Kroužek mladých musherů 2008

Beseda na téma Sport psích spřežení

Srdečně všechny zájemce zveme 20.11.2008 v budově OÚ Čistá od 17,30hodin.

Pozvánka.

__________________________________________

Dětské tréninkové soustředění psích spřežení

aneb bavíme se s pejsky 

Během víkendu 22.-23.11.2008 proběhne na Eurohusky farmě tréninkové soustředění, dětský závod v kategorii Scooter a Cani-cross.

Program najdete v přiloženém letáku.

___________________________________________

Informace o činnosti Musherského kroužku v následujících měsících:

1) Díky změně času se začíná po čtvrté hodině, kdy jsme se scházeli,  již stmívat, takže čtvrteční schůzky tímto rušíme. Při poslední společné schůzce jsme se tedy s přítomnými dětmi dohodli, ža se budeme nadále pravidelně scházet ve středu ve 14.00hod (sraz před školou). První středeční schůzka se uskuteční 12.11.2008.
Dále se budeme dle individuální dohody scházet i na víkendové tréninky.
 
2) Závod plánovaný na neděli 9.11. ve Vlčkovicích u Ttrutnova byl zrušen.
 
3) ve čtvrtek 20.11. od 17.30. se v budově Obecního úřadu uskuteční beseda o sportu psích spřežení. Srdečně zveme všechny rodiče.
 
4) o víkendu 22.-23.11. pořádáme u nás na Eurohusky farmě dětské tréninkové soustředění, které v neděli zakočíme závodem.
 
O všech plánovaných akcích budou děti znova informovány.
 
_________________________________________________________________

ZÁVODY v Jičíně

Děti opět pojedou na závody, tentokrát do Jičína 1.-2.11.2008. Více informací najdete v přiloženém letáku.

_________________________________________________________________

ZÁVODY v Červeném Kostelci

 

Děti z kroužku Mladý musher pojedou v neděli 19.10.2008 na závody do Červeného Kostelce. Více informací se dozvíte tady.

 

________________________________________________________________

 

Kroužek mladých musherů je každý čtvrtek odpoledne od 16,00h,

členové se scházejí u školy a mají zajištěn odvoz na Eurohusky farmu a zpět.

________________________________________________________________

 

Plánujeme

 

1) Chceme se zúčastnit některých podzimních závodů, zejména v našem okolí, kde předpokládáme dětské kategorie, takže bychom si mohli zazávodit jak na koloběžkách, tak v cani-crossu (výběr disciplíny dle vlastního zájmu). Vybereme si z následujících termínů :

 

18.-19.10.2008 - Červený Kostelec

1.-2.11.2008 - Jičín

8.-9.2008 - Vlčkovice v Podkrkonoší

29.-30.11.2008 - Hradec Králové

 

Na některé závody pojedeme i se závodním týmem a můžeme sebou vzít členy kroužku jako pomocníky.

 

2) Chceme uspořádat besedu o sportu psích spřežení a o všem, co s tímto sportem souvisí. Beseda se pravděpodobně uskuteční v prostorávh Obecního úřadu Čistá u Horek v podvečerních hodinách koncem října nebo začátkem listopadu a budeme rádi, když si přijde popovídat mnoho zvídavých zájemců.

 

3) 22.-23.listopadu chceme uspořádat Dětské tréninkové soustředění na Eurohusky farmě, kam pozveme na výměnu zkušenností děti z jiných musherských klubů a další děti z okolí bychom rádi seznámili se sportem psích spřežení, na závěr soustředění chceme uspořádat dětský závod.

  

________________________________________________________________

 

Činnost kroužku ve školním roce 07/08

 

Zahájili jsme opět pravidelnými čtvrtečními schůzkami a přidali i další víkendové aktivity. Podzim sebou přinesl chladnější počasí a hlavně chladnější rána a závodní tým Eurohusky mohl koncem srpna začít svoji tréninkovou sezónu, takže když si členové kroužku přivstanou, mohou se zúčastnit tréninku závodního týmu jako pomocník při zapřahání a pak jako zátěž na tréninkové káře. Kombinujeme tento trénink s tím, že další dva až tři členové kroužku mohou vyrazi na trať s koloběžkami, do kterých si zapřáhnou každý po jednom pejskovi. Na koloběžkách můžeme, když je chladno, trénovat i odpoledne v rámci pravidelných schůzek, ale trénink s týmem je zábavnější, protože když pes zapřažený v koloběžce před sebou vidí závodní tým, má více chuti za ním běžet a soutěžit s ním. V září to ale znamená vstávat hodně brzo (rána jsou z celého dne nejchladnější), takže pro tyto speciální tréninky využíváme víkendy.

Kdo nechce jezdit na koloběžce, může dále pokračovat v trénování cani-crossu a ten, kdo nemá zájem závodit, může svým kamarádům pomáhat při zapřahání (ke každému závodnímu týmu patří i pomocníci, tzv. handleři) a nebo jen přijít a potěšit se s pejsky.

 

_________________________________________________________________

První schůzka kroužku mladých musherů v tomto školním roce je jako obvykle naplánovaná na čtvrtek 4.9.2008. Sraz členů v 16.00 u školy nebo u nás na Eurohusky farmě (dle místa bydliště).

_________________________________________________________________

Činnost kroužku ve školním roce 06/07

 

Na pravidelných čtvrtečních schůzkách se členové kroužku učí pracovat se závodními psy, kteří absolvují trochu jiný výcvik, než jak jsme zvyklí z psích cvičišť. Děti se učí závodní psi přivolat, vodit je u nohy na vodítku a oblékat do speciálních postrojů určených k tomu, aby bylo možné psy zapřáhnout před saně nebo jiné vozidlo.

Do začátku června (dokud bylo ještě trochu chladnější počasí) jsme trénovali závodní disciplínu cani-cross = běh závodníka se psem. V tomto případě má speciální postroj, tzv. bederní pás i závodník a tím je spojen tažnou šňůrou s postrojem psa. Členové kroužku pak cani-cross předvedli na minizávodě při zahájení dětského dne. Tuto disciplínu se učily nejen děti, ale i psi, protože dosud byli zvyklí běhat pouze v týmu 10 až 18 psů a někteří zpočátku nevědděli, co po nich chceme a ohlíželi se po svých psích kamarádech a divili se, proč nejsou zapřaženi společně. S tím se budeme potýkat i při tréninku další závodní disciplíny – scooter 1, což je koloběžka s jedním psem, kterou začneme trénovat na podzim, až bude chladnější počasí. Přes léto mají většinou závodní psi též prázdniny, protože je příliš teplé počasí na to, aby mohli trénovat či závodit.

V menším počtu jsme se scházeli i o prázdninách a věnovali jsme se štěňatům, vymýšleli pro ně jména a hráli si s nimi,vyzkoušeli jsme si krmení psů a jízdu na koloběžkách, zatím bez psů. Na poslední prázdninové schůzce jsme si společně opekli buřtíky.

 

_________________________________________________________________

Zahájení kroužku mladých musherů

Ve čtvrtek 24.4.2008 v 16,00 hodin proběhla první schůzka kroužku mladých musherů. O tento netradiční druh sportu projevilo zájem 10 dětí  v rozmezí 2-12let. Na schůzce se děti s pejsky mohly blíže seznámit a domluvit si pravidelná setkávání.

 

Ve čtvrtek  24.dubna bude zahájení kroužku mladých musherů. Sraz zájemců v MC v 16,00 hodin kde se dozvědí podrobnosti o činnosti kroužku. info zde

 

 

 

 


AKTUALITY


POMÁHÁME Babyklokánkům

Pokud byste chtěli i vy podpořit tuto akci, potřebné informace najdete v přiloženém letáku.

babyklolanek.doc

Navštivte fotogalerii :-)

Nově přidané fotečky z výletů najdete ve fotogalerii Ze života Barvínku 2010.

Na stránkách se opět pracuje :-)

Omlouváme se všem návštěvníkům našich stránek za dočasný výpadek. Budeme se snažit průběžně doplňovat informace o našich aktivitách.

Chcete se stát členem MC Barvínek?

Žádný problém! Členem se může stát opravdu každý :-).
Více informací najdete v přiloženém


letáku.

Média o Barvínku

Protože se nám podařil průnik do médií, byla do menu přidána stránka "Média o Barvínku", kde se můžete podívat na články, co o našich akcích otiskují noviny především v regionu.

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

A JINÉ...

 

Rodinný penzion HOMOLE Poniklá

Úžasná (letní i zimní) dovolená ve sportovním areálu Homole

  • možnost ubytování ve 2- 6ti lůžkových pokojích
  • kapacita až 60 osob
  • celodenní stravování
  • malý vlek pro začátečníky
  • velký vlek 780m
  • koupaliště

www.rphomole.cz

Dětský maškarní karneval

Dětské centrum a sokol Horka u St. Paky si Vás dovolují pozvat 19.2. 2011 k dětskému řádění v maskách do sokolovny na Horkách od 14,00h. Přijďte se podívat a pomoci vybrat nejhezčí masku!!
Těšíme se na Vás :-)

Letáček k nahlédnutí najdete tady.

DETSKY MASKARNI.doc

Krakonošova jízda - foto

Fotky najdete na fotoalba.cz kliknutím

zde.

Krakonošova jízda na čemkoli

Čistečtí hasiči připravují druhý ročník Krakonošovy jízdy na čemkoli mykem z kopce. Jízda se v případě příznivých sněhových podmínek uskuteční v sobotu 15. ledna 2011 od 13:30 hodin na svahu u obecní vodárny. Podrobnosti budou ještě upřesněny. Už teď je ale čas na přípravu strojů, mazání a trénink fyzické přípravy. -LJ

Sobotní akce v Martinicích

V sobotu 15. ledna a v neděli 16. ledna 2011 pořádá Enduro klub Martinice, kde pracuje i několik čisteckých mladých lidí, zajímavé akce na kopce mezi Studencem a Martinicemi, hned i silnice. Podrobnosti v přiložených pozvánkách. -LJ-

icon_txt[1].png

Myslivecký ples

Myslivecké sdružení Černý Háj a Zálesní Lhota pořádají tradiční Myslivecký ples 22.1. 2011 v 20,00h v čisté u Horek v místní sokolovně.
Více informací v přiloženém letáčku.

myslivecky[2].jpg

3. VÁNOČNÍ JARMARK

19.12. 2010 se uskuteční tradiční vesnický jarmark na Horkách u Staré Paky.
Přijďte se určitě podívat :-)
Leták k nahlédnutí najdete tady.

Jarmark[3].jpg

Klubík Horka

V pondělí 11.10. 2010 od 16,00h Keramický den 50,- Kč v sokolovně na Horkách.
Přineste si vykrajovátka, váleček, zástěru a nápad :o)

Klubík Horka

pořádá Kolojízdu 17.10.2010
Více informací nejdete ve složce Spolupráce s Klubíkem :)

ODKAZY

Barvínek podporuje grantem Liberecký kraj

http://www.cistauhorek.cz/

http://www.smart-web.cz/zskola

TOPlist

Návštěvnost stránek

020671