu obce pro rok 2008

Na začátku dubna jsme podali žádost o příspěvek tentokrát z rozpočtu obce na celoroční činnost Barvínku. Držte nám palce, ať uspějeme!

Barvínek má logo :o)

Web má nového správce

Dnes 28.3.2008, se správcovství barvínkovského webu ujala Katka Hodulová. Přeji ji hodně trpělivosti a výdrže a všem návštěvníkům co nejaktuálnější zprávy a příjemné počtení. Mnoho zdaru! Láďa Jiřička

Barvínek požádal o příspěvek

Na začátku března jsme podali žádost o příspěvek z Grantového fondu Libereckého kraje na celoroční činnost Barvínku a na materiální výpomoc při vzniku musherského kroužku v Čisté u Horek. Držte nám palce, ať uspějeme!

Dětský karneval 23.2.2008

Vsobotu odpoledne jsme ve spolupráci s hasiči uspořádali tradiční dětský karneval. Byly tu více než tři stovky návštěvníků, z toho asi polovina dětí. Maškarního reje se účastnilo na 120 masek. Převládali vojáci, loupežníci, víly a princové. Bylo tu i několik dráčků, námořníků nebo broučků. Za masky odměnili pořadatelé především kompletně obsazený Integrovaný záchranný systém (hasič, zdravotníci a policista). Jak se ale všichni v zákulisí shodli, bezkonkurenční maskou byla divoška v podání dvouleté Natálky Dyntarové. Pro děti byla připravena střelnice: házení kroužků na kolíky nebo vhazování míčků do klaunovy otevřené pusy - klaun byl samozřejmě z překližky.

Akci moderoval Ladislav Jiřička za asistence Jakuba Lejdara, Tomáše Jiřičky a Vaška Maliny. Na jevišti pod jejich taktovkou děti soutěžily v navlékání dřevěných korálů poslepu, navinování nitě se sladkostí, nebo vázaly uzlíky na čas. Pro malé byla pod jevištěm připravena dráha na odrážedlech. Odpoledne zpestřil hudbou Petr Hájek a Pavel Urban - DuoPe ze Studence.
Bylo připraveno občerstvení včetně zákusků. Vrcholem akce byla tombola se stovkami cen. Za ni se sluší poděkovat sponzorům z celého regionu. Akci navštívily děti z Novopacka, Jilemnicka i Vrchlabska a organizátoři věří, že se karneval všem líbil a doufáme, že příště přijedou zas.

Velký DÍK posíláme všem, kteří podpořili tradiční dětský karneval v Čisté a umožnili tak dětem a rodičům strávit veselé společenské odpoledne. Výtěžek z karnevalu bude použit na další akce pro děti. Děkujeme maminky z MC Barvínek.

Ruční tvoření

Kdo má tvůrčího ducha, může se připojit a přijít si s námi vyrobit třeba něco hezkého do bytu, nebo pro děti ap. O valentýnském týdnu jsme vyráběli přáníčka, srdíčka, japonské balonky patchworkovou technikou. Při velikonočním tvoření jsme zdobili vajíčka různou technikou a pletli pomlázky s ozdobným zakončení. Účast byla veliká, každý kdo přišel si vlastní výrobek odnesl domů. Část výrobků je vystaveno na OÚ ve vitríně.

Projížďka se psím spřežením

V sobotu 8.3.2008 jsme ve spolupráci s Eurohusky týmem uspořádali pro děti projížďku se psím spřežením. Děti se mohly svézt s několikanásobným mistrem ČR Pavlem Pfeipferem asi kilometrový okruh. Podrobnější informace pod záložkou "spolupráce s Eurohusky".

Beseda s pejsky 4.3.2008

V úterý 4. března jsme si celý den povídali na téma psí spřežení s několikanásobným mistrem ČR Pavlem Pfeiferem. Beseda spojená s promítáním proběhla pro školáky v dopoledních hodinách a pro ostatní zájemce pak odpoledne v budově školy. Děti projevily veliký zájem o tento netradiční druh sportu.

Poděkování

Děkujeme touto cestou všem, kdo podpořili dětský karneval, který jsme pořádali ve spolupráci a hasiči v sobotu 23. února 2008 v čistecké sokolovně. Děkujeme sponzorům i všem, kdo akci podpořili návštěvou.

Na karneval se přijeli podívat lidé za širokého okolí. bylo připraveno spousta soutěží, her, bohatá tombola a i něco dobrého k zakousnutí. Každá maska byla odměněna. Věříme, že se všem nás ples líbil.

Den otevřených dveří

Spolu se zápisem do Základní školy 5.2.2008 v Čisté u Horek byl v MC den otevřených dveří. maminky se mohly přijít podívat ajk to u nás vypadá, popřípadě zjistit potřebné informace o mateřském centru jako takovém.

Kraj připsal grant

Začátkem února 2008 jsme dostali potěšující zprávu, že nám Krajský úřad Libereckého kraje na základě správného proúčtování připisuje na účet loni přislíbených 5.000,- Kč. Ty se  stanou základem na spolufinancování dalších aktivit v projektu letošního roku. Poděkování za získání dotace zaslouží pokladní centra Lucka. Díky

Jak Krakonoš vytrestal čerty 20.1.2008

Loutkové divadlo v Doní Kalné hrálo pohádku i pro nejmenší děti. Do DK nás odvezli čistečtí hasiči. Pohádky trvala asi půl hodiny a pak jsme mohli nahlédnout do zákulisí. Moc se nám to líbilo a určitě si nenecháme ujít další představení!

 

 

 

 


AKTUALITY


POMÁHÁME Babyklokánkům

Pokud byste chtěli i vy podpořit tuto akci, potřebné informace najdete v přiloženém letáku.

babyklolanek.doc

Navštivte fotogalerii :-)

Nově přidané fotečky z výletů najdete ve fotogalerii Ze života Barvínku 2010.

Na stránkách se opět pracuje :-)

Omlouváme se všem návštěvníkům našich stránek za dočasný výpadek. Budeme se snažit průběžně doplňovat informace o našich aktivitách.

Chcete se stát členem MC Barvínek?

Žádný problém! Členem se může stát opravdu každý :-).
Více informací najdete v přiloženém


letáku.

Média o Barvínku

Protože se nám podařil průnik do médií, byla do menu přidána stránka "Média o Barvínku", kde se můžete podívat na články, co o našich akcích otiskují noviny především v regionu.

24. 5. Jana

Zítra: Viola

A JINÉ...

 

Rodinný penzion HOMOLE Poniklá

Úžasná (letní i zimní) dovolená ve sportovním areálu Homole

  • možnost ubytování ve 2- 6ti lůžkových pokojích
  • kapacita až 60 osob
  • celodenní stravování
  • malý vlek pro začátečníky
  • velký vlek 780m
  • koupaliště

www.rphomole.cz

Dětský maškarní karneval

Dětské centrum a sokol Horka u St. Paky si Vás dovolují pozvat 19.2. 2011 k dětskému řádění v maskách do sokolovny na Horkách od 14,00h. Přijďte se podívat a pomoci vybrat nejhezčí masku!!
Těšíme se na Vás :-)

Letáček k nahlédnutí najdete tady.

DETSKY MASKARNI.doc

Krakonošova jízda - foto

Fotky najdete na fotoalba.cz kliknutím

zde.

Krakonošova jízda na čemkoli

Čistečtí hasiči připravují druhý ročník Krakonošovy jízdy na čemkoli mykem z kopce. Jízda se v případě příznivých sněhových podmínek uskuteční v sobotu 15. ledna 2011 od 13:30 hodin na svahu u obecní vodárny. Podrobnosti budou ještě upřesněny. Už teď je ale čas na přípravu strojů, mazání a trénink fyzické přípravy. -LJ

Sobotní akce v Martinicích

V sobotu 15. ledna a v neděli 16. ledna 2011 pořádá Enduro klub Martinice, kde pracuje i několik čisteckých mladých lidí, zajímavé akce na kopce mezi Studencem a Martinicemi, hned i silnice. Podrobnosti v přiložených pozvánkách. -LJ-

icon_txt[1].png

Myslivecký ples

Myslivecké sdružení Černý Háj a Zálesní Lhota pořádají tradiční Myslivecký ples 22.1. 2011 v 20,00h v čisté u Horek v místní sokolovně.
Více informací v přiloženém letáčku.

myslivecky[2].jpg

3. VÁNOČNÍ JARMARK

19.12. 2010 se uskuteční tradiční vesnický jarmark na Horkách u Staré Paky.
Přijďte se určitě podívat :-)
Leták k nahlédnutí najdete tady.

Jarmark[3].jpg

Klubík Horka

V pondělí 11.10. 2010 od 16,00h Keramický den 50,- Kč v sokolovně na Horkách.
Přineste si vykrajovátka, váleček, zástěru a nápad :o)

Klubík Horka

pořádá Kolojízdu 17.10.2010
Více informací nejdete ve složce Spolupráce s Klubíkem :)

ODKAZY

Barvínek podporuje grantem Liberecký kraj

http://www.cistauhorek.cz/

http://www.smart-web.cz/zskola

TOPlist

Návštěvnost stránek

020674